Blackmagic Design ATEM 2 M/E Constellation HD

Rodina ATEM Constellation HD ponúka model 1 M/E s 10x vstupmi 3G-SDI, model 2 M/E s 20x vstupmi 3G-SDI a variant 4 M/E so 40x vstupmi 3G-SDI. Všetky verzie sú vybavené štandardnou…

Viac informácií

2 257.2 € 2 145.36 € s DPH 1 787.8 € bez DPH
-+
Osobné prevzatie do 90 minút
Odošleme: dnes
Skladom 1 ks
Bratislava 1 ks, Praha > 5 ks
Kód tovaru:
SWATEMSCN2/1ME2/HD
Pridať do porovnania
Popis produktu

Popis produktu

Rodina ATEM Constellation HD ponúka model 1 M/E s 10x vstupmi 3G-SDI, model 2 M/E s 20x vstupmi 3G-SDI a variant 4 M/E so 40x vstupmi 3G-SDI. Všetky verzie sú vybavené štandardnou funkciou konverzie na vstupoch SDI, štyrmi inštanciami funkcie farebného kľúčovania a efektom DVE na každej zbernici, prehrávačom médií atď. K dispozícii je aj výstup USB-C v režime webovej kamery, interné mixážne rozhranie Fairlight s podporou až 156 kanálov vo variante 4 M/E (ponúka aj rozhranie MADI), hardvérový ovládací panel na prednom paneli vrátane. LCD displej a LED tlačidlá, ethernetový port na diaľkové ovládanie, aplikácia Windows/macOS... V predaji od 4/5 2022.

Režijné prístroje ponúkajú ovládací panel na prednej maske (napr. na nastavenie prístroja počas inštalácie, kontrolu menej náročných predstavení atď.) a LCD displej na náhľad videa alebo prezeranie ponuky prístroja. Ich kompaktný dizajn je veľkou výhodou pri živom vysielaní; na zadnom paneli sa nachádzajú vstupy 3G-SDI, výstupy 3G-SDI, symetrické zvukové rozhranie a port Ethernet na diaľkové ovládanie. Najvyšší model 4 M/E pridáva sériový port RS-422 a digitálne zvukové rozhranie MADI.

Rozhranie 3G-SDI
Rodina režijných zariadení ATEM Constellation HD ponúka modely s až 40 nezávislými vstupmi 3G-SDI s konverziou nahor/nadol, ktoré umožňujú konvertovať zdroj videa 1080p na zvolený štandard. Režimy majú tiež veľký počet nezávislých videovýstupov 3G-SDI: aj najmenší variant 1 M/E je vybavený šiestimi výstupmi 3G-SDI, model 2 M/E ponúka 12 výstupov 3G-SDI a model 4 M/E dokonca 24 výstupov 3G-SDI. Výstupy možno použiť na smerovanie vstupov a interných zdrojov videa, na nahrávanie ISO atď. Výstupný signál SDI obsahuje časový kód (RP-188), zvuk (Program bus), príkazy na diaľkové ovládanie kamery, signalizačné príkazy a spätný hovor.

Viacnásobné zobrazenie
Integrované funkcie viacnásobného zobrazenia umožňujú sledovať viacero zdrojov videa na jednom monitore. Nezávislé viacnásobné výstupy (1 pre model s 1 M/E, 2 pre model s 2 M/E a 4 pre model so 4 M/E) umožňujú zobraziť akékoľvek externé alebo interné zdroje signálu v 4, 7, 10, 13 alebo 16 oknách súčasne. Samozrejme, môžete zobraziť aj ďalšie informácie vrátane. VU metre alebo signalizácia.

Talkback
Komunikačné funkcie zahŕňajú 5-pinový konektor XLR na priame pripojenie náhlavnej súpravy, ako aj rozhranie RJ-12 pre štandardné systémy Talkback, ako je ClearCom alebo RTS. Komunikačné funkcie sú plne konfigurovateľné, navyše kanály SDI 15 a 16 možno použiť na obojsmernú komunikáciu s kamerovými stanicami alebo kanály 13 a 14 na komunikáciu s technickými tímami.

Databáza médií
Do internej pamäte sa ukladá grafika RGBA a animácie vo vysielacej kvalite, ktoré možno prehrávať pomocou dvoch alebo štyroch špecializovaných prehrávačov médií. Môže uložiť 20 statických snímok a animácií s maximálne 200 snímkami v prípade modelu 1 M/E, alebo 40 a 400 v prípade modelu 2 M/E a 60 a 600 v prípade variantu 4 M/E.

Efekty a kľúčovanie
Výrobca myslel aj na tvorcov virtuálnych štúdií: ATEM Constellation HD ponúka moduly ATEM Advanced Keyer na vysokokvalitné kľúčovanie v režimoch Chroma a Luma. Systém kľúčovania farieb je veľmi výkonný a ponúka funkcie na automatické odstránenie kľúčovania pozadia, úpravu okrajov masky, korekciu farby popredia atď. Model 1 M/E ponúka 4 inštancie ATEM Advanced Keyer alebo 8 a 16 inštancií pre verzie 2 M/E a 4 M/E.

Adresáre ATEM Constellation ponúkajú aj širokú škálu natívnych efektov prelínania s plne nastaviteľnými parametrami vrátane dĺžky prechodu, farby a šírky okraja, polohy alebo smeru pohybu. Ponuku efektov dopĺňajú DVA prechody, ktoré možno kombinovať s internými prehrávačmi médií.

Okrem efektov DVE v zberniciach M/E ponúkajú modely 2 M/E a 4 M/E aj výkonný viacvrstvový procesor SuperSource so 4 vrstvami DVE a pozadiami, ktoré možno použiť ako ďalší zdroj signálu. Pre každú z vrstiev možno použiť ľubovoľný vstup videa a používatelia si môžu vybrať pozadie z banky médií. SuperSource je ideálny nástroj na vytváranie rozhovorov obraz v obraze bez potreby používať hlavné moduly DVE, ktoré sú tak k dispozícii na iné účely. Najvyšší model ATEM Constellation 4 M/E ponúka dokonca dva úplne nezávislé procesory SuperSource!

Fairlight
Integrované rozhranie Fairlight umožňuje veľmi komplexnú úpravu zvuku živých vystúpení. Vnútorný mixážny pult podporuje neuveriteľných 156 kanálov, čo je v oblasti režijného vysielania naživo bezprecedentné. Zvukové kanály sú napájané zo vstupov SDI alebo rozhraní MADI vo variante 4 M/E. Každý vstup je vybavený funkciami na úpravu dynamiky a frekvenčnej odozvy pomocou kompresora/limitéra/expanderu/gate alebo šesťpásmového parametrického ekvalizéra a štandardom je aj smerovanie signálu. Ďalšími zdrojmi zvuku môžu byť zariadenia pripojené k analógovým vstupom, mikrofón komunikačnej náhlavnej súpravy alebo prehrávač médií. Mixovanie zvuku sa vykonáva pomocou softvérového ovládania ATEM alebo konzoly kompatibilnej s protokolom Mackie.

Ovládací panel softvéru ATEM
Aplikácia Ovládací panel softvéru ATEM poskytuje úplné ovládanie nad hlavou a je súčasťou dodávky. Jednotlivé časti programu umožňujú jednoduché ovládanie kamier, mixovanie zvuku, správu médií, programovanie makier a dokonca aj vzdialené ovládanie rekordérov diskov HyperDeck. Okrem toho možno stav réžie ukladať vo formáte XML, ako aj zálohovať interné obrazové údaje.

Na rozdiel od mnohých konkurenčných produktov sú všetky uvedené funkcie zahrnuté v základnej cene produktu. Nie je potrebné platiť žiadne ďalšie licencie ani pravidelné poplatky: pokročilé režijné funkcie vrátane multiview, SuperSource, efektov DVE alebo ATEM Advanced Keyer sú používateľom vždy k dispozícii.

Základné vlastnosti režijných zariadení ATEM Constellation HD

 • Moderný dizajn s ovládacími prvkami na prednom paneli
 • Až 40 vstupov 3G-SDI s konverziou formátu
 • Až 24 výstupov 3G-SDI
 • Až 4 nezávislé viacnásobné zobrazenia s možnosťou výberu rozloženia
 • DVE a efekty prelínania
 • Až 4x DVE efekty
 • Talkback kompatibilný s ClearCom a RTS
 • Interná banka médií pre statické obrázky a animácie
 • ATEM Pokročilý efekt Chroma Key na odstránenie zeleného/modrého pozadia
 • 4x upstream ATEM Advanced Chroma Key na zbernici M/E
 • rozhranie 3G-SDI podporujúce bežné štandardy HD vrátane 720p, 1080i a 1080p
 • Integrovaný mixážny pult Fairlight na spracovanie až 156 kanálov
 • Bezplatná aplikácia diaľkového ovládania
 • Kompatibilita s voliteľnými hardvérovými konzolami série ATEM
 • Všetky funkcie sú zahrnuté bez dodatočných nákladov
 • Výstup videa na rozhranie USB-C v režime webovej kamery

 

Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Réžie

Hlavné parametre

Počet vstupov režie20
Vstupy režie3G-SDI
Výstupy režie3G SDI
Scaler na vstupochÁno
Rozlišenie režieHD
Funkcie režieStreaming
Funkcie režieVideo player
Funkcie režieAudio Mixer
Funkcie režieMultiviewer/ Kvadrátor
Ovládací panelÁno
PRÍSLUŠENSTVO (13)

Kamery

 • -5 %
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design URSA Broadcast G2

Skladom 2 ks
bez DPH 4 239 € 5 086.8 €
 • -5 %
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design Studio Camera 4K Pro

Skladom 3 ks
bez DPH 1 884 € 2 260.8 €

Štúdiová technika

 • Doprava zdarma

Blackmagic Design Studio Converter

Skladom 2 ks
bez DPH 1 055 € 1 266 €
 • Doprava zdarma

Pokročilý panel Blackmagic Design ATEM 2 M/E 30

Na odoslanie 5 ks
bez DPH 8 328.29 € 9 993.95 €
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design GPI and Tally Interface

Na odoslanie 5 ks
bez DPH 545 € 654 €
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design Studio Fiber Converter

Skladom 2 ks
bez DPH 3 524 € 4 228.8 €
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Advanced Panel 40

Na odoslanie 2 ks
bez DPH 10 596.8 € 12 716.16 €
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design ATEM 1 M/E Advanced Panel 10

Skladom 1 ks
bez DPH 3 258 € 3 909.6 €
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Advanced Panel 20

Na odoslanie 2 ks
bez DPH 5 539 € 6 646.8 €
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design ATEM Camera Control Panel

Na odoslanie 2 ks
bez DPH 3 258 € 3 909.6 €

Videorekordéry

 • -5 %
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design Hyperdeck Studio HD Mini

Skladom 1 ks
bez DPH 518 € 621.6 €
 • -6 %
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design Hyperdeck Studio HD Pro

Skladom 4 ks
bez DPH 1 040 € 1 248 €
 • -8 %
 • Novinka
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design HyperDeck Shuttle HD

Skladom 1 ks
bez DPH 502.08 € 602.5 €