Blog

Spoločnosť Blackmagic Design na veľtrhu NAB 2024 práve predstavila celý rad nových produktov vrátane. celý ekosystém produktov pre IP video SMPTE 2110, tretiu generáciu náhľadového monitora Blackmagic SmartView 4K a počúvaciu jednotku Blackmagic Audio Monitor, teraz aj s IP rozhraním, ako aj cenovo dostupný ATEM Micro Panel na jednoduché ovládanie nad hlavou pomocou softvérového ovládania ATEM, špecializovanú konzolu DaVinci Replay Editor na rýchlu úpravu spravodajských príspevkov pomocou aplikácie DaVinci Resolve, multimediálny prehrávač Blackmagic MediaPlayer 10G 4K, sieťový prepínač Blackmagic Ethernet Switch 360P špeciálne navrhnutý na vysielanie, dve nové sieťové úložné zariadenia Blackmagic Cloud Store Max 24 TB a 48 TB a v neposlednom rade nový 19. daVinci Resolve s množstvom nových automatizovaných nástrojov umelej inteligencie (sledovanie pohybu, strih videa prostredníctvom dialógových úprav atď.), modernizovaná sekcia Fusion s dôrazom na 3D efekty atď.

Prekvapením je nová špičková digitálna filmová kamera Blackmagic URSA Cine 12K s druhou generáciou 12K snímača Blackmagic Design s dynamickým rozsahom 16 EV, záznamom na veľmi rýchle proprietárne médiá pomocou M.2 PCIe SSD (8 TB alebo 16 TB), rozhraniami Wi-Fi a 10G Ethernet (okrem iného), vymeniteľnými bajonetmi PL, LPL a EF a podporou mnohých formátov až do 8K, 9K a 12K. 12K variant kamery je už v predaji (14 995 USD bez DPH vrátane príslušenstva), v budúcnosti pribudne aj 65 mm 17K snímač (!) a vymeniteľné bajonety LPL a Hasselblad. Médiá možno jednoducho kopírovať pomocou integrovaného ethernetového rozhrania alebo prostredníctvom voliteľného doku Blackmagic Media Dock. Nemenej zaujímavá je aj ďalšia predstavená kamera, "krabicová" kamera Blackmagic PYXIS 6K, vybavená 6K FF snímačom s dynamickým rozsahom 13 EV, vymeniteľnými bajonetmi L-Mount, PL a EF, záznamom na dvojicu kariet CFexpress, rozhraním 10G Ethernet a kompatibilitou s príslušenstvom URSA Cine (napr. voliteľný hľadáčik Blackmagic URSA Cine EVF). Ten sa začne predávať v júni za 2 995 USD bez DPH.

Dátum: 12. 04. 2024, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK

V predaji bude počas mája nový MF anamorfný adaptér (1,7x, T/1,9) určený výhradne pre objektívy E-Mount v Samyang V-AFt. j. modely V-AF 24, 35, 45, 75 a 100 mm (bude vyžadovať aktualizáciu FW objektívu)...

Dátum: 12. 04. 2024, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK

Novinka v ponuke sady filtrov K&F Concept (UV, PL a ND) pre nedávno uvedené drony DJI Mini 4 Pro!

Dátum: 12. 04. 2024, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK

Druhá generácia obľúbeného dronu DJI Avata prináša vyššiu kvalitu obrazu (10-bitový režim D-Log M, HDR), dlhšiu výdrž batérie (až 23 min., podpora rýchleho nabíjania PD), dlhší dosah prenosu videa (až 13 km, oneskorenie 24 ms, 1080p/100 fps a dátový tok až 60 Mb/s) a výrazne väčšiu internú pamäť (46 GB). Novinkou sú aj možnosti leteckej akrobacie s voliteľným príslušenstvom DJI RC Motion 3 (360° saltá, 360° rotácia, 180° drift jedným tlačidlom...), a to vďaka inovatívnej konštrukcii integrovaných ochranných prvkov, vďaka ktorým je Avata 2 ľahšia a obratnejšia... V predaji!

Dátum: 11. 04. 2024, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK

Spoločnosť Panasonic predstavila nový firmvér pre bezzrkadlovky S5M2 (v3.0) a S5M2X (v2.0) , ktoréhovydanie je naplánované na 22. apríla 2024. Táto významná aktualizácia prinesie podporu technológie Adobe Frame.io "Camera to Cloud" na nahrávanie snímok vo formáte JPEG/RAW a proxy videí prostredníctvom pripojenia Wi-Fi alebo USB, ako aj proxy nahrávanie videí, vylepšené automatické zaostrovanie Phase Hybrid teraz s detekciou automobilov a motocyklov, optimalizáciu stabilizácie E.I.S. s novým nastavením "High" v režime "E-Stabilizácia (video)" na stabilizáciu silných otrasov počas nahrávania videa a korekciu perspektívneho skreslenia pri snímaní so širokouhlými objektívmi a v neposlednom rade funkciu "SH Pre-burst", ktorá zaznamenáva sekvenciu záberov pri polovičnom stlačení spúšte až do jej úplného stlačenia.

Panasonic FW S5M2 (v3.0) a S5M2X (v2.0)

Integrácia fotoaparátu do cloudu s platformou Adobe Frame.io
Novinkou je kompatibilita s technológiou Adobe Camera to Cloud, ktorá umožňuje automatické nahrávanie, zálohovanie a zdieľanie snímok a videí, ako aj spoluprácu na nich prostredníctvom cloudu. Zaznamenaný obsah sa odosiela z fotoaparátu priamo do platformy Frame.io pomocou internetového pripojenia cez Wi-Fi alebo USB tethering, čo umožňuje bezproblémové zdieľanie zachytených fotografií (JPEG/RAW) a proxy videí. Tvorcovia tak môžu počas snímania dostávať spätnú väzbu na diaľku a v reálnom čase a produkčné tímy potom môžu súčasne upravovať pomocou preferovaného kreatívneho softvéru. Technológia Camera to Cloud využívajúca platformu Frame.io zjednodušuje celý pracovný postup, od zachytenia snímok až po následné úpravy, a zvyšuje celkovú efektívnosť tvorivého procesu.

Súčasné nahrávanie proxy videa
Táto nová funkcia počas nahrávania videa súčasne zaznamenáva aj proxy video s nízkym dátovým tokom. Nahrávanie proxy súboru, ktorý je prepojený s pôvodným videozáznamom, umožňuje rýchlu a jednoduchú výmenu údajov medzi produkciou a postprodukciou, čo výrazne urýchľuje a zefektívňuje postprodukčné procesy.

Automatické zaostrovanie v reálnom čase (rozpoznávanie očí zvierat, automobilov, motocyklov)
Vylepšený systém automatického zaostrovania v reálnom čase rozširuje vysoko presný systém automatického zaostrovania Phase Hybrid, ktorý sa používa vo videokamerách S5M2 a S5M2X, o efektívne rozpoznávanie osôb medzi rôznymi objektmi. Teraz je vybavený aj funkciou rozpoznávania očí zvierat na zaostrovanie a sledovanie očí zvierat, ako aj funkciou rozpoznávania automobilov a motocyklov, ktorá je mimoriadne užitočná pri snímaní motoristických športov.

Vylepšená elektronická stabilizácia obrazu
Technológia "E-Stabilizácia (video)" teraz okrem štandardného režimu ponúka aj režim High, ktorý dokáže elektronicky korigovať väčšie otrasy pri snímaní v pohybe. Pridaná je aj korekcia perspektívneho skreslenia, ku ktorému zvyčajne dochádza pri snímaní videa so širokouhlými objektívmi. V kombinácii s technológiou Active I.S. je teraz možné dosiahnuť ešte stabilnejší záznam pri snímaní v pohybe.

Sériové snímanie s funkciou Pre-Burst
Novo zavedená funkcia SH Pre-burst umožňuje nasnímať sériu záberov ešte pred samotným stlačením tlačidla spúšte. Keď je nastavený režim SH PRE, fotoaparát spustí sekvenčné snímanie hneď, ako používateľ stlačí tlačidlo spúšte, a pokračuje v ňom až do úplného stlačenia tlačidla spúšte.

Dátum: 11. 04. 2024, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK