Blackmagic Design

Spoločnosť Blackmagic Design rozšírila rodinu profesionálnych režijných kamier ATEM Constellation o dva nové modely: ATEM 1 M/E Constellation 4K a ATEM 2 M/E Constellation 4Kktoré sú 4K variantmi populárnych, rovnomenných HD variantov. Ponúkajú až 20x vstupy 12G-SDI a tradičné funkcie DVE, multiview, SuperSource alebo ATEM Advanced Chroma Keyer a sú už v predaji. Uvedenie tretej generácie monitorov je naplánované na máj, resp. jún SmartView 4K a Audio monitor 12G, ktorý novo ponúka vstupy IP videa SMPTE-2110.

Dátum: 19. 04. 2024, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK

Spoločnosť Blackmagic Design predstavila nové ovládacie panely pre softvér DaVinci Resolve (DaVinci Resolve Micro Color Panel a DaVinci Resolve Replay Editor) a režijné panely ATEM (ATEM Micro Panel). DaVinci Resolve Replay Editor je špecializovaná klávesnica, ktorá umožňuje naplno využiť nové funkcie softvéru DaVinci Resolve 19 na rýchlu úpravu spravodajských príspevkov a okamžité prehrávanie záberov zo športových zápasov (v kombinácii s rekordérmi HyperDeck, Blackmagic Cloud, novým rekordérom/prehrávačom Media Player 10G, režijnými zariadeniami ATEM atď.) Model DaVinci Resolve Micro Color Panel je kompaktná, cenovo dostupná konzola s pripojením USB-C na ovládanie farebných korekcií DaVinci Resolve. Napriek tomu ponúka vysokokvalitné trackbally a presné otočné snímače na ergonomické nastavenie primárnych korekcií! Medzi zaujímavé funkcie patrí interná batéria a rozhranie Bluetooth na bezdrôtové pripojenie, ako aj slot pre Apple iPad Pro. Pult Panel ATEM Micro tiež ponúka kompaktný dizajn, cenovú dostupnosť a rozhrania Bluetooth aj USB-C a je podstatne dostupnejšou alternatívou k sérii ATEM Advanced Panel. Slúži na pohodlné ovládanie softvérovej aplikácie Blackmagic ATEM Series ATEM Software Control vrátane tlačidiel na prepínanie kanálov Program a Preview, nastavenie kľúčovania a efektov prelínania, spúšťanie makier atď. Všetky uvedené nové funkcie budú k dispozícii od mája (prijímame predobjednávky!)...

Dátum: 18. 04. 2024, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK

Blackmagic Design oznamuje okamžitú zľavu monitory kamier Blackmagic Video Assist 3G a 12G! Vďaka výraznému zníženiu ceny je teraz profesionálny náhľad (SDI a HDMI) a záznam Blackmagic RAW dostupný pre používateľov všetkých výkonnostných úrovní!

Dátum: 17. 04. 2024, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK

Spoločnosť Blackmagic Design výrazne rozšírila svoje sortiment produktov pre IP video podľa štandardu SMPTE 2110! Novinkou sú napríklad kompaktné konvertory "IP Mini" s rozhraniami 12G-SDI a HDMI (IP>HDMI a IP<>12G-SDI) vrátane. blackmagic 2110 IP Converter 4x12G a 8x12G, ktoré ponúkajú obojsmernú konverziu 12G-SDI na 2110 IP (4x12G-SDI<>RJ-45, resp. 8x12G-SDI<>SFP), špecializovaný Blackmagic 2110 IP Presentation Converter pre pódiové aplikácie atď, ako aj Blackmagic Ethernet Switch 360P, prvý ethernetový prepínač navrhnutý špeciálne pre filmový a televízny priemysel! Väčšina uvedených produktov bude v predaji od mája.

Dátum: 17. 04. 2024, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK

Mimoriadnebohatý program NAB 2024spoločnosti Blackmagic Design okrem iného privítal dve nové digitálne filmové kamery tejto značky: URSA Cine 12K a PYXIS 6K. Prvá z nich je zhmotnenou odpoveďou na otázku "ako by vyzerala kamera od Blackmagic Design bez ohľadu na predajnú cenu".

Ide o nástupcu kamery URSA Mini Pro 12K OLPF, teraz s druhou generáciou snímača Blackmagic Design 12K RGBW (väčšie pixely, 36 × 24 mm, dynamický rozsah 16 EV, až 12K 3:2 Open Gate 12288 × 8040 80 snímok/s), záznam na vlastné vymeniteľné moduly (kamera sa v súčasnosti dodáva s 8 TB M.2PCIe SSD modulom, v budúcnosti sa plánuje 16TB verzia alebo modul s dvoma slotmi na karty CFexpress), sieťové rozhranie (Wi-Fi, 10G Ethernet) s podporou Blackmagic Cloud a streamovania, vymeniteľné bajonety PL, LPL a EF (v budúcnosti aj Hasselblad), štandardné konektory Lemo a Fischer na napájanie a príslušenstvo, záznam Blackmagic RAW a H.264 (proxy), vymeniteľná batériová doska B Mount (zlaté a V-Lock dosky budú k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo). Kamera je už v predaji a dodáva sa s príslušenstvom (bajonety PL/EF, modul 8TB, rukoväť a dosky B Mount, horná tyč 15 a základná doska 19 atď.) v kufri Pelican. V predaji je aj variant súpravy s novým elektronickým hľadáčikom. Výrobca pracuje aj na 65 mm snímači 17K, ale ten bude k dispozícii až koncom tohto roka.

Fotoaparát PYXIS 6K sa začne predávať v júni a okrem filmármi obľúbenej "krabicovej" verzie ponúkne 6K FF snímač s dynamickým rozsahom 13 EV, bajonety L-Mount, PL a EF, 1G Ethernet, kompatibilitu s príslušenstvom URSA Cine (vrátane hľadáčika Blackmagic URSA Cine EVF), záznam na dvojicu kariet CFexpress typu B (Blackmagic RAW, H.264 proxy; až 6048 x 4032 Open Gate 3:2 36 fps) alebo na externé disky SSD USB-C, napájanie z batérie BP-U a 4" dotykový displej s vysokým jasom a rozlíšením FHD.

Dátum: 16. 04. 2024, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK