DaVinci Resolve

Nová verzia DaVinci Resolve Studio 18.6.4 obsahuje podporu pre Blackmagic RAW 3.6 a drobné opravy/vylepšenia zásobníkov, zdieľaných médií, zálohovania časovej osi, automatizácie vo Fairlight alebo generátora častíc aplikácie/oddielu Fusion Studio 18.6.4 Aktualizácia Blackmagic Video Assist 3.14 pridáva podporu nahrávania do formátu Blackmagic RAW na 5" a 7" rekordéry/monitory Video Assist 12G HDR z novej kamery Panasonic LUMIX G9M2 (vyžaduje aj novú aktualizáciu Blackmagic RAW 3.6). Na stiahnutie tu.

Dátum: 06. 12. 2023, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK

Zobraziť celú verziu DaVinci Resolve Studio 18.6.3 prináša synchronizáciu so súbormi v sieťových adresároch, vypnutie režimu spánku pri nahrávaní súborov alebo generovaní proxy údajov a možnosť exportovať projekty pomocou proxy médií. Novinkou je aj dekódovanie médií 4:2:2 HEIF a HIF, zvýšená stabilita pri úprave veľkých časových osí a vylepšená synchronizácia A/V. Sekcia/aplikácie kompozície Fusion vylepšuje nástroj Magic Mask a urýchľuje prácu s materiálmi MaterialX. Na stiahnutie tu.

Dátum: 16. 11. 2023, Kategória: Novinky
CELÝ ČLÁNOK

Blackmagic Design znižuje ceny všetkých modelov Blackmagic Cloud Store! Model Blackmagic Cloud Store Mini 8 TB je teraz zľavnený na 1 575 EUR bez DPH, Blackmagic Cloud Store 20 TB na 5 355 EUR bez DPH a variant Blackmagic Cloud Store 80 TB je za cenu 14 795 EUR bez DPH. Blackmagic Cloud Store a Cloud Store Mini sú veľmi rýchle vysokokapacitné sieťové flash disky, ktoré sú určené na prácu s veľkými mediálnymi súbormi (natáčanie, strih, postprodukcia videa...). Vďaka synchronizácii so službami Dropbox a Google Drive možno súbory rozdeliť medzi viacero diskov po celom svete a získať tak veľmi rýchly lokálny prístup k veľkým súborom.

Dátum: 14. 11. 2023, Kategória: Novinky
CELÝ ČLÁNOK

Aktualizácie 18.6.1 a 18.6.2 pre DaVinci Resolve Studio obsahujú množstvo opráv vrátane optimalizovaného prehrávania počas úprav alebo presúvania klipov na časovej osi, vylepšeného importu viackanálového zvuku, zvýšenej stability pri práci s 3D textom v časti Fusion, vylepšenej synchronizácie s cloudovým úložiskom pri importe starších projektov atď. Verzia 18.6.2 opravuje chybu spôsobujúcu problémy s duplikáciou časovej osi. Na stiahnutie tu.

Dátum: 13. 10. 2023, Kategória: Novinky
CELÝ ČLÁNOK

Prvá aktualizácia aplikácie DaVinci Resolve 18.5 zlepšuje stabilitu a/alebo presnosť operácií pri stabilizácii záberov, prehrávaní zvuku, kopírovaní/vkladaní dát v okne Power Window, module šetriča v sekcii/aplikácii Fusion, ako aj zlepšuje podporu formátu Universal Scene Description. Na stiahnutie tu.

Dátum: 16. 08. 2023, Kategória: Novinky
CELÝ ČLÁNOK