Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio

DaVinci Resolve Studio od spoločnosti Blackmagic Design je špičkové riešenie na korekciu farieb a úpravu videa a zvuku na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Softvér DaVinci Resolve Studio podporuje viac…

Viac informácií

335 € s DPH 279.17 € bez DPH
-+
Osobné prevzatie do 90 minút
Odošleme: dnes
Skladom > 5 ks
Bratislava > 5 ks, Praha > 5 ks, Budapest 2 ks

Zobraziť všetko príslušenstvo

Popis produktu ČLÁNKY

Popis produktu

DaVinci Resolve Studio od spoločnosti Blackmagic Design je špičkové riešenie na korekciu farieb a úpravu videa a zvuku na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Softvér DaVinci Resolve Studio podporuje viac funkcií korekcie farieb v reálnom čase než akýkoľvek iný systém, pretože nie je obmedzený výkonom počítača, na ktorom beží.

Túto výkonnostnú bariéru prekonáva akceleráciou výpočtov prostredníctvom GPU na výpočty v reálnom čase, a to aj pri veľmi zložitých projektoch. DaVinci Resolve Studio ponúka fantastický výkon pri nízkych nákladoch a výkon je škálovateľný pridaním ďalších GPU na prácu s rozlíšením 4K, stereoskopickým videom alebo prácu v reálnom čase so súbormi RAW z kamier Blackmagic Cinema Camera, ARRI, RED a Sony F65, F55 alebo F5. DaVinci Resolve je kompatibilný so systémami Mac OS, Windows a Linux. Verzia 18 je v predaji od 21. júla 2022.

DaVinci Resolve 18.5
Verzia 18.5 obsahuje desiatky nových funkcií vrátane štyroch nových nástrojov založených na algoritmoch umelej inteligencie, viac ako 150 vylepšení existujúcich funkcií a významné zmeny v sekcii Strih. Používatelia (platené verzie Studio) môžu okrem iného vyhľadávať médiá na základe ich zvukového obsahu a vytvárať automatické titulky pomocou technológie rozpoznávania reči. Do sekcie Farba bol pridaný nový efekt Relight FX na virtuálne osvetlenie scény a vylepšený bol aj systém správy farieb. Po novom je podporovaný aj formát OpenTimelineIO (OTIO) na import/export časových osí.

Vzdialený náhľad projektu
Používatelia teraz môžu aktivovať vzdialený náhľad projektu len pomocou svojho Blackmagic ID a hesla. Už nie je potrebné zadávať IP adresy a presmerovanie portov. Používatelia môžu súčasne streamovať do viacerých destinácií vrátane zariadení iPad/iPhone a exportovať časové osy do Blackmagic Cloud prostredníctvom novej funkcie Presentations. Vďaka nej je teraz možné, aby si časovú os prezrelo viacero vzdialených používateľov vrátane vytvárania komentárov, ktoré sa potom zobrazia ako značky.

Sekcia Farba
V sekcii Farba pre farebné korekcie je teraz možné povoliť správu farieb na úrovni časovej osi. Vďaka tomu je možné nezávisle exportovať časové osi vrátane výstupných farebných priestorov, čo je veľmi výhodné pri projektoch, ktoré sa majú distribuovať pre rôzne médiá. Nový efekt Relight FX umožňuje pridávať do scény virtuálne zdroje svetla na kreatívnu prácu so svetlom, zmenu nálady záberu a i. Svetelné zdroje môžu byť smerové alebo bodové a možno nastaviť ich mäkkosť a odlesky. V časti Farba sú teraz podporované poznámky na časovej osi vrátane značiek.

Sekcia Strih
...získala na časovej osi tri nové ponuky (Možnosti časovej osi, Akcie na časovej osi a Akcie úprav) na rýchlejšie a jednoduchšie úpravy videí. Nové možnosti umožňujú jednoduchšie strihať stopy, synchronizovať zvuk alebo meniť vzhľad časovej osi. Detekciu strihov možno teraz aktivovať priamo z časovej osi pomocou možnosti "Detekcia strihov scén". Nové tlačidlo "Ripple" slúži na deaktiváciu rovnomenného režimu strihu, čo umožňuje zachovať medzery na časovej osi; tiež je teraz možné nastaviť bod strihu zvlášť pre zvukové a video stopy.

Úplne nová funkcia "Vytvoriť titulky zo zvuku" slúži na automatický prepis dialógov do titulkových stôp. Po dokončení analýzy možno vygenerované titulky jednoducho opraviť v okne Inšpektor. Túto technológiu možno použiť aj na vyhľadávanie záznamov na základe obsahu dialógov.

Používatelia teraz môžu nahrávať videá na platformu TikTok priamo: stačí sa pripojiť k účtu TikTok v nastaveniach a použiť predvoľbu exportu v časti Doručiť alebo funkciu rýchleho exportu. Videá teraz môžu mať aj vertikálnu orientáciu pre jednoduchší export pre sociálne platformy.

Podpora formátu OpenTimelineIO (OTIO) uľahčuje import/export časových osí do/z iných editačných aplikácií. Formát OTIO podporuje metadáta médií, časovanie, štruktúru stôp, prelínanie, značky a samozrejme úpravy a odkazy na externé médiá. Vítanou zmenou je aj možnosť vytvárať/vyvolávať miestne a sieťové/Blackmagic Cloud zálohy časových stôp (možnosť v nastaveniach).

Sekcia Fusion
Kompozičný nástroj Fusion od verzie 18.5 podporuje súbory Universal Scene Descriptor na jednoduchšiu spoluprácu s pracovnými stanicami pre efekty. To umožňuje importovať 3D geometriu, osvetlenie, materiály alebo animácie a následne upravovať a renderovať scény (pomocou renderovacích programov založených na technológii Hydra, ako je napríklad Storm). Nový nástroj Multi-merge uľahčuje kombinovanie rôznych médií do vrstvených kompozícií; rovnako užitočný je nástroj Depth Map (vo verzii Studio) využívajúci technológiu AI.

Sekcia Fairlight
V zvukovej časti programu možno teraz zvukové kanály zoskupovať na jednoduchšie ovládanie makier (úpravy, automatizačné operácie možno aplikovať na celú skupinu). Pri vytváraní skupín môžete vybrať, ktoré parametre budú zdieľané. Skupiny môžu mať vnorenú štruktúru a možno ich aj jednoducho dočasne deaktivovať. Technológia DaVinci Neural Engine (vo verzii Studio) teraz dokáže triediť zvukové klipy na základe ich obsahu, čo uľahčuje spracovanie nového materiálu. Po dokončení analýzy sa zvukové médiá roztriedia na dialógy, hudbu a efekty vrátane podrobného čiastkového triedenia (napr. "výbuch", "voda" alebo "hmyz"). Vylepšený bol aj nástroj Elastic Wave na zmenu dĺžky/preladenia zvukových stôp: nová možnosť "Hlas" je optimalizovaná na prirodzenejšie podanie dialógov alebo vokálov aj pri väčších zmenách dĺžky stôp.

 • Viacero vylepšení v sekcii Strih
 • Podpora pre prezentácie Blackmagic Cloud
 • Automatické vytváranie titulkov zo stôp dialógov (Štúdio)
 • Relight FX na vytváranie virtuálnych zdrojov svetla
 • Podpora formátu Universal Scene Description v aplikácii Fusion
 • Nový nástroj Multi-merge v aplikácii Fusion na jednoduchšie vytváranie vrstvených kompozícií
 • Vylepšenia v oblasti vzdialeného monitorovania
 • Zálohovanie časových stôp
 • Individuálna správa farieb pre časové stopy
 • Skupinové úpravy a miešanie v sekcii Fairlight
 • Automatické triedenie zvukového materiálu podľa jeho obsahu (Studio)

DaVinci Resolve 18
Osemnásta verzia prináša množstvo noviniek v oblasti vzdialenej spolupráce používateľov: umožňuje viacerým používateľom pracovať na tom istom projekte, na tej istej časovej osi, kdekoľvek na svete. DaVinci Resolve 18 podporuje Blackmagic Cloud na zdieľanie projektov, ponúka funkcie automatizácie pre prácu s proxy dátami, obsahuje nové nástroje Resolve FX založené na algoritmoch DaVinci Neural Engine AI, GPU akceleráciu nástrojov na kreslenie sekcie Fusion a mnoho ďalších noviniek!

Blackmagic Design DaVinci Resolve 18

Blackmagic Cloud a generátor proxy
DaVinci Resolve 18 podporuje technológiu Blackmagic Cloud na zdieľanie projektov pomocou servera DaVinci Resolve Project Server a spoluprácu vzdialených používateľov z radov koloristov, strihačov, zvukárov a špecialistov na efekty na tom istom projekte v tej istej časovej osi. Tomu napomáha aj nová aplikácia Blackmagic Proxy Generator, ktorá automaticky vytvára a spravuje proxy médiá vytvorené z pôvodných údajov z kamery: sleduje zadaný adresár a automaticky konvertuje médiá na proxy kópie vo formátoch H.264, H.265 alebo Apple ProRes. Používatelia potom môžu jediným kliknutím prepnúť na plnú verziu médií! Vďaka tomu je možné jednoducho upravovať pomocou proxy dát a následne vykonávať napr. farebné úpravy pôvodných médií importovaných z kamier.

Vylepšený systém správy médií zabezpečuje aj plne automatické načítanie videí pri práci na vzdialených projektoch bez potreby ručného priraďovania ciest k súborom. Výrazne sa zlepšil aj výkon pri používaní lokálnych sietí, čo umožňuje oveľa rýchlejšie aktualizácie projektov vrátane zmien pri úprave záberov alebo farebných korekcií. Teraz je tiež možné streamovať 12-bitový výstup z okna Viewer na vzdialené monitory pomocou kariet radu DeckLink na vzdialenú úpravu farieb.

Masky a sledovanie
DaVinci Resolve 18 poteší koloristov množstvom nových funkcií vrátane novej masky objektu (v palete Magic Mask ) na automatické rozpoznávanie a sledovanie objektov vrátane zvierat, ľudí, vozidiel atď. Vďaka tomu je oveľa jednoduchšie aplikovať sekundárne farebné korekcie a efekty na jednotlivé prvky v zábere. Nový efekt Hĺbková mapa vytvára hĺbkovú mapu scény na rýchle oddelenie objektov v popredí od pozadia. Vďaka tomu bude oveľa jednoduchšie korigovať napríklad hercov alebo meniť atmosféru pozadia.

Nový výkonný nástroj Surface Tracker slúži na sledovanie povrchov v pohybe (vlnenie, zmeny perspektívy), napríklad tričiek, vlajok alebo tvárí. Vytvorená geometria a textúra sa používa na následnú jednoduchú aplikáciu grafiky (logá, texty, tetovanie atď.). Nový režim Ultra Beauty efektu Resolve FX Beauty automaticky koriguje drobné nedokonalosti, napríklad na pokožke účinkujúcich, pričom zachováva detaily pre maximálne prirodzený vzhľad.

Titulky, zobrazenie 5x5
Verzia 18 prináša rozšírenú podporu súborov s titulkami, vč. TTML a XML s časovým kódom a vloženými titulkami MXF/IMF. Teraz je tiež možné súčasne zobraziť rôzne titulky pre jednu stopu vrátane nastavenia individuálneho vzhľadu a pozície titulkov, napr. na identifikáciu rôznych účastníkov debát. Pre medzititulky kategórií Shape (Tvar), Iris (Dúhovka) a Wipe (Zotrieť) v knižnici efektov možno teraz jednoducho nastaviť opačný smer efektu. Nová možnosť 5x5 v okne Multicam Viewer (Prehliadač multikamery) umožňuje zobraziť 25 rôznych záberov z kamery súčasne, čo umožňuje oveľa jednoduchšie spracovanie zložitých multikamery projektov.

Akcelerácia GPU
Akcelerácia GPU bola teraz implementovaná aj do kresliacich nástrojov sekcie Fusion pre náročné retuše alebo animácie v reálnom čase. Optimalizácia výkonu sa týka aj textových šablón (Text, Text+) a 2D geometrie, ktoré teraz vďaka optimalizácii pamäte ponúkajú až dvojnásobnú rýchlosť zobrazenia.

Konverzia FlexBus, Dolby Atmos
Technológia FlexBus spoločnosti Fairlight - používaná na optimálnu správu veľkého počtu stôp, aplikáciu zásuvných modulov a synchronizáciu - teraz umožňuje konvertovať staršie projekty Fairlight jediným kliknutím. Rozšírená bola aj funkcia exportu formátu Dolby Atmos, ktorá teraz umožňuje exportovať projekty 7.1.4 Dolby Atmos do binaurálneho formátu na počúvanie cez slúchadlá. DaVinci Resolve natívne podporuje najnovšie formáty priestorového zvuku, vč. Dolby Atmos, Auro 3D, MPEG-H, NHK 22.2 a SMPTE. Nové priestorové zobrazenie znázorňuje vzťahy jednotlivých objektov v 3D priestore na vytváranie realistických zvukových kompozícií. A nové možnosti v ponuke Decompose slúžia na zlepšenie spolupráce viacerých používateľov: vnorené časové osi možno teraz rozšíriť vrátane všetkých údajov o stopách (efekty, automatizácia...).

Novinky v DaVinci Resolve 18

 • Podpora služby Blackmagic Cloud na zdieľanie projektov online
 • Nová aplikácia Blackmagic Proxy Generator na automatické vytváranie a správu zástupných médií
 • Jednoduchá možnosť prepínania medzi proxy a originálnymi videodátami
 • Inteligentná správa súborov na automatické prepojenie
 • Rýchlejší prístup k projektom v rámci miestnych sietí
 • Nová maska objektu na automatický výber a sledovanie častí záberu
 • Automatické vytváranie mapy hĺbky na jednoduché oddelenie pozadia od popredia
 • Nový nástroj na sledovanie pohyblivých a deformujúcich sa povrchov
 • Vylepšený nástroj na automatickú retuš pleti
 • Vylepšená podpora titulkov (TTML, XML, vložený MXF/IMF)
 • Možnosť obrátiť postup pri efektoch prelínania v kategóriách Tvar, Dúhovka a Vymazať
 • Nové zobrazenie viacerých kamier 5x5
 • Zrýchlenie kresliacich/retušovacích nástrojov pomocou GPU
 • Optimalizácia rýchlosti pre nástroje Text/Text+
 • Možnosť konverzie starších zvukových projektov na novú štruktúru FlexBus
 • Lepšie mixovanie do formátu Dolby Atmos a binaurálne počúvanie so slúchadlami
 • Rozbaľovanie vnorených zvukových stôp vrátane všetkých údajov (efekty, automatizácia)
 • Inovatívne priestorové zobrazenie zvuku Space View

Nové funkcie v predchádzajúcej verzii 17
DaVinci Resolve 17 je veľká aktualizácia, ktorá prináša viac ako 100 nových funkcií a viac ako 200 vylepšení. Sekcia Color na korekciu farieb obsahuje nové funkcie na spracovanie videí HDR, prepracované nástroje na korekciu základných farieb, automatické masky založené na algoritmoch umelej inteligencie a mnoho ďalších nových funkcií! Sekcia Fairlight ponúka optimalizované funkcie na vytváranie výberov pomocou klávesnice a myši, ako aj novú architektúru jadra Fairlight Audio Core vrátane novej technológie FlexBus podporujúcej viac ako 2 000 stôp. Sekcie na úpravu videa boli vylepšené o nové zobrazenia metadát, zväčšovanie zvukových stôp na presnejšie úpravy, funkcie automatickej rekompozície záberov a ďalšie nové funkcie. Kompozície sekcie Fusion môžete teraz používať napríklad aj ako titulky alebo efekty prelínania v sekciách Strih a Úprava.

Sekcia Farba
DaVinci Resolve 17 obsahuje fantastické nové funkcie pre koloristov vrátane vylepšeného vytvárania masiek, lepších nástrojov na meranie, podpory 17-bodových tabuliek LUT a mnoho ďalšieho! Nové funkcie na úpravu farieb pre videá HDR umožňujú presnejšie nastaviť rozsahy nástrojov na korekciu primárnych farieb vrátane funkcií na úpravu expozície a sýtosti pre každú zónu samostatne. Úplnou novinkou sú aj korekcie založené na deformačnej mriežke, ktoré umožňujú upravovať dva parametre - farbu a sýtosť - súčasne. Úprava sa vykonáva ťahaním kontrolných bodov mriežky.

Verzia 17 prináša aj výrazné zjednodušenie v oblasti selektívnych korekcií ľudských siluet. Nástroj Magická maska využíva jadro DaVinci Neural Engine na automatické vytváranie masiek celých postáv alebo častí tela. Samozrejme, masku je možné následne manuálne upraviť, ako aj automaticky sledovať pohyb cieľového objektu.

Výrazného vylepšenia sa dočkal aj systém správy farieb. DaVinci Wide Gamut a DaVinci Intermediate sú všestranné pracovné farebné priestory, ktoré presahujú rámec BT.2020, ARRI Wide Gamut a ACES AP1 a zaručujú úplne bezstratovú úpravu akéhokoľvek materiálu.

Sekcia Fairlight
DaVinci Resolve 17 prináša najväčšiu aktualizáciu v histórii sekcie Fairlight určenej na postprodukciu zvuku. Funkcie na úpravu zvukových stôp boli vylepšené podľa vzoru Fairlight Audio Editor, ako aj samotné jadro Fairlight Audio Core, ktoré lepšie využíva možnosti procesora a voliteľnej karty Fairlight Audio Accelerator. Výsledkom je možnosť spracovať až 2 000 zvukových stôp v reálnom čase vrátane ekvalizéra, dynamiky a až 6 plug-inov na jednu stopu! A nová architektúra FlexBus zavádza až 26 kanálov širokých, univerzálnych zberníc, ktoré možno nezávisle vrstviť a prepájať, aby bolo možné jednoducho spracovať aj veľmi náročné projekty.

Nový nástroj Transient Analysis dokáže rozpoznať jednotlivé slová dialogových stôp, bicie nástroje alebo zvukové efekty. Výsledkom sú vertikálne značky v zobrazení zvukovej stopy, po ktorých sa dá ľahko pohybovať pomocou kurzorových klávesov, čo výrazne uľahčuje následné úpravy.

Technológie Fairlight Audio Core a FlexBus umožňujú spracovávať veľké projekty s tisíckami stôp na jednej pracovnej stanici. V minulosti bolo spracovanie podobne zložitých úloh možné len s niekoľkými prepojenými počítačmi. DaVinci Resolve ponúka aj funkcie pre spoluprácu viacerých používateľov na tom istom projekte vrátane sekcie Fairlight.

Sekcia Strih
Nová sekcia Cut na rýchle strihanie videomateriálu zaručuje ešte efektívnejšiu prácu s importovaným materiálom. Nové zobrazenie metadát v koši zjednodušuje triedenie súborov na základe scén, záberov, kamier atď. V spojení s funkciou Zdrojová páska ide o najrýchlejší spôsob výberu materiálu na strihanie.

Novinkou je aj väčšie zobrazenie zvukových stôp počas strihu alebo funkcia na rýchly prevod materiálu vo formáte 16:9 HD alebo Ultra HD do štvorcového alebo vertikálneho formátu pre sociálne siete (Instagram atď.). Jadro DaVinci Neural Engine automaticky identifikuje tváre a mení kompozíciu záberu podľa cieľového formátu.

Vyhľadávanie efektov, prekladov alebo titulkov je teraz rýchlejšie aj vďaka súčasnému zobrazeniu viacerých ikon. Ak chcete zobraziť náhľad efektu v okne prehliadača, jednoducho prejdite kurzorom na ľubovoľnú položku v zozname efektov...

Teraz môžete tiež importovať projekty vytvorené pomocou programu ATEM Mini Pro ISO a ďalej ich upravovať pomocou funkcie Sync Bin so zobrazením viacerých náhľadov. Samozrejme, na dokončenie projektu v rozlíšení Ultra HD môžete použiť importované zábery HD ISO alebo originálne súbory Blackmagic RAW z kamier.

Sekcia úprav
Medzi vylepšenia sekcie Editácia videí patria najmä nové funkcie na vytváranie a správu nezávislých proxy médií, napríklad na jednoduché prenášanie projektu alebo zvýšenie výkonu. Proxy súbory možno ukladať v rozlíšení až do 1/16 pôvodného rozlíšenia a v kodekoch H.264, H.265, ProRes alebo DNxHR. Možno ich vytvárať interne alebo externe pomocou nástrojov tretích strán.

Nový nástroj Auto Align možno použiť na synchronizáciu sekvencií s viacerými kamerami podľa časového kódu aj obsahu zvukovej stopy. Okrem toho možno časové stopy konvertovať na viackamerové a kompozitné klipy.

Nové zásuvné moduly HSL a Luma Keyer Resolve FX 3D umožňujú priame kľúčovanie farieb/luma materiálu v časových osiach sekcií Edit a Cut. Podporované sú aj alfa kanály zásuvných modulov Resolve FX a Open FX, integrálne súbory alfa kanálov a externé súbory slúžiace ako masky. Príkaz Render in Place sa potom používa na výpočet ľubovoľnej časti časovej osi.

Pred vložením materiálu na časovú os ho teraz možno vopred upraviť - napr. nastaviť parametre RAW, pridať korekcie LUT, zmeniť zvukové stopy, veľkosť obrazu a snímkovú frekvenciu atď. Používatelia môžu tiež importovať/exportovať jednotlivé časové osi alebo koše pre širšie možnosti spolupráce v rámci štúdií. Súbory časovej osi a koša možno jednoducho zdieľať, napr. prostredníctvom e-mailu.

Vylepšila sa aj práca s polsnímkami - technológia DaVinci Neural Engine dokáže vysokokvalitne rekonštruovať progresívne snímky z polsnímkového materiálu alebo odstraňovať v reálnom čase 3:2 pulldown.

Časť Fusion
Postprodukčné kompozície sekcie Fusion možno teraz ukladať ako šablóny na použitie v sekciách Úpravy alebo Strih, s ktorými možno teraz zdieľať aj značky časovej osi. Nové modifikátory animačnej krivky nájdu využitie pri zmene dĺžky sekvencií. A možnosť zobrazenia/prehrávania zvukových stôp uľahčí presné časovanie animácií.

Okrem toho bolo implementovaných 27 efektov Resolve FX akcelerovaných GPU, vrátane funkcií redukcie šumu alebo zaostrenia obrazu prevzatých z časti Color (Farba). Záložky pri zobrazení stromovej štruktúry zjednodušia prácu s veľkými projektmi; rovnako ako možnosť vertikálneho zobrazenia uzlovej štruktúry. Nové možnosti prispôsobenia panela nástrojov umožňujú vytvárať vlastné šablóny nástrojov na rôzne účely.

Ďalšie vylepšenia
DaVinci Resolve 17 obsahuje ďalšie vylepšenia v oblastiach podpory formátov a exportu, konzistentnej funkcie prechádzania časovou osou vo všetkých častiach programu, lepšej podpory metadát, nových algoritmov na prevzorkovanie obrazu pri jeho zväčšení/zmenšení, možnosti zdieľania Smart Bins, akcelerácie GPU pre ďalšie doplnky Resolve FX atď. Ďalšou významnou novinkou je implementácia revolučných funkcií spolupráce viacerých používateľov v bezplatnej verzii programu DaVinci Resolve!

Podpora formátov
Rozšírená podpora formátov súborov zahŕňa dekódovanie QuickTime PNG, nekomprimovaného 8-bitového RGB a 10-bitového YUV AVI alebo rozdelených médií Panasonic 8K SHV. DaVinci Resolve 17 podporuje aj metadáta pre jednotlivé snímky z kamier Blackmagic, ARRI, RED a Sony a tiež dekóduje a zobrazuje metadáta EXR pre každú snímku.


Panel DaVinci Resolve Micro a Mini
DaVinci Resolve Micro Panel a DaVinci Resolve Mini Panel sú vysokokvalitné, profesionálne konzoly vybavené trojicou trackballov s vysokým rozlíšením, presnými otočnými ovládačmi, podsvietenými tlačidlami a ďalšími prvkami. Hardvérové konzoly sú absolútnou nevyhnutnosťou najmä pri farebných korekciách, pretože koloristi potrebujú "držať obraz v rukách" a zároveň upravovať niekoľko parametrov naraz - či už vykonávajú drobné korekcie, alebo komplexné zmeny farieb.

Pri vývoji týchto nových pultov museli mať konštruktéri na pamäti všetky možnosti ich použitia, ako aj maximálnu kvalitu spracovania. Pulty sú navrhnuté pre tri základné modely použitia: farebný strih videa na profesionálnej úrovni, striedavé použitie na strih a následné farebné korekcie a napokon na súčasný strih a farebnú úpravu videa. Druhou časťou rovnice návrhu bola kvalita: žiadny používateľ nechce pracovať s "lacným" pultom, pretože ho bude používať niekoľko hodín denne. Cieľom teda bolo vytvoriť mimoriadne kvalitné výrobky, ktoré by boli dostatočne kompaktné, aby vyhovovali moderným spôsobom práce. Malé ovládacie pulty sú ľahko prenosné, a preto sú ideálne pre nezávislých operátorov, ktorí často pracujú v rôznych štúdiách. Kvalitné spracovanie a vysoká odolnosť boli preto najdôležitejšími požiadavkami pri vývoji týchto nových konzol pre DaVinci Resolve.

Miniatúrny panel DaVinci Resolve Micro Panel je len o niečo väčší ako klávesnica počítača a je napájaný zo zbernice USB. Dá sa pohodlne ovládať spolu s klávesnicou pracovnej stanice a používateľ môže počas práce ľahko striedať panel a klávesnicu, čo umožňuje súčasnú úpravu videa a korekciu farieb. Väčší panel DaVinci Resolve Mini Panel pridáva ďalšie displeje LCD na prístup k väčšine funkcií aplikácie DaVinci Resolve. Vďaka tomu je ideálny pre pracovné stanice, ktoré vykonávajú nielen farebné korekcie a strih, ale aj profesionálnu farebnú úpravu filmového materiálu. Vďaka malým rozmerom sa dá ľahko prenášať napríklad v rámci štúdií, ale zároveň ponúka dostatok funkcií, aby ho koloristi mohli používať na spracovanie aj veľmi náročných projektov.

DaVinci Resolve Micro Panel a DaVinci Resolve Mini Panel poskytujú plynulé, ergonomické pripojenie k aplikácii DaVinci Resolve a umožňujú nastaviť viacero parametrov naraz na komplexnú, kreatívnu farebnú úpravu videa s neporovnateľne väčším komfortom ako štandardná klávesnica a myš. Viacerí klienti a kameramani sa tiež sťažovali na ťažkosti s prevodom údajov z digitálnych filmových kamier do "filmovej podoby" - zjednodušenie prístupu k funkciám farebnej korekcie zvyšuje kreatívne možnosti používateľov. Pri návrhu nových konzol sa preto jednoduchší prístup k primárnym funkciám korekcie farieb stal najvyššou prioritou.

Oba pulty sú vybavené sériou 12 otočných voličov, ktoré poskytujú prístup k najdôležitejším parametrom primárnych farebných korekcií na jednoduché experimentovanie s farbou materiálu. Primárne ovládače umožňujú nastaviť parametre Lift, Gamma alebo Gain pre jasovú zložku signálu, kontrast, sýtosť alebo farebný tón obrazu, úroveň detailov v pásme stredného jasu atď. Okrem toho sú konzoly vybavené ďalšími ovládacími tlačidlami na pravej strane, ktoré umožňujú prístup k často používaným funkciám (napr. transport). To umožňuje používateľom pracovať rýchlejšie bez toho, aby museli tráviť čas prechádzaním ponúk DaVinci Resolve.

Všetky hardvérové pulty pre DaVinci Resolve majú konzistentné rozloženie ovládacích prvkov, čo uľahčuje používanie všetkých nových pultov, ako aj klasického modelu panelu DaVinci Resolve Advanced Panel. Mnohé ovládacie prvky sú na rovnakom mieste, trackbally sú veľké a majú podobnú odozvu: dlhoroční používatelia aplikácie DaVinci Resolve si preto na nové modely ľahko zvyknú. Panely majú elegantné a odolné telo z tlakovo sústruženého hliníka a profesionálne trackbally s vysokým rozlíšením. Trackbally možno použiť na korekcie RGB alebo funkcie Lift, Gamma a Gain vrátane nastavenia hlavnej úrovne pomocou externého otočného krúžku. Otočné krúžky sú patentované, presné prvky s otočnými gombíkmi na presné nastavenie priradených parametrov. Okrem toho sa dajú stlačením použiť na resetovanie hodnôt. Vďaka podsvieteniu tlačidiel možno panely používať aj v šere štúdií. Väčší model panela DaVinci Resolve Mini pridáva dva ďalšie displeje s vysokým rozlíšením - na zobrazenie a nastavenie parametrov aktuálne vybraného nástroja - a ďalšie tlačidlá na nastavenie pokročilých funkcií DaVinci Resolve.

Klávesnica editora DaVinci Resolve
Klávesnica editora DaVinci Resolve bola navrhnutá na maximálnu efektivitu úprav s možnosťou rýchleho prehľadávania a vyhľadávania materiálu pomocou integrovaného vyhľadávacieho kolieska bez potreby používať myš. Celokovové telo klávesnice zaručuje vysokú prevádzkovú spoľahlivosť aj pri mnohých hodinách každodenného používania, zatiaľ čo profilované klávesy uľahčujú navigáciu. Maximálnu spoľahlivosť zaručujú aj kvalitné spínače rovnakého typu ako v špičkových klávesniciach eSport. Rovnako aj vyhľadávacie koliesko bolo vyfrézované z kovovej zliatiny, aby poskytovalo najspoľahlivejší nástroj na orezávanie a posúvanie materiálu. Okrem toho sú klávesy, spínače a opierka rúk k dispozícii ako náhradné diely, a preto je možné klávesnicu v prípade vysokého opotrebovania opraviť alebo pravidelne renovovať.

Na rozdiel od bežného spôsobu práce kombinujúceho klávesnicu a myš možno klávesnicu editora DaVinci Resolve používať obojstranne: pravou rukou sa nastavuje časová pozícia v klipe, zatiaľ čo ľavou rukou možno súčasne vytvárať počiatočné a koncové body a vykonávať úpravy. Používatelia tak môžu rýchlo a jednoducho prechádzať médiami, nastavovať počiatočné a koncové body, presúvať segmenty na časovej osi a opakovať tieto činnosti. Ide o veľmi rýchly spôsob práce, ktorý využíva koordináciu oboch rúk.

Kovové lokalizačné koliesko sa nachádza úplne vpravo a má gumový povrch pre veľmi pohodlné a spoľahlivé uchopenie. Vďaka kvalitným guľôčkovým ložiskám a elektronicky riadenej brzde je jeho pohyb prirodzený v režimoch Shuttle aj Jog. Vytváranie počiatočných a koncových bodov strihu je jednou z najčastejšie sa opakujúcich činností v programoch na strih videa, preto je klávesnica vybavená aj veľkými tlačidlami na vytváranie bodov In a Out v ľavom segmente klávesnice.

Tlačidlá funkcií strihu sú umiestnené nad klávesmi In a Out, aby boli ľahko dostupné prstami ľavej ruky. Väčšinu funkcií úprav možno vykonávať priamo na zdrojových klipoch bez toho, aby bolo potrebné umiestniť body úprav na časovú os programu, čím sa eliminuje potreba prepínať medzi zobrazením zdrojového média a časovej osi. Väčšina funkcií dokáže tiež vyhľadať najbližší strih (napr. Smart Insert) alebo sa prispôsobiť časovému kódu. Orezávanie počiatočných a koncových bodov strihu je rovnako jednoduché vďaka možnosti podržať stlačené niektoré z tlačidiel Roll a zároveň otáčať vyhľadávacím kolieskom. Stlačením tlačidla Cut sa odstráni efekt prelínania v bode strihu, zatiaľ čo tlačidlo Dissolve vytvorí jednosekundové prelínanie; dĺžku prelínania možno jednoducho zmeniť pomocou tlačidla Roll Duration.

Rozloženie štandardnej klávesnice na báze QWERTY bolo aktualizované na základe pripomienok profesionálnych redaktorov. Obsahuje napríklad kláves s číselným segmentom F/TC na prepínanie medzi režimami snímok a časového kódu alebo kláves 00 na rýchlejšie zadávanie časového kódu...


DaVinci Resolve 17.1 (11. marca 2021)
Verzia 17.1 implementuje podporu pre procesory Apple M1 a platformy Mac OS Big Sur a Apple Silicon, ako aj hardvérovo akcelerované en/dekódovanie videa H.265 (10-bitové, vzorkovanie 4:2:2 a 4:4:4) na podporovaných platformách Intel a vylepšenia pre import projektov vo formátoch AAF alebo XML obsahujúcich polsnímkové video.

DaVinci Resolve 17.1.1 (4/2021)
Verzia 17.1.1 implementuje hardvérovo zrýchlené dekódovanie 10-bitových formátov H.264 na počítačoch Mac s procesormi Apple M1; zlepšuje spoľahlivosť aplikácie pri importe starších databázových záloh a zlepšuje prehrávanie zvukových stôp. Novinkami sú aj: podpora materiálu Blackmagic RAW nahraného pomocou rekordérov Blackmagic Video Assist 12G HDR z fotoaparátov Panasonic Lumix S1H, vylepšené rozhranie API pre skripty a lepšie spracovanie metadát formátu DNxHR.

DaVinci Resolve 17.2 (5/2021)
Verzia 17.2 výrazne zrýchľuje spustenie programu a zlepšuje aj funkcie priebežného ukladania projektov a vytváranie prechodov medzi zvukovými stopami v časti Fairlight. Aktualizácia tiež implementuje dekódovanie médií AV1 (Windows) a MKV (na všetkých platformách), sady šablón v aplikácii/sekcii Fusion, podporu ACES 1.2, vyššiu kvalitu výstupu pri odstraňovaní polsnímkov, rýchlejšie dekódovanie médií 8K H.265 na platforme Apple Silicon, vylepšený import metadát pre médiá z kamery Sony Venice, nové profily pre Canon EOS-R5 a možnosť premenovať jednotlivé segmenty na časovej osi.

DaVinci Resolve 17.2.1 (6/2021)
Zlepšuje prehrávanie médií uložených na sieťových diskoch, zrýchľuje odozvu rozhrania pri spracovaní materiálu HDR, zlepšuje spoľahlivosť prehrávania zvukových stôp pri dlhých projektoch, upravuje vykresľovanie normalizovaných 32-bitových zvukových stôp na časovej osi, zlepšuje prehrávanie zvuku médií MKV v systéme Windows a odstraňuje problémy so strihaním súborov ARRI RAW MXF. Opravená funkcia v časti/aplikácii Fusion na zrušenie zmien pri použití nástrojov na korekciu farieb a funkcia na import a aktualizáciu šablón.

Príručka pre začiatočníkov k aplikácii DaVinci Resolve 17 (6/2021)
Nová príručka PDF "Príručka pre začiatočníkov k aplikácii DaVinci Resolve 17" (v AJ) zhŕňa základy práce v novej verzii aplikácie DaVinci Resolve! Opisuje napr. rýchlu úpravu videa v časti Strih, nové funkcie korekcie farieb, časť efektov Fusion a nástroje zvukovej postprodukcie Fairlight. Príručku (v AJ) a sprievodné projekty si môžete stiahnuť naadrese www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve/training v časti "Školiace knihy".

DaVinci Resolve 17.2.2 (7/2021)
Aktualizácia 17.2.2 prináša podporu pre Blackmagic RAW 2.1, vylepšenia pripojenia Bluetooth klávesnice DaVinci Resolve Speed Editor, vylepšený export pre YouTube, optimalizované prehrávanie v okne Source Viewer atď. Blackmagic RAW 2.1 ponúka podporu pre procesory Apple M1, ako aj kompatibilitu s médiami Blackmagic RAW zaznamenanými z fotoaparátov Panasonic LUMIX S1H, S1 a S5, ako aj Nikon Z 6II a Z 7II prostredníctvom záznamníkov Video Assist 12G HDR. Verzia 2.1 poteší aj optimalizovaným dekódovaním CPU médií z kamier Blackmagic URSA Mini Pro 12K a rýchlejším zásuvným modulom pre aplikáciu Premiere Pro.

DaVinci Resolve 17.3 (8/2021)
Verzia 17.3 prináša optimalizácie pre platformy Apple M1 a Apple Silicon a ponúka 2-3x rýchlejší výkon spracovania obrazu. Vylepšené sú aj niektoré efekty Resolve FX (vrátane Aperture Diffraction, Mosaic Blur alebo Glow), sekcia Fairlight (nižšia latencia, vylepšený dialóg pre export, širšia podpora zvukových kariet na platforme Windows vrátane ovládačov Steinberg ASIO, natívna podpora nahrávania na platforme Linux/ALSA), podpora kodekov (dekódovanie 12-bitových súborov DPX, dekódovanie súborov MKV s videokodekom VP9, rýchlejšie dekódovanie H.264/ médií H.265 na platformách Windows/Intel, hardvérová akcelerácia 10-bitovej kompresie videa H.265 pomocou grafických procesorov AMD a 8-bitovej kompresie videa H.264 4:4:4 pomocou grafických procesorov NVIDIA) alebo rozšírená podpora zoznamov AAF, kde sú teraz podporované vnorené klipy.

DaVinci Resolve 17.3.1 (9/2021)
.
..zlepšuje prihlasovanie na platformy YouTube a Vimeo v systéme Windows, simuláciu stredného tlačidla pri používaní tabletov Wacom alebo spracovanie materiálu Apple ProRes 4444 na platforme Apple Silicon, navyše pridáva aj možnosť kombinovať viacero diskrétnych zvukových stôp do prelínacieho zvukového výstupu.

DaVinci Resolve 17.3.2 (10/2021)
...pridáva kompatibilitu s Blackmagic RAW 2.2, zvýšenú stabilitu s Color Warper, lepšie vykresľovanie svetlých častí obrazu pre materiál s vysokým dynamickým rozsahom a optimalizácie v časti Fairlight (vylepšené pomenovanie stôp, načítanie nastavení pre EQ a automatizáciu). Aktualizácia Blackmagic RAW 2.2 obsahuje podporu pre materiál Blackmagic RAW nasnímaný pomocou rekordérov Blackmagic Video Assist 12G HDR a fotoaparátov Fujifilm GFX100/GFX100S a Panasonic LUMIX GH5S, BGH1 a DC-BS1H.

DaVinci Resolve 17.4 (10/2021)
...prináša až 5-násobné zrýchlenie aplikácií na nových počítačoch Apple Mac s procesormi M1 Pro a M1 Max! To otvára cestu k jednoduchšej postprodukcii 8K projektov, rýchlejšiemu (až 3-násobnému) dekódovaniu materiálu Blackmagic RAW 12K a exportu do kodeku H.265 (približne 1,5-násobne). Nová verzia tiež prináša až 4-násobne rýchlejšie výpočty pre funkcie DaVinci Neural Engine (detekcia tvárí a objektov atď.) a podporu pre displeje "ProMotion" (120 Hz) a HDR zobrazenie na novom Apple MacBook Pro.

Verzia 17.4 tiež zavádza podporu služby Dropbox Replay, funkcie na jednoduchšiu a rýchlejšiu tvorbu titulkov, možnosť prepínania kamier multikamových projektov v sekcii Úpravy pomocou klávesnice DaVinci Resolve Speed Editor, asymetrický orez (nastavenie pozície "in" prelínania bez vplyvu na pozíciu "out" a naopak), rozšírenú podporu automatickej správy farieb, kompatibilitu s ACES 1.3 (vrátane kompresie gamutu), hardvérovo zrýchlený import/export H.265 materiálu v systéme Windows a podpora zásuvných modulov Steinberg VST3 v časti Fairlight Audio. Medzi nové nástroje Resolve FX patrí Custom Mixer na kombinovanie efektov, nový 3D Keyer ponúkajúci presnejšie úpravy okrajov masky a Film Halation (len Resolve Studio) simulujúci správanie filmu vo vysoko kontrastných oblastiach obrazu. Viac informácií nájdete vo videu.

DaVinci Resolve 17.4.1 (10/2021)
...opravuje problémy s automatickou detekciou HDR na monitoroch Apple Mac, vylepšuje import médií uložených ako jednotlivé snímky, zlepšuje ukladanie nastavení inteligentných filtrov a opravuje/zrýchľuje zobrazovanie titulkov Text+ pomocou štýlov a kódovania Unicode.

DaVinci Resolve 17.4.2 (11/2021)
Verzia 17.4.2 prináša množstvo opráv, predovšetkým v aplikáciách Fairlight a Fusion: rieši niekoľko problémov so zvukovými zásuvnými modulmi VST3 a viackanálovým zvukovým výstupom v systéme Linux, zrýchľuje vykresľovanie titulkov a efektov v aplikácii Fusion, optimalizuje export H.264 médií v operačnom systéme Windows a tiež export do Pro Tools, opravuje pády programu na starších konfiguráciách systému Windows (staršie ovládače grafických kariet Intel), opravuje nesprávne zobrazovanie médií Sony RAW, implementuje najnovšiu verziu RED SDK atď.

DaVinci Resolve 17.4.3 (12/2021)
Aktualizácia 17.4.3 zlepšuje stabilitu na platforme Windows a zrýchľuje dekódovanie videa ProRes na počítačoch Apple Mac s procesormi M1 Max. Medzi ďalšie novinky patria opravy chýb spôsobujúcich nižšiu stabilitu a nesprávne zobrazenie grafického rozhrania sekcie Fusion na platforme Apple Silicon a drobné vylepšenia sekcie Fairlight týkajúce sa pomenovania klipov, prelínania stôp a podpory Dolby Atmos.

DaVinci Resolve 17.4.4 (2/2022)
Aktualizácia 17.4.4 implementuje podporu pre Blackmagic RAW 2.3, vylepšenia zabezpečenia pre Dropbox a YouTube a optimalizáciu rýchlosti pre stopy využívajúce efekty Fusion. DaVinci Resolve Studio 17.4.4 tiež prináša hardvérovú akceleráciu pre dekódovanie VP9 a podporu kódovania médií H.265 Main10 na platforme Apple Silicon. Blackmagic RAW 2.3 zlepšuje záznam materiálu Blackmagic RAW z kamier Sigma fp a Sigma fp L na monitoroch/rekordéroch Video Assist 12G HDR (vyžaduje aj Blackmagic Video Assist 3.5.2 FW), zvyšuje stabilitu/výkon zásuvného modulu pre Adobe Premiere Pro a poskytuje vzorový zdrojový kód pre jednoduchý transkodér OpenEXR.

DaVinci Resolve 17.4.5 (3/2022)
...zvyšuje rýchlosť (až o 20 %) spracovania médií Blackmagic RAW 12K na platforme Apple M1 Max, uľahčuje prácu so zvukovými stopami pre vnorené časové línie, implementuje podporu pre médiá 6K a 8K z kamery Sony Venice a zlepšuje nástroje 3D Text a Text+ v časti Fusion. Okrem toho prináša rozšírenú podporu zoznamov AAF, napríklad teraz podporuje projekty kombinujúce médiá s rôznymi snímkovými frekvenciami.

DaVinci Resolve 18 Public Beta 1 (18. apríla 2022)
Osemnástka prináša podporu nových produktov Blackmagic Cloud, aplikáciu DaVinci Proxy Generator, nové efekty Resolve FX (napr. Surface Tracker na aplikáciu efektov na sochárske pohyblivé povrchy, 3D Depth Map na jednoduchšiu izoláciu pozadia/objektov a prozaicky nazvaný Ultra Beauty Mode), ako aj vylepšené titulkovanie, 5x5 viacnásobné zobrazenie pre väčšie multikamerové projekty, zrýchlenie GPU pre nástroje na kreslenie sekcie Fusion a ďalšie! Prvá beta verzia aplikácie Fusion Studio 18 obsahuje okrem vyššie uvedeného

DaVinci Resolve 18 Public Beta 2 (4/2022)
Druhá verejná beta verzia opravuje množstvo chýb (napr. problémy s firewallom pri vzdialených projektoch, pády aplikácie pri importe niektorých časových osí vo formáte XML, pády na niektorých konfiguráciách s grafickými kartami Intel, problémy s ukladaním rozvrhnutia grafického rozhrania sekcie Fusion atď.) a tiež implementuje natívnu podporu Dolby Atmos na platformách Linux a Apple Silicon, ako aj podporu H.265 médií s profilmi Dolby Vision, vylepšenia podpory formátu Dolby Atmos a vylepšenia technológie Object Mask (v aplikácii Magic Mask). Nová beta verzia aplikácie Fusion Studio zvyšuje stabilitu nástrojov na vytváranie masiek, zlepšuje spätnú väzbu pre nastavenia veľkosti štetcov a zlepšuje kompatibilitu s kompresiou OpenEXR ZIP.

DaVinci Resolve 18 Public Beta 3 (5/2022)
Tretia verejná beta verzia implementuje 2x rýchlejšie spracovanie masiek na platforme Apple M1, vylepšené Smart Bins vo verzii pre Windows, vylepšenú normalizáciu zvuku v časti Úpravy a opravuje drobné chyby vo výbere štetcov, nástroji na sledovanie pohybu a nástroji na klonovanie v časti Fusion.

DaVinci Resolve 18 Public Beta 4 (6/2022)
Štvrtá beta verzia pridáva nástroj Resolve FX Surface Tracker aj do sekcie Fusion, umožňuje exportovať tituly IMSC1 alebo DFXP zo sekcie Edit (Úpravy) a ponúka širšie možnosti importu ťahaním myšou do časovej osi sekcie Fairlight. Prináša tiež optimalizáciu 3D zásuvných modulov sekcie Fusion, vylepšený nástroj Resolve FX Depth Map a ďalšie nové funkcie.

DaVinci Resolve 18 Public Beta 5 (6/7 2022)
Piata beta verzia prináša podporu novej kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2, vylepšenú funkciu stabilizácie obrazu (pomocou algoritmov AI) a nové gyroskopické metadáta z kamier radu Pocket Cinema Camera 4K/6K/6K Pro - vyžaduje Blackmagic Camera 7 FW.9), zlepšuje strihanie v sekcii Strih, ponúka nižšiu latenciu pri spracovaní zvuku (pre vnorené časové osi, úpravy úrovne atď.), zvyšuje stabilitu sledovača povrchu Resolve FX v sekcii Fusion atď.

DaVinci Resolve 18 Public Beta 6 (7/2022)
Šiesta beta verzia ponúka podporu pre Blackmagic RAW 2.6 a kameru ARRI Alexa 35, ako aj vylepšenú stabilizáciu záberov pomocou údajov z gyroskopov kamery BMPCC 4K/6K a optimalizácie pre prehrávanie médií alebo nástroj Elastic Wave na zmenu dĺžky zvukových stôp. Pre používateľov aplikácie Fusion ponúka táto časť vylepšené nástroje na kreslenie a optimalizácie rýchlosti pre štvornásobné zobrazenie vektorskopu atď.

DaVinci Resolve 18/Fusion Studio 18 (21/7/2022)
Úplná verzia Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio 18 a Fusion Studio 18 sú teraz v predaji! Osemnásta verzia aplikácie DaVinci Resolve prináša nové funkcie na vzdialenú spoluprácu používateľov na tom istom projekte v tej istej časovej osi pomocou aplikácie DaVinci Resolve Project Server 18, ako aj podporu služby Blackmagic Cloud na zdieľanie projektov, nové funkcie automatizácie pre prácu s proxy dátami, nové nástroje Resolve FX založené na algoritmoch DaVinci Neural Engine AI a ďalšie. Fusion Studio 18 ponúka akceleráciu GPU pre kresliace nástroje, nové režimy kompozície, optimalizáciu rýchlosti pre nástroje Text a Text+ a ďalšie... Na stiahnutie tu.

Príručka DaVinci Resolve 18: blackmagicdesign.com/uk/UserManuals/DaVinci_Resolve_18_Reference_Manual.pdf

Dokument DaVinci Resolve 18 Supported Codecs :blackmagicdesign.com/uk/SupportNotes/DaVinci_Resolve_18_Supported_Codec_List.pdf

Príručka Fusion 18: blackmagicdesign.com/uk/UserManuals/FusionManual.pdf

DaVinci Resolve 18.0.1 (7/2022)
Prvá aktualizácia aplikácie DaVinci Resolve Studio 18 opravuje chybu s podporou formátu DNxHR, problémy s nástrojom Mandelbrot v časti/aplikácii Fusion na platforme Apple Silicon, chybu s výberom farebného priestoru v projektoch ACES atď.

DaVinci Resolve 18.0.2 (9/2022)
...Vylepšuje export dlhých videí pre YouTube, správu metadát pre sledovanie pohybu, orezávanie médií H.264 a ARRI v sekcii Správa médií, resp. funkcie importu súborov FBX a vytvárania masiek v sekcii Fusion. Medzi ďalšie opravy patrí správny import súborov MXF s polovičnými snímkami z rekordérov HyperDeck, pád aplikácie na niektorých konfiguráciách so špecifickými verziami ovládačov AMD alebo drobné problémy na platforme Apple Silicon (značky HDR pri exporte do H.264, nástroj Mandelbrot atď.).

DaVinci Resolve 18.0.3 (9/2022)
...zlepšuje prepojenie s konzolou Fairlight Desktop Console prostredníctvom rozhrania USB-C a opravuje: vykresľovanie sekvencií bez korekcie farieb, vykresľovanie IMF s metadátami Dolby Vision 2.9 a problémy s odstraňovaním prázdnych stôp na importovaných časových osiach AAF.

DaVinci Resolve 18.0.4 (9/2022)
DaVinci Resolve Studio 18.0.4 prináša bližšie nešpecifikované vylepšenia výkonu a stability programu a podporu pre Blackmagic RAW 2.7 (t. j. súbory Blackmagic RAW z kamier Fujifilm X-H2 a ZCam E2/E2-M4/E2-S6/E2-F6 zaznamenané pomocou rekordérov Video Assist 12G HDR).

DaVinci Resolve pre iPad (Q4/2022)
verzia pre iPad je optimalizovaná pre technológie MultiTouch a Apple Pencil a ponúka sekcie Cut a Color na úpravu videa, resp. korekciu farieb vrátane podpory moderných technológií HDR. K dispozícii je aj možnosť využívať servery Blackmagic Cloud na uľahčenie vzdialenej spolupráce používateľov a kompatibilita so štandardnými súbormi projektov DaVinci Resolve 18. Medzi podporované formáty patria H.264, H.265, Apple ProRes a Blackmagic RAW, importované z internej knižnice iPadu Pro alebo z externých zdrojov iCloud a USB-C. Mobilný DaVinci Resolve je optimalizovaný pre platformu Apple Silicon a ponúka až štvornásobnú rýchlosť pri renderovaní do materiálu Ultra HD ProRes na novom modeli iPadu Pro s čipom M2. Spracovanie projektov HDR je podporované aj na 12,9-palcovom iPade Pro s jadrom M1 s možnosťou zobrazenia na externých monitoroch Apple Studio Display a Pro Display XDR alebo iných zariadeniach kompatibilných s AirPlay.

DaVinci Resolve 18.1 (11/2022)
Verzia 18 .1pridáva podporu vertikálnej úpravy videa (napr. pre TikTok, Snapchat a Instagram TV), detekciu dialógov (a úpravu dynamiky) na báze DaVinci Neural Engine, vylepšené kľúčovanie kriviek automatizácie sekcie Fairlight, ako aj automatické uzamykanie jednotlivých časových línií pri vzdialenej spolupráci viacerých používateľov na tom istom projekte. Aktualizácia tiež prináša vylepšený import projektov ATEM Mini ISO (zvuková stopa zostáva pripojená k videu), vylepšenú podporu pre DaVinci Resolve Speed Editor v sekcii Edit a ďalšie! Pozrite si video.

DaVinci Resolve 18.1.1 (11/2022)
...prináša podporu pre Blackmagic RAW 2.8, ako aj nové predvoľby pre zobrazenie používateľského rozhrania v systéme Windows. Nová verzia tiež opravuje niekoľko menších chýb, vrátane zvukových artefaktov pri použití novej (18.1) funkcie automatickej izolácie dialógov, problémov s vykresľovaním súborov MXF s vloženými titulkami, nesprávneho importu sledovacích údajov v časti Fusion, problémov s nástrojom Text+ na starších konfiguráciách atď.

DaVinci Resolve 18.1.3 (2/2023)
.
..prináša podporu formátov súborov DNx Uncompressed a Sony Venice 2, ako aj množstvo vylepšení dialógových okien zvukových efektov a sekcie/programu Fusion vrátane optimalizácie nástroja Text+ a možnosti jednoduchého výberu farby pre nástroje Žiarenie, Jemné žiarenie a Zvýraznenie. Samozrejme, je tu aj množstvo opráv, okrem iného pre dekódovanie médií ARRIRAW na počítačoch Apple Mac s viacerými GPU, správu pamäte pri vykresľovaní projektov s polovičnými snímkami atď.

DaVinci Resolve 18.5 beta (4/2023)
Verzia 18.5 prinesie množstvo nových nástrojov založených na umelej inteligencii, podporu technológie Universal Scene Description na prenos 3D dát v sekcii Fusion a mnohé vylepšenia v Cut/Edit: používatelia (platenej verzie Studio) budú môcť okrem iného vyhľadávať médiá na základe ich zvukového obsahu a generovať automatické titulky pomocou technológie rozpoznávania reči. V časti Color sa objaví nový efekt Relight FX na virtuálne osvetlenie scény a vylepšený bude aj systém správy farieb. Po novom bude podporovaný aj formát OpenTimelineIO (OTIO) na import/export časových osí.

ČLÁNKY

Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Střih a úprava videa

Hlavné parametre

Operačný systémWindows
Operačný systémMacOS
Typ softwaruFULL verzia
PRÍSLUŠENSTVO (29)

PRÍSLUŠENSTVO (29)

Contour Design ShuttleXpress

 • Top produkt
Contour Design ShuttleXpress je postavený na rovnakom základe ako populárny ShuttlePRO.
70.8 €
Skladom 3 ks

Contour Design ShuttlePro V2

 • Top produkt
Možnosť ovládať vašu video alebo audio aplikáciu prirodzeným spôsobom je konečne
102 €
Skladom > 5 ks

Blackmagic Design DaVinci Resolve Micro Panel

 • Doprava zdarma
 • Top produkt
Model DaVinci Resolve Micro Panel je kompaktní ovládací pult, ideální pro střihová
958 €
Detail

Blackmagic Design DeckLink 4K Extreme 12G

 • Doprava zdarma
 • 4K rozlišenie
DeckLink 4K Extreme 12G je high-end střihová karta s Dual-Link 12G-SDI rozhraním
1 109 €
Detail

Blackmagic Design DaVinci Resolve Editor Keyboard

 • Doprava zdarma
Klávesnice DaVinci Resolve Editor Keyboard byla navržena pro maximálně efektivní
668 €
Detail

Blackmagic Design ATEM SDI Extreme ISO

 • Doprava zdarma
Modely ATEM SDI sú varianty 3G-SDI populárnych režijných zariadení ATEM Mini HD!
1 750 €
Skladom 1 ks

Tangent Ripple

Kontakt so softvérom nebol nikdy dostupnejší. Ripple je náš nový panel základnej
336 €
Detail

Blackmagic Design ATEM SDI

 • Doprava zdarma
Modely ATEM SDI sú varianty 3G-SDI populárnych režijných zariadení ATEM Mini HD!
395 €
Detail

Logic Keyboard DaVinci Resolve - Mac ASTRA 2 Backlit Keyboardnica

Podsvietená klávesnica ASTRA 2 má elegantnú čiernu klávesnicu s nízkoprofilovými
168 €
Skladom 1 ks

Blackmagic Design Cloud Store 20TB

 • Doprava zdarma
Rad extrémne výkonných sieťových úložných riešení Blackmagic Cloud Store 10G Ethernet
6 274 €
Detail

Blackmagic Design Cloud Store Mini 8TB

 • Doprava zdarma
Úložisko Blackmagic Cloud Store Mini s kapacitou 8 TB sa skladá zo štyroch pamäťových
1 830 €
Detail

Blackmagic Design Cloud Store 80TB

 • Doprava zdarma
Rad extrémne výkonných sieťových úložných riešení Blackmagic Cloud Store 10G Ethernet
17 278 €
Detail

Blackmagic Design Fairlight Desktop Console

 • Doprava zdarma
Fairlight Desktop Console je ovládacia konzola pre sekciu Fairlight systému DaVinci
3 402 €
Detail

Blackmagic Design Cloud Pod

 • Doprava zdarma
Blackmagic Cloud Pod umožňuje používať disky USB-C v režime sieťového úložiska. Ponúka
443 €
Detail

Blackmagic Design Fusion Studio

Fusion Studio je profesionální software pro tvorbu vizuálních efektů a kompoziční
338 €
Detail

Logic Keyboard BMD DaVinci Resolve - PC ASTRA 2 Backlit Keyboard

Podsvietená klávesnica ASTRA 2 má elegantnú čiernu klávesnicu s nízkoprofilovými
168 €
Detail

Tangent Element

 • Doprava zdarma
With today’s multi-purposing work stations, where desk space is at a premium, having
2 700 €
Detail

NewBlueFX Titler Pro 6

Nový standard na poli titulkovacích nástrojů! Nová, šestá verze oblíbeného titulkovacího
358.8 €
Detail

Voxengo Voxformer

Voxengo Voxformer je specializovaný vokální audio plug-in (rozhraní AAX, AU a VST)
82.8 €
Detail

Acon Digital DeVerberate 2

Audio plug-in Acon Digital DeVerberate je unikátní efekt pro redukci dozvuku ve stávajících
106.8 €
Detail

FXHome Pro Video Bundle

 • Doprava zdarma
Zvýhodnený balík obsahujúci softvér na strih a kompozíciu HitFilm Pro a balík zásuvných
598.8 €
Detail

FXHome HitFilm Ignite

Sada HitFilm Ignite obsahuje přes 140 plug-inů pro vizuální efekty kompatibilní s
298.8 €
Detail

NewBlueFX Titler Pro 7 Elite

 • Doprava zdarma
Veškeré funkce edice Titler Pro plus navíc 50 dalších šablon titulků.
478.8 €
Detail

Voxengo Elephant

Voxengo Elephant je masteringový audio plug-in (rozhraní AAX, AU a VST) pro finální,
142.8 €
Detail

Chaos Group V-Ray for Revit

 • Doprava zdarma
V-Ray 3 for Revit je renderovací plug-in navržený specificky pro architekty a vizualizační
600 €
Detail

Teradek Colr

 • -8 %
 • Doprava zdarma
Převodník COLR značky Teradek je bezdrátový systém pro ovládání kamer a LUT korekce
1 416 €
Detail

NewBlueFX Titler Pro 7 Ultimate

 • Doprava zdarma
Veškeré funkce edice Titler Pro Elite plus navíc 375 dalších šablon titulků a nový
598.8 €
Detail

Acon Digital Restoration Suite 2

 • -8 %
Sada Acon Digital Restoration Suite obsahuje čtyři plug-iny (DeNoise, DeHum, DeClick
106.8 €
Detail

Tangent Wave2

 • Doprava zdarma
Univerzální ovládací pult Wave2 nabízí ideální množství ovládacích prvků při kompaktních
960 €
Detail