Blackmagic Design Cloud Pod

Blackmagic Cloud Pod umožňuje používať disky USB-C v režime sieťového úložiska. Ponúka rýchle sieťové rozhranie 10G Ethernet, synchronizáciu dát Dropbox a výstup HDMI na monitorovanie stavu úložiska pomocou externého monitora/televízora.

Viac informácií

507.6 € 482.57 € s DPH 402.14 € bez DPH
-+
Osobné prevzatie do 90 minút
Odošleme: dnes
Skladom 3 ks
Bratislava 3 ks, Praha > 5 ks
Kód tovaru:
DWCLDA/POD
Pridať do porovnania
Popis produktu

Popis produktu

Blackmagic Cloud Pod umožňuje používať disky USB-C v režime sieťového úložiska. Ponúka rýchle sieťové rozhranie 10G Ethernet, synchronizáciu dát Dropbox a výstup HDMI na monitorovanie stavu úložiska pomocou externého monitora/televízora.

Blackmagic Cloud Pod je ideálny pre filmovú a televíznu produkciu, pretože umožňuje jednoducho zdieľať videá natočené na diskoch USB-C s inými tvorcami, ako sú strihači alebo koloristi. V závislosti od použitých flash diskov USB-C zvládne aj náročné médiá Blackmagic RAW digitálnych filmových fotoaparátov s rozlíšením 12K - napriek tomu, že ide o cenovo dostupné riešenie! Flash disky USB-C sú široko používané, často ponúkajú vysoké prenosové rýchlosti, krátke prístupové časy a nízke náklady.

10G Ethernet

Blackmagic Cloud Pod nemá žiadne interné sloty na disky, a preto je veľmi kompaktný, ľahko prenosný a má tichú prevádzku. Je vybavený dvojicou portov USB-C na pripojenie dvoch samostatných diskov a sieťovým rozhraním 10G na dosiahnutie maximálneho výkonu. Výstup HDMI umožňuje pripojenie externého televízora alebo monitora na sledovanie grafického zobrazenia využitia úložiska a sieťového rozhrania. Vďaka 10G Ethernetu a výkonnej internej elektronike je Blackmagic Cloud Pod tiež veľmi rýchlym riešením na spracovanie 12K RAW materiálu alebo produkcie s viacerými kamerami a umožňuje naplno využívať moderné USB-C flash disky.

Integrácia služby Dropbox

Vytváranie lokálnych záloh súborov uložených pomocou služby Dropbox je teraz hračka! Vďaka tomu sú súbory uložené na diskoch Blackmagic Cloud Pod okamžite dostupné v miestnych sieťach bez potreby sťahovať súbory uložené na serveroch Dropbox. Okrem toho možno pomocou služby Dropbox synchronizovať viacero vzdialených diskov Blackmagic Cloud Pod alebo Blackmagic Cloud Store, čím sa zabezpečí, že používatelia môžu ľahko spolupracovať na projektoch, nech sú kdekoľvek.

Výstup HDMI

Monitorovací výstup HDMI umožňuje sledovať stav úložiska Blackmagic Cloud Pod pomocou externého monitora alebo televízora. Náhľad zobrazuje grafické znázornenie jednotky vrátane aktuálnych prípadov čítania/zápisu v reálnom čase. K dispozícii je aj graf zaťaženia rozhrania Ethernet a zoznam pripojení k službe Dropbox.

Softvér pre Mac/Windows

Významnou výhodou Blackmagic Cloud Pod je možnosť vytvoriť súkromné sieťové úložné zariadenia, nad ktorými majú používatelia plnú kontrolu. Nie je potrebné platiť mesačné predplatné. Neexistuje žiadne sledovanie údajov alebo aktivity používateľa. Na uloženie nastavení sa tiež nemusíte prihlasovať na webovú stránku - Blackmagic Cloud Pod môžete jednoducho ovládať pomocou bezplatnej priloženej aplikácie pre macOS a Windows. To vám umožní vytvoriť súkromné siete mimo internetovej infraštruktúry a bezpečne pracovať s vašimi údajmi v rámci vašej lokálnej siete. Aplikácia tiež zabezpečuje maximálne jednoduché používanie úložiska vrátane jeho konfigurácie alebo nastavenia adresárov na synchronizáciu so službou Dropbox.

Základné funkcie zariadenia Blackmagic Cloud Pod

 • Umožňuje vytvoriť sieťové úložisko pomocou dvoch externých diskov USB-C
 • Hardvérová akcelerácia pre maximálny výkon
 • Synchronizácia so službou Dropbox
 • Monitorovací výstup HDMI na monitorovanie činnosti úložiska v reálnom čase
 • Vysokorýchlostné rozhranie 10G Ethernet
 • Žiadne predplatné, poplatky ani sledovanie aktivity používateľa
 • Softvér pre platformy macOS a Windows

 

Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Disková pole

Hlavné parametre

InterfaceUSB-C
Operačný systémWindows
Operačný systémMacOS
PRÍSLUŠENSTVO (7)

Príslušenstvo, klietky tašky, karty

 • -14 %
 • Doprava zdarma

Wise 2TB Portable SSD

ŠPECIÁLNA AKCIA: -14%
14-30 dní
bez DPH 380 € 456 €
 • -29 %

Wise 512GB Portable SSD

ŠPECIÁLNA AKCIA: -29%
Na odoslanie 1 ks
bez DPH 135 € 162 €

Wise 1TB Portable SSD

Na odoslanie 1 ks
bez DPH 275 € 330 €

Káble a konektory

Datavideo CB-20

7-14 dní
bez DPH 19 € 22.8 €

Software, ovládače, diskové polia

 • Doprava zdarma
 • Top produkt

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio

Skladom > 5 ks
bez DPH 321 € 385.2 €
 • -3 %
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio - download only

Skladom 1 ks
bez DPH 310 € 372 €
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design Fusion Studio

Na odoslanie 3 ks
bez DPH 321 € 385.2 €