Blog

Desiatky nových produktov obľúbenej značky Tilta vrátane luxusných klietok pre BMCC 6K, RED Komodo alebo Canon EOS C70, montážnych súprav (ale aj jednotlivých komponentov) Hydra Alien Car Mounting System na montáž stabilizátorov/kamier na vozidlá, karbónových kompendií, batériových dosiek atď. Mnohé produkty máme skladom, čo nemáme, objednáme!


Dátum: 04. 03. 2024, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK

Novinka v rade cenovo dostupných ručných audio rekordérov Zoom H-Series, teraz s označením "Essential", prichádzajú v podobe 32-bitových prevodníkov DAC, ako aj oveľa jednoduchšieho ovládania pre zrakovo postihnutých používateľov vďaka hlasovým ponukám (vrátane anglických a nemeckých). Ovládacie prvky (tlačidlá, otočné ovládače) boli tiež optimalizované pre tichšiu prevádzku. Okrem toho sú modely H4essential a H6essential kompatibilné s voliteľným adaptérom Bluetooth BTA-1, napr. na párovanie s časozbernými modulmi UltraSync BLUE od spoločnosti Timecode Systems alebo na diaľkové ovládanie prostredníctvom zariadenia iOS (spustenie nahrávania, nastavenie, vizuálna kontrola nahrávania); oba modely sú tiež vybavené novým, plnofarebným displejom LCD. Najvyšší variant, H6essential, ponúka vylepšený modul na výmenu stereofónnych mikrofónov X/Y ("3.0 Capsule System"). Nové rekordéry H1essential (2-stopový záznam) a H4essential (4-stopový záznam) budú k dispozícii približne koncom mesiaca, zatiaľ čo model H6essential (6-stopový záznam) je už v predaji...

Dátum: 01. 03. 2024, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK

Nová verzia Blackmagic Camera 8.5.1 s vylepšenou podporou modelov Blackmagic URSA Broadcast G2 je tu! Prináša priame nahrávanie do projektov DaVinci Resolve, proxy nahrávanie pre formáty Blackmagic RAW a ProRes, zníženú latenciu pre výstup SDI, podporu protokolu streamovania SRT, rozhranie REST API, možnosť nastavenia farby svetla signálu pre monitory hľadáčika Blackmagic URSA Studio a Hľadáčik Blackmagic URSA Studio Viewfinder G2 a ďalšie nové funkcie. Od verzie beta 8.5 sa zlepšila stabilita pripojenia pomocou niektorých telefónov Google Pixel, zlepšila sa A/V synchronizácia pre kodeky H.265 a H.264 a výstup SDI atď. Na stiahnutie tu.

Dátum: 29. 02. 2024, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK

DJI znížiť špeciálne ceny na drony DJI Mavic 3 Classic (DJI RC) a DJI Mavic 3 Classic, resp. súpravu Mavic 3 Fly More Kit, a navyše pridávajú do ponuky súpravu Mavic 3 Fly More Kit nový dron DJI Mavic 3 Classic a príslušenstvo Fly More Kit Bundle. Akcia platí len do 31. marca 2024 (alebo do vypredania zásob výrobcu). Súprava DJI Mavic 3 Fly More Kit obsahuje praktické puzdro, dve náhradné batérie, nabíjaciu stanicu (pre tri batérie), napájací adaptér do auta, kábel USB-C a náhradné vrtule.

Dátum: 28. 02. 2024, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK

Nový operačný systém ("MOVNORM OS") pre monitory kamier PortKeys LH7P, LH7H, PT6 a LH5P II (v3) zavádza vylepšené používateľské rozhranie pre rýchlejšiu a jednoduchšiu navigáciu v menu, ako aj funkciu na roztiahnutie obrazu (a výstup deformovaného videa cez HDMI, napr. na streamovanie) pri snímaní na výšku. Pre modely LH7P a LH5P II (v3) bola rozšírená aj podpora diaľkového ovládania fotoaparátu prostredníctvom Wi-Fi/Bluetooth: Canon EOS R5/R6/R6 Mark II/R8, Panasonic BGH1/BS1H, Sony A7M IV a Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K. Systém MOVNORM OS ponúka aj niekoľko nových funkcií na ovládanie kamier Sony vrátane možnosti zobrazenia stavu záznamového média, ako aj možnosti priradenia funkcií kamery (ISO, rýchlosť uzávierky, clona atď.) používateľským tlačidlám na monitore. Nový systém je určený len pre monitory HDMI PortKeys (v blízkej budúcnosti bude k dispozícii variant "CINENORM OS" pre monitory s HDMI a HD-SDI I/O) a je ponúkaný bezplatne na adrese https://www.portkeys.com/support/.

Dátum: 27. 02. 2024, Kategória: Blog
CELÝ ČLÁNOK