Blackmagic Design URSA Cine 12K + EVF

Blackmagic URSA Cine 12K je revolučná digitálna filmová kamera, ktorá prináša pokročilú technológiu s úplnou integráciou do postprodukčných pracovných postupov. Obsahuje nový veľkoformátový snímač RGBW 36 x 24 mm s väčšími fotosenzormi pre 16 EV dynamického rozsahu, vymeniteľné bajonety PL, LPL a EF a štandardné konektory Lemo a Fischer. Blackmagic URSA Cine…

Viac informácií

18 179 € s DPH 15 149.17 € bez DPH
-+
Dostupnosť
na požiadanie

Zobraziť všetko príslušenstvo

Popis produktu

Popis produktu

Blackmagic URSA Cine 12K je revolučná digitálna filmová kamera, ktorá prináša pokročilú technológiu s úplnou integráciou do postprodukčných pracovných postupov. Obsahuje nový veľkoformátový snímač RGBW 36 x 24 mm s väčšími fotosenzormi pre 16 EV dynamického rozsahu, vymeniteľné bajonety PL, LPL a EF a štandardné konektory Lemo a Fischer. Blackmagic URSA Cine 12K sa dodáva s 8 TB vysoko výkonného úložiska a obsahuje aj vysokorýchlostnú sieť na nahrávanie médií a synchronizáciu s Blackmagic Cloud. Súprava obsahuje hľadáčik EVF. V predaji od 4/2024.

Obsahuje:

 • Telo kamery Blackmagic URSA Cine 12K
 • Elektronický hľadáčik Blackmagic URSA Cine EVF
 • Blackmagic URSA Cine Mount PL (nainštalovaný)
 • Blackmagic URSA Cine Mount EF + skrutky
 • Blackmagic Media Module 8TB
 • Rukoväť URSA Cine
 • URSA Cine Top Rod Mount 15
 • Základná doska URSA Cine 19
 • Plastová sklápacia slnečná clona pre prídavný 5" bočný monitor
 • URSA Cine batériová doska B Mount
 • Anténa Wi-Fi
 • Kryt URSA Cine PL
 • Kryt URSA Cine EF
 • Gumové kryty konektorov
 • Napájanie +24 V = 250 W
 • DaVinci Resolve Studio s aktivačným kľúčom
 • Upravené ochranné puzdro Pelican 1510

Profesionálna digitálna filmová kamera URSA Cine je vybavená novým revolučným snímačom navrhnutým pre fantastický obraz vo všetkých rozlíšeniach od 4K po 12K. Väčší snímač je založený na technológii URSA Mini Pro 12K s väčšími pixelmi pre dynamický rozsah 16 EV. Jedinečná architektúra snímača RGBW poskytuje rovnaké množstvo červených, zelených a modrých pixelov. To znamená, že je optimalizovaný tak, aby poskytoval neuveriteľne bohaté farby pri všetkých rozlíšeniach a zabezpečil maximálnu kvalitu obrazu.

URSA Cine je navrhnutý tak, aby spĺňal požiadavky špičkovej filmovej produkcie. Rovnomerne vyvážené telo kamery je vyrobené z robustného šasi z horčíkovej zliatiny a ľahkého polykarbonátového kompozitného plášťa, ktorý pomáha používateľom rýchlo sa pohybovať na scéne. Štandardné konektory Lemo a Fischer umožňujú diaľkové ovládanie kamery a zároveň zabezpečujú napájanie motorov objektívu a ďalšieho príslušenstva. Používatelia majú k dispozícii aj rozhrania 12G-SDI, 10G Ethernet, USB-C, XLR audio a ďalšie.

Celá plocha snímača poskytuje ohromujúci obraz Open Gate 3:2, ktorý umožňuje jednoduché orezávanie záberov v postprodukcii. Alebo môžu používatelia využiť veľkú plochu snímača na anamorfné snímanie a vytvárať zábery 1,3, 1,5, 1,6, 1,66, 1,8 a 2x. Okrem toho môžu používatelia snímať v rozlíšení 4K, 8K alebo 12K s využitím celého snímača bez orezania, pričom sa zachová celé zorné pole objektívu. K dispozícii sú dokonca aj režimy 9K Super 35 pre plnú kompatibilitu s klasickými kinofilmovými objektívmi.

Rôzne projekty si vyžadujú rôzne objektívy, preto je URSA Cine vybavená výmenným držiakom objektívov. Používatelia si môžu rýchlo vybrať medzi bajonetmi PL, LPL, EF a Hasselblad. Každý z nich má dodatočné kontakty na čítanie metadát objektívu na monitorovanie a použitie v postprodukcii.

URSA Cine umožňuje štábom pracovať na scéne rýchlejšie vďaka viacerým možnostiam monitorovania. Monitor má na jednej strane veľkú 5″ dotykovú obrazovku HDR a na druhej strane externý farebný stavový displej LCD. Na pravej strane kamery sa nachádza špeciálna asistenčná stanica s druhou 5″ dotykovou obrazovkou HDR, ktorá umožňuje štábu pracovať okolo kamery bez potreby externých monitorov. K dispozícii je dokonca aj špeciálny režim na presné zaostrovanie.

Vďaka širokej škále štandardných priemyselných pripojení je URSA Cine ideálna na špičkovú filmovú produkciu. Sedemkolíkový konektor Lemo a trojkolíkový konektor Fischer na prednej strane zabezpečujú spustenie/zastavenie záznamu a 24 V napájanie, takže sú ideálne pre palubné príslušenstvo, ako sú motory na zaostrovanie. Napájanie kamery zabezpečuje štandardný 24V 8-kolíkový konektor Lemo a ďalší 2-kolíkový 12 V konektor Lemo na zadnej strane pre príslušenstvo s nižším napätím.

V súboroch Blackmagic RAW sú uložené metadáta fotoaparátu, údaje o objektíve, vyváženie bielej a tabuľky LUT, ktoré zabezpečujú konzistentnosť obrazu počas snímania a postprodukcie. URSA Cine nahráva na dodávaný 8 TB modul Blackmagic Media Module, ktorý používateľom umožňuje zachytiť viac ako 4 hodiny záznamu Blackmagic RAW v rozlíšení 12K alebo až 20 hodín v rozlíšení 4K!

URSA Cine obsahuje vysoko výkonný optický dolnopriepustný filter, ktorý je presne prispôsobený snímaču. OLPF obsahuje aj aktualizovaný infračervený filter, ktorý v kombinácii so spracovaním Blackmagic RAW pre URSA Cine zachováva farby a kritické detaily obrazu pre novú úroveň vernosti obrazu.

URSA Cine je prvá digitálna filmová kamera so zabudovanou ultra rýchlou, vysokokapacitnou technológiou Cloud Store. Modul Blackmagic Media Module je rýchly, odolný a obsahuje obrovské úložisko s kapacitou 8 TB. Vysokorýchlostné úložisko umožňuje používateľom nahrávať v najvyšších rozlíšeniach a snímkových frekvenciách celé hodiny a pristupovať k súborom priamo cez vysokorýchlostnú sieť 10G Ethernet. Alebo môžu používatelia používať médiá, ktoré už vlastnia, pomocou voliteľného modulu Blackmagic Media Module CF, ktorý má dva sloty CFexpress.

Dokovacia stanica Blackmagic Media Dock urýchľuje postprodukčný pracovný postup tým, že umožňuje rýchlejšie a jednoduchšie spustiť editáciu a farebné korekcie. Pripojte až tri moduly Blackmagic Media Module na vysokorýchlostný prístup k médiám z viacerých kamier URSA Cine súčasne. Štyri vysokorýchlostné ethernetové porty 10G umožňujú priame pripojenie až štyroch samostatných strihových pracovných staníc a sú mimoriadne rýchle, aj keď je pripojených veľa používateľov naraz.

URSA Cine podporuje pri nahrávaní okrem pôvodného média z kamery aj vytvorenie malého proxy súboru H.264. Ten možno v priebehu niekoľkých sekúnd odoslať do služby Blackmagic Cloud, čím sa médiá sprístupnia späť v štúdiu v reálnom čase. Možnosť prenášať médiá priamo do koša aplikácie DaVinci Resolve počas práce strihačov je revolučná!

Teraz môžu používatelia aj naživo streamovať z natáčania. URSA Cine má zabudovaný hardvérový streamingový engine, ktorý podporuje streamovanie RTMP a SRT na hlavné platformy alebo priamo ku klientom. Stačí sa pripojiť k internetu cez ethernet, vysokorýchlostné wi-fi alebo dokonca pripojiť telefón 4G alebo 5G pre mobilné dáta.

URSA Cine podporuje voliteľný elektronický hľadáčik Blackmagic URSA Cine EVF, ktorý umožňuje presné a jednoduché snímanie v exteriéri a z ruky. Používatelia získajú integrovaný vysokokvalitný farebný displej OLED s rozlíšením 1920 x 1080 bodov so zabudovaným snímačom priblíženia, 4-prvkovým skleneným dioptrom pre vysokú presnosť so širokým nastavením zaostrenia.

URSA Cine obsahuje 8-pinový napájací konektor Lemo na zadnej strane kamery, ktorý funguje s 24V a 12V zdrojmi napájania. To znamená, že kameru možno jednoducho používať s existujúcimi zdrojmi napájania, batériami a príslušenstvom. Kamera URSA Cine sa dodáva s 250W napájacím zdrojom a batériovou doskou B Mount, takže používatelia môžu používať širokú škálu vysokonapäťových batérií od výrobcov ako IDX, Blueshape, Core SWX, BEBOB a ďalších.

Kamera URSA Cine sa dodáva so všetkým, čo používatelia potrebujú na začatie natáčania. Každá kamera sa dodáva v odolnom puzdre Pelican s vlastnými penovými výrezmi, ktoré presne a bezpečne priliehajú na kameru a jej príslušenstvo. Na tele kamery je predinštalovaný držiak objektívu PL a používatelia dostanú aj vymeniteľný uzamykateľný držiak EF na pevné a bezpečné uchytenie pri používaní ťažších objektívov EF. Používatelia dostanú aj predinštalovaný, naformátovaný a na záznam pripravený 8 TB záznamový modul, hornú rukoväť, antény pre vysokorýchlostné pripojenie Wi-Fi, základnú dosku, 24 V napájací zdroj a vysokonapäťovú montážnu dosku na batériu B na rýchle nastavenie.

Vlastnosti kamery Blackmagic URSA Cine 12K

 • Veľkoformátový filmový snímač s dynamickým rozsahom 16 EV
 • Ľahké, robustné telo kamery s priemyselnými štandardnými rozhraniami
 • Obsahuje PL bajonety, uzamykateľný EF, voliteľný LPL
 • Blackmagic RAW na úpravu 12K videa v reálnom čase
 • Technológia Color Science 5. generácie s novou filmovou krivkou
 • Vysoko výkonný filter OLPF na zníženie moiré a aliasingu
 • Vstavané ND filtre na snímanie v rôznych podmienkach
 • Snímanie rýchlosťou až 80 snímok/s pri rozlíšení 12K, 144 snímok/s pri rozlíšení 8K a 240 snímok/s pri rozlíšení 4K
 • Obsahuje vysoko výkonný 8TB záznamový modul Blackmagic Media Module
 • Záznamové médiá kompatibilné s dokom Blackmagic Media Dock
 • Vysokorýchlostné wi-fi, 10G Ethernet alebo mobilné dáta na pripojenie k sieti
 • Vstavané živé vysielanie RTMP a SRT
 • Voliteľný elektronický hľadáčik Blackmagic URSA Cine
 • Obsahuje DaVinci Resolve Studio na postprodukciu
Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Digital Cinema

Hlavné parametre

Veľkosť snímača kameryFull Frame
Rozlíšenie12K
BajonetEF
BajonetPL
Výstup12G SDI

Ostatné parametre

Vyhotovenie kameryfilmová
Formát záznamuBMD RAW
Formát záznamuH.264
Typ batérieB Mount
Farebná hĺbka12 bit
Ďalšie funkcieStreaming
Ďalšie funkcieProxy recording
Ďalšie funkcieTimecode
Ďalšie funkcieHDR
Ďalšie funkcieND filtr
PRÍSLUŠENSTVO (11)

PRÍSLUŠENSTVO (11)

DZOFilm Arles FF/VV Prime Cine 5-Lens Set (PL) (Metric)

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Pripravte sa posunúť svoju kreativitu na vyššiu úroveň s DZOFilm Arles, radom profesionálnych
10 799 €
Na odoslanie 2 ks

DZOFilm Arles 100 mm T/1,4 FF/VV Prime Cine Lens (PL) (Metric)

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Pripravte sa posunúť svoju kreativitu na vyššiu úroveň s DZOFilm Arles, radom profesionálnych
2 399 €
Na odoslanie 2 ks

DZOFilm Arles 50 mm T/1,4 FF/VV Prime Cine Lens (PL) (Metric)

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Pripravte sa posunúť svoju kreativitu na vyššiu úroveň s DZOFilm Arles, radom profesionálnych
2 399 €
Na odoslanie 2 ks

DZOFilm Arles 25 mm T/1,4 FF/VV Prime Cine Lens (PL) (Metric)

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Pripravte sa posunúť svoju kreativitu na vyššiu úroveň s DZOFilm Arles, radom profesionálnych
2 399 €
Na odoslanie 2 ks

DZOFilm Arles 75 mm T/1,4 FF/VV Prime Cine Lens (PL) (Metric)

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Pripravte sa posunúť svoju kreativitu na vyššiu úroveň s DZOFilm Arles, radom profesionálnych
2 399 €
Na odoslanie 2 ks

DZOFilm Arles 35 mm T/1,4 FF/VV Prime Cine Lens (PL) (Metric)

 • Novinka
 • Doprava zdarma
Pripravte sa posunúť svoju kreativitu na vyššiu úroveň s DZOFilm Arles, radom profesionálnych
2 399 €
Na odoslanie 2 ks

Blackmagic Design URSA Cine EF Mount

Vymeniteľný uzamykateľný držiak EF, ktorý umožňuje používať fotografické a filmové
282 €
na požiadanie

Blackmagic Design Media Module 8TB

 • Doprava zdarma
Nahrávajte a prenášajte 12-bitové súbory Blackmagic RAW s vysokým rozlíšením pomocou
1 859 €
na požiadanie

Blackmagic Design URSA Cine LPL Mount

 • Doprava zdarma
Vymeniteľný držiak LPL, ktorý vám umožní používať špičkové kinofilmové objektívy
479 €
na požiadanie

Blackmagic Design Media Dock

 • Doprava zdarma
Blackmagic Media Dock urýchľuje postprodukčný pracovný postup tým, že urýchľuje a
2 199 €
na požiadanie

Blackmagic Design URSA Cine PL Mount

 • Doprava zdarma
Vymeniteľný bajonet PL, ktorý vám umožní používať s fotoaparátom vysokokvalitné profesionálne
459 €
na požiadanie