Blackmagic Design PYXIS 6K (L-Mount)

Pokročilý digitálny filmový fotoaparát s neuveriteľne všestranným dizajnom! Je vybavený full frame snímačom 36 x 24 mm s rozlíšením 6K, širokým dynamickým rozsahom (13 EV) a bajonetom L Mount. Zaznamenáva Blackmagic RAW s funkciou proxy na CFexpress. K dispozícii od 6/2024.

Viac informácií

3 329 € s DPH 2 774.17 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Na ceste 2 ks

Zobraziť všetko príslušenstvo

Popis produktu ČLÁNKY

Popis produktu

Pokročilý digitálny filmový fotoaparát s neuveriteľne všestranným dizajnom! Je vybavený full frame snímačom 36 x 24 mm s rozlíšením 6K, širokým dynamickým rozsahom (13 EV) a bajonetom L Mount. Zaznamenáva Blackmagic RAW s funkciou proxy na CFexpress. K dispozícii od 6/2024.

Obsahuje:

 • Blackmagic PYXIS 6K
 • Kryt bajonetu
 • Štandardná doska PYXIS
 • PYXIS SSD doska
 • 60W napájací zdroj s uzamykateľným konektorom a redukciami
 • Aktivačný kľúč DaVinci Resolve Studio

Blackmagic PYXIS 6K je digitálna filmová kamera novej generácie, ktorá sa vyznačuje univerzálnou "krabicovou" konštrukciou, takže si môžete zostaviť dokonalú kameru pre svoju produkciu! Tento nový model je vybavený 6K snímačom s rozmermi 36 x 24 mm s dynamickým rozsahom 13 EV a dvoma slotmi pre záznamové médiá CFexpress, a to všetko v prispôsobiteľnom tele. Blackmagic PYXIS 6K je k dispozícii v troch modeloch, pričom používatelia si môžu vybrať medzi uchytením objektívov L-Mount, PL alebo Locking EF.

Vďaka viacerým montážnym bodom a bočným doskám pre príslušenstvo je možné kameru Blackmagic PYXIS ľahko nakonfigurovať tak, ako to používatelia potrebujú. Kompaktné telo kamery je vyrobené z obrábaného leteckého hliníka, čo znamená, že je ľahké a zároveň veľmi pevné. používatelia ho môžu ľahko pripevniť k rôznym kamerovým zariadeniam, ako sú žeriavy, výložníky alebo drony. Okrem niekoľkých držiakov so závitom 1/4″ a 3/8″ na hornej a spodnej časti tela má Blackmagic PYXIS sériu bočných dosiek, ktoré ďalej rozširujú možnosti montáže príslušenstva, ako sú rukoväte, mikrofóny alebo dokonca SSD disky.

Blackmagic PYXIS je vybavený full frame snímačom s natívnym rozlíšením 6048 x 4032, čo je takmer trikrát viac ako formát Super 35 a umožňuje vám snímať s malou hĺbkou ostrosti alebo používať anamorfné objektívy bez orezávania pre dosiahnutie skutočného filmového vzhľadu. Či už používatelia snímajú pri jasnom slnečnom svetle alebo takmer bez svetla, dynamický rozsah 13EV s dvoma natívnymi citlivosťami ISO až do 25600 poskytuje úžasné snímky s nízkym šumom za všetkých svetelných podmienok.

Využitie celej plochy snímača poskytuje jedinečný obraz Open Gate 3:2, ktorý výrazne uľahčuje postprodukciu. Veľký snímač umožňuje aj skutočnú anamorfnú prácu v pomere 6:5 bez orezania, takže širokouhlé filmové snímky sú detailnejšie a majú vyššie rozlíšenie, než bolo doteraz možné.

Vďaka trom modelom si používatelia môžu vybrať medzi objektívmi L-Mount, EF alebo PL, takže Blackmagic PYXIS je kompatibilný so širokou škálou filmových a fotografických objektívov. Model L-Mount funguje s najnovšími objektívmi FF od spoločností Leica, Panasonic a Sigma, ale možno použiť aj adaptéry, takže používatelia môžu používať širokú škálu nových a historických objektívov. Model EF umožňuje používateľom používať vysokokvalitné fotografické objektívy, ktoré používatelia už vlastnia z digitálnych zrkadloviek. Alebo model PL umožňuje používateľom pracovať s profesionálnymi filmovými objektívmi od spoločností Zeiss, ARRI, Cooke a ďalších bez potreby adaptéra.

Blackmagic PYXIS dokáže snímať vo všetkých štandardných rozlíšeniach a snímkových frekvenciách od HD po DCI 4K a dokonca 6K. používatelia môžu tiež zhotovovať fotografie s rozlíšením 24,6 megapixela. Blackmagic PYXIS dokáže snímať až 36 snímok za sekundu pri 6048 x 4032 3:2 Open Gate alebo 60 snímok za sekundu pri 6048 x 2520 2,4:1 a 60 snímok za sekundu pri 4096 x 2160 4K DCI. V prípade vyšších snímkových frekvencií môžu používatelia snímať až 100 snímok za sekundu pri rozlíšení 2112 x 1184 Super 16.

Vstavaný displej LCD je viac než len jednoduchý stavový displej. Je to 4″ dotykový displej s vysokým rozlíšením a HDR, ktorý je ideálny aj na sledovanie a prezeranie záberov na scéne. Jeho rozlíšenie Full HD znamená, že používatelia môžu rámovať a komponovať svoje zábery bez toho, aby so sebou museli nosiť objemný externý monitor. Používatelia môžu displej používať aj ako asistenčnú stanicu pre zaostrovanie.

Blackmagic PYXIS má logický dizajn, vďaka ktorému majú dôležité funkcie, ako je ISO, WB a uzávierka, na dosah ruky vďaka dotykovému displeju aj fyzickým ovládacím prvkom. Rad troch prispôsobiteľných funkčných tlačidiel znamená, že používatelia nemusia loviť v ponukách na malom displeji, aby našli požadovaný príkaz. Ovládacie prvky možno dokonca uzamknúť, aby sa zabránilo náhodným zmenám nastavení počas snímania alebo keď je fotoaparát mimo dosahu.

Inovatívne bočné dosky ďalej rozširujú možnosti použitia fotoaparátu v rámci súpravy. Štandardná doska dodávaná s kamerou Blackmagic PYXIS je vyrobená z rovnakého leteckého hliníka ako telo kamery a obsahuje dva držiaky so závitom 1/4″ a jeden držiak so závitom 3/8″, čo používateľom umožňuje pridať mikrofóny, držiaky alebo iné príslušenstvo. Alebo môžu používatelia pripojiť dodanú dosku SSD, ktorá ponúka pohodlné miesto na bezpečné pripojenie disku USB-C na nahrávanie alebo dokonca mobilného telefónu na živé vysielanie.

Blackmagic PYXIS nahráva do formátu Blackmagic RAW, aby sa zachovala kontrola nad detailmi, expozíciou a farbami pri postprodukcii. Zaznamenáva tiež HD proxy súbory H.264 v reálnom čase, čo uľahčuje zdieľanie médií. To znamená, že snímky si vždy zachovajú bezprecedentné rozlíšenie a kvalitu pre kolorovanie, kľúčovanie, kompozíciu, reframing, stabilizáciu a sledovanie v rozlíšení HD, 4K alebo 6K.

Blackmagic PYXIS je vybavený dvomi zabudovanými záznamovými kartami CFexpress a rozširujúcim portom USB-C na nahrávanie priamo na externé flash disky alebo SSD. Karty CFexpress sú odolnejšie a rýchlejšie ako doteraz používané médiá, takže sú ideálne na nahrávanie 12-bitových súborov Blackmagic RAW v plnom rozlíšení. Navyše vďaka dvom slotom CFexpress môžu používatelia pokračovať v nahrávaní, pretože môžu za chodu vymieňať plné karty bez prerušenia.

Blackmagic PYXIS podporuje aj vytvorenie malého proxy súboru H.264 pri nahrávaní okrem pôvodného média fotoaparátu. To znamená, že tento malý proxy súbor môžu v priebehu niekoľkých sekúnd odoslať do služby Blackmagic Cloud, čím sa médiá v reálnom čase sprístupnia späť v štúdiu. Možnosť prenášať médiá priamo do koša aplikácie DaVinci Resolve počas práce strihačov je revolučná.

Pri odosielaní do služby Blackmagic Cloud môžu používatelia použiť telefón Apple alebo Android, aby získali internetové pripojenie prostredníctvom mobilných dát. Používatelia sa môžu pripojiť aj prostredníctvom káblového Ethernetu pomocou ethernetového portu kamery. To umožňuje používateľom prenášať médiá počas natáčania, takže postprodukčné tímy kdekoľvek na svete môžu začať pracovať v reálnom čase.

Kamera Blackmagic PYXIS podporuje voliteľný elektronický hľadáčik Blackmagic URSA Cine EVF, ktorý umožňuje presné a jednoduché snímanie v exteriéri a z ruky. Používatelia získajú integrovaný, vysokokvalitný farebný displej OLED s rozlíšením 1920 x 1080 so zabudovaným snímačom priblíženia, skleneným dioptrom pre vysokú presnosť so širokou možnosťou nastavenia zaostrenia.

PYXIS je vybavený širokou škálou pripojení pre zvuk, monitorovanie, napájanie a ďalšie. Kamera obsahuje výstup 12G-SDI na monitorovanie s podporou HDR a Ultra HD. Používatelia môžu pripojiť displej SDI na monitorovanie na mieste natáčania s prekryvmi, ktoré zobrazujú stav kamery.

Blackmagic PYXIS má zabudovaný hardvérový streamingový engine, ktorý podporuje streamovanie RTMP a SRT na YouTube, Facebook, X a ďalšie. Na prístup k internetu majú používatelia dve možnosti, jednu na pripojenie k sieti Ethernet alebo môžu používatelia pripojiť telefón 4G alebo 5G na mobilné dáta. Keďže streamovanie je zabudované vo fotoaparáte, používatelia môžu vidieť stav streamu a rýchlosť prenosu dát v hľadáčiku a na displeji LCD.

Funkcie zariadenia Blackmagic PYXIS 6K

 • Snímač plnej veľkosti 6K s rozmermi 36 x 24 mm a rozlíšením 6048 x 4032 pixelov
 • Open Gate 3:2, 6:5 anamorfný a Super 35 na tvorbu filmového obsahu
 • Možnosť výberu modelov s bajonetom L-Mount, PL alebo EF s uzamykaním
 • Záznam v plnom rozlíšení až do 36 snímok/s alebo 120 snímok/s s orezaním
 • Vstavaný 4″ LCD displej HDR s jasom 1500 cd/m2
 • Záznam vo formáte Blackmagic RAW a H.264 proxy
 • Extrémne rýchle nahrávanie na dve karty CFexpress
 • Ethernet alebo mobilné dáta na mobilné vzdialené streamovanie
 • Voliteľný elektronický hľadáčik Blackmagic URSA Cine
 • 12G-SDI na monitorovanie
 • Profesionálny vstup mini XLR s fantómovým napájaním 48 V
 • Kompletné riešenie na streamovanie pre YouTube, Facebook, Twitter a ďalšie
 • Vysokokapacitné batérie série BP-U

ČLÁNKY

Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Digital Cinema

Hlavné parametre

Veľkosť snímača kameryFull Frame
Rozlíšenie6K
BajonetL-Mount
Výstup12G SDI

Ostatné parametre

Vyhotovenie kameryfilmová
Formát záznamuBMD RAW
Formát záznamuH.264
Typ médiaCFexpress Type B
Typ batérieBP-U
Ďalšie funkcieRAW
Ďalšie funkcieStreaming
Ďalšie funkcieProxy recording
Ďalšie funkcieTimecode
Ďalšie funkcieHDR
Ďalšie funkcieDual ISO
Ďalšie funkcieXLR input

Blog a novinky

Dátum: 16. 04. 2024, Kategória: Blog

Nové kamery od Blackmagic Design!

Mimoriadnebohatý program NAB 2024spoločnosti Blackmagic Design okrem iného privítal dve nové digitálne filmové kamery tejto značky: URSA Cine 12K a…

PRÍSLUŠENSTVO (34)

PRÍSLUŠENSTVO (34)

Exascend 256 GB pamäťová karta CFexpress typu B série Element

Pamäťové karty CFexpress typu B radu Exascend Element sú určené pre nadšencov fotografie
120 €
Na odoslanie > 5 ks

Exascend pamäťová karta CFexpress typu B s kapacitou 512 GB zo série Element

Pamäťové karty CFexpress typu B radu Exascend Element sú určené pre nadšencov fotografie
198 €
Na odoslanie > 5 ks

Exascend 256 GB pamäťová karta CFexpress typu B zo série Essential

 • Záruka 5 rokov!
pamäťová karta Exascend CFexpress typu B Essential Series s kapacitou 256 GB, optimalizovaná
187 €
Na odoslanie > 5 ks

Exascend 1TB pamäťová karta Archon CFexpress typu B

 • Doprava zdarma
pamäťová karta CFexpress Exascend Archon Series 1TB typu B bola navrhnutá (a certifikovaná)
519 €
Na odoslanie > 5 ks

Exascend Prenosný disk SSD Explorer 4 TB

 • Doprava zdarma
 • Záruka 5 rokov!
Séria externých SSD Exascend Explorer je pripravená na dobrodružstvo! Okrem vysokého
559 €
Na odoslanie > 5 ks

Exascend Prenosný disk SSD Gecko 4 TB

 • Doprava zdarma
 • Záruka 5 rokov!
Séria externých SSD diskov Exascend Gecko je variantom modelov Exascend Explorer,
579 €
Na odoslanie 3 ks

Exascend 2TB pamäťová karta Archon CFexpress typu B

 • Doprava zdarma
pamäťová karta CFexpress Exascend Archon Series 2TB typu B bola navrhnutá (a certifikovaná)
809 €
Skladom 1 ks

Exascend 1TB pamäťová karta Nitro CFexpress VPG400 typu B

 • Doprava zdarma
 • Záruka 5 rokov!
Pamäťové karty CFexpress typu B série Exascend Nitro sa môžu pochváliť certifikáciou
1 079 €
Skladom 1 ks

Exascend 1TB pamäťová karta CFexpress typu B série Element

 • Doprava zdarma
Pamäťové karty CFexpress typu B radu Exascend Element sú určené pre nadšencov fotografie
449 €
Skladom 1 ks

Exascend pamäťová karta CFexpress typu B s kapacitou 512 GB zo série Essential

 • Záruka 5 rokov!
pamäťová karta Exascend CFexpress typu B Essential Series s kapacitou 512 GB, optimalizovaná
330 €
Na odoslanie 2 ks

Exascend 2TB pamäťová karta Essential Archon CFexpress 2.0 typu B

 • Doprava zdarma
 • Záruka 5 rokov!
Séria Essential od spoločnosti Exascend poskytuje výkon na úrovni kinematografie
809 €
Skladom 1 ks

Exascend Prenosný SSD disk Explorer 1 TB

 • Záruka 5 rokov!
Séria externých SSD Exascend Explorer je pripravená na dobrodružstvo! Okrem vysokého
177 €
Skladom 1 ks

Exascend Prenosný SSD disk Explorer 2 TB

 • Novinka
 • Záruka 5 rokov!
Séria externých SSD Exascend Explorer je pripravená na dobrodružstvo! Okrem vysokého
279 €
Skladom 1 ks

Exascend pamäťová karta CFexpress typu B s kapacitou 128 GB zo série Essential

 • Záruka 5 rokov!
pamäťová karta Exascend CFexpress typu B série Essential s kapacitou 128 GB, optimalizovaná
143 €
Na odoslanie 1 ks

Exascend Prenosný disk SSD Gecko 1 TB

 • Záruka 5 rokov!
Séria externých SSD diskov Exascend Gecko je variantom modelov Exascend Explorer,
199 €
7-14 dní

Exascend Prenosný disk SSD Gecko 2 TB

 • Záruka 5 rokov!
Séria externých SSD diskov Exascend Gecko je variantom modelov Exascend Explorer,
298 €
7-14 dní

Exascend pamäťová karta Nitro CFexpress VPG400 typu B s kapacitou 512 GB

 • Doprava zdarma
 • Záruka 5 rokov!
Pamäťové karty CFexpress typu B série Exascend Nitro sa môžu pochváliť certifikáciou
669 €
Na odoslanie 2 ks

Exascend 1TB pamäťová karta CFexpress typu B zo série Essential

 • Doprava zdarma
pamäťová karta Exascend CFexpress typu B Essential Series s kapacitou 1 TB, optimalizovaná
519 €
Na odoslanie 1 ks

Exascend Prenosný disk SSD Gecko 8 TB

 • Doprava zdarma
 • Záruka 5 rokov!
Séria externých SSD diskov Exascend Gecko je variantom modelov Exascend Explorer,
1 329 €
7-14 dní

Exascend Prenosný SSD disk Explorer 8 TB

 • Doprava zdarma
 • Záruka 5 rokov!
Séria externých SSD Exascend Explorer je pripravená na dobrodružstvo! Okrem vysokého
1 309 €
14-30 dní

Blackmagic Design PYXIS Rosette Plate

Voliteľná bočná doska s 5 1/4" závitom a 4 3/8" závitom na pridanie príslušenstva
71 €
Na ceste 2 ks

Blackmagic Design URSA Cine EVF

 • Doprava zdarma
Vysokokvalitný hľadáčik s full HD displejom OLED, presnou sklenenou optikou, nastaviteľným
2 019 €
Na ceste 1 ks

SONY BP-U35

Lithium-ion 35 Wh batéria určená pre Sony kamery kompatibilné s typom batérií BP-U
151 €
na otázku

SONY BP-U70

Lithium-ion 72 Wh batéria určená pre Sony kamery kompatibilné s typom batérií BP-U
301 €
na otázku

SONY BP-U60T

 • Doprava zdarma
Kompaktná batéria pre kamery radu XDCAM.Batéria navyše obsahuje 4-pinový 2A (max)
429 €
na otázku

SONY BP-U100

 • Doprava zdarma
Lithium-ion 97 Wh batéria určená pre Sony kamery kompatibilné s typom batérií BP-U
449 €
na otázku

Wise prenosný disk SSD s kapacitou 1 TB

ŠPECIÁLNA AKCIA
Profesionálne SSD disky pre video 4K! Odporúčané spoločnosťou Blackmagic Design (Pocket
265 €
14-30 dní

Wise CFexpress typ B PRO 160 GB

Nová séria médií Wise CFexpress typu B "PRO" sa dodáva v kapacitách 160, 320 a 640
218 €
7-14 dní

Wise prenosný disk SSD s kapacitou 2 TB

 • -4 %
 • Doprava zdarma
ŠPECIÁLNA AKCIA: -4%
Profesionálne SSD disky pre video 4K! Odporúčané spoločnosťou Blackmagic Design (Pocket
459 €
479 €
14-30 dní

Wise CFexpress Type B Mark II 1 TB (CFX-1024M2)

 • Doprava zdarma
Profesionálne karty Wise CFexpress typu B "Mark II" využívajú nové 12nm procesory
409 €
7-14 dní

LB-SU90C BP-U-type 90Wh DV batéria s USB-C a D-tapom

LB-SU90C je nová veľkokapacitná 90Wh DV batéria typu BP-U s výstupom D-tap a 45W
323 €
3-5 dní

Wise CFexpress Type B Mark II 2 TB (CFX-B2048M2)

 • Doprava zdarma
Profesionálne karty Wise CFexpress typu B "Mark II" využívajú nové 12nm procesory
759 €
14-30 dní

Wise CFexpress typ B PRO 320 GB

 • Doprava zdarma
Nová séria médií Wise CFexpress typu B "PRO" sa dodáva v kapacitách 160, 320 a 640
439 €
14-30 dní

Wise CFexpress typ B PRO 640 GB

 • Doprava zdarma
Nová séria médií Wise CFexpress typu B "PRO" sa dodáva v kapacitách 160, 320 a 640
859 €
14-30 dní