Blackmagic Design Studio Camera 4K Pro G2

Vylepšený model "G2" kamery Blackmagic Studio 4K Pro teraz s možnosťou streamovania (cez Ethernet alebo mobilné pripojenie USB). Vďaka tomu je možné kameru pripojiť k adresárom prakticky odkiaľkoľvek a nielen prijímať streamované video v rozlíšení HD H.264, ale ju aj diaľkovo ovládať. To umožňuje realizovať samostatné kamerové stanice s centrálnou réžiou v…

Viac informácií

2 039 € s DPH 1 699.17 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Odošleme: 24. 05.
Na odoslanie > 5 ks
Praha > 5 ks
Kód tovaru:
CINSTUDMFT/G24PDFG2
Pridať do porovnania História cien

Zobraziť všetko príslušenstvo

Popis produktu

Popis produktu

Vylepšený model "G2" kamery Blackmagic Studio 4K Pro teraz s možnosťou streamovania (cez Ethernet alebo mobilné pripojenie USB). Vďaka tomu je možné kameru pripojiť k adresárom prakticky odkiaľkoľvek a nielen prijímať streamované video v rozlíšení HD H.264, ale ju aj diaľkovo ovládať. To umožňuje realizovať samostatné kamerové stanice s centrálnou réžiou v rámci siete IP!

Modely série Blackmagic Studio Camera 4K ponúkajú porovnateľnú sadu funkcií ako veľké štúdiové kamery, ale v miniatúrnom vyhotovení. Okrem toho sú však vybavené snímačom so širokým dynamickým rozsahom a filmovým vykresľovaním obrazu, a preto dokážu snímať aj pri veľmi slabom osvetlení. Snímač ponúka citlivosť až do ISO 25 600 a vytvára fantastické snímky aj na slabo osvetlených miestach. Samozrejmosťou je aj spätný hovor, signalizačné svetlo, diaľkové ovládanie parametrov kamery, integrovaný korektor farieb a záznam materiálu Blackmagic RAW na disk USB!

Hoci sú modely radu Blackmagic Studio Camera určené predovšetkým na živé vysielanie, možno ich používať aj mimo televíznej produkčnej infraštruktúry, a to vďaka nahrávaniu materiálu Blackmagic RAW na disky USB. Veľký 7" displej uľahčuje nahrávanie talk show, spravodajských relácií, športových prenosov, prednášok, konferencií atď. Vďaka rukovätiam displeja, dotykovej obrazovke a množstvu ľahko dostupných ovládacích prvkov ponúkajú jednoduchú a pohodlnú obsluhu aj pri dlhších prenosoch. Držiak na statív a dodávaná doska potom uľahčujú inštaláciu a vyváženie zariadenia.

Kompaktný dizajn
Tradičné štúdiové kamery sú nielen veľmi drahé, ale aj objemné, a preto sa ťažko prepravujú. Štúdiové kamery Blackmagic Design sú miniatúrne a vďaka telu z plastu tvrdeného uhlíkovými vláknami aj veľmi ľahké. Kamery sú určené na živú produkciu a vďaka 7" dotykovému hľadáčiku uľahčujú nielen sledovanie účinkujúcich a komponovanie záberov, ale aj orientáciu v ponukách a nastavovanie parametrov; k dispozícii sú, samozrejme, skutočné ovládacie prvky na nastavenie jasu, kontrastu a zaostrenia. Na displeji sa zobrazuje aj stav nahrávania, histogram, výstup funkcie asistenta zaostrovania, úrovne, sprievodcovia atď. K dispozícii je aj možnosť aplikovať 3D korekcie LUT.

Citlivý snímač 4K
Modely Blackmagic Studio Camera 4K umožňujú nastaviť zosilnenie od -12 dB (ISO 100) do +36 dB (ISO 25 600), aby ste získali ostré snímky bez šumu so širokým dynamickým rozsahom. Zosilnenie možno nastaviť priamo v prístroji alebo diaľkovo prostredníctvom rozhrania SDI alebo Ethernet. Štúdiové modely Blackmagic využívajú technológie porovnateľné s digitálnymi filmovými kamerami vrátane snímačov 4K s dynamickým rozsahom 13 EV a algoritmov Color Science 5. generácie na spracovanie obrazových údajov snímačov. Integrovaný farebný korektor možno ovládať aj z réžie. Snímač s rozlíšením 4096 x 2160 je vhodný na snímanie v rozlíšení HD a Ultra HD pri snímkovej frekvencii od 23,98 do 60 snímok za sekundu.

Bajonet MFT
Vďaka bajonetu MFT je séria Blackmagic Studio Camera 4K kompatibilná so širokou škálou cenovo dostupných objektívov. Tieto objektívy možno ovládať z rukovätí statívu po vzore štandardných štúdiových kamier s objektívmi s bajonetom B4 pomocou voliteľného príslušenstva
Blackmagic Zoom Demand a Blackmagic Focus Demand. Voliteľné príslušenstvo sa pripája cez USB-C, a preto ho možno používať na všetkých modeloch štúdiových kamier Blackmagic 4K. Obe jednotky sú vybavené dvojicou portov USB-C na jednoduchšie pripojenie a správu káblov a umožňujú presné a ergonomické ovládanie použitého objektívu bez toho, aby ste museli pustiť rukoväte hlavy kamery.

Rozhrania
Všetky modely ponúkajú rozhrania HDMI vrátane podpory signalizácie, diaľkového ovládania kamery a spúšťania záznamu, vďaka čomu sú ideálnym doplnkom k sérii réžií ATEM Mini. K dispozícii je aj výstup na slúchadlá, vstup pre mikrofón a dvojica portov USB-C. Variant Blackmagic Studio Camera 4K Pro je vybavený výstupom 12G-SDI a možnosťou komunikácie s režisérskou pracovnou stanicou prostredníctvom rozhrania pre spätnú komunikáciu, ktoré je kompatibilné so štandardnými náhlavnými súpravami s 5-pinovým konektorom XLR. Okrem toho je vybavená aj sieťovým rozhraním 10GBASE-T a symetrickými zvukovými vstupmi s konektormi XLR. 10G ethernetové sieťové rozhranie umožňuje prenos videa, signalizačných príkazov, komunikačného kanála a napájania kamery cez jediný kábel, podobne ako hybridné rozhranie SMPTE Fiber, ale za výrazne nižšiu cenu ethernetového kábla Cat 6A. Voliteľný konvertor
Konvertor Blackmagic Studio spracúva všetky konverzie na réžii a dopĺňa rozhranie Ethernet o napájanie PoE do kamery. Okrem toho môžu všetky modely Blackmagic Studio Camera 4K používať napájací konektor 12V vybavený poistnou maticou, ktorá zabraňuje náhodnému odpojeniu kábla.

Nahrávanie na externé disky
Vysokorýchlostné porty USB-C umožňujú nahrávanie na externý disk alebo pripojenie celého radu externého príslušenstva a napájanie mobilných telefónov a tabletov. Po pripojení externého USB flash disku fotoaparát zaznamenáva 12-bitové obrazové dáta Blackmagic RAW na neskoršiu postprodukciu vrátane korekcie farieb. Priama podpora USB diskov eliminuje potrebu kopírovania zaznamenaného materiálu pomocou špecializovaných čítačiek. Na rozdiel od vysoko komprimovaných formátov a la H.264 ponúka materiál Blackmagic RAW maximálne využitie obrazových údajov snímača počas postprodukcie a obsahuje aj metadáta popisujúce nastavenia fotoaparátu, ktoré umožňujú neskoršiu zmenu parametrov ISO, expozície alebo vyváženia bielej v programe DaVinci Resolve.

Streamovanie
Kamery Blackmagic Studio Camera 4K Pro G2 a 6K Pro podporujú aj pripojenie k vzdialeným réžiám s funkciou živého streamovania. Kameru možno umiestniť na ľubovoľné miesto so stabilným pripojením na internet a streamovať HD video v kodeku H.264 do štúdií vybavených kompatibilnými režijnými zariadeniami. Jednoducho pripojte kameru cez rozhranie Ethernet alebo USB a telefóny 4G/5G a začnite streamovať priamo do réžie!

Skvelý zvuk
Kamery sú vybavené aj integrovanými mikrofónmi odolnými proti nárazom a vetru, ktoré zabezpečujú dobrú reprodukciu zvuku aj v exteriéri. Oba modely sú vybavené aj 3,5 mm zvukovým konektorom na pripojenie mikrofónov kamery, ako aj 3,5 mm výstupom na slúchadlá. Variant Pro navyše pridáva dva kanály vyváženého zvuku s konektormi XLR a možnosť pracovať s úrovňou až +24 dBu. Vstupy sú tiež vybavené mikrofónovými predzosilňovačmi s nízkym šumom (E.I.N. -131 dBV(A)) a fantómovým napájaním P48. Špičkové A/D prevodníky s dynamickým rozsahom 117 dB zaručujú vynikajúcu reprodukciu zvuku. Výsledkom je signálová cesta s čistým zvukom a nízkym šumom, ktorá umožňuje použitie špičkových externých mikrofónov a ďalších profesionálnych zvukových zariadení.

Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Kompaktné kamery

Hlavné parametre

Rozlíšenie4K UHD
BajonetMFT
VýstupHDMI
Výstup12G SDI
VýstupIP

Ostatné parametre

Vyhotovenie kameryštúdiová
Formát záznamuRAW
Ďalšie funkcieRAW
Ďalšie funkcieStreaming
Ďalšie funkcieTally
Ďalšie funkciePoE
Ďalšie funkcieTimecode
Ďalšie funkcieDual ISO
Ďalšie funkcieXLR input
PRÍSLUŠENSTVO (25)

PRÍSLUŠENSTVO (25)

Canare L-2.5CHWS Flexibilný kábel 3G/HD-SDI, BNC-BNC 2 m

 • 4K / UHD
Canare L-2.5CHWS je flexibilný tenký "Low Loss" flexibilný a odolný 75 ohm 4,2 mmkoaxiálny
13.2 €
Skladom > 5 ks

Canare kábel 6G/3G/HD-SDI na cievke s držiakom kábla 50 m

 • Top produkt
Canare L-4.5CHWS BNC (M-samec) / BNC (M-samec) je "Low Loss" flexibilný a odolný
274 €
na požiadanie

Blackmagic Design ATEM Television Studio HD8 ISO + 2 TB internej pamäte zadarmo

 • Doprava zdarma
Blackmagic Design ATEM Television Studio HD8 je nový rad réžií "všetko v jednom"
4 610 €
Skladom 1 ks

PremiumCord Patch kábel CAT 6a S-FTP BLK, 10 m

PremiumCord USB-C kábel ( USB 3.2 generation 2x2, 5A, 20Gbit/s ) čierny
12.48 €
Skladom > 5 ks

PremiumCord Vysokorýchlostný kábel HDMI 2.1 + Ethernet 8K@60Hz, 5 m

Tienený kábel HDMI prenáša zvuk/video v rozlíšení 8K (7680 × 4320 px) pri 60 Hz /
13.4 €
Skladom 4 ks

Blackmagic Design Zoom Demand

Voliteľné príslušenstvo pre Blackmagic Studio Camera 4K Plus a Blackmagic Studio
275 €
Skladom 1 ks

Blackmagic Design Zameranie dopytu

Voliteľné príslušenstvo pre Blackmagic Studio Camera 4K Plus a Blackmagic Studio
275 €
Skladom 2 ks

Panasonic Lumix G X Vario PZ 45-175 mm f/4,0-5,6 Asph. Power O.I.S.

 • Doprava zdarma
Model z řady vysoce výkonných objektivů „Lumix G X“. Transfokátor s rozsahem 45-175
478 €
Skladom 1 ks

Panasonic Lumix G X Vario PZ 14-42 mm f/3,5-5,6 Asph. Power O.I.S.

 • Doprava zdarma
Model z řady vysoce výkonných objektivů „Lumix G X“. Transfokátor s rozsahem 14-42
406 €
Na ceste 3 ks

Blackmagic Design ATEM 1 M/E Advanced Panel 10

 • Doprava zdarma
Zcela nový režijní ovládací pult ATEM 1 M/E Advanced Panel je navržen pro všechny
3 410 €
Na odoslanie 1 ks

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Constellation HD

 • Doprava zdarma
Rodina ATEM Constellation HD ponúka model 1 M/E s 10x vstupmi 3G-SDI, model 2 M/E
1 966 €
Na odoslanie 1 ks

Blackmagic Design ATEM Television Studio HD8

 • Doprava zdarma
Blackmagic Design ATEM Television Studio HD8 je rad pokročilých režijných zariadení,
3 464 €
14-30 dní

Blackmagic Design ATEM 1 M/E Constellation HD

 • Doprava zdarma
Rodina ATEM Constellation HD ponúka model 1 M/E s 10x vstupmi 3G-SDI, model 2 M/E
1 150 €
14-30 dní

Blackmagic Design ATEM Streaming Bridge

Konvertor ATEM Streaming Bridge sa používa na dekódovanie živých streamov z režijných
305 €
14-30 dní

Blackmagic Design ATEM 4 M/E Constellation HD

 • Doprava zdarma
Rodina ATEM Constellation HD ponúka model 1 M/E s 10x vstupmi 3G-SDI, model 2 M/E
4 199 €
14-30 dní

Blackmagic Design Studio Converter - prevodník

 • Doprava zdarma
Voliteľný konvertor rozhrania Blackmagic Studio Camera 4K 10G Ethernet umožňuje prenos
1 114 €
14-30 dní

Blackmagic Design ATEM Production Studio 4K - profesionálna réžia

 • Doprava zdarma
 • 4K rozlišenie
ATEM Production Studio 4K je historicky první studiový switcher podporující Ultra
2 154 €
14-30 dní

Blackmagic Design Pokročilý panel ATEM 4 M/E 40

 • Doprava zdarma
Panely Blackmagic Design ATEM 2 M/E Advanced Panel a ATEM 4 M/E Advanced Panel predstavujú
20 398 €
14-30 dní

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Advanced Panel 30 - ovládací panel

 • Doprava zdarma
Variant panelu ATEM 2 M/E Advanced s rozšíreným počtom vstupných tlačidiel (30 namiesto
8 746 €
14-30 dní

Blackmagic Design Ovládací panel kamery ATEM

 • Doprava zdarma
Nový ovládací pult pro kamery Blackmagic Design URSA Broadcast, URSA Mini, Blackmagic
3 359 €
14-30 dní

Blackmagic Design ATEM 1 M/E Production Studio 4K

 • Doprava zdarma
Switcher ATEM 1 M/E Production Studio 4K přináší rozšířenou sadu funkcí, včetně 10
3 118 €
14-30 dní

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Advanced Panel 40 - ovládací panel

 • Doprava zdarma
Variant panelu ATEM 2 M/E Advanced s rozšíreným počtom vstupných tlačidiel (40 namiesto
11 121 €
14-30 dní

Blackmagic Design ATEM Constellation 8K

 • Doprava zdarma
ATEM Constellation 8K je fantasticky vybavená Ultra HD režie s 4 M/E kanály, 40 12G-SDI
12 982 €
14-30 dní

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Production Studio 4K

 • Doprava zdarma
Nová režie ATEM 2 M/E Production Studio 4K je vybavena 20 nezávislými SD, HD nebo
5 013 €
14-30 dní

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Advanced Panel 20

 • Doprava zdarma
Panely Blackmagic Design ATEM 2 M/E Advanced Panel a ATEM 4 M/E Advanced Panel predstavujú
6 813 €
14-30 dní