Televízne štúdio Blackmagic Design ATEM HD8 + 2TB interný disk zdarma

Blackmagic Design ATEM Television Studio HD8 je rad pokročilých režijných zariadení, ktoré kombinujú profesionálne funkcie pre živé prehrávanie s kompaktným dizajnom. V režijnej hlave je integrovaný špičkový ovládací panel, ako aj funkcie na streamovanie, komunikáciu s kamerovými stanicami a nahrávanie videa (externý disk USB alebo voliteľný interný disk M.2)…

Viac informácií

3 556.8 € s DPH 2 964 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Odošleme: zajtra
Na odoslanie > 5 ks
Praha > 5 ks
Kód tovaru:
SWATEMTVSTA/HD08
Pridať do porovnania História cien
Popis produktu

Popis produktu

Blackmagic Design ATEM Television Studio HD8 je rad pokročilých režijných zariadení, ktoré kombinujú profesionálne funkcie pre živé prehrávanie s kompaktným dizajnom. V režijnej hlave je integrovaný špičkový ovládací panel, ako aj funkcie na streamovanie, komunikáciu s kamerovými stanicami a nahrávanie videa (externý disk USB alebo voliteľný interný disk M.2) vrátane. Interný disk na nahrávanie videa je voliteľné príslušenstvo (inštaluje sa/konfiguruje na požiadanie).

Režijné hlavy ATEM Television Studio HD pre živú produkciu sú napriek svojej jednoduchej prenosnosti vybavené profesionálnym ovládacím panelom! Vďaka tomu sú veľmi vhodným nástrojom pre živé produkcie na miestach, ktoré nie je ľahké doplniť štandardným profesionálnym vysielacím zariadením (kluby, komorné divadlá atď.). Režijné hlavy ponúkajú 8 SDI vstupov s konverziou štandardov, 2 pomocné výstupy, 4 chroma kľúče, 2 downstream kľúče, kompozičnú technológiu SuperSource, 2 mediálne prehrávače a štedrú porciu prelínacích efektov. Komplexné "televízne štúdio v krabici" ponúka aj hardvérové streamovanie videa, nahrávanie relácií, mixovanie zvuku, talkback a funkcie multiview. Variant "ISO" navyše ponúka nahrávanie všetkých ôsmich vstupov.

Kompaktný dizajn, špičkové funkcie
Hoci sú režijné televízne štúdiá ATEM HD veľmi kompaktné, ponúkajú kompletný súbor profesionálnych funkcií na spracovanie živých relácií. Profesionálne režijné nástroje zahŕňajú technológiu ATEM Advanced Chroma Keyer, zvukový mixážny pult založený na osvedčených nástrojoch Fairlight, DVE efekty, databanku statickej grafiky/animácií atď. Väčšinu funkcií možno ovládať priamo z hlavného panela, a to všetko prostredníctvom bezplatnej aplikácie ATEM Software Control pre systém macOS alebo Windows. Po krátkom zaškolení sa režijným operátorom môže stať takmer každý! K dispozícii je aj široká škála efektov prelínania vrátane "Dip to Color", "DVE Squeeze" a "DVE Push". Režijný systém DVE podporuje aj efekty "obraz v obraze" a samozrejmosťou je databanka pre statickú grafiku (vrátane priehľadnosti)...

Ovládací panel
Integrovaný ovládací panel modelov ATEM Television Studio HD ponúka tlačidlá na výber zdrojov videa, spúšťanie prelínania a nastavovanie efektov, ako aj špeciálnu zvukovú sekciu s meraním úrovne na LCD displeji. Tlačidlá sú rovnako kvalitné ako tlačidlá na režiséroch najvyššej triedy a k dispozícii je aj páčka T-Bar na manuálne prelínanie.

Databáza médií
Integrovaná databáza médií uchováva grafiku a animácie RGBA s možnosťou neskoršieho vytvárania obrazových kompozícií vrátane priehľadnosti. Databáza môže obsahovať až 20 statických snímok v rozlíšení HD, animácie môžu mať až 400 snímok (v rozlíšení 720) alebo 200 snímok v rozlíšení 1080.

Efekty a kľúčovanie
Režijné monitory série ATEM Television Studio ponúkajú celý rad efektov vrátane prelínania, ktoré možno ovládať manuálne (T-Bar) a automaticky (tlačidlo Auto). Nemôžu chýbať ani efekty SMPTE scratch alebo hravé DVE efekty "stlač a zatlač" atď. Ústredným prvkom sekcie efektov sú štyri kľúčovacie moduly "ATEM Advanced Chroma Keyer" na odstránenie zeleného/modrého kľúčovacieho pozadia. Okrem tradičného spôsobu výberu farby pozadia "kvapkadlom" sú tu aj parametre na redukciu odleskov, úpravu okrajov masky, korekciu farby popredia atď. Technológia SuperSource pridáva štyri vrstvy DVE (bez vrstvy pozadia), ktoré možno použiť ako ďalší zdroj videa. SuperSource možno použiť napríklad na vytváranie rozhovorov s viacerými hercami súčasne.

Profesionálne rozhranie
Vďaka ôsmim video vstupom 3G-SDI umožňujú modely ATEM Television Studio HD použiť dostatočný počet kamier na odbavenie aj tých najnáročnejších relácií. Vďaka rozhraniu SDI možno používať profesionálne kamery - napríklad Blackmagic Studio Camera alebo Blackmagic URSA Broadcast G2 - pre vynikajúcu kvalitu obrazu. Všetky zdroje videa režisér resynchronizuje, aj keď pracujú s iným štandardom videa (1080/720 HD). To výrazne uľahčuje prípravu pracoviska režiséra a celého produkčného reťazca na miestach natáčania. Deväť výstupov zbernice 3G-SDI Program poskytuje dostatok kanálov na náhľad na všetkých kamerových staniciach (vrátane signalizácie, komunikačného a riadiaceho protokolu pre kamery Blackmagic Design). Dvojicu pomocných výstupov možno použiť na zobrazenie programu na monitoroch/projekčných plátnach na mieste natáčania alebo na nahrávanie externými rekordérmi. Viacnásobný náhľad zabezpečujú samostatné výstupy 3G-SDI a HDMI.

Fairlight Audio
Modely ATEM Television Studio HD ponúkajú aj plnohodnotný mixážny pult, ktorý sa stará o zvukovú stránku relácie a využíva dlhoročné skúsenosti spoločnosti Fairlight. Interný mixážny pult ponúka dostatok stôp na spracovanie všetkých vstupov SDI a ďalšie kanály pre vstupy XLR, RCA a MADI. Každý kanál ponúka vysokokvalitný šesťpásmový parametrický ekvalizér, kompresor, limitér, expander, šumovú bránu a ovládanie hlasitosti a smerovania. Jeho funkcie možno pohodlne ovládať pomocou vyhradených ovládacích prvkov a LCD displeja.

Multiview
Nevyhnutná funkcia multiview umožňuje súčasné zobrazenie všetkých video vstupov a signálov programovej a náhľadovej zbernice na jednom monitore SDI alebo HDMI. Každý záber kamery obsahuje aj stav signálu (tally), titulky a merače zvuku. Rozloženie zobrazenia možno plne konfigurovať až pre 16 súčasných zobrazení.

Streamovanie
Integrované hardvérové streamovanie umožňuje živé vysielanie prostredníctvom platforiem, ako sú YouTube, Facebook a Twitch, vo vynikajúcej kvalite a bez vypadnutých snímok. Ako internetové pripojenie možno použiť rozhranie Ethernet alebo pripojenie mobilného telefónu (USB).

Nahrávanie na externé disky USB
ATEM Television Studio HD podporuje nahrávanie na externé disky USB alebo na (voliteľné) interné médiá M.2. Disky používané režisérom sa navyše zdieľajú prostredníctvom miestnej siete (Ethernet), takže používatelia môžu ľahšie vykonávať ďalšie produkčné úlohy vrátane strihu, farebných korekcií, prípravy grafiky/titulkov atď. Záznam sa vykonáva v kodeku H.264 vč. AAC audio s možnosťou prírastkového nahrávania do toho istého súboru.

Emulácia webových kamier
Rozhranie ATEM Television Studio HD USB emuluje výstup webovej kamery (v plnom rozlíšení HD 1080), a preto je kompatibilné prakticky s každou aplikáciou na spracovanie videa.

ATEM Television Studio HD ISO
Variant ATEM Television Studio HD ISO umožňuje následnú postprodukciu relácií zaznamenaním všetkých ôsmich vstupov do samostatných súborov vrátane časového kódu/synchronizačných údajov. Zaznamenáva sa aj výstup programovej zbernice. To umožňuje používateľom následne spracovať zaevidované relácie pomocou akejkoľvek aplikácie NLE podporujúcej strih viacerých kamier. Režijné záznamy tiež ukladajú projekt pre DaVinci Resolve: režijné záznamy vytvorené počas vysielania sa konvertujú na časovú os pre maximálne uľahčenie postprodukcie. DaVinci Resolve ponúka profesionálne funkcie na úpravu videa, korekciu farieb, efekty a mixovanie zvuku. Ak sa použijú kamery UHD, súbory HD možno na časovej osi nahradiť údajmi RAW z kamier a celú reláciu možno spracovať v Ultra HD na alternatívnu distribúciu alebo archiváciu.

Ovládanie kamery
Ďalšou inovatívnou funkciou variantu ATEM Television Studio HD ISO je možnosť pracovať s diaľkovo ovládanými kamerami pripojenými na internet: modely Blackmagic URSA Broadcast G2, Blackmagic Studio Camera 4K Pro G2 a Blackmagic Studio Camera 6K Pro môžu streamovať v kodeku H.264 priamo do réžie a podporujú aj komunikačný signál (tally) a diaľkové ovládanie.

Softvérové ovládanie ATEM
Aplikácia ATEM Software Control uvoľňuje plný potenciál režijných kamier ATEM Television Studio HD. Umožňuje ovládať prepínanie zdrojov videa, mixovanie zvuku, nastavovať farebné korekcie pre kamery Blackmagic a spravovať médiá. Používatelia môžu tiež vytvárať a spúšťať komplexné makrá.

MADI
Port režijného rozhrania MADI možno použiť napríklad na pripojenie voliteľného prevodníka/predzosilňovača ATEM Television Studio HD na realizáciu komplexných relácií s použitím viacerých mikrofónov. Prevodník je vybavený štyrmi mikrofónovými vstupmi s prepínaním úrovne mikrofón/linka, fantómovým napájaním a vysokokvalitnými predzosilňovačmi s úrovňou vlastného šumu -129 dBV, dynamickým rozsahom 131 dB(A), skreslením 0,002 % a ôsmimi A/D prevodníkmi na kanál pre zvýšenie dynamického rozsahu. Výstup HDMI prevodníka DAC sa používa na monitorovanie výstupu vrátane zobrazenia priebehu.

Funkcie ATEM Television Studio HD8/HDI8 SO

 • Kompletná režijná pracovná stanica vrátane riadiacej konzoly
 • Pripojenie až 8x kamier SDI
 • Široká škála videoefektov.
 • Interná pamäť pre statické médiá a animácie
 • 4x jednotky ATEM Advanced Chroma Keyer na odstránenie zeleného/modrého pozadia
 • Práca s vrstvenými kompozíciami pomocou SuperSource so 4x DVE vrstvami
 • 8x vstupy 3G-SDI s konverziou štandardov
 • 9x programové výstupy zbernice 3G-SDI a 2x pomocné výstupy 3G-SDI
 • Mixovanie zvuku vrátane kompresora/limitéra, šesťpásmového ekvalizéra atď.
 • Viacnásobný náhľad (až 16 súčasných náhľadov) na jednom monitore
 • Priamy prenos (Ethernet alebo mobilné dáta cez USB)
 • Výstup USB v režime webovej kamery
 • Model ISO podporuje súčasné nahrávanie všetkých video vstupov
 • Model ISO vytvára projekt pre DaVinci Resolve
 • Model ISO podporuje kamery pripojené k IP
 • Bezplatná aplikácia ATEM Software Control pre macOS a Windows
 • Ďalšie profesionálne zvukové vstupy s voliteľným doplnkom ATEM Microphone Converter

 

Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Réžie

Hlavné parametre

Vstupy režie3G-SDI
Výstupy režieHDMI
Výstupy režie3G SDI
Výstupy režieUSB
Rozlišenie režieHD
Funkcie režieStreaming
Funkcie režieZáznam
Funkcie režieAUX
Funkcie režieAudio Mixer
Funkcie režieMultiviewer/ Kvadrátor
Ovládací panelÁno
PRÍSLUŠENSTVO (3)

Kamery

 • Novinka
 • Doprava zdarma

Štúdiová kamera Blackmagic Design 6K Pro

Na odoslanie > 5 ks
bez DPH 2 368 € 2 841.6 €
 • Novinka
 • Doprava zdarma

Štúdiová kamera Blackmagic Design 4K Pro G2

Na odoslanie > 5 ks
bez DPH 1 775 € 2 130 €

Štúdiová technika

 • Novinka
 • Doprava zdarma

Mikrofónový prevodník Blackmagic Design ATEM

Na ceste > 5 ks
bez DPH 392 € 470.4 €