Blackmagic Design Studio Camera 4K Plus G2

Blackmagic Studio Camera 4K Plus G2 je aktualizovaný model obľúbenej miniatúrnej štúdiovej kamery, ktorý je doplnený o rozhranie 12G-SDI na podporu režijných zariadení SDI, ako je napríklad séria ATEM Constellation. Nový model prináša aj podporu vzdialeného ovládania kamery cez sieť prostredníctvom rozhrania REST API a spätný hovor pomocou náhlavných súprav…

Viac informácií

1 499 € s DPH 1 249.17 € bez DPH
-+
Dostupnosť
na požiadanie
Kód tovaru:
CINSTUDMFT/G24PDDG2
Pridať do porovnania História cien

Zobraziť všetko príslušenstvo

Popis produktu

Popis produktu

Blackmagic Studio Camera 4K Plus G2 je aktualizovaný model obľúbenej miniatúrnej štúdiovej kamery, ktorý je doplnený o rozhranie 12G-SDI na podporu režijných zariadení SDI, ako je napríklad séria ATEM Constellation. Nový model prináša aj podporu vzdialeného ovládania kamery cez sieť prostredníctvom rozhrania REST API a spätný hovor pomocou náhlavných súprav s 3,5 mm konektormi. Kamera Blackmagic Studio 4K Plus G2 si zachováva rovnaký snímač 4K s dynamickým rozsahom 13 ef, bajonet MFT a kompaktný dizajn typu všetko v jednom ako predchádzajúci model. V predaji od 10/2023.

Modely série Blackmagic Studio Camera 4K ponúkajú porovnateľnú sadu funkcií ako veľké štúdiové kamery, ale v miniatúrnom vyhotovení. Okrem toho sú však vybavené snímačom so širokým dynamickým rozsahom a filmovým vykresľovaním obrazu, a preto dokážu snímať aj pri veľmi slabom osvetlení. Snímač ponúka citlivosť až do ISO 25 600 a vytvára fantastické snímky aj na slabo osvetlených miestach. Samozrejmosťou je aj spätný hovor, signalizačné svetlo, diaľkové ovládanie parametrov kamery, integrovaný korektor farieb a záznam materiálu Blackmagic RAW na disk USB!

Hoci sú modely radu Blackmagic Studio Camera 4K primárne určené na živé vysielanie, možno ich používať aj mimo televíznej produkčnej infraštruktúry vďaka nahrávaniu materiálu Blackmagic RAW na disky USB. Vďaka veľkému 7" displeju je možné ľahko nahrávať talk show, spravodajské relácie, športové prenosy, prednášky, konferencie atď. Vďaka rukovätiam displeja, dotykovej obrazovke a množstvu ľahko dostupných ovládacích prvkov ponúkajú jednoduchú a pohodlnú obsluhu aj pri dlhších prenosoch. Držiak na statív a dodávaná doska potom uľahčujú inštaláciu a vyváženie zariadenia.

Kompaktný dizajn
Tradičné štúdiové kamery sú nielen veľmi drahé, ale aj objemné, a preto sa ťažko prepravujú. Štúdiové kamery Blackmagic Design sú miniatúrne a vďaka telu z plastu tvrdeného uhlíkovými vláknami aj veľmi ľahké. Kamery sú určené na živú produkciu a vďaka 7" dotykovému hľadáčiku uľahčujú nielen sledovanie účinkujúcich a komponovanie záberov, ale aj orientáciu v ponukách a nastavovanie parametrov; k dispozícii sú, samozrejme, skutočné ovládacie prvky na nastavenie jasu, kontrastu a zaostrenia. Na displeji sa zobrazuje aj stav nahrávania, histogram, výstup funkcie asistenta zaostrovania, úrovne, sprievodcovia atď. K dispozícii je aj možnosť aplikovať 3D korekcie LUT.

Citlivý snímač 4K
Modely Blackmagic Studio Camera 4K umožňujú nastaviť zosilnenie od -12 dB (ISO 100) do +36 dB (ISO 25 600), aby ste získali ostré snímky bez šumu so širokým dynamickým rozsahom. Zosilnenie možno nastaviť priamo v prístroji alebo na diaľku prostredníctvom rozhrania SDI alebo Ethernet. Štúdiové modely Blackmagic využívajú technológie porovnateľné s digitálnymi filmovými kamerami vrátane snímačov 4K s dynamickým rozsahom 13 EV a algoritmov Color Science 5. generácie na spracovanie obrazových údajov snímačov. Integrovaný farebný korektor možno ovládať aj z réžie. Snímač s rozlíšením 4096 x 2160 je vhodný na snímanie v rozlíšení HD a Ultra HD pri snímkovej frekvencii od 23,98 do 60 snímok za sekundu.

Bajonet MFT
Vďaka bajonetu MFT je séria Blackmagic Studio Camera 4K kompatibilná so širokou škálou cenovo dostupných objektívov. Tieto objektívy možno ovládať z rukovätí statívu po vzore štandardných štúdiových kamier s objektívmi s bajonetom B4 pomocou voliteľného príslušenstva Blackmagic Zoom Demand a Blackmagic Focus Demand. Voliteľné príslušenstvo sa pripája cez USB-C, a preto ho možno používať na všetkých modeloch štúdiových kamier Blackmagic 4K. Obe jednotky sú vybavené dvojicou portov USB-C na jednoduchšie pripojenie a správu káblov a umožňujú presné a ergonomické ovládanie použitého objektívu bez toho, aby ste museli pustiť rukoväte hlavy kamery.

Rozhrania
Všetky modely ponúkajú rozhrania HDMI vrátane podpory signalizácie, diaľkového ovládania kamery a spúšťania záznamu, vďaka čomu sú ideálnym doplnkom k sérii réžií ATEM Mini. K dispozícii je aj výstup na slúchadlá, vstup pre mikrofón a dvojica portov USB-C. Varianty Blackmagic Studio Camera 4K Plus G2 a Pro sú vybavené výstupom 12G-SDI a možnosťou komunikácie s réžiou prostredníctvom rozhrania pre spätnú väzbu. Variant Pro je vybavený aj sieťovým rozhraním 10GBASE-T a symetrickými zvukovými vstupmi s konektormi XLR. 10G ethernetové sieťové rozhranie umožňuje prenos videa, signalizačných príkazov, komunikačného kanála a napájania kamery cez jediný kábel, podobne ako hybridné rozhranie SMPTE Fiber, ale s výrazne nižšími nákladmi na ethernetový kábel Cat 6A. Voliteľný konvertor Konvertor Blackmagic Studio spracúva všetky konverzie na réžii a dopĺňa rozhranie Ethernet o napájanie PoE do kamery. Okrem toho môžu všetky modely Blackmagic Studio Camera 4K používať napájací konektor 12V vybavený poistnou maticou, ktorá zabraňuje náhodnému odpojeniu kábla.

Nahrávanie na externé disky
Vysokorýchlostné porty USB-C umožňujú nahrávanie na externé disky alebo pripojenie celého radu externého príslušenstva a napájanie mobilných telefónov a tabletov. Po pripojení externého USB flash disku fotoaparát zaznamenáva 12-bitové obrazové dáta Blackmagic RAW na neskoršiu postprodukciu vrátane korekcie farieb. Priama podpora USB diskov eliminuje potrebu kopírovania zaznamenaného materiálu pomocou špecializovaných čítačiek. Na rozdiel od vysoko komprimovaných formátov a la H.264 ponúka materiál Blackmagic RAW maximálne využitie obrazových údajov snímača počas postprodukcie a obsahuje aj metadáta popisujúce nastavenia fotoaparátu, ktoré umožňujú neskoršiu zmenu parametrov ISO, expozície alebo vyváženia bielej v programe DaVinci Resolve.

Skvelý zvuk
Kamery sú vybavené aj integrovanými mikrofónmi, ktoré sú odolné voči nárazom a vetru, čo zaručuje dobrú reprodukciu zvuku aj v exteriéri. Oba modely sú tiež vybavené 3,5 mm zvukovým konektorom na pripojenie mikrofónov kamery, ako aj 3,5 mm výstupom na slúchadlá. Variant Pro navyše pridáva dva kanály vyváženého zvuku s konektormi XLR a možnosť pracovať s úrovňou až +24 dBu. Vstupy sú tiež vybavené mikrofónovými predzosilňovačmi s nízkym šumom (E.I.N. -131 dBV(A)) a fantómovým napájaním P48. Špičkové A/D prevodníky s dynamickým rozsahom 117 dB zaručujú vynikajúcu reprodukciu zvuku. Výsledkom je signálová cesta s čistým zvukom a nízkym šumom, ktorá umožňuje používať špičkové externé mikrofóny a ďalšie profesionálne zvukové zariadenia.

Funkcie kamery Blackmagic Studio 4K

 • Skonštruovaná špeciálne na živú produkciu
 • Ľahké a pevné telo vyrobené z tvrdeného plastu s uhlíkovými vláknami
 • Citlivosť až do ISO 25 600 na snímanie pri slabom osvetlení
 • Spätná komunikácia prostredníctvom 3,5 mm náhlavnej súpravy
 • Natívny snímač 4K s dynamickým rozsahom 13 EV
 • Kompatibilný so širokou škálou objektívov MFT
 • 7" displej s vysokou svietivosťou vo variante Pro
 • Rozhranie HDMI, tiež 12G-SDI na variantoch Pro G2 a Plus G2, 10G Ethernet na variante Pro
 • sieťové rozhranie 10G na variante Pro umožňuje pripojenie fotoaparátu pomocou jediného kábla
 • Rozhranie USB-C na nahrávanie na externé disky
 • Vysokokvalitný záznam Blackmagic RAW
 • Integrované stereo mikrofóny
 • Profesionálne symetrické vstupy XLR vrátane fantómového napájania na variante Pro
 • Obsahuje držiak na statív na rýchlu inštaláciu
 • Napájanie z externého 12 V zdroja alebo PoE (pri variante Pro)
 • Voliteľné príslušenstvo na pohodlné ovládanie zoomu a zaostrovania
 • Voliteľný konvertor na pripojenie variantu Pro k réžii prostredníctvom siete Ethernet
Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Kompaktné kamery

Hlavné parametre

Rozlíšenie4K
BajonetMFT
VýstupHDMI
Výstup12G SDI

Ostatné parametre

Vyhotovenie kameryštúdiová
Formát záznamuBMD RAW
FPSHD 60fps
FPSUHD 60fps
Typ médiaSSD
Ďalšie funkcieRAW
Ďalšie funkcieTally
Ďalšie funkcieTimecode
Ďalšie funkcieDual ISO
PRÍSLUŠENSTVO (10)

PRÍSLUŠENSTVO (10)

Panasonic LUMIX G X VARIO 12-35 mm F2,8 II ASPH. POWER O.I.S. (2017)

 • Doprava zdarma
Inovovaný model „A” oblíbeného objektivu LUMIX G X VARIO 12-35mm přináší kompatibilitu
1 044 €
Skladom 2 ks

Blackmagic Design Zoom Demand

Voliteľné príslušenstvo pre Blackmagic Studio Camera 4K Plus a Blackmagic Studio
275 €
Skladom 1 ks

Blackmagic Design Zameranie dopytu

Voliteľné príslušenstvo pre Blackmagic Studio Camera 4K Plus a Blackmagic Studio
275 €
Skladom 2 ks

Blackmagic Design ATEM SDI Extreme ISO

 • Doprava zdarma
Modely ATEM SDI sú varianty 3G-SDI populárnych režijných zariadení ATEM Mini HD!
1 750 €
Skladom 1 ks

Blackmagic Design ATEM SDI Pro ISO

 • Doprava zdarma
Modely ATEM SDI sú varianty 3G-SDI populárnych režijných zariadení ATEM Mini HD!
923 €
Na ceste 4 ks

Blackmagic Design ATEM SDI

 • Doprava zdarma
Modely ATEM SDI sú varianty 3G-SDI populárnych režijných zariadení ATEM Mini HD!
395 €
Skladom 1 ks

Panasonic Lumix G X Vario PZ 45-175 mm f/4,0-5,6 Asph. Power O.I.S.

 • Doprava zdarma
Model z řady vysoce výkonných objektivů „Lumix G X“. Transfokátor s rozsahem 45-175
478 €
na otázku

Panasonic Lumix G X Vario PZ 14-42 mm f/3,5-5,6 Asph. Power O.I.S.

 • Doprava zdarma
Model z řady vysoce výkonných objektivů „Lumix G X“. Transfokátor s rozsahem 14-42
406 €
Na ceste 2 ks

Blackmagic Design Studio Converter - prevodník

 • Doprava zdarma
Voliteľný konvertor rozhrania Blackmagic Studio Camera 4K 10G Ethernet umožňuje prenos
1 114 €
14-30 dní

Datavideo iCAST Mini

 • Doprava zdarma
Datavideo iCAST Mini je dvojkanálový kompaktný prezentačný režijný počítač 4K vhodný
2 178 €
7-14 dní