Blackmagic Design Studio Camera 4K Pro

Nové kamery Blackmagic Studio Camera 4K Plus a Blackmagic Studio Camera 4K Pro sa môžu pochváliť inovatívnym kompaktným dizajnom, ľahkým a odolným telom z tvrdeného plastu s uhlíkovými vláknami a integrovaným 7" dotykovým displejom.Ponúkajú snímač 4K s dynamickým rozsahom 13 EV a vysokou citlivosťou, nastaviteľné zosilnenie od -12 dB (ISO 100) do +36 dB (ISO 25 600), rozhranie HDMI vrátane podpory signalizácie a diaľkového ovládania fotoaparátu, záznam materiálu Blackmagic RAW na externé disky USB, veľké signalizačné svetlo a bajonet MFT (s diaľkovým ovládaním zoomu a zaostrovania prostredníctvom voliteľného príslušenstva Blackmagic Zoom Demand a Blackmagic Focus Demand)...

Viac informácií

2 090.4 € s DPH 1 742 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Bratislava 1 ks, Praha > 5 ks
Doprava zdarma pri nákupe tohto produktu
Kód tovaru:
CINSTUDMFT/G24PDF
Pridať do porovnania
Popis produktu

Popis produktu

Nové kamery Blackmagic Studio Camera 4K Plus a Blackmagic Studio Camera 4K Pro sa môžu pochváliť inovatívnym kompaktným dizajnom, ľahkým a odolným telom z tvrdeného plastu s uhlíkovými vláknami a integrovaným 7" dotykovým displejom.Ponúkajú snímač 4K s dynamickým rozsahom 13 EV a vysokou citlivosťou, nastaviteľné zosilnenie od -12 dB (ISO 100) do +36 dB (ISO 25 600), rozhranie HDMI vrátane podpory signalizácie a diaľkového ovládania fotoaparátu, záznam materiálu Blackmagic RAW na externé disky USB, veľké signalizačné svetlo a bajonet MFT (s diaľkovým ovládaním zoomu a zaostrovania prostredníctvom voliteľného príslušenstva Blackmagic Zoom Demand a Blackmagic Focus Demand)...

Variant Pro pridáva rozhranie 12G-SDI, konektor pre spätnú komunikáciu s náhlavnými súpravami s 5-pinovým konektorom XLR, displej s vysokým jasom, dva kanály symetrického zvuku s konektormi XLR a fantómovým napájaním pre mikrofóny a sieťový port 10G Ethernet, ktorý umožňuje prenos videa, signalizačných príkazov, komunikačného kanála a napájania kamery pomocou jediného kábla Cat 6A a voliteľného konvertora Blackmagic Studio. V predaji od 8/2021

Modely série Blackmagic Studio Camera 4K ponúkajú porovnateľnú sadu funkcií ako veľké štúdiové kamery, ale v miniatúrnom vyhotovení. Okrem toho sú však vybavené snímačom so širokým dynamickým rozsahom a filmovým vykresľovaním obrazu, a preto dokážu fotografovať aj pri veľmi slabom osvetlení. Snímač ponúka citlivosť až do ISO 25 600 a vytvára fantastické snímky aj na slabo osvetlených miestach. Samozrejmosťou je aj spätný hovor, signalizačné svetlo, diaľkové ovládanie parametrov fotoaparátu, integrovaný korektor farieb a nahrávanie materiálu Blackmagic RAW na disk USB!

Hoci sú modely série Blackmagic Studio Camera 4K primárne určené na živé vysielanie, možno ich používať aj mimo televíznej produkčnej infraštruktúry vďaka nahrávaniu materiálu Blackmagic RAW na disky USB. Veľký 7" displej uľahčuje nahrávanie talk show, spravodajských relácií, športových prenosov, prednášok, konferencií atď. Vďaka rukovätiam s displejom, dotykovej obrazovke a množstvu ľahko prístupných ovládacích prvkov ponúkajú jednoduchú a pohodlnú obsluhu aj pri dlhších prevodoch. Uchytenie na statív a dodaná doska potom uľahčujú inštaláciu a vyváženie jednotky.

Kompaktný dizajn
Tradičné štúdiové fotoaparáty sú nielen veľmi drahé, ale aj objemné, a preto sa nedajú ľahko prenášať. Štúdiové kamery Blackmagic Design sú miniatúrne a vďaka plastovému telu z tvrdeného uhlíkového vlákna aj veľmi ľahké. Kamery sú určené na živú produkciu a vďaka 7" dotykovému hľadáčiku umožňujú nielen jednoduché sledovanie účinkujúcich a komponovanie záberov, ale aj navigáciu v menu a nastavovanie parametrov; samozrejme, nechýbajú skutočné ovládacie prvky na nastavenie jasu, kontrastu a zaostrenia. Na displeji sa zobrazuje aj stav nahrávania, histogram, výstup funkcie asistenta zaostrovania, úrovne, vodítka atď. K dispozícii je aj možnosť použiť 3D korekcie LUT.

Citlivý snímač 4K
Modely Blackmagic Studio Camera 4K umožňujú nastaviť zosilnenie od -12 dB (ISO 100) do +36 dB (ISO 25 600), aby ste získali ostré snímky bez šumu so širokým dynamickým rozsahom. Zosilnenie možno nastaviť priamo v prístroji alebo na diaľku prostredníctvom rozhrania SDI alebo Ethernet. Štúdiové modely Blackmagic využívajú technológie porovnateľné s digitálnymi filmovými kamerami vrátane snímačov 4K s dynamickým rozsahom 13 EV a algoritmov Color Science 5. generácie na spracovanie obrazových údajov zo snímačov. Integrovaný farebný korektor možno ovládať aj zhora. Snímač s rozlíšením 4096 x 2160 je vhodný na snímanie v rozlíšení HD a Ultra HD so snímkovou frekvenciou od 23,98 do 60 snímok za sekundu.

Bajonet MFT
Vďaka bajonetu MFT je séria Blackmagic Studio Camera 4K kompatibilná so širokou škálou cenovo dostupných objektívov. Tieto objektívy možno ovládať z rukovätí statívu podľa vzoru štandardných štúdiových kamier s objektívmi s bajonetom B4 pomocou voliteľného príslušenstva
Blackmagic Zoom Demand a Blackmagic Focus Demand. Voliteľné príslušenstvo sa pripája cez USB-C, a preto ho možno používať na všetkých modeloch Blackmagic Studio Camera 4K. Obe jednotky sú vybavené dvojicou portov USB-C na jednoduchšie pripojenie a správu káblov a umožňujú presné a ergonomické ovládanie použitého objektívu bez nutnosti pustiť rukoväte hlavy fotoaparátu.

Rozhranie
Všetky modely ponúkajú rozhrania HDMI vrátane podpory signalizácie, diaľkového ovládania kamery a spúšťania záznamu, vďaka čomu sú ideálnym doplnkom k sérii adresárov ATEM Mini. K dispozícii je aj výstup na slúchadlá, vstup pre mikrofón a dvojica portov USB-C. Variant Blackmagic Studio Camera 4K Pro je vybavený výstupom 12G-SDI a možnosťou komunikácie s režisérskou pracovnou stanicou prostredníctvom rozhrania pre spätnú komunikáciu, ktoré je kompatibilné so štandardnými náhlavnými súpravami s 5-pinovým konektorom XLR. Okrem toho je vybavený aj sieťovým rozhraním 10GBASE-T a symetrickými zvukovými vstupmi s konektormi XLR. 10G ethernetové sieťové rozhranie umožňuje prenos videa, signalizačných príkazov, komunikačného kanála a napájania kamery cez jediný kábel, podobne ako hybridné rozhranie SMPTE Fiber, ale za výrazne nižšiu cenu ethernetového kábla Cat 6A. Voliteľný konvertor
Blackmagic StudioConverter sa stará o všetky konverzie v režijnom režime a dopĺňa rozhranie Ethernet o napájanie PoE do kamery. Okrem toho môžu všetky modely Blackmagic Studio Camera 4K používať 12 V napájací konektor vybavený poistnou maticou, ktorá zabraňuje náhodnému odpojeniu kábla.

Nahrávanie na externé disky
Vysokorýchlostné porty USB-C umožňujú nahrávanie na externý disk alebo pripojenie celého radu externého príslušenstva a napájanie mobilných telefónov a tabletov. Po pripojení externého USB flash disku fotoaparát zaznamenáva 12-bitové obrazové dáta Blackmagic RAW na neskoršiu postprodukciu vrátane korekcie farieb. Priama podpora diskov USB eliminuje potrebu kopírovať nahraný materiál pomocou špeciálnych čítačiek. Na rozdiel od vysoko komprimovaných formátov typu H.264 ponúka materiál Blackmagic RAW maximálne využitie obrazových údajov snímača počas postprodukcie a obsahuje aj metadáta popisujúce nastavenia fotoaparátu, ktoré umožňujú neskoršiu zmenu parametrov ISO, expozície alebo vyváženia bielej v programe DaVinci Resolve.

Skvelý zvuk
Kamery sú tiež vybavené integrovanými mikrofónmi, ktoré sú odolné voči nárazom a vetru, čo zaručuje dobrú reprodukciu zvuku aj v exteriéri. Oba modely sú tiež vybavené 3,5 mm audio konektorom na pripojenie mikrofónov fotoaparátu, ako aj 3,5 mm výstupom na slúchadlá. Variant Pro pridáva aj dva kanály vyváženého zvuku s konektormi XLR a schopnosť pracovať s úrovňou až +24 dBu. Vstupy sú tiež vybavené mikrofónovými predzosilňovačmi s nízkym šumom (E.I.N. -131 dBV(A)) a fantómovým napájaním P48. Špičkové A/D prevodníky s dynamickým rozsahom 117 dB zaručujú vynikajúcu reprodukciu zvuku. Výsledkom je signálová cesta s čistým zvukom a nízkym šumom, ktorá umožňuje používanie špičkových externých mikrofónov a iných profesionálnych zvukových zariadení.

Funkcie kamery Blackmagic Studio 4K

 • Vytvorené špeciálne pre živú produkciu
 • Ľahké a pevné telo z tvrdeného plastu s uhlíkovými vláknami
 • Citlivosť až do ISO 25 600 na snímanie pri slabom osvetlení
 • Natívny snímač 4K s dynamickým rozsahom 13 EV
 • Kompatibilný so širokou škálou objektívov MFT
 • 7" displej s vysokou svietivosťou vo variante Pro
 • Rozhranie HDMI, tiež 12G-SDI a 10G Ethernet vo variante Pro
 • Sieťové rozhranie 10G vo variante Pro umožňuje pripojenie kamery pomocou jediného kábla
 • Rozhranie USB-C na nahrávanie na externé disky
 • Vysokokvalitný záznam Blackmagic RAW
 • Integrované stereo mikrofóny
 • Profesionálne symetrické vstupy XLR vrátane fantómového napájania vo variante Pro
 • Obsahuje držiak na statív na rýchlu inštaláciu
 • Napájanie z externého 12 V zdroja alebo PoE (vo variante Pro)
 • Voliteľné príslušenstvo na pohodlné ovládanie zoomu a zaostrovania
 • Voliteľný konvertor na pripojenie variantu Pro k réžii cez Ethernet

 

Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Broadcast

Hlavné parametre

Veľkosť snímača kamery4/3"
Rozlíšenie4K
Rozlíšenie4K UHD
BajonetMFT
Výstup12G SDI
VýstupUSB-C
VýstupRAW

Ostatné parametre

Vyhotovenie kameryštúdiová
PRÍSLUŠENSTVO (19)

Káble a konektory

Swit S-7102 4-pin XLR DC adapting power cable

Skladom > 5 ks
bez DPH 22 € 26.4 €

AVX D-TAP to 4 pin XLR (F) kabel 0,6m

Skladom > 5 ks
bez DPH 14 € 16.8 €
 • 4K / UHD

Canare L-2.5CHWS flexibilný 3G/HD-SDI kábel, BNC-BNC 5m

Skladom > 5 ks
bez DPH 15.36 € 18.43 €
 • 4K / UHD

HDMI kabel 2.0b UHD 4K High Speed + Ethernet 5m

Skladom > 5 ks
bez DPH 16.43 € 19.72 €
 • 4K / UHD

HDMI kabel 2.0b UHD 4K High Speed + Ethernet 3m

Skladom > 5 ks
bez DPH 9.1 € 10.92 €
 • 4K / UHD

Canare L-4.5CHWS flexibilný 4K UHD, 12G-SDI kábel, BNC-BNC 20m

Skladom > 5 ks
bez DPH 63.38 € 76.06 €
 • 4K / UHD

HDMI kabel 2.0b UHD 4K High Speed + Ethernet 2m

Skladom > 5 ks
bez DPH 7.84 € 9.41 €

Objektívy a Filtre

 • Doprava zdarma

Panasonic Lumix G X Vario PZ 45-175mm f/4.0-5.6 Asph. Power O.I.S.

Na ceste > 5 ks
bez DPH 402.72 € 483.26 €
 • Doprava zdarma

Panasonic Lumix G X Vario PZ 14-42mm f/3.5-5.6 Asph. Power O.I.S.

7-14 dní
bez DPH 365.78 € 438.94 €

Blackmagic Design Zoom Demand

Skladom > 5 ks, Na ceste > 5 ks
bez DPH 238 € 285.6 €

Blackmagic Design Focus Demand

Skladom > 5 ks
bez DPH 238 € 285.6 €

Štúdiová technika

 • -7 %
 • Doprava zdarma
 • Top produkt

Blackmagic Design ATEM Mini Pro

ŠPECIÁLNA AKCIA: -7% končí za: 28d: 10h: 41m
Skladom > 5 ks, Na ceste > 5 ks
bez DPH 465 € 558 €
 • Doprava zdarma

Skaarhoj Color Fly w/SDI + GPI

7-14 dní
bez DPH 3 689.58 € 4 427.5 €
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design Studio Converter

Skladom > 5 ks
bez DPH 898 € 1 077.6 €
 • Novinka
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design ATEM 4 M/E Constellation HD

Na ceste > 5 ks
bez DPH 3 692.78 € 4 431.34 €
 • Top produkt

Blackmagic Design ATEM Mini

Skladom > 5 ks
bez DPH 299 € 358.8 €
 • Novinka
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design ATEM 2 M/E Constellation HD

Skladom 1 ks, Na ceste > 5 ks
bez DPH 1 704.99 € 2 045.99 €
 • Novinka
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design ATEM 1 M/E Constellation HD

Skladom > 5 ks, Na ceste 3 ks
bez DPH 999 € 1 198.8 €

Blackmagic Design 3G-SDI Arduino Shield

Skladom > 5 ks
bez DPH 100 € 120 €