Blackmagic Design ATEM 2 M/E Constellation 4K

Prepínače ATEM 1 M/E Constellation 4K a ATEM 2 M/E Constellation 4K sú dva modely Ultra HD z rodiny ATEM Constellation s až 20 vstupmi konvertovanými na štandardy 12G-SDI. Tieto dva nové modely 4K majú rovnaké výkonné funkcie ako modely ATEM 1 M/E a 2 M/E Constellation HD vrátane aux výstupov, DVE, pokročilých chroma kľúčov ATEM, multiview a SuperSource, navyše…

Viac informácií

Zavolajte na 02 455 25 471 kvôli cene
Dostupnosť
na požiadanie

Zobraziť všetko príslušenstvo

Popis produktu ČLÁNKY

Popis produktu

Prepínače ATEM 1 M/E Constellation 4K a ATEM 2 M/E Constellation 4K sú dva modely Ultra HD z rodiny ATEM Constellation s až 20 vstupmi konvertovanými na štandardy 12G-SDI. Tieto dva nové modely 4K majú rovnaké výkonné funkcie ako modely ATEM 1 M/E a 2 M/E Constellation HD vrátane aux výstupov, DVE, pokročilých chroma kľúčov ATEM, multiview a SuperSource, navyše s podporou videa 4K. K dispozícii od 4/2024.

ATEM 1 M/E Constellation 4K je výkonný prepínač na živú produkciu, ktorý obsahuje 10 štandardne konvertovaných vstupov 12G-SDI, 6 x výstupy 12G-SDI, DVE, 4 pokročilé chromatické kľúčovače ATEM, 16-cestný multiview, mediálne prehrávače, talkback a výstup pre webovú kameru USB. Väčší model ATEM 2 M/E Constellation 4K má 20 štandardne konvertovaných vstupov 12G-SDI, 12 x 12G-SDI aux výstupov, 2 DVE, 8 ATEM Advanced chroma keyerov, 2 multiview a SuperSource pre celkovo 6 DVE.

Prepínače ATEM Constellation sa vyznačujú kompaktnou konštrukciou pre montáž do stojana so zabudovaným ovládacím panelom. Ten umožňuje ovládanie prepínača, ktoré je kritické počas nastavovania alebo pri núdzovom použití. Súčasťou je aj veľký LCD displej, takže zákazníci môžu vidieť výstup programu a meniť nastavenia prepínača prostredníctvom menu na obrazovke. Kompaktný dizajn je ideálny na prenosnú živú produkciu, pričom zadná časť prepínača obsahuje prípojky pre vstupy 12G-SDI, pomocné výstupy, vyvážený zvuk a Ethernet na ovládanie.

Rodina ATEM Constellation má obrovský počet plne nezávislých výstupov. Tieto výstupy SDI sú veľmi výkonné, pretože zákazníci môžu nezávisle smerovať akýkoľvek vstup SDI alebo akýkoľvek interný zdroj na každý výstup SDI. To je ideálne na spúšťanie nezávislých kanálov na pódiové obrazovky, hlavné rekordéry a streamovacie procesory. Alebo použite výstupy SDI pre rekordéry ISO, kde každý deck dostane resynchronizovaný vstup prepínača so zodpovedajúcim časovým kódom. Všetky výstupy SDI obsahujú programový zvuk, časový kód RP-188, ovládanie kamery SDI, tally a spätný hovor.

Pri živom vysielaní funguje pripojenie USB-C na ATEM Constellation ako zdroj webovej kamery. Softvér je oklamaný, že ATEM Constellation je bežná webová kamera, ale v skutočnosti je to prepínač živej produkcie! To zaručuje plnú kompatibilitu s akýmkoľvek video softvérom v plnom rozlíšení 1080HD kvality.

Zabudovaný multiview umožňuje zákazníkom sledovať viacero zdrojov na jednom monitore. Model 1 M/E obsahuje 1 multiview, zatiaľ čo model 2 M/E má 2 nezávislé multiview. Všetky externé vstupy SDI a všetky interné zdroje videa možno presmerovať do ľubovoľného zobrazenia. Všetky multiview sú plne prispôsobiteľné a možno ich nezávisle nastaviť na 4, 7, 10, 13 alebo 16 súčasných zobrazení. Zákazníci môžu na každé zobrazenie pridať ako prekryvný prvok okraj tally plus označenie zdroja a merače VU. Navyše červený a zelený okraj zobrazí tally na každom zobrazení, takže zákazníci vedia, ktoré zdroje sú vo vysielaní.

ATEM Constellation obsahuje až 2 nezávislé DVE, v závislosti od modelu, ktoré umožňujú zákazníkom meniť polohu grafiky a vytvárať kompozície obrazu v obraze. Zákazníci získajú úžasnú kvalitu a DVE podporuje pozíciu, zmenu veľkosti a mierky, a to všetko v reálnom čase. DVE umožňuje zákazníkom vytvárať profesionálne efekty obrazu v obraze s prispôsobiteľnými 2D okrajmi, tieňmi a osvetlením. DVE možno použiť aj na vytváranie úžasných prechodov DVE s efektmi stlačenia a stlačenia na pridanie vzrušenia do svojich programov. Zákazníci môžu dokonca kombinovať prechody DVE s vlastnou grafikou a vytvárať vlastné grafické prechody stieraním! Model s 2 M/E potom obsahuje procesor SuperSource pre ešte viac DVE!

Vstavaný mediálny fond ukladá grafiku a animácie RGBA vo vysielacej kvalite, ktoré sa dajú okamžite prehrať pomocou 2 alebo 4 mediálnych prehrávačov. Vstavaný fond médií uchováva grafiku na použitie s prehrávačmi médií a model 1 M/E pojme 20 snímok a 200 animácií a model 2 M/E pojme 40 snímok a 400 animácií v rozlíšení 4K.

Na spravodajstvo alebo prácu s virtuálnymi kulisami je ATEM Constellation ideálny, pretože je vybavený množstvom pokročilých kľúčovačov ATEM na vysokokvalitné chromatické alebo svetelné kľúčovanie. Chroma kľúčovač je neuveriteľne výkonný a obsahuje výber farieb na vzorkovanie farieb pozadia pre automatické generovanie parametrov kľúča. Zákazníci majú k dispozícii presné ovládacie prvky pre okraje a odlesky a k dispozícii je dokonca aj korektor farieb popredia, takže zákazníci môžu prispôsobiť "vzhľad" vrstvy popredia vrstve pozadia, čo umožňuje vytvárať plynulé kompozície. Kľúčovač možno použiť aj na kľúčovanie vzorov a DVE. Zákazníci dostanú 4 pokročilé kľúčovače ATEM pri modeloch 1 M/E a 8 pokročilých kľúčovačov ATEM pri modeloch 2 M/E.

So 4 upstream chroma keyermi na rad M/E získajú zákazníci dokonalé riešenie na vytváranie virtuálnych zostáv! S toľkými pokročilými chroma kľúčovačmi ATEM môžu zákazníci použiť jeden kľúčovač na kameru a vytvoriť tak plynulú kompozíciu kamery nad vlastným pozadím. Zákazníci môžu pre virtuálne zostavy používať externé obrazové procesory alebo môžu zákazníci dokonca vytvoriť virtuálnu zostavu s pevnou kamerou načítaním vopred vykreslených pozadí so statickými obrázkami z prehrávačov a fondu médií. Zákazníci môžu nastaviť makrá na zmenu kamier a načítanie správneho pozadia do prehrávačov médií. Vďaka takejto flexibilite môžu zákazníci experimentovať a skúšať rôzne nastavenia štúdia!

Okrem DVE v radoch M/E obsahuje model 2 M/E výkonné viacvrstvové procesory SuperSource so 4 ďalšími vrstvami DVE plus vrstvou pozadia, ktoré sa všetky zobrazujú v ATEM Constellation ako ďalší vstupný zdroj. Pre každý DVE SuperSource možno použiť ľubovoľný video vstup prepínača, potom sa všetko navrství na vlastné pozadie fondu médií. SuperSource je akoby mal zabudovaný ďalší viacvrstvový prepínač VFX. SuperSource je ideálny na vytváranie obrazov v obraze pre rozhovory, pretože zákazníci môžu nastaviť efekt a zároveň ponechať hlavné DVE voľné pre iné úlohy.

Zákazníci môžu pripojiť zariadenia v televíznych štandardoch HD alebo Ultra HD vrátane formátov 720p, 1080i,1080p a 2160p. Vstupy SDI zvládnu aj vložený zvuk a mixovanie zvuku zo všetkých video vstupov. Programové výstupy zahŕňajú informácie o spätnom hovore, tally a ovládaní kamery. Zákazníci tak môžu pripojiť ktorýkoľvek z výstupov SDI prepínača späť ku kamere na vrátenie programu, ovládanie kamery a spätný hovor.

Vďaka vstavanému zvukovému mixéru Fairlight umožňuje ATEM Constellation mimoriadne komplexné mixovanie živého zvuku. Interný mixážny pult má v modeli ATEM 2 M/E Constellation 4K až 48 vstupných kanálov! Zvuk sa deembeduje zo všetkých video vstupov SDI a odovzdáva sa do zvukového mixéra. Každý vstupný kanál je vybavený najkvalitnejším 6-pásmovým parametrickým ekvalizérom a kompresorom, limitérom, expandérom a šumovou bránou, ako aj plným panorámovaním. Všetok tento zvukový výkon možno ovládať prostredníctvom softvérového ovládania ATEM alebo kompatibilného panela Mackie.

Funkcie ATEM 1 M/E a 2 M/E Constellation 4K

 • Pokročilý dizajn so zabudovanými ovládacími prvkami na prednom paneli
 • Až 20 štandardne konvertovaných vstupov 12G-SDI
 • Až 12 prispôsobiteľných výstupov 12G-SDI
 • Výstup USB funguje ako webová kamera a podporuje všetok video softvér
 • Obsahuje až 2 nezávislé viacnásobné zobrazenia s viacerými možnosťami rozloženia
 • Obsahuje DVE a stinger prechody
 • Obsahuje až 2 nezávislé DVE
 • Profesionálny spätný hovor kompatibilný s ClearCom a RTS
 • Interné médiá pre fotografie a pohyblivú grafiku
 • Obsahuje pokročilý chromatický kľúč ATEM
 • Multi rate 12G-SDI pre všetky televízne štandardy HD a Ultra HD až do 2160p60
 • Vstavaný zvukový mixér Fairlight s až 48 kanálmi
 • Kompatibilný so všetkými hardvérovými ovládacími panelmi ATEM

ČLÁNKY

Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Réžie

Blog a novinky

Dátum: 19. 04. 2024, Kategória: Blog

Nové režijné zariadenia a monitory Blackmagic Design

Spoločnosť Blackmagic Design rozšírila rodinu profesionálnych režijných kamier ATEM Constellation o dva nové modely: ATEM 1 M/E Constellation 4K a…

PRÍSLUŠENSTVO (5)

PRÍSLUŠENSTVO (5)

Lilliput Q18 17,3" 12G-SDI/HDMI Vysielací štúdiový monitor (V-Mount)

 • -27 %
 • Doprava zdarma
ŠPECIÁLNA AKCIA: -27%
q18 17,3" 12G-SDI/HDMI Broadcast Studio Monitor od spoločnosti Lilliput je 17,3"
1 449 €
1 989 €
Na odoslanie 4 ks

Lilliput Q24 23,6" 12G-SDI/HDMI Vysielací štúdiový monitor (V-Mount)

 • Doprava zdarma
Lilliput Q24 23,6" 12G-SDI/HDMI Broadcast Studio Monitor je 23,6" monitor s natívnym
2 099 €
Skladom 1 ks

Blackmagic Design ATEM Micro Panel

 • Doprava zdarma
Nízkonákladový ovládací panel navrhnutý na prácu so softvérovým ovládaním ATEM. Obsahuje
789 €
Na ceste 1 ks

Blackmagic Design SmartView 4K G3

 • Doprava zdarma
Blackmagic Design SmartView 4K G3 je prvý Ultra HD vysielací monitor s 12G-SDI aj
1 439 €
Na ceste 1 ks

Lilliput Q15 15,6" 12G-SDI/HDMI Vysielací štúdiový monitor (V-Mount)

 • Doprava zdarma
Lilliput 15,6" 12G-SDI/HDMI Broadcast Studio Monitor je 15,6" monitor s natívnym
1 879 €
14-30 dní