Stolný záznamník a prehrávač s veľkým vyhľadávacím kolieskom na rýchle prechádzanie klipov. HyperDeck Shuttle HD spája kamery s rozhraním HDMI, monitory a ATEM Mini, nahráva na karty SD/UHS-II alebo disky USB-C a ponúka aj integrovaný teleprompter.
Stolný záznamník a prehrávač s veľkým vyhľadávacím kolieskom na rýchle prechádzanie klipov. HyperDeck Shuttle HD spája kamery s rozhraním HDMI, monitory a ATEM Mini, nahráva na karty SD/UHS-II alebo disky USB-C a ponúka aj integrovaný teleprompter.
HyperDeck Shuttle HD je navrhnutý pre pohodlné ovládanie jednou rukou. Klasické tlačidlá pre posun a veľký ovládač jog/shuttle urýchľujú nahrávanie, vyhľadávanie aj presné prehrávanie klipov.


Shuttle HD má rovnaký stolný koncept ako ATEM Mini a cez Ethernet ho možno diaľkovo ovládať. Funguje ako záznamník programu, prehrávač zvučiek aj zdroj pripravených klipov.

Podporuje formáty H.264, Apple ProRes a DNxHD. Materiál je možné ukladať na SD kartu alebo externý disk USB-C a cez 1Gb Ethernet prenášať súbory aj riadiť transport.

Rodina HyperDeck Shuttle spája veľký vyhľadávací ovládač s profesionálnymi funkciami rekordéra. Model HD je najjednoduchšia HDMI verzia pre Full HD zostavy.
HyperDeck Shuttle HD je stolný rekordér a prehrávač navrhnutý pre pohodlné ovládanie jednou rukou. Klasické tlačidlá pre posun a veľký kovový jog/shuttle ovládač urýchľujú nahrávanie, prehrávanie aj vyhľadávanie klipov a konštrukcia dobre zapadá do pracovného priestoru s réžiou ATEM Mini Extreme.
Nahráva na karty SD/UHS‑II a externé disky USB‑C vo formátoch H.264, ProRes a DNx v rozlíšeniach SD, 720p, 1080i, 1080p a 2K DCI až do 60 snímok za sekundu. Podporuje nekomprimovaný zvuk PCM aj AAC a médiá ExFAT alebo HFS+.
HDMI vstup prijíma signál z kamery alebo réžie a HDMI výstup umožňuje pripojenie monitora, projektora alebo zariadenia ATEM Mini. 1G Ethernet umožňuje diaľkové ovládanie a prenos súborov, USB‑C okrem externého nahrávania slúži aj na aktualizácie.
Integrovaná čítačka pracuje so súbormi RTF a TXT a zachováva bežné formátovanie textu. Ovládač Jog/Shuttle riadi rýchlosť posunu a tlačidlá Previous a Next prechádzajú medzi pripravenými textami, takže nie je potrebný špecializovaný softvér pre teleprompter.
Blackmagic OS poskytuje rýchle menu, správu médií, časový kód a sieťové funkcie. Zariadenie môže fungovať ako hlavný rekordér, prehrávač reklamných zvučiek alebo kompaktná ingestná stanica pre malé štúdio.
Blackmagic Design HyperDeck Shuttle HD je profesionálny stolný rekordér a prehrávač vybavený rozhraním HDMI, ktorý je ideálny na nahrávanie z kamier a réžijných pultov na SD karty alebo externé disky USB-C. Pre plnohodnotné využitie v produkčnom prostredí je kľúčové doplniť ho o kompatibilné zdroje signálu, prevodníky pre integráciu do SDI infraštruktúry a softvér pre následné spracovanie nahratého materiálu v kodekoch ProRes alebo DNxHD.
Kamery a zdroje signálu – zariadenia s výstupom HDMI, ktoré je možné priamo pripojiť k rekordéru na nahrávanie vysokokvalitného videa.
Réžia a správa videa – Produkčné nástroje, pre ktoré je HyperDeck Shuttle HD navrhnutý ako ideálny doplnkový rekordér.
Signálové prevodníky – Moduly umožňujúce prepojenie HDMI rekordéra s profesionálnou SDI technikou a monitormi.
Postprodukcia a softvér – Nástroje pre profesionálny strih a úpravu nahratých súborov v natívnych formátoch rekordéra.
| Výrobca: | Blackmagic Design |
| Kategória: | Štúdiové rekordéry |
| Formát/Kodek | DNxHD |
| Formát/Kodek | ProRes |
| Formát/Kodek | H.264 |
| Podporované rozlíšenie | 2K/24p, 25p |
| Podporované rozlíšenie | 1080/50p, 60p |
| Podporované rozlíšenie | 1080/24p, 25p, 30p |
| Podporované rozlíšenie | 1080/50i, 60i |
| Podporované rozlíšenie | 720/50p, 60p |
| Podporované rozlíšenie | 480i/576i |
| Vstup | HDMI |
| Záznamové médium | HDD |
| Záznamové médium | SD karta |
| Ďalšie funkcie | Ethernet |
| Typ napájania | Zdroj |
Akcie a zľavy len pre odberateľov · Bezplatné workshopy o zvuku a videu · Novinky a tipy zo sveta filmovania