Nové režijní pulty Blackmagic Design ATEM Advanced Panel - tisková zpráva

TLAČOVÁ SPRÁVA

10. júl 2020

Práve uvedené panely ATEM 2 M/E Advanced Panel a ATEM 4 M/E Advanced Panel od spoločnosti Blackmagic Design - na českom a slovenskom trhu zastúpené spoločnosťou Syntex - predstavujú novú generáciu stropných panelov radu ATEM! Oba modely uspokoja prevádzkovateľov najvýkonnejších režijných zariadení ATEM s podporou až 4 M/E kanálov a integráciou až 24 samostatných LCD displejov pre užívateľsky nastaviteľné štítky tlačidiel, 4 LCD displejov pre nastavenie parametrov, 4 ovládacích prvkov T-Bar a mnohých ďalších funkcií. Nový dizajn umožňuje priamu montáž na stoly nad hlavou, ako aj samostatnú prevádzku.

Stoly série ATEM Advanced Panel sú ideálnym doplnkom k režijnému pultu ATEM Constellation na jednoduchšie vytváranie komplexných predstavení. Vďaka kvalitným tlačidlám, otočným ovládačom a pákovým ovládačom uvoľňujú plný potenciál režijného zariadenia a poskytujú aj ergonomickejšiu alternatívu ovládania (k dodávanému softvérovému ovládaciemu panelu):

Model 1 M/E ponúka jednu sériu M/E s 10 tlačidlami pre vstupy a jedným LCD displejom pre nastavenie funkcií. Hoci ide o konzolu s 1 M/E, umožňuje ovládať všetky M/E kanály väčších režijných zariadení. Vstupné tlačidlá je možné farebne označiť a vďaka špeciálnym LCD displejom je možné nastaviť aj štítky. K dispozícii je aj joystick pre DVA efekty a ovládač T-Bar.

Variant 2 M/E ponúka dva rady M/E s 20 tlačidlami pre vstupy a 2 LCD displeje pre nastavenie funkcií. Konzola umožňuje ovládať až 4 M/E pre väčšie režijné zariadenia, štandardom sú aj LCD displeje na vytváranie vlastných štítkov tlačidiel.

Najväčšia možnosť 4 M/E dokonale dopĺňa súbor funkcií ATEM Constellation! Ponúka štyri rozsahy M/E so 40 tlačidlami pre vstupy a 4 LCD displejmi pre nastavenie funkcií, ako aj displeje na vytvorenie vlastných štítkov pre všetky tlačidlá.

ATEM Constellation je najpokročilejšie riešenie na živé odbavovanie výstav. Režijná architektúra obsahuje nezávislé zbernice Program a Preview na rýchle a presné prepínanie snímok. Zbernicu Preview možno zobraziť pomocou výstupu Aux alebo prostredníctvom funkcie Multi-view: jednoducho vyberte zdrojový signál na zbernici Preview pomocou panela Advanced Panel, skontrolujte ho na obrazovke náhľadu a potom ho zahrňte do vysielania stlačením tlačidiel Cut alebo Auto. Ak je potrebná okamžitá reakcia, je možné vybrať zábery priamo v programovej zbernici.

Pri nastavovaní prelínania medzi zdrojmi videa môže operátor vidieť možnosti prelínania na LCD displeji konzoly bez toho, aby musel prechádzať zložitými ponukami. K dispozícii je široká škála efektov, od štandardných efektov prelínania SMPTE s možnosťami rozostrenia okrajov až po komplexné efekty prelínania DVE, pri ktorých možno polohu jednotlivých prvkov kompozície upravovať pomocou T-Bar a joysticku! Ďalšie pultové ovládacie prvky uľahčujú nastavenie veľkosti prvkov DVE, tieňov, osvetlenia atď. Ergonomická páka T-Bar poskytuje dokonalú kontrolu nad prelínaním záberov, pri ktorom je často dôležité zohľadniť prácu kameramana a pohyb protagonistov.

Integrovaný joystick umožňuje jednoduché nastavenie napríklad polohy efektov TWO v osiach X, Y a Z. Umožňuje dokonale umiestniť okno záberu v rámci kompozície obrazu v obraze, upraviť jeho veľkosť alebo dokonca vybrať počiatočný a koncový bod pre animované efekty DVE.

Každý z displejov (na zobrazenie nastavení parametrov) ponúka vyhradené tlačidlo pre všetky funkcie a umožňuje ovládať stovky parametrov pre funkcie kľúčovania, prekladanie, efekty DVE, generátory farebného pozadia, nastavenia Multi-view, mapovanie tlačidiel alebo výber videoštandardu. Okrem toho môžu používatelia uložiť/vyvolať 10 nastavení konzoly! Ďalšou pokročilou funkciou je možnosť vytvárať makrá a spúšťať ich stlačením tlačidla. Práca s makropríkazmi si nevyžaduje použitie počítača a výrazne ju uľahčujú štítky na LCD displeji, ktoré identifikujú priradené makrá.

Blackmagic Design ATEM 4 M/E Advanced Panel

Fotografie na vytlačenie
Fotografie všetkých produktov Blackmagic Design nájdete na www.blackmagicdesign.com/media/images

.

O spoločnosti Blackmagic Design
Produkty spoločnosti Blackmagic Design sú lídrami v oblasti strihu videa, digitálnych filmových kamier, farebných korektorov, monitorovania videa, prepínačov signálu, záznamových zariadení na disky, monitorov kriviek a softvéru na reštaurovanie filmov vo filme, postprodukcii a televízii.Séria kariet na záznam videa DeckLink od spoločnosti Blackmagic Design odštartovala revolúciu v kvalite a dostupnosti. Rad produktov DaVinci na úpravu farebného videa dominuje na filmovom a televíznom trhu od roku 1984 a bol ocenený cenou Emmy™, televíznou obdobou Oscara. Spoločnosť Blackmagic Design pokračuje vo vytváraní inovatívnych produktov v oblasti stereoskopickej produkcie a spracovania 4K videa. Spoločnosť Blackmagic Design založili odborníci na postprodukciu a strih videa a má pobočky v USA, Spojenom kráľovstve, Japonsku, Singapure a Austrálii. Viac informácií nájdete na www.blackmagicdesign.com.

O spoločnosti Syntex
Spoločnosť Syntex so sídlom v Prahe bola založená v roku 1994 s cieľom distribuovať produkty a riešenia pre prepis animácie z počítača do videa, počítačovú grafiku, profesionálny strih a spracovanie videa. Je jedným z priekopníkov v Českej republike a etablovala sa ako spoľahlivý a silný partner v oblasti digitálneho spracovania obrazu a zvuku. Spoločnosť Syntex sa venuje distribúcii produktov, technickej podpore a poradenstvu v mnohých odvetviach video a audio produkcie a postprodukcie. Od roku 1999 je zákazníkom na Slovensku k dispozícii dcérska spoločnosť so sídlom v Bratislave. Syntex je distribútorom produktov Blackmagic Design pre český a slovenský trh. Viac informácií nájdete na stránke www.syntex.cz

.

Dátum: 10. 07. 2020, Kategória: Novinky