Nové modely studiových kamer značky Blackmagic Design v prodeji! – tisková zpráva

TLAČOVÁ SPRÁVA

29. júl 2021

Spoločnosť Blackmagic Design, výrobca profesionálnych video a audio produkčných zariadení, ktorú na českom a slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Syntex, predstavila dvojicu nových štúdiových kamier pre živé vysielanie.Nové kamery Blackmagic Studio Camera 4K Plus a Blackmagic Studio Camera 4K Pro sa môžu pochváliť inovatívnym kompaktným dizajnom, ľahkým a odolným telom z tvrdeného plastu s uhlíkovými vláknami a integrovaným 7" displejom. Ich ľahká a kompaktná konštrukcia uľahčuje prenášanie a používanie v porovnaní s tradičnými štúdiovými fotoaparátmi.

Nové modely Blackmagic Studio Camera 4K sú už v predaji a ich ceny začínajú na 27 370 librách bez DPH.

Blackmagic Studio Camera 4K Plus a Blackmagic Studio Camera 4K Pro

Modely série Blackmagic Studio Camera 4K ponúkajú porovnateľnú sadu funkcií ako veľké štúdiové kamery, ale v miniatúrnom vyhotovení. Okrem toho sú však vybavené snímačom so širokým dynamickým rozsahom a filmovým vykresľovaním obrazu, a preto dokážu fotografovať aj za veľmi zlých svetelných podmienok. Snímač ponúka citlivosť až do ISO 25 600 a vytvára fantastické snímky aj na slabo osvetlených miestach. Samozrejmosťou je aj spätný hovor, signalizačné svetlo, diaľkové ovládanie parametrov fotoaparátu, integrovaný korektor farieb a nahrávanie materiálu Blackmagic RAW na disk USB!

Hoci sú modely série Blackmagic Studio Camera 4K primárne určené na živé vysielanie, možno ich používať aj mimo televíznej produkčnej infraštruktúry vďaka nahrávaniu materiálu Blackmagic RAW na disky USB. Veľký 7" displej uľahčuje nahrávanie talk show, spravodajských relácií, športových prenosov, prednášok, konferencií atď. Vďaka rukovätiam s displejom, dotykovej obrazovke a množstvu ľahko prístupných ovládacích prvkov ponúkajú jednoduchú a pohodlnú obsluhu aj pri dlhších prevodoch. Uchytenie na statív a dodaná doska potom uľahčujú inštaláciu a vyváženie jednotky.

Tradičné štúdiové fotoaparáty sú nielen veľmi drahé, ale aj objemné, a preto sa nedajú ľahko prenášať. Štúdiové kamery Blackmagic Design sú miniatúrne a vďaka telu z tvrdeného plastu s uhlíkovými vláknami aj veľmi ľahké. Kamery sú určené na živú produkciu a vďaka 7" dotykovému hľadáčiku umožňujú nielen jednoduché sledovanie účinkujúcich a komponovanie záberov, ale aj navigáciu v menu a nastavovanie parametrov; samozrejme, nechýbajú skutočné ovládacie prvky na nastavenie jasu, kontrastu a zaostrenia. Na displeji sa zobrazuje aj stav nahrávania, histogram, výstup funkcie asistenta zaostrovania, úrovne, vodítka atď. K dispozícii je aj možnosť použiť 3D korekcie LUT.

Modely Blackmagic Studio Camera 4K umožňujú nastaviť zosilnenie od -12 dB (ISO 100) do +36 dB (ISO 25 600), aby ste získali ostré snímky bez šumu so širokým dynamickým rozsahom. Zosilnenie možno nastaviť priamo v prístroji alebo na diaľku prostredníctvom rozhrania SDI alebo Ethernet. Štúdiové modely Blackmagic využívajú technológie porovnateľné s digitálnymi filmovými kamerami vrátane snímačov 4K s dynamickým rozsahom 13 EV a algoritmov Color Science 5. generácie na spracovanie obrazových údajov zo snímačov. Integrovaný farebný korektor možno ovládať aj zhora. Snímač s rozlíšením 4096 x 2160 je vhodný na snímanie v rozlíšení HD a Ultra HD so snímkovou frekvenciou od 23,98 do 60 snímok za sekundu.

Vďaka bajonetu MFT je séria Blackmagic Studio Camera 4K kompatibilná so širokou škálou cenovo dostupných objektívov. Tieto objektívy možno ovládať z rukovätí statívu podľa vzoru štandardných štúdiových kamier s objektívmi s bajonetom B4 pomocou voliteľného príslušenstva Blackmagic Zoom Demand a Blackmagic Focus Demand. Voliteľné príslušenstvo sa pripája cez USB-C, a preto ho možno používať na všetkých modeloch Blackmagic Studio Camera 4K. Obe jednotky sú vybavené dvojicou portov USB-C na jednoduchšie pripojenie a správu káblov a umožňujú presné a ergonomické ovládanie použitého objektívu bez nutnosti pustiť rukoväte hlavy fotoaparátu.

Všetky modely ponúkajú rozhrania HDMI vrátane podpory signalizácie, diaľkového ovládania kamery a spúšťania záznamu, vďaka čomu sú ideálnym doplnkom k sérii adresárov ATEM Mini. K dispozícii je aj výstup na slúchadlá, vstup pre mikrofón a dvojica portov USB-C. Variant Blackmagic Studio Camera 4K Pro je vybavený výstupom 12G-SDI a možnosťou komunikácie s režisérskou pracovnou stanicou prostredníctvom rozhrania pre spätnú komunikáciu, ktoré je kompatibilné so štandardnými náhlavnými súpravami s 5-pinovým konektorom XLR. Okrem toho je vybavený aj sieťovým rozhraním 10GBASE-T a symetrickými zvukovými vstupmi s konektormi XLR. 10G ethernetové sieťové rozhranie umožňuje prenos videa, signalizačných príkazov, komunikačného kanála a napájania kamery cez jediný kábel, podobne ako hybridné rozhranie SMPTE Fiber, ale za výrazne nižšiu cenu ethernetového kábla Cat 6A. Voliteľný konvertor Blackmagic StudioConverter sa stará o všetky konverzie v režijnom režime a dopĺňa rozhranie Ethernet o napájanie PoE do kamery. Okrem toho môžu všetky modely Blackmagic Studio Camera 4K používať 12 V napájací konektor vybavený poistnou maticou, ktorá zabraňuje náhodnému odpojeniu kábla.

Vysokorýchlostné porty USB-C umožňujú nahrávanie na externý disk alebo pripojenie celého radu externého príslušenstva a napájanie mobilných telefónov a tabletov. Po pripojení externého USB flash disku fotoaparát zaznamenáva 12-bitové obrazové dáta Blackmagic RAW na neskoršiu postprodukciu vrátane korekcie farieb. Priama podpora diskov USB eliminuje potrebu kopírovať nahraný materiál pomocou špeciálnych čítačiek. Na rozdiel od vysoko komprimovaných formátov typu H.264 ponúka materiál Blackmagic RAW maximálne využitie obrazových údajov snímača počas postprodukcie a obsahuje aj metadáta popisujúce nastavenia fotoaparátu, ktoré umožňujú neskoršiu zmenu parametrov ISO, expozície alebo vyváženia bielej v programe DaVinci Resolve.

Kamery sú tiež vybavené zabudovanými mikrofónmi, ktoré sú odolné voči nárazom a vetru, čo zaručuje dobrú reprodukciu zvuku aj v exteriéri. Oba modely sú tiež vybavené 3,5 mm audio konektorom na pripojenie mikrofónov fotoaparátu, ako aj 3,5 mm výstupom na slúchadlá. Variant Pro pridáva aj dva kanály vyváženého zvuku s konektormi XLR a schopnosť pracovať s úrovňou až +24 dBu. Vstupy sú tiež vybavené mikrofónovými predzosilňovačmi s nízkym šumom (E.I.N. -131 dBV(A)) a fantómovým napájaním P48. Špičkové A/D prevodníky s dynamickým rozsahom 117 dB zaručujú vynikajúcu reprodukciu zvuku. Výsledkom je signálová cesta s čistým zvukom a nízkym šumom, ktorá umožňuje používanie špičkových externých mikrofónov a iných profesionálnych zvukových zariadení.

Funkcie kamery Blackmagic Studio 4K

 • Vytvorené špeciálne pre živú produkciu
 • Ľahké a pevné telo z tvrdeného plastu s uhlíkovými vláknami
 • Citlivosť až do ISO 25 600 na snímanie pri slabom osvetlení
 • Natívny snímač 4K s dynamickým rozsahom 13 EV
 • Kompatibilný so širokou škálou objektívov MFT
 • 7" displej s vysokou svietivosťou vo variante Pro
 • Rozhranie HDMI, tiež 12G-SDI a 10G Ethernet vo variante Pro
 • Sieťové rozhranie 10G vo variante Pro umožňuje pripojenie kamery pomocou jediného kábla
 • Rozhranie USB-C na nahrávanie na externé disky
 • Vysokokvalitný záznam Blackmagic RAW
 • Integrované stereo mikrofóny
 • Profesionálne symetrické vstupy XLR vrátane fantómového napájania vo variante Pro
 • Obsahuje držiak na statív na rýchlu inštaláciu
 • Napájanie z externého 12 V zdroja alebo PoE (vo variante Pro)
 • Voliteľné príslušenstvo na pohodlné ovládanie zoomu a zaostrovania
 • Voliteľný konvertor na pripojenie variantu Pro k réžii cez Ethernet

Dostupnosť a ceny
Nové modely Blackmagic Studio Camera sú už v predaji a ich ceny začínajú od 27 370 GBP bez DPH

.

Tlačové fotografie
Fotografie všetkých produktov Blackmagic Design
nájdete na www.blackmagicdesign.com/press/images.

O spoločnosti Blackmagic Design
Produkty spoločnosti Blackmagic Design sú lídrami v oblasti strihu videa, digitálnych filmových kamier, farebných korektorov, monitorovania videa, prepínačov signálu, záznamníkov diskov, monitorov kriviek a softvéru na reštaurovanie filmov vo filmovom, postprodukčnom a televíznom priemysle. Séria kariet na záznam videa DeckLink od spoločnosti Blackmagic Design odštartovala revolúciu v kvalite a dostupnosti. Rad produktov spoločnosti DaVinci na úpravu farebného videa dominuje na filmovom a televíznom trhu od roku 1984 a bol ocenený cenami Emmy™, televíznou obdobou Oscarov. Spoločnosť Blackmagic Design pokračuje vo vytváraní inovatívnych produktov v oblasti stereoskopickej produkcie a spracovania 4K videa. Spoločnosť Blackmagic Design založili odborníci na postprodukciu a strih videa a má pobočky v USA, Spojenom kráľovstve, Japonsku, Singapure a Austrálii. Viac informácií nájdete na
www.blackmagicdesign.com.

O spoločnosti Syntex
Spoločnosť Syntex so sídlom v Prahe bola založená v roku 1994 s cieľom distribuovať produkty a riešenia pre prepis animácie z počítača do videa, počítačovú grafiku, profesionálny strih a spracovanie videa. Je jedným z priekopníkov v Českej republike a etablovala sa ako spoľahlivý a silný partner v oblasti digitálneho spracovania obrazu a zvuku. Spoločnosť Syntex sa venuje distribúcii produktov, technickej podpore a poradenstvu v mnohých odvetviach video a audio produkcie a postprodukcie. Od roku 1999 je zákazníkom na Slovensku k dispozícii dcérska spoločnosť so sídlom v Bratislave. Syntex je distribútorom produktov Blackmagic Design pre český a slovenský trh. Viac informácií nájdete na stránke www.syntex.cz.

Dátum: 03. 08. 2021, Kategória: Novinky