Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio verze s USB donglem

DaVinci Resolve Studio od spoločnosti Blackmagic Design je špičkovým riešením na korekciu farieb a strih videa a zvuku na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Softvér DaVinci Resolve Studio podporuje viac funkcií korekcie farieb v reálnom čase než ktorýkoľvek…

Viac informácií

348.84 € s DPH 290.7 € bez DPH
-+
Osobné prevzatie: zajtra od 09:00
Odošleme: zajtra
Skladom 1 ks
Bratislava 1 ks
Kód tovaru:
DV/RESSTUD/DONGLE
Pridať do porovnania História cien
Popis produktu

Popis produktu

DaVinci Resolve Studio od spoločnosti Blackmagic Design je špičkovým riešením na korekciu farieb a strih videa a zvuku na platformách Mac OS X, Windows a Linux. Softvér DaVinci Resolve Studio podporuje viac funkcií korekcie farieb v reálnom čase než ktorýkoľvek iný systém, pretože nie je obmedzený výkonom počítača, na ktorom beží.Verzia 17 je v predaji od 25. februára 2021.

Túto výkonnostnú bariéru prekonáva urýchľovaním výpočtov prostredníctvom GPU na výpočty v reálnom čase, a to aj pri veľmi zložitých projektoch. DaVinci Resolve Studio ponúka fantastický výkon pri nízkych nákladoch a výkon je škálovateľný pridaním ďalších GPU na prácu s rozlíšením 4K, stereoskopickým videom alebo prácu so súbormi RAW z kamier Blackmagic Cinema Camera, ARRI, RED a Sony F65, F55 alebo F5 v reálnom čase. DaVinci Resolve je kompatibilný so systémami Mac OS, Windows a Linux

DaVinci Resolve 17 je veľká aktualizácia, ktorá prináša viac ako 100 nových funkcií a viac ako 200 vylepšení. Časť Farba na korekciu farieb obsahuje nové funkcie na spracovanie videí HDR, prepracované nástroje na korekciu základných farieb, automatické masky založené na algoritmoch umelej inteligencie a mnoho ďalších nových funkcií! Sekcia Fairlight ponúka optimalizované funkcie na vytváranie výberov pomocou klávesnice a myši, ako aj novú architektúru Fairlight Audio Core vrátane novej technológie FlexBus, ktorá podporuje viac ako 2 000 stôp. Sekcie na úpravu videa boli vylepšené o nové zobrazenia metadát, zväčšenie zvukových stôp na presnejšie úpravy, funkcie automatickej rekompozície záberov a ďalšie nové funkcie. Kompozície sekcie Fusion môžete teraz používať napríklad ako titulky alebo efekty prelínania v sekciách Strih a Úpravy.

Farebná časť
DaVinci Resolve 17 obsahuje fantastické nové funkcie pre koloristov vrátane vylepšeného vytvárania masiek, lepších nástrojov na meranie, podpory 17-bodových tabuliek LUT a oveľa viac! Nové funkcie na úpravu farieb pre videá HDR umožňujú presnejšie nastaviť rozsahy nástrojov na korekciu primárnych farieb vrátane funkcií na individuálne nastavenie expozície a sýtosti pre každú zónu. Úplnou novinkou sú aj korekcie založené na deformačnej mriežke, ktoré umožňujú súčasne upravovať dva parametre - farbu a sýtosť. Úprava sa vykonáva ťahaním kontrolných bodov mriežky.

Verzia 17 prináša aj značné zjednodušenie v oblasti selektívnych korekcií ľudských siluet. Nástroj Magická maska využíva jadro DaVinci Neural Engine na automatické vytváranie masiek celých postáv alebo častí tela. Samozrejme, masku je možné následne manuálne upraviť, ako aj automaticky sledovať pohyb cieľového objektu.

Výrazného vylepšenia sa dočkal aj systém správy farieb. DaVinci Wide Gamut a DaVinci Intermediate sú všestranné pracovné farebné priestory, ktoré presahujú rámec BT.2020, ARRI Wide Gamut a ACES AP1 a zaručujú úplne bezstratovú úpravu akéhokoľvek materiálu.

Sekcia Fairlight
DaVinci Resolve 17 predstavuje najväčšiu aktualizáciu v histórii sekcie Fairlight na postprodukciu zvuku. Funkcie na úpravu zvukových stôp boli vylepšené podľa vzoru programu Fairlight Audio Editor, ako aj samotného jadra Fairlight Audio Core, ktoré lepšie využíva možnosti procesora a voliteľnej karty Fairlight Audio Accelerator. Výsledkom je schopnosť spracovať až 2 000 zvukových stôp v reálnom čase vrátane ekvalizéra, dynamiky a až 6 plug-inov na jednu stopu! Nová architektúra FlexBus prináša až 26 kanálov širokých, univerzálnych zberníc, ktoré sa dajú nezávisle vrstviť a prepájať, aby sa dali jednoducho spracovať aj veľmi náročné projekty.

Nový nástroj Transient Analysis dokáže rozpoznať jednotlivé slová dialogových stôp, bicie nástroje alebo zvukové efekty. Výsledkom sú vertikálne značky v zobrazení zvukovej stopy, po ktorých sa dá ľahko pohybovať pomocou kurzorových klávesov, čo výrazne uľahčuje následné úpravy.

Technológie Fairlight Audio Core a FlexBus umožňujú spracovávať veľké projekty s tisíckami stôp na jednej pracovnej stanici. V minulosti bolo spracovanie podobne zložitých úloh možné len pomocou niekoľkých prepojených počítačov. DaVinci Resolve ponúka aj funkcie na spoluprácu viacerých používateľov na tom istom projekte vrátane sekcie Fairlight.

Rezaná časť
Nová sekcia Cut na rýchle strihanie videomateriálu zaručuje ešte efektívnejšiu prácu s importovaným materiálom. Nové zobrazenie metadát v koši zjednodušuje triedenie súborov podľa scén, záberov, kamier atď. V kombinácii s funkciou Source Tape je to najrýchlejší spôsob výberu materiálu na rezanie.

Novinkou je aj väčšie zobrazenie zvukových stôp počas úprav alebo funkcia na rýchly prevod materiálu vo formáte 16:9 HD alebo Ultra HD do štvorcového alebo vertikálneho formátu pre sociálne siete (Instagram atď.). Jadro DaVinci Neural Engine automaticky identifikuje tváre a mení kompozíciu záberu podľa cieľového formátu.

Vyhľadávanie efektov, prekladov alebo titulkov je teraz rýchlejšie aj vďaka súčasnému zobrazeniu viacerých ikon. Ak chcete zobraziť náhľad efektu v okne Viewer, jednoducho prejdite kurzorom na ľubovoľnú položku v zozname efektov...

Teraz môžete tiež importovať projekty vytvorené pomocou ATEM Mini Pro ISO a ďalej ich upravovať pomocou funkcie Sync Bin s viacnásobným zobrazením. Samozrejme, na dokončenie projektu v rozlíšení Ultra HD môžete použiť importované zábery HD ISO alebo originálne súbory Blackmagic RAW z kamier.

Úprava sekcie
Medzi vylepšeniami v časti Úprava videa sú najmä nové funkcie na vytváranie a správu nezávislých proxy médií, napríklad na jednoduchú prenosnosť projektu alebo zvýšenie výkonu. Proxy súbory možno ukladať v rozlíšení do 1/16 pôvodného rozlíšenia a v kodekoch H.264, H.265, ProRes alebo DNxHR. Možno ich vytvárať interne alebo externe pomocou nástrojov tretích strán.

Nový nástroj Automatické zarovnanie možno použiť na synchronizáciu sekvencií s viacerými kamerami podľa časového kódu aj obsahu zvukovej stopy. Okrem toho je možné časové stopy konvertovať na viackamerové a kompozitné klipy.

Nové zásuvné moduly HSL a Luma Keyer Resolve FX 3D umožňujú priame kľúčovanie farieb/luma materiálu v časových osiach sekcií Edit a Cut. Podporované sú aj alfa kanály zásuvných modulov Resolve FX a Open FX, integrálne súbory alfa kanálov a externé súbory slúžiace ako masky. Príkaz Render in Place sa potom použije na výpočet ľubovoľnej časti časovej osi.

Pred vložením materiálu na časovú os ho teraz môžete vopred upraviť - napr. nastaviť parametre RAW, pridať korekcie LUT, zmeniť zvukové stopy, veľkosť obrazu a snímkovú frekvenciu atď. Používatelia môžu tiež importovať/exportovať jednotlivé časové osi alebo koše pre širšie možnosti spolupráce v rámci štúdií. Súbory časovej osi a koša sa dajú jednoducho zdieľať, napr. prostredníctvom e-mailu.

Vylepšená bola aj práca s polovičnými zábermi - technológia DaVinci Neural Engine dokáže rekonštruovať progresívne obrazy z polovičných záberov alebo odstrániť 3:2 pulldown v reálnom čase.

Sekcia Fusion
Postprodukčné kompozície sekcie Fusion možno teraz ukladať ako šablóny na použitie v sekciách Úpravy alebo Strih, s ktorými možno teraz zdieľať aj značky časovej osi. Nové modifikátory animačnej krivky nájdu uplatnenie pri zmene dĺžky sekvencií. A možnosť zobrazenia/prehrávania zvukových stôp uľahčí presné načasovanie animácií.

Okrem toho bolo implementovaných 27 efektov Resolve FX akcelerovaných GPU vrátane funkcií na redukciu šumu alebo zaostrenie obrazu prevzatých zo sekcie Color. Záložky v zobrazení stromovej štruktúry zjednodušia prácu s veľkými projektmi, ako aj možnosť vertikálneho zobrazenia uzlovej štruktúry. Nové možnosti prispôsobenia panela nástrojov umožňujú vytvárať prispôsobené šablóny nástrojov na rôzne účely.

Ďalšie zlepšenia
DaVinci Resolve 17 obsahuje ďalšie vylepšenia v oblastiach podpory formátov a exportu, konzistentnej funkcie prechádzania časovej osi vo všetkých častiach programu, lepšej podpory metadát, nových algoritmov na prevzorkovanie obrazu pri zväčšovaní/zmenšovaní, možnosti zdieľania inteligentných zásobníkov, akcelerácie GPU pre iné zásuvné moduly Resolve FX atď. Ďalšou významnou novinkou je implementácia revolučných funkcií spolupráce viacerých používateľov v bezplatnej verzii aplikácie DaVinci Resolve!

Podpora formátu
Rozšírená podpora formátov súborov zahŕňa dekódovanie QuickTime PNG, nekomprimovaného 8-bitového RGB a 10-bitového YUV AVI alebo rozdelených médií Panasonic 8K SHV. DaVinci Resolve 17 podporuje aj metadáta pre jednotlivé snímky z kamier Blackmagic, ARRI, RED a Sony a tiež dekóduje a zobrazuje metadáta EXR pre každú snímku.


Verzia 16 je v predaji od 9.9.2019
Systémy DaVinci sú štandardom v oblasti korekcie farieb od roku 1984. Tisíce koloristov na celom svete využívajú jeho výkon, kvalitu a časom overené funkcie. DaVinci je meno, ktoré sa spája s väčším počtom filmov, televíznych zněliek, dokumentárnych filmov, televíznych relácií a hudobných videoklipov než akýkoľvek iný systém triedenia farieb. Iba riešenie DaVinci vám poskytne kvalitu, vysoký výkon pre prácu v reálnom čase a neobmedzenú kreativitu, aby ste mohli rýchlo reagovať na meniace sa požiadavky vašich klientov

Špičkové technológie DaVinci sú navyše cenovo dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Po prevzatí značky sympatickou spoločnosťou Blackmagic Design (tvorcovia revolučnej kamery Blackmagic Cinema Camera a dnes už legendárnej série strihových kariet DeckLink) sa ceny výrazne znížili; namiesto pôvodných 8 až 20 miliónov korún za celý systém môžete začať experimentovať so softvérom DaVinci Resolve Studio za približne 7 000 korún bez DPH, čo je cena samotného softvéru pre Windows, Mac OS X alebo Linux. Možno ho používať s kartami DeckLink 4K Extreme a ovládacími konzolami od iných výrobcov, napríklad Tangent Devices Wave. Pre najnáročnejších zákazníkov postprodukčných štúdií ponúkame kompletný systém DaVinci Resolve Advanced Control Surface vrátane riadiacej konzoly za cenu viac ako 580 000 GBP, čo je zlomok ceny, za ktorú sa podobné systémy ponúkali v minulosti!

Program od svojho vydania ponúka úplne prepracované jadro na prehrávanie videa, ktoré je v porovnaní s predchádzajúcimi verziami až 10x rýchlejšie. Okrem rozsiahlych optimalizácií CPU a GPU boli implementované aj lepšie viacvláknové spracovanie, rýchlejšie vykresľovanie používateľského rozhrania, podpora technológie Apple Metal atď. Prehrávanie a pohyb po časovej osi sú plynulé a k dispozícii je aj akcelerácia prehrávania H.264 na úpravu videí v rozlíšení 4K aj na menej výkonných konfiguráciách, ako sú napríklad notebooky

DaVinci Resolve 16: Nová časť Strih
Hlavným motívom novej sekcie Cut je rýchlosť - je určená pre tvorcov spravodajských programov, televíznych reklám atď., ktorí vyžadujú maximálnu efektivitu. Je to alternatíva k sekcii Úpravy so zjednodušeným rozhraním a účinnými nástrojmi na rýchle rezanie materiálu. Sekcia Strih umožňuje importovať, upravovať, strihať, pridávať efekty prelínania a titulky, automaticky prispôsobovať farby jednotlivých stôp, miešať zvuk atď. Či už je cieľom projektu televízna obrazovka alebo platforma YouTube, sekcia Strih obsahuje všetko, čo potrebujete na maximálne efektívne úpravy! Tradičná sekcia Úpravy je stále k dispozícii a prístupná kliknutím na tlačidlo. Vďaka tomu môžete v rámci jedného projektu rýchlo kombinovať rôzne pracovné štýly

Časť Strih čerpá inšpiráciu z minulosti a prenáša klasické koncepty úpravy videa do rýchlej súčasnosti vrátane režimu Zdrojová páska a nástroja A/B strih. V časti Cut nejde o zjednodušenie, ale o optimalizáciu: odstraňuje nástroje, ktoré používatelia nepotrebujú na základnú prácu, a zavádza tie, ktoré vedú k rýchlejšej práci. Ako inšpirácia poslúžili niektoré zaužívané postupy z čias strihania pások. Lineárne posúvanie záznamu na páske je rovnako ťažkopádne ako prehľadné - na výber vhodného záberu stačilo rýchle posunutie záznamu dopredu alebo dozadu. Nájsť vhodný záber v koši moderných programov na úpravu videa znamená oveľa zdĺhavejšie prechádzanie stoviek súborov. Vďaka funkcii Source Tape (Zdrojová páska) nie je potrebné "loviť" súbory v zásobníkoch; po aktivácii sa klipy v prehliadači zoradia ako jedna dlhá "páska", ktorú možno rýchlo a jednoducho prehliadať. Vďaka tomu môžete nielen rýchlo nájsť potrebný záznam, ale rovnako ľahko ho aj pridať na časovú os

V časti Strihanie tiež nie je potrebné zväčšovať alebo zmenšovať zobrazenie projektu vďaka funkcii dvojitej časovej osi. Horná časová os zobrazuje celý projekt, zatiaľ čo spodná časová os zobrazuje aktuálne okolie kurzora. Obe časové osi sú plne funkčné a umožňujú presúvanie a strihanie záberov. Ak napríklad vznikne potreba presunúť aktuálny klip na koniec časovej osi, možno ho jednoducho pretiahnuť z dolnej časovej osi a presunúť na koniec hornej časovej osi.

DaVinci Resolve 16: DaVinci Neural Engine
Ďalšou novinkou vo verzii 16 je technológia DaVinci Neural Engine, ktorá využíva metódy umelej inteligencie na inovatívne korekcie farieb, rozpoznávanie tvárí, zväčšovanie obrazu a vytváranie spomalených záberov. Technológia DaVinci Neural Engine je k dispozícii vo všetkých podporovaných operačných systémoch a využíva akceleráciu pomocou GPU na dosiahnutie vysokého výkonu a kvality obrazu. DaVinci Neural Engine poskytuje ľahko použiteľné nástroje na vykonávanie zložitých, opakujúcich sa a časovo náročných úloh. Umožňuje napríklad rozpoznávať tváre v záberoch a potom ich automaticky triediť do skupín

DaVinci Resolve 16 prináša aj niekoľko ďalších nových funkcií, ktoré požadovali používatelia, vrátane nových Adjustment Clips na jednoduchú aplikáciu farebných korekcií a iných efektov na klipy, funkcie na rýchly export na platformy YouTube a Vimeo z ktorejkoľvek časti programu a akcelerácie GPU pre funkcie merania signálu

DaVinci Resolve 16
Sekcia Fairlight bola tiež aktualizovaná o novú funkciu Elastic Wave na zmenu dĺžky zvukových klipov, napríklad pri výmene dialógových stôp, ako aj o funkcie pre 3D zvuk, nový Bus, náhľad zmien automatizácie, nástroje na úpravu dialógov a ďalšie efekty FairlightFX

DaVinci Resolve 16: Nové doplnky ResolveFX
DaVinci Resolve Studio 16 výrazne rozširuje možnosti existujúcich zásuvných modulov ResolveFX (Scanline, Beauty, Face Refinement, Blanking Fill, Warper, Dead Pixel Fixer a Colorspace Transformation) a pridáva množstvo nových, napríklad na aplikáciu tieňov, odstraňovanie objektov zo záberov, simuláciu šumu, poškodenia filmového pásu alebo chromatickej aberácie v optike, simuláciu artefaktov videopásky atď. Používatelia môžu teraz upravovať kľúčové snímky aj v Editore kriviek časovej osi v časti Upraviť alebo v paneli kľúčových snímok v časti Farba

DaVinci Resolve 15: Fúzia!
DaVinci Resolve 15 prináša úplne novú sekciu Fusion pre špičkové vizuálne efekty a animácie. Aplikácia Fusion, ktorá sa pôvodne predávala výlučne ako samostatná aplikácia na spracovanie filmovej a televíznej grafiky, je teraz k dispozícii ako súčasť aplikácie DaVinci Resolve 15! Nová časť Fusion obsahuje 3D kompozičné prostredie s viac ako 250 nástrojmi na kompozíciu, vektorové maľovanie, časticové efekty, kľúčovanie, rotoskopovanie, animované titulky, stabilizáciu a sledovanie pohybu. Samostatná verzia aplikácie Fusion sa bude ponúkať aj naďalej

Okrem implementácie nástrojov Fusion ponúka DaVinci Resolve 15 aj podporu rozhrania Apple Metal a možnosť používať viacero GPU na hardvérovú akceleráciu výpočtov efektov implementovaných v časti Fusion. Vytváraniu efektov alebo animácií predchádza iba výber cieľového videa na paneli úprav a následné kliknutie na záhlavie sekcie Fusion. Používatelia potom majú k dispozícii uzlové rozhranie programu Fusion, ktoré dokáže importovať aj projekty vytvorené v externej, samostatnej edícii programu

DaVinci Resolve 15: Novinky v spracovaní zvukovej stopy
DaVinci Resolve 15 obsahuje aj výrazne vylepšené funkcie spracovania zvuku. Sekcia Fairlight teraz ponúka kompletnú sadu funkcií na spracovanie dialógov, nástroje na zmenu dĺžky materiálu vrátane korekcie ladenia, normalizáciu stopy, smerovanie zvuku v 3D priestore, zdieľané zvukové knižnice, podporu pre import projektov zo starších produktov Fairlight a integrované pluginy pre všetky podporované platformy vrátane pluginu reverb a efektov na odstránenie šumu, spracovanie vokálnych partov a redukciu sykaviek. S novou verziou aplikácie DaVinci Resolve 15 sa používatelia už nemusia obávať používania viacerých platforiem: zásuvné moduly FairlightFX sú natívne spustiteľné v systémoch macOS, Windows a Linux

DaVinci Resolve 15: Korekcie farieb
Odborníkov na korekciu farieb poteší úplne nový prehliadač predvolieb LUT, zdieľané uzly na automatické dedenie ich nastavení, významné optimalizácie rýchlosti stabilizácie obrazu, vylepšené algoritmy na redukciu šumu alebo funkcia Super Scale HD na škálovanie obrazu až do rozlíšenia 8K. K dispozícii sú aj novinky v oblasti spracovania HDR vrátane akcelerácie metadát Dolby Vision pomocou GPU a natívnej podpory nového štandardu HDR10+. Nové nástroje ResolveFX sa používajú na automatické retušovanie chýbajúcich alebo nežiaducich častí obrazu, odstraňovanie nečistôt a škrabancov, simuláciu chýb objektívu atď

DaVinci Resolve 15: Úprava videa
V oblasti úpravy videa prináša DaVinci Resolve 15 vylepšené funkcie na úpravu a správu väčších projektov. Pozoruhodná je výrazne vyššia rýchlosť načítania pri veľkých projektoch so stovkami časových osí a tisíckami médií. Nové technológie pre vnorené časové osi a párovanie časových osí umožňujú jednoduché kopírovanie a vkladanie scén medzi časovými osami. Novinkou sú aj anotované značky, rozšírené možnosti spracovania titulkov, funkcie na automatické ukladanie verzií projektov, vylepšené úpravy pomocou klávesových skratiek, 2D a 3D šablóny titulkov využívajúce možnosti sekcie Fusion, technológia stabilizácie obrazu v sekcii Úpravy, plávajúce okno so zobrazením časového kódu, nová správa projektov a metadát, predvoľba exportu projektu založená na IMF pre Netflix a ďalšie!

Fairlight Audio
Od verzie 14 využíva DaVinci Resolve zvukovú technológiu legendárnej značky Fairlight. Pulty Fairlight sa používajú na postprodukciu zvukovej zložky filmov a televíznych relácií a sú známe svojou vynikajúcou kvalitou a rýchlosťou zvuku. Vďaka zvukovým technológiám Fairlight získajú používatelia aplikácie DaVinci Resolve obrovskú sadu nástrojov na nahrávanie, úpravu, mixovanie a mastering zvuku vrátane 3D zvukových formátov 5.1, 7.1, Dolby a dokonca 22.2. Špičkový zvukový engine je optimalizovaný pre rozlíšenie 24 bitov/48 kHz a zaručuje mimoriadne nízku latenciu aj pri veľkom počte stôp. S voliteľnou kartou Fairlight Audio Accelerator dokáže systém spracovať až 1 000 stôp v reálnom čase vrátane ekvalizérov, dynamických procesorov a ďalších zásuvných modulov pre každú stopu. Dokáže tiež nahrávať až 96 kanálov a súčasne prehrávať až 150 zvukových stôp v reálnom čase! Žiadny konkurenčný program neponúka také možnosti spracovania zvuku!

Nové zvukové jadro Fairlight ponúka viacstopé spracovanie zvuku vrátane zberníc Main/Sub/Aux na mastering a export do viacerých formátov naraz. Každý kanál virtuálneho mixážneho pultu ponúka šesťpásmový parametrický ekvalizér, expander/šumovú bránu a kompresor/limitér v reálnom čase. K dispozícii sú aj funkcie na zmenu dĺžky stopy bez overdubbingových alebo automatizačných nástrojov. Každý parameter je možné automatizovať, vrátane zásuvných modulov VST

Okrem funkcií na úpravu a mixovanie ponúka DaVinci Resolve aj sofistikované nástroje na viackanálové nahrávanie zvuku, ktoré sú nepomerne lepšie ako konkurenčné programy. Používatelia môžu nahrávať dialógové stopy alebo kompletný symfonický orchester a súčasne si v reálnom čase prezerať video aj zvukové stopy. Funkcie počúvania dokážu spracovať zbernicu so šírkou až 24 kanálov a monitorovať až 16 rôznych sád počúvacích monitorov. To umožňuje počúvanie aj v profesionálnych kinosálach

DaVinci Resolve podporuje aj voliteľnú kartu Fairlight Audio Accelerator. To umožňuje spracovanie až 1 000 stôp s nulovou latenciou a spracovanie EQ, dynamiky a až 6 VST plug-inov v reálnom čase pre každý kanál. Aj bez akceleračnej karty dokáže väčšina moderných konfigurácií spracovať viac ako 60 kanálov v reálnom čase. Program dokáže pracovať aj so zvukovými pultmi Fairlight na postprodukciu najnáročnejších projektov! Pokročilá architektúra zvukovej zbernice ďalej uľahčí spracovanie rôznych jazykových verzií relácií v reálnom čase a súčasný export do rôznych formátov

Súčasné sieťové spracovanie projektov
Bohatá škála funkcií na strih videa a úpravu farieb, ako aj postprodukciu zvukových záznamov vytvára potrebu deľby práce: niekoľko používateľov pracuje súčasne na tom istom projekte. Preto prichádzajú nové funkcie spolupráce viacerých používateľov v reálnom čase - podporujú súčasnú úpravu videa, korekciu farieb a spracovanie zvuku projektu. Používatelia v pozícii asistentov strihu môžu pripravovať materiál, zatiaľ čo strihač už strihá, kolorista pracuje na farebných korekciách a majster zvuku mixuje dialógové stopy a hudobný sprievod. Všetko v rámci jedného projektu v reálnom čase

Nové funkcie uzamknutia koša, uzamknutia klipu a časovej osi umožňujú jednotlivým používateľom bezpečne pracovať na konkrétnych častiach projektu bez toho, aby si navzájom prepisovali svoje úpravy. K dispozícii je aj integrovaný klient na komunikáciu medzi používateľmi aplikácie DaVinci Resolve bez potreby externého pripojenia na internet. Bezpečná komunikačná aplikácia je dôležitá najmä pre pracoviská, ktoré nie sú - z dôvodu ochrany pred neoprávneným prístupom k údajom - pripojené k internetu. Nový nástroj na porovnávanie časovej osi uľahčuje vyhľadávanie a konsolidáciu rozdielov v úpravách medzi rôznymi verziami projektov. Softvér DaVinci Resolve navyše nevyžaduje nákup ďalších serverov ani špecializovaných systémov na správu obsahu

Nové funkcie na súčasnú spoluprácu viacerých používateľov eliminujú potrebu importovať, exportovať alebo konvertovať projekty pred začatím úprav. Používatelia už tiež nemusia čakať na úplné dokončenie úprav a môžu okamžite začať upravovať farebné video alebo zvukové stopy. Prepínanie medzi rozhraniami pre strih, úpravu farieb a postprodukciu zvuku sa vykonáva jediným kliknutím! Možnosť paralelného spracovania projektov urýchľuje rutinné úlohy a zvyšuje kreativitu používateľov

Práca v reálnom čase
Čisté softvérové riešenia sú často obmedzené výkonom jedného počítača alebo jednej grafickej karty. DaVinci Resolve Studio prekonáva tieto obmedzenia vďaka možnosti použiť ďalšie akcelerátory GPU alebo dokonca viacero ďalších počítačov na dosiahnutie maximálneho výkonu. Takže možnosť pracovať v reálnom čase aj na tých najzložitejších projektoch máte vždy na dosah! Použite desiatky primárnych a sekundárnych korekcií, viacbodové sledovanie pohybu, efekty rozmazania a ďalšie. Projekty sa budú stále prehrávať v reálnom čase!

Kreatívne funkcie
DaVinci Resolve Studio kombinuje výkonné nástroje s prácou v reálnom čase, takže vaša kreativita nemá žiadne obmedzenia! DaVinci Resolve ponúka množstvo osvedčených nástrojov vrátane klasických primárnych a sekundárnych korekcií, 3D sledovania pohybu, stabilizácie obrazu, tonálnych kriviek, miešania farebných kanálov atď. Pracujte v dynamickej časovej osi, spravujte metadáta, exportujte tabuľky 3D LUT, používajte funkciu Copy/Paste na prenos nastavení korekcií, vytvárajte predvoľby atď

Špičková kvalita
Algoritmy produktov DaVinci boli ocenené cenou Emmy™, televíznou obdobou Oscara! Všetko spracovanie obrazu sa vykonáva s maximálnym 32-bitovým rozlíšením s pohyblivou desatinnou čiarkou. Vďaka práci vo farebnom priestore YRGB môžete nezávisle pracovať so zložkou jasu bez zmeny nastavení primárnych farieb. Vďaka použitým algoritmom sú farby a tonalita obrazu vždy tak prirodzené, ako keby ste opticky pracovali s filmovým materiálom. Takže žiadne neprirodzené farby ani prepálené časti obrázka

Rozšíriteľnosť
Funkcie aplikácie DaVinci Resolve Studio si môžete vyskúšať pomocou odľahčenej verzie aplikácie DaVinci Resolve, ktorú výrobca ponúka zadarmo na svojej webovej stránke (len pre systémy Windows a Mac OS X). Plná verzia softvéru pridáva aj niekoľko dôležitých funkcií, ako je podpora viacerých grafických procesorov, funkcie redukcie šumu, vyššie rozlíšenie, podpora systému Linux a 3D nástroje. Filmoví a televízni profesionáli, ktorí vyžadujú najvyššiu možnú kvalitu a výkon, môžu siahnuť po kompletnom systéme vrátane riadiacej konzoly

Podpora fotoaparátu
DaVinci Resolve Studio priamo podporuje natívne súbory moderných digitálnych filmových kamier, takže môžete pracovať so zdrojovými súbormi v maximálnej kvalite obrazu! Softvér podporuje súbory RAW (.ari) z kamier ARRI Alexa™ vrátane podpory firmvéru V3, súbory R3D zo zariadení RED vrátane RED™ color3 a REDgamma3 a súbory R3D z kamier RED EPIC vrátane rozlíšenia 5K a podpory HDRx. Podporované sú aj kamery Blackmagic, Phantom™, GoPro™, Canon C300 a 5D, Sony™ F65/F55/F5 a ďalšie!

Panel DaVinci Resolve Micro a Mini
DaVinci Resolve Micro Panel a DaVinci Resolve Mini Panel sú vysokokvalitné profesionálne konzoly vybavené trojicou trackballov s vysokým rozlíšením, presnými otočnými ovládačmi, podsvietenými tlačidlami a ďalšími prvkami. Hardvérové konzoly sú absolútnou nevyhnutnosťou najmä pri korekcii farieb, pretože koloristi potrebujú "držať obraz v rukách" a zároveň upravovať niekoľko parametrov naraz - či už ide o drobné korekcie alebo komplexné zmeny farieb

Pri vývoji týchto nových pultov museli mať dizajnéri na pamäti všetky možnosti ich použitia, ako aj maximálnu kvalitu spracovania. Stoly sú navrhnuté pre tri základné modely použitia: farebný strih videa na profesionálnej úrovni, alternatívne použitie na strih a následnú korekciu farieb a napokon na súčasný strih a farebný strih videa. Druhou časťou rovnice návrhu bola kvalita: žiadny používateľ nechce pracovať s "lacným" počítadlom, pretože ho bude používať niekoľko hodín denne. Cieľom bolo vytvoriť mimoriadne kvalitné výrobky, ktoré by boli dostatočne kompaktné, aby vyhovovali moderným spôsobom práce. Malé ovládacie pulty sú ľahko prenosné, a preto sú ideálne pre nezávislých operátorov, ktorí často pracujú v rôznych štúdiách. Kvalitné spracovanie a vysoká odolnosť boli preto najdôležitejšími požiadavkami pri vývoji týchto nových konzol pre DaVinci Resolve

Miniatúrny panel DaVinci Resolve Micro Panel je len o niečo väčší ako klávesnica počítača a je napájaný zo zbernice USB. Dá sa pohodlne ovládať spolu s klávesnicou pracovnej stanice a používateľ môže počas práce ľahko striedať panel a klávesnicu, čo umožňuje súčasnú úpravu videa a korekciu farieb. Väčší panel DaVinci Resolve Mini pridáva ďalšie displeje LCD na prístup k väčšine funkcií DaVinci Resolve. Vďaka tomu je ideálny pre pracovné stanice, ktoré vykonávajú nielen farebné korekcie a úpravy, ale aj profesionálne farebné úpravy filmového materiálu. Vďaka malým rozmerom sa dá ľahko prenášať napríklad v rámci štúdií, ale zároveň ponúka dostatok funkcií, aby ho koloristi mohli používať na spracovanie aj veľmi náročných projektov

DaVinci Resolve Micro Panel a DaVinci Resolve Mini Panel poskytujú plynulé, ergonomické pripojenie k aplikácii DaVinci Resolve a umožňujú nastaviť viacero parametrov naraz na komplexnú, kreatívnu úpravu farieb videa s neporovnateľne väčším komfortom ako štandardná klávesnica a myš. Viacerí klienti a kameramani sa tiež sťažovali na ťažkosti s prevodom údajov z digitálnej filmovej kamery do "filmovej podoby" - zjednodušenie prístupu k funkciám korekcie farieb zvyšuje tvorivé možnosti používateľov. Pri navrhovaní nových konzol sa preto jednoduchší prístup k funkciám primárnej korekcie farieb stal najvyššou prioritou

Oba pulty sú vybavené sériou 12 otočných voličov, ktoré poskytujú prístup k najdôležitejším parametrom primárneho farebného korektora na jednoduché experimentovanie s farbou materiálu. Základné ovládače umožňujú nastaviť parametre Lift, Gamma alebo Gain pre jasovú zložku signálu, kontrast, sýtosť alebo farebný tón obrazu, úroveň detailov v pásme stredného jasu atď. Okrem toho sú konzoly vybavené ďalšími ovládacími tlačidlami na pravej strane, ktoré umožňujú prístup k často používaným funkciám (napr. transport). Používatelia tak môžu pracovať rýchlejšie bez toho, aby museli tráviť čas prechádzaním ponúk aplikácie DaVinci Resolve

Všetky hardvérové počítadlá pre DaVinci Resolve majú konzistentné rozloženie ovládacích prvkov, čo uľahčuje používanie všetkých nových počítadiel, ako aj klasického modelu panelu DaVinci Resolve Advanced Panel. Mnohé ovládacie prvky sú na rovnakom mieste, trackbally sú veľké a majú podobnú odozvu: dlhoroční používatelia DaVinci Resolve si preto na nové modely ľahko zvyknú. Panely majú elegantné a odolné telo z tlakovo sústruženého hliníka a profesionálne trackbally s vysokým rozlíšením. Trackbally možno použiť na korekcie RGB alebo funkcie Lift, Gamma a Gain vrátane nastavenia hlavnej úrovne pomocou externého otočného krúžku. Otočné gombíky sú patentované, presné prvky s otočnými gombíkmi na presné nastavenie priradených parametrov. Okrem toho ich stlačením môžete vynulovať hodnoty. Vďaka podsvieteniu tlačidiel možno panely používať aj v šere štúdií. Väčší model DaVinci Resolve Mini Panel pridáva dva ďalšie displeje s vysokým rozlíšením - na zobrazenie a nastavenie parametrov aktuálne vybraného nástroja - a ďalšie tlačidlá na nastavenie pokročilých funkcií DaVinci Resolve

Klávesnica editora DaVinci Resolve
Klávesnica editora DaVinci Resolve bola navrhnutá na maximálnu efektivitu úprav s možnosťou rýchleho prehľadávania a vyhľadávania materiálu pomocou integrovaného vyhľadávacieho kolieska bez potreby používať myš. Celokovové telo klávesnice zaručuje vysokú prevádzkovú spoľahlivosť aj pri každodennom používaní mnoho hodín, zatiaľ čo profilované klávesy uľahčujú navigáciu. Vysokokvalitné spínače rovnakého typu ako v špičkových klávesniciach eSport sú tiež zárukou maximálnej spoľahlivosti. Rovnako aj vyhľadávacie koliesko bolo vyfrézované z kovovej zliatiny, aby poskytovalo najspoľahlivejší nástroj na orezávanie a posúvanie materiálu. Okrem toho sú klávesy, spínače a opierka rúk k dispozícii ako náhradné diely, a preto je možné klávesnicu v prípade vysokého opotrebovania opraviť alebo pravidelne renovovať

Na rozdiel od bežného spôsobu práce, pri ktorom sa kombinuje klávesnica a myš, klávesnicu editora DaVinci Resolve možno používať obojstranne: pravou rukou sa nastavuje časová pozícia v klipe, zatiaľ čo ľavou rukou možno súčasne vytvárať počiatočné a koncové body a vykonávať úpravy. Používatelia tak môžu rýchlo a jednoducho prechádzať médiami, nastavovať počiatočné a koncové body, presúvať segmenty na časovej osi a opakovať tieto činnosti. Je to veľmi rýchly spôsob práce, pri ktorom sa využíva koordinácia oboch rúk

Kovové vyhľadávacie koliesko je umiestnené úplne vpravo a má gumový povrch pre veľmi pohodlné a spoľahlivé uchopenie. Vďaka kvalitným guľôčkovým ložiskám a elektronicky riadenej brzde je jeho pohyb prirodzený v režimoch Shuttle aj Jog. Vytváranie počiatočných a koncových bodov strihu je jednou z najčastejšie sa opakujúcich činností v programoch na úpravu videa, preto sú na klávesnici v ľavom segmente klávesnice umiestnené aj veľké tlačidlá na vytváranie bodov In a Out

Funkčné tlačidlá úprav sú umiestnené nad tlačidlami In a Out, aby boli ľahko dostupné prstami ľavej ruky. Väčšinu funkcií úprav možno vykonávať priamo na zdrojových klipoch bez potreby umiestnenia bodov úprav na časovú os programu, čím sa eliminuje potreba prepínania medzi zobrazením zdrojového média a časovej osi. Väčšina funkcií tiež dokáže vyhľadať najbližší strih (napr. Smart Insert) alebo sa prispôsobiť časovému kódu. Orezávanie počiatočného a koncového bodu rezu je rovnako jednoduché vďaka možnosti podržať stlačené niektoré z tlačidiel Roll a zároveň otáčať vyhľadávacím kolieskom. Stlačením tlačidla Cut sa odstráni efekt prelínania v bode strihu, zatiaľ čo tlačidlo Dissolve vytvorí jednosekundové prelínanie; dĺžku prelínania možno jednoducho zmeniť pomocou tlačidla Roll Duration

Rozloženie štandardnej klávesnice QWERTY bolo aktualizované na základe pripomienok profesionálnych redaktorov. Obsahuje napríklad kláves F/TC s číselným segmentom na prepínanie medzi režimami snímok a časového kódu alebo kláves 00 na rýchlejšie zadávanie časového kódu...


Aktualizácia 16.1 (10/2019)
DaVinci Resolve 16.1 obsahuje desiatky nových funkcií vrátane: nového koša Sync Bin na jednoduchú prácu so zábermi z viacerých kamier v sekcii Strih, detektora "nudných" (príliš dlhých alebo krátkych) pasáží, vylepšenia tvorby detailov pomocou algoritmov na rozpoznávanie tvárí, jednoduchšieho strihania a prichytávania médií na časovej osi, vylepšených značiek na časovej osi, presnejšieho vykresľovania zvukových priebehov na časovej osi a modernizovaného rozhrania sekcie Strih. Nové sú aj predvoľby pre kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K/6K v nástroji Fusion 3D Camera Tracker, podpora alfa kanálov pre zásuvné moduly ResolveFX a OpenFX, vylepšené klipy Adjustment Clips, lepšie vyhladzovanie priebehov animácie pre pozície objektov a oveľa viac!

Aktualizácia 16.1.1 (11/2019)
Prvá záplata pre DaVinci Resolve 16.1 zlepšuje editáciu materiálu z viacerých kamier v sekciách Strih a Úpravy, zrýchľuje prehrávanie médií Cinema DNG s rozlíšením 4K, rozširuje podporu formátu AAF (dekódovanie viacerých vložených zvukových kanálov), opravuje dekódovanie materiálu Blackmagic RAW v macOS Catalina a obsahuje aj drobné opravy v sekcii/aplikácii Fusion

.

Aktualizácia 16.1.2 (12/2019)

Vylepšuje sekciu Strih (nové tlačidlá v bodoch vstupu/výstupu atď.) a implementuje niekoľko nových funkcií vrátane prehrávania zvuku pri strihaní, lepšej odozvy pri práci s klávesnicou editora DaVinci Resolve, vylepšenej podpory štandardov DCP a IMF, akcelerácie CUDA pri práci so súbormi R3D v systémoch Windows a Linux, rýchlejšej odozvy pri spolupráci viacerých používateľov na rovnakom projekte a mnohých ďalších!

Aktualizácia 16.2 (3/2020)
Sekcia Fairlight teraz ponúka výrazne jednoduchšiu a rýchlejšiu editáciu zvukových stôp na časovej osi pomocou klávesnice a myši vďaka novému režimu Edit Selection, ktorý využíva funkcie predtým vyhradené len pre editáciu prostredníctvom mixážnych pultov Fairlight. Nový režim úprav urýchľuje úpravy, prelínanie a posúvanie stôp pomocou myši. Teraz je tiež možné ľahko priblížiť stopy na časovej osi alebo vykresliť použité efekty do nových stôp.

Používateľský komfort výrazne zlepšuje aj možnosť pridávať na časovú os viacero médií naraz, a to nielen horizontálne do jednej stopy, ale aj vertikálne do viacerých stôp. Zjednodušilo sa aj konvertovanie viackanálových stôp do skupín, kopírovanie stôp medzi viacerými časovými osami, duplikovanie stôp alebo export do filmových a vysielacích formátov.Medzi ďalšie nové funkcie patrí priťahovanie kurzora k okrajom snímok bez nutnosti zväčšovania zobrazenia časovej osi a plná podpora štandardu 3D MPEG-H

.

DaVinci Resolve 16.2 prináša aj vylepšenú podporu zvukovej knižnice Blackmagic Fairlight s možnosťou vyhľadávania metadát: na vyhľadanie zvukového efektu už nie je potrebné poznať názov cieľového súboru.Teraz je k dispozícii aj automatické triedenie zásuvných modulov podľa kategórie, výrobcu alebo podľa používateľovej značky "Obľúbené".

Stránka Fairlight ponúka aj index projektu v štýle ostatných častí programu: zobrazuje zoznam použitých médií s možnosťou okamžitého vyhľadania ich pozície na časovej osi. Index tiež umožňuje stlmiť niekoľko vybraných médií naraz, odomknúť/zamknúť ich pre nahrávanie alebo ich presunúť v rámci časovej osi.

Nová verzia prináša aj vylepšený import a export súpisiek AAF. Sekvencie AAF možno teraz importovať priamo do aktuálnej časovej osi vrátane možnosti konverzie viackanálových stôp do skupín a podpory formátu Broadcast Wave. Pri exporte do formátu AAF je teraz podporované prelínanie stôp.

Medzi nové funkcie v oblasti mixáže patrí: nová predvoľba EQ v sekcii Inspector na odstránenie problematických frekvencií, nový zásuvný modul merania, ktorý zobrazuje úrovne stôp alebo skupín, aj keď sú panely Monitoring alebo Mixer zatvorené, nový dolnopriepustný filter na jednoduchšie používanie efektov v kanáli LFE v priestorových projektoch a špeciálne ovládacie prvky na vertikálne smerovanie stôp v 3D projektoch. Nastavenia ekvalizéra skladby je teraz možné meniť v časti Inšpektor na paneli Editor a je tu aj možnosť uložiť/vyvolať predvoľby ekvalizéra. Funkcie kopírovania/vkladania nastavení teraz podporujú všetky atribúty vrátane ekvalizéra, automatizácie a zosilnenia.

Úrovne klipov sa teraz dajú relatívne meniť alebo resetovať a spony klipov a rozliatia sa dajú rovnako jednoducho odstrániť v editore Fairlight. K výraznému zrýchleniu prispieva aj možnosť uložiť nastavenia zobrazenia stopy, vybrať automatizačné krivky pomocou klávesnice a zadať časový kód vzhľadom na aktuálnu časovú pozíciu.

Zrýchlilo sa aj nahrávanie a prepínanie časových stôp v sekcii Úpravy pre projekty s veľkým počtom zvukových stôp. Zložené klipy je teraz možné definovať pomocou vstupných a výstupných bodov na jednoduchší výber médií v časti Úpravy. Na paneli Media Pool bola rozšírená aj podpora metadát pre zvukové súbory obsahujúce až 24 kanálov. Médiá a časové osi možno duplikovať v tom istom koši pomocou príkazov Kopírovať/Vložiť. Používatelia programu Colorist ocenia zvýšenú stabilitu programu pri projektoch, na ktorých sa podieľa viacero používateľov. Médiá je teraz možné triediť na základe metadát vrátane kľúčových slov a značiek, čo umožňuje oveľa rýchlejšie vyhľadávanie médií.

Novinky v aplikácii DaVinci Resolve 16.2

 • Väčší používateľský komfort pri úpravách na časovej osi sekcie Fairlight
 • Jednoduchšie používanie zvukovej knižnice Blackmagic Fairlight
 • Nové automatické triedenie zásuvných modulov
 • Vylepšenia monitorovania poľa a smerovania stôp pre formáty priestorového zvuku
 • Vylepšený index skladieb sekcie Fairlight
 • Vylepšený import a export zoznamov AAF
 • Väčšia kompatibilita s projektmi zo starších verzií programu Fairlight
 • Viacero vylepšení filtrov FairlightFX
 • Nové funkcie úprav vrátane importu a prepínania časovej osi
 • Rýchlejšie kopírovanie/vkladanie súborov v Media Pool
 • Podpora nových formátov a štandardov fotoaparátov
 • Nové funkcie pre koloristov vrátane. Inteligentné filtre

Aktualizácia 16.2.1 (4/2020)
Verzia 16.2.1 implementuje podporu pre de/enkódovanie 12-bitových médií H.265 so vzorkovaním 4:4:4 pri akcelerácii grafickými procesormi NVIDIA, umožňuje ukladať zvukové stopy v 32-bitovom float formáte do kontajnerov QuickTime, umožňuje strihanie zvukových klipov QuickTime v režime správy médií a ďalšie. Verzia 16.2.1 prináša aj optimalizácie rýchlosti dekódovania 10-bitových súborov H.265 4:4:4, prácu s médiami ProRes, DNxHR a OpenEXR na zostavách s najnovšími modelmi procesorov, analýzu DolbyVision, dekódovanie zvukových súborov AAC, mapovanie tónov HDR, prekladané vykresľovanie atď. Stabilita programu je vyššia aj na systémoch s grafickými kartami Intel (celý zoznam nových funkcií nájdete tu). Zoznam podporovaných kodekov nájdete tu.

Aktualizácia 16.2.2 (5/2020)
...implementuje hardvérovú akceleráciu kodeku H.265 Main10 v systéme macOS, zobrazenie názvov korekcií LUT v metadátach formátu Blackmagic RAW a používateľom definovateľné snímkové frekvencie pri exporte na platformy YouTube, Vimeo a frame.io. Verzia 16.2.2 prináša aj režim Rec. 709-A gamma pre QuickTime Player a optimalizácie pre prehrávanie médií H.264 v systéme macOS, vylepšený export súborov .srt, podporu pre RED 7.3.1 a ďalšie drobné opravy a vylepšenia.

Aktualizácia 16.2.3 (6/2020)

...prináša rýchlejšie dekódovanie médií z Canon EOS-1D X Mark III a EOS R5 pomocou rozhrania Apple Metal, opravené pomalé prehrávanie (niektorých) médií ARRIRAW, podporu ACES IDT pre médiá ARRI MXF, podporu Dolby Vision CM 4.1 (umožňuje napr. export 2.9 XML z projektov v4) a niekoľko opráv v časti Fairlight (klonovanie stôp, strihanie atď.). Integrovaná a samostatná verzia kompozičnej aplikácie Fusion Studio 16.2.3 opravuje maskovanie v module Text+, prácu s gradientmi, nesprávny náhľad v niektorých formátoch LUT a obrázkov a ďalšie chyby.

Aktualizácia 16.2.5 (7/8 2020)
...pridáva podporu pre import projektov z adresárov ATEM Mini, upravuje zobrazovanie sekvencií statických obrázkov v knižnici médií, opravuje chybu v zobrazovaní niektorých obrázkov pre médiá H.264 na platforme Windows a zlepšuje spoľahlivosť prepojenia médií pre zoznamy AAF.

Aktualizácia 16.2.6 (8/9 2020)
Verzia 16.2.6 pridáva podporu pre Blackmagic RAW 1.8.1 a Final Cut Pro X XML v1.9...

DaVinci Resolve 17 Beta 1 (11/2020)
Verzia 17 je v beta verzii od 11. 9. 2020. Verejná beta verzia je k dispozícii tu.

DaVinci Resolve 17.1 Beta 1 (11/2020)

Krátko po predstavení beta verzie DaVinci Resolve 17 vydala spoločnosť Blackmagic Design beta verziu 17.1 pre používateľov počítačov Apple. DaVinci Resolve 17.1 Beta 1 podporuje procesory/architektúru M1 na zvýšenie výkonu na prenosných počítačoch, ako aj kompatibilitu s macOS Big Sur. Zjednotená pamäťová architektúra M1 umožňuje programu lepšie využiť výkon jednotiek CPU a GPU bez prenosu cez zbernicu PCI Express. Vďaka podpore procesorov M1 a rozhraniu Metal ponúka DaVinci Resolve 17.1 až päťnásobný výkon oproti predchádzajúcim generáciám počítačov Apple!

DaVinci Resolve 17 Beta 2 (11/2020)

Druhá beta verzia aplikácie DaVinci Resolve Studio 17 obsahuje viac ako 50 opráv a vylepšení vrátane spoľahlivejšej inštalácie zo sieťových diskov v systéme Windows, presnejšej funkcie výberu farieb v nástroji Color Warper a viacerých opráv v aplikácii Fusion (vylepšené sledovanie optických tokov a časová redukcia šumu, vykresľovanie objektov, kopírovanie uzlov v systémoch s dvoma monitormi atď.).

DaVinci Resolve 17 Beta 3 (12/2020)

Tretia verejná beta verzia DaVinci Resolve Studio 17 obsahuje vylepšené dekódovanie H.265 materiálu v systéme macOS Big Sur, vylepšenia funkcie Magic Mask, vylepšená správa farieb ACES, podpora posúvania v časti Farba pri používaní klávesnice DaVinci Resolve Speed Editor alebo DaVinci Resolve Editor, vylepšené spracovanie zvuku (napr. pre synchronizáciu zvuku alebo FlexBus), opravy funkcie Render in Place a viac ako 50 ďalších vylepšení stability a výkonu programu.

DaVinci Resolve 17 Beta 4 (12/2020)

Štvrtá verejná beta verzia aplikácie DaVinci Resolve Studio 17 prináša podporu ovládača DaVinci Resolve Speed Editor v systéme Linux (USB), kompatibilitu s novým grafickým procesorom Intel Xe MAX a zlepšený výkon v systéme Windows. Vylepšené je aj strihanie, funkcie titulkovania, vykresľovanie projektov so zvukovými stopami s rôznymi vzorkovacími frekvenciami alebo kompresiou AAC, podpora zoznamov AAF (vylepšený výpočet časového kódu) a viac ako 50 ďalších vylepšení stability a výkonu. Integrovaná a samostatná verzia kompozičného systému Fusion Studio zrýchľuje vykresľovanie/editáciu stromu projektu, implementuje akceleráciu GPU pre 2D animácie/objekty, prináša vylepšenia algoritmov optického toku pre všetky príslušné nástroje atď. Beta verzia paralelnej vývojovej verzie 17.1 pre macOS ponúka podporu pre procesory Apple M1 a Big Sur.

DaVinci Resolve 17 Beta 5 (12/2020)
Piata verejná beta verzia aplikácie DaVinci Resolve Studio 17 pridáva vylepšený nástroj na kľúčovanie Resolve FX, vylepšenia v oblasti zobrazovania proxy médií a spracovania zvuku, ako aj pohodlnejšiu prácu s nástrojmi sekcie Fusion Studio pre konfigurácie s viacerými monitormi alebo lepšie optimalizované vykresľovanie pomocou GPU.

DaVinci Resolve 17 Beta 6 (12/2020)

Rýchlejšie spúšťanie aplikácie s veľkým počtom nainštalovaných doplnkov, vylepšené spracovanie médií s polovičnými snímkami a rýchlejšia odozva časovej osi pri práci s väčším množstvom titulkov. Novinkou je aj lepšia správa materiálu HDR, aktualizované rozhrania API skriptovacieho jazyka a vylepšený import médií s alfa kanálom.

DaVinci Resolve 17 Beta 7 (1/2021)

Siedma verejná beta verzia pridáva možnosť jednoduchého kopírovania/vkladania nastavení korekcie farieb, rýchly export z Fairlight, možnosť vykresľovania časových osí vrátane alfa kanálov do kompatibilných formátov, lepšie vyhľadávanie v Media Pool, rýchlejšiu zmenu veľkosti stopy s priehľadnosťou, rýchlejšie ukladanie predvolieb IMF a optimalizácie v časti Fusion týkajúce sa kľúčovania animácií, prepojenia kompozičných uzlov a nastavení media proxy.

DaVinci Resolve 17 Beta 8 (1/2021)

Ôsma verejná beta verzia aplikácie DaVinci Resolve Studio 17 zlepšuje výstupnú kvalitu funkcie odstraňovania polovičných snímok, lepšie pracuje s prelínaním zvukových stôp pri ich strihaní na časovej osi, implementuje podporu nástroja na korekciu farieb HDR v paneli DaVinci Resolve Mini a v časti Fairlight teraz ponúka meranie hlasitosti podľa štandardu Netflix. DaVinci Resolve Studio 17.0 Public Beta 8 tiež zlepšuje náhľad materiálu HDR na počítačoch Mac, prácu s makrami a úpravu kriviek v časti Fusion atď.

DaVinci Resolve 17 Beta 9 (2/2021)

Deviata beta verzia implementuje podporu pre sieťovú spoluprácu a pripojenie k vzdialenej databáze DaVinci Resolve Project Server, a to aj prostredníctvom bezplatnej verzie programu. Aktualizácia ponúka aj nové možnosti použitia efektov, rýchlejší import zoznamov AAF, presnejšie prichytávanie objektov v sekcii Fairlight, vylepšenia nástroja Text+ v sekcii Fusion a stabilnejšiu prácu so súbormi R3D.

DaVinci Resolve 17 (25. februára 2021)
Po deviatich verejných beta verziách vydáva spoločnosť Blackmagic Design finálnu verziu DaVinci Resolve Studio 17! Sedemnástka prináša viac ako 300 nových funkcií a optimalizácií vrátane novej správy farieb, nových funkcií pre korekcie materiálov HDR, nových nástrojov Color Warper a Magic Mask, podpory až 2.000 zvukových stôp v sekcii Fairlight a množstvo vylepšení v Edit (nové funkcie na tvorbu a správu proxy médií, farebné kľúčovanie materiálu, Auto Align na synchronizáciu sekvencií s viacerými kamerami) a Fusion (možnosť ukladať kompozície ako šablóny pre sekcie Edit/Cut, modifikátory animačných kriviek, efekty Resolve FX s akceleráciou GPU). Prehľad nových funkcií v AJ nájdete tu. Aktualizácia je bezplatná.

DaVinci Resolve 17.1 (11. marca 2021)

Verzia 17.1 implementuje podporu pre procesory Apple M1 a platformy Mac OS Big Sur a Apple Silicon, ako aj hardvérovo akcelerované en/dekódovanie videa H.265 (10-bitové, vzorkovanie 4:2:2 a 4:4:4) na podporovaných platformách Intel a vylepšenia pre import projektov vo formátoch AAF alebo XML obsahujúcich polsnímkové video.

DaVinci Resolve 17.1.1 (4/2021)
Verzia 17.1.1 implementuje hardvérovo zrýchlené dekódovanie 10-bitových formátov H.264 na počítačoch Mac s procesormi Apple M1, zlepšuje spoľahlivosť aplikácie pri importovaní starších záloh databáz a zlepšuje prehrávanie zvukových stôp. Novinkou je aj podpora materiálu Blackmagic RAW nahraného pomocou rekordérov Blackmagic Video Assist 12G HDR z kamier Panasonic Lumix S1H, vylepšené rozhranie API pre skripty a lepšie spracovanie metadát formátu DNxHR.

DaVinci Resolve 17.2 (5/2021)
Verzia 17.2 výrazne zrýchľuje spustenie programu a zlepšuje aj funkcie priebežného ukladania projektov a vytvárania prechodov medzi zvukovými stopami v sekcii Fairlight. Aktualizácia tiež implementuje dekódovanie médií AV1 (Windows) a MKV (na všetkých platformách), sady šablón v aplikácii/sekcii Fusion, podporu ACES 1.2, vyššiu kvalitu výstupu pri odstraňovaní polovičných snímok, rýchlejšie dekódovanie médií 8K H.265 na platforme Apple Silicon, rozšírený import metadát pre médiá z kamery Sony Venice, nové profily pre Canon EOS-R5 a možnosť premenovať jednotlivé segmenty na časovej osi.

DaVinci Resolve 17.2.1 (6/2021)

Zlepšuje prehrávanie médií uložených na sieťových diskoch, zrýchľuje odozvu rozhrania pri spracovaní materiálu HDR, zlepšuje spoľahlivosť prehrávania zvukových stôp pri dlhých projektoch, upravuje vykresľovanie normalizovaných 32-bitových zvukových stôp na časovej osi, zlepšuje prehrávanie zvuku médií MKV v systéme Windows a opravuje problémy so strihaním súborov ARRI RAW MXF. V časti/aplikácii Fusion bola opravená funkcia na zrušenie zmien pri použití nástrojov na korekciu farieb a funkcia na import a aktualizáciu šablón.

Príručka pre začiatočníkov k DaVinci Resolve 17 (6/2021
)Nová PDF príručka "Príručka pre začiatočníkov k DaVinci Resolve 17" (v AJ) sumarizuje základy práce v novej verzii DaVinci Resolve! Opisuje napríklad rýchlu úpravu videa v sekcii Strih, nové funkcie korekcie farieb, sekciu efektov Fusion a nástroje postprodukcie zvuku Fairlight. Príručku (v AJ) a sprievodné projekty si stiahnite na stránke www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve/training v časti "Training Books

".

DaVinci Resolve 17.2.2 (7/2021)
Aktualizácia 17.2.2 prináša podporu pre Blackmagic RAW 2.1, vylepšenia pripojenia Bluetooth klávesnice DaVinci Resolve Speed Editor, vylepšený export pre YouTube, optimalizované prehrávanie v okne Source Viewer atď. Blackmagic RAW 2.1 ponúka podporu pre procesory Apple M1, ako aj kompatibilitu s médiami Blackmagic RAW zaznamenanými z fotoaparátov Panasonic LUMIX S1H, S1 a S5, ako aj Nikon Z 6II a Z 7II prostredníctvom rekordérov Video Assist 12G HDR. Verzia 2.1 poteší aj optimalizovaným dekódovaním médií z kamier Blackmagic URSA Mini Pro 12K

pomocou CPU a rýchlejším zásuvným modulom pre aplikáciu Premiere Pro.

DaVinci Resolve 17.3 (8/2021)

Verzia 17.3 prináša optimalizácie pre platformy Apple M1 a Apple Silicon a ponúka 2-3x vyšší výkon pri spracovaní obrazu. Vylepšené sú aj niektoré efekty Resolve FX (vrátane Aperture Diffraction, Mosaic Blur alebo Glow), sekcia Fairlight (nižšia latencia, vylepšený dialóg pre export, širšia podpora zvukových kariet na platforme Windows vrátane ovládačov Steinberg ASIO, natívna podpora nahrávania na platforme Linux/ALSA), podpora kodekov (dekódovanie 12-bitových súborov DPX, dekódovanie súborov MKV s videokodekom VP9, rýchlejšie dekódovanie H.264/H.265 na platformách Windows/Intel, hardvérová akcelerácia 10-bitovej kompresie videa H.265 pomocou grafických procesorov AMD a 8-bitovej kompresie videa H.264 4:4:4 pomocou grafických procesorov NVIDIA) alebo rozšírená podpora zoznamov AAF, kde sú teraz podporované vnorené klipy.

DaVinci Resolve 17.3.1 (9/2021)
...zlepšuje prihlasovanie na platformy YouTube a Vimeo v systéme Windows, simuláciu stredného tlačidla pri používaní tabletov Wacom alebo spracovanie materiálu Apple ProRes 4444 na platforme Apple Silicon a pridáva aj možnosť kombinovať viacero diskrétnych zvukových stôp do prelínacieho zvukového výstupu.

Parametre

Parametre

PRÍSLUŠENSTVO (23)

Audio

 • Doprava zdarma

Blackmagic Design Fairlight Desktop Console

14-30 dní
bez DPH 2 997.78 € 3 597.34 €

Kamery

 • Doprava zdarma

Panasonic LUMIX DC-BS1H

14-30 dní
bez DPH 3 099.14 € 3 718.97 €

Software, ovládače, diskové polia

 • Doprava zdarma

Blackmagic Design Cloud Store 20TB

novinka, ešte nedostupné
bez DPH 8 707.15 € 10 448.58 €
 • Top produkt

Contour Design ShuttleXpress

1-2 dni
bez DPH 38 € 45.6 €
 • -5 %
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design DaVinci Resolve Mini Panel

Skladom 1 ks
bez DPH 1 927.34 € 2 312.81 €
 • Doprava zdarma

Boris FX Silhouette Paint (Adobe) - předplatné 12 měs.

3-5 dní
bez DPH 385 € 462 €
 • Doprava zdarma

Boris FX Silhouette Paint (Adobe) - předplatné 12 měs.

3-5 dní
bez DPH 775 € 930 €
 • -3 %
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design DaVinci Resolve Speed Editor / DaVinci Resolve v cene

ŠPECIÁLNA AKCIA: -3% končí za: 1d: 03h: 18m
Na odoslanie > 5 ks
bez DPH 370 € 444 €

Logic Keyboard BMD Davinci Resolve Studio ASTRA Backlit ENG pre PC

Skladom 1 ks
bez DPH 139.9 € 167.88 €
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design Cloud Store 80TB

novinka, ešte nedostupné
bez DPH 28 718.1 € 34 461.72 €

Contour Design ShuttlePro V2

Na ceste 2 ks
bez DPH 75 € 90 €
 • -5 %
 • Doprava zdarma
 • Top produkt

Blackmagic Design DaVinci Resolve Micro Panel

Na ceste > 5 ks
bez DPH 780.05 € 936.05 €
 • Doprava zdarma

Boris FX Silhouette Paint (Adobe) - předplatné 12 měs.

3-5 dní
bez DPH 579 € 694.8 €
 • Doprava zdarma

Boris FX Silhouette Paint (Adobe) - předplatné 12 měs.

3-5 dní
bez DPH 1 741 € 2 089.2 €
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design Cloud Store Mini 8TB

ŠPECIÁLNA AKCIA
Na odoslanie > 5 ks
bez DPH 2 459.01 € 2 950.81 €
 • -5 %
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design DaVinci Resolve Editor Keyboard

Na ceste 4 ks
bez DPH 547.49 € 656.98 €
 • Doprava zdarma

Boris FX Silhouette Paint (Adobe) - předplatné 12 měs.

3-5 dní
bez DPH 579 € 694.8 €

Štúdiová technika

Blackmagic Design Micro Converter SDI to HDMI 3G wPSU

Skladom > 5 ks
bez DPH 76.5 € 91.8 €
 • -38 %
 • Rozbalené
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design eGPU Pro (Vega 56)

ŠPECIÁLNA AKCIA: -38%
Na odoslanie 1 ks
bez DPH 715 € 858 €

Blackmagic Design UltraStudio Recorder 3G

Skladom 1 ks
bez DPH 127.5 € 153 €

Blackmagic Design Micro Converter SDI to HDMI 3G (bez zdroja)

Skladom > 5 ks
bez DPH 66.3 € 79.56 €