Nové videorekordéry Blackmagic Design HyperDeck Studio – tisková zpráva

TLAČOVÁ SPRÁVA

29. júl 2021

Značka Blackmagic Design, ktorú na českom a slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Syntex, uviedla na trh nové modely videorekordérov HyperDeck Studio. Nové modely majú vylepšený dizajn a širšiu podporu kodekov a médií. Všetky tieto varianty ponúkajú nahrávanie a prehrávanie formátov H.264, ProRes a DNx, ako aj zvuku PCM alebo AAC, všetky umožňujú aj nahrávanie na karty SD (vrátane UHS-II), zatiaľ čo varianty Pro prinášajú dodatočnú podporu pre disky SSD.

Nové modely videorekordérov HyperDeck Studio sú už v predaji za ceny od 11 230 Kč bez DPH.

Blackmagic Design HyperDeck Studio HD Mini, HD Plus, HD Pro, 4K Pro

Videorekordéry radu HyperDeck Studio umožňujú nahrávanie vysokokvalitných videí na karty SD, externé disky USB a (v závislosti od modelu) médiá SSD vo formátoch H.264, Apple ProRes alebo DNxHD vrátane zvuku PCM alebo AAC. Variant 4K pridáva podporu kodeku H.265. Pre potreby záznamu ISO možno na synchronizáciu viacerých jednotiek použiť integrované generátory časového kódu a synchronizačného signálu. Záznamové zariadenia HyperDeck Studio sú ideálne pre televízne štúdiá, vysielacie vozíky a inštalácie digitálnej reklamy. Nahrávače HyperDeck Studio majú tradičné ovládacie prvky vrátane otočného voliča na posúvanie videí. Integrovaný LCD displej poskytuje náhľady video- a audiometrov s balistikou VU alebo PPM.

Nové modely rekordérov HyperDeck Studio boli úplne prepracované a ponúkajú desiatky nových funkcií. Pokročilejšie varianty majú ďalšie ovládacie prvky podľa vzoru klasických štúdiových rekordérov a širšiu škálu rozhraní na zadnom paneli. Štyri predstavené varianty HyperDeck Studio pokrývajú všetky typy štúdiových a lokálnych činností: varianty HD Mini s rozhraním 3G-SDI nahrávajú a prehrávajú súbory H.264, ProRes alebo DNxHD na karty SD vrátane. UHS-II alebo externé disky USB vo formátoch SD a HD až do rozlíšenia 1080p60. Väčší model HD Plus pridáva vylepšené ovládanie funkcií prehrávania a pretáčania, výstup na slúchadlá, predný reproduktor, rozhranie 6G-SDI (vrátane výstupov Fill a Key), monitorovací výstup SDI a záznam videa vo formáte H.264 až do rozlíšenia 1080p60 a ProRes a DNxHD až do rozlíšenia 2160p30. Modely HD Pro a HD Plus majú rovnakú elektroniku, ale variant Pro je integrovaný do 19" tela s plnou šírkou a ponúka kovový otočný volič na ovládanie nahrávania a dva sloty na SSD. Najvyšší model 4K Pro sa môže pochváliť rozhraním 12G-SDI, 10G Ethernetom a nahrávaním do kodekov H.264, H.265, ProRes alebo DNx v rozlíšení SD, HD a Ultra HD až do 2160p60. Formát H.265 umožňuje až 58 hodín nepretržitého záznamu v rozlíšení 2160p60 Ultra HD na 1 TB kartu, zatiaľ čo formát H.264 umožňuje na rovnaké médium zaznamenať až 157 hodín (alebo viac ako 6 dní) materiálu v rozlíšení 1080p59,94.

Modely HyperDeck Studio nahrávajú na bežné karty SD aj vysokorýchlostné karty UHS-II, čím odpadá potreba kupovať drahé záznamové médiá. Okrem toho je možné nahrávať na externé disky USB a (v prípade modelov Pro) priamo na disky SSD formátované podľa štandardov ExFAT alebo HFS+. Všetky modely HyperDeck Studio ponúkajú dva sloty SD na nepretržité nahrávanie: keď je jedna karta plná, nahrávanie automaticky pokračuje na druhú. To uľahčuje nahrávanie dlhých kultúrnych alebo športových podujatí či konferencií. Nahrávajú v štandardných formátoch DNx a ProRes, ako aj H.264 v 10-bitovej kvalite pri vzorkovaní 4:2:2 a rozlíšeniach NTSC, PAL, 720p (vrátane 720p50 a 720p59,94p), 1080p (vrátane režimov 1080p23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94, 60p a PsF) a 1080i (vrátane 1080i50 a 1080i59,94); model 4K aj pre H.265 v Ultra HD (až do 2160p60 a 30p pre rozlíšenia 2K a 4K DCI)! Varianty Plus a Pro navyše podporujú formát ProRes 4444 vrátane masky. HyperDeck Studio 4K Pro možno vybaviť aj voliteľným flash diskom M.2 v režime vyrovnávacej pamäte, aby sa eliminovali vypadnuté snímky pri pomalších záznamových médiách.

V závislosti od modelu ponúkajú rekordéry širokú škálu rozhraní vrátane 3G-SDI, 6G-SDI alebo 12G-SDI a všetky varianty bez výnimky majú výstup HDMI na pripojenie k televízorom a projektorom. Modely Pro a Plus sú tiež vybavené vyhradeným výstupom SDI pre náhľad so zobrazením ďalších informácií, ako aj dvojicou výstupov SDI na prehrávanie súborov ProRes 4444 v režime Fill and Key pre režijné pracovné stanice. Štandardný 1Gb/s ethernetový port v rekordéroch HyperDeck je v modeli 4K nahradený extrémne rýchlym 10G rozhraním.

Pre širšiu kompatibilitu aplikácií ponúkajú rekordéry HyperDeck Studio aj port USB pracujúci v režime webovej kamery. To uľahčuje prácu s videokonferenčnými alebo streamovacími programami vrátane. Zoom, Microsoft Teams, Skype, Open Broadcaster, XSplit Broadcaster a ďalšie! Pri postprodukcii filmov je k dispozícii podpora štandardov HDR (statické metadáta PQ a HLG podľa ST2084) a modely Plus a Pro podporujú aj korekcie 3D LUT na výstup náhľadu. K dispozícii je aj podpora zvuku SDI (až 16 kanálov) vrátane zobrazenia úrovne a generátora časového kódu a referenčného signálu na synchronizáciu viacerých jednotiek.

Zaznamenané súbory sú kompatibilné prakticky so všetkými postprodukčnými (DaVinci Resolve, Apple Final Cut Pro, Adobe Premiere Pro, Avid Media Composer atď.) a efektovými (Fusion, Adobe After Effects...) aplikáciami a - v prípade kodeku H.264 - aj s platformami na zdieľanie videa vrátane. YouTube, Facebook, Vimeo, Twitter a ďalšie. Používanie externých diskov USB tiež eliminuje potrebu kopírovania súborov prostredníctvom špeciálnych čítačiek, čo ďalej urýchľuje a zjednodušuje spracovanie zaznamenaného materiálu...

Ak používatelia potrebujú ľahko prenosný rekordér, môžu siahnuť po variante HyperDeck Studio HD Mini, ktorý má veľkosť 1/3 šírky štandardného 19" nástrojového kufra. Pomocou voliteľného adaptéra Teranex Mini Rack Shelf Adapter je možné integrovať tri rekordéry vedľa seba alebo ich kombinovať s inou technológiou, ako je napríklad Teranex Mini Analog to SDI 12G, ktorý konvertuje analógové video na SDI na archiváciu. HyperDeck Studio HD Mini možno rovnako ľahko prevádzkovať samostatne, na pracovnom stole atď.

Funkcie rekordéra HyperDeck Studio

 • Nový elegantný dizajn
 • Štyri rôzne modely
 • Integrovaný farebný LCD displej zobrazujúci stav nahrávania atď.
 • Dva sloty na nahrávacie karty umožňujú nepretržité nahrávanie
 • Nahrávanie štandardných súborov H.264 (H.265 pre verziu 4K Pro), ProRes a DNx
 • Podpora najnovších štandardov pripojenia signálu
 • Modely s rozhraniami 3G-SDI, 6G-SDI alebo 12G-SDI
 • Rozhranie USB s podporou výstupu v režime webovej kamery
 • Metadáta HDR
 • Podpora viackanálového digitálneho zvuku
 • Generátory časového kódu a synchronizačného signálu pre záznam ISO
 • Lokalizácia do 11 jazykov
 • Podpora všetkých bežných postprodukčných aplikácií
 • Kompaktné modely, HyperDeck Studio HD Mini len 1/3 šírky 19" racku

Dostupnosť a ceny
Nové modely videorekordérov HyperDeck Studio sú už v predaji a ich ceny začínajú na 11 230 GBP bez DPH.

Tlačové fotografie
Fotografie všetkých produktov Blackmagic Design
nájdetena www.blackmagicdesign.com/press/images.

O spoločnosti Blackmagic Design
Produkty spoločnosti Blackmagic Design sú lídrami v oblasti strihu videa, digitálnych filmových kamier, farebných korektorov, monitorovania videa, prepínačov signálu, záznamníkov diskov, monitorov kriviek a softvéru na reštaurovanie filmov vo filmovom, postprodukčnom a televíznom priemysle. Séria kariet na záznam videa DeckLink od spoločnosti Blackmagic Design odštartovala revolúciu v kvalite a dostupnosti. Rad produktov DaVinci na úpravu farebného videa dominuje na filmovom a televíznom trhu od roku 1984 a bol ocenený cenou Emmy™, televíznou obdobou Oscara. Spoločnosť Blackmagic Design pokračuje vo vytváraní inovatívnych produktov v oblasti stereoskopickej produkcie a spracovania 4K videa. Spoločnosť Blackmagic Design založili odborníci na postprodukciu a strih videa a má pobočky v USA, Spojenom kráľovstve, Japonsku, Singapure a Austrálii. Viac informácií nájdete na
www.blackmagicdesign.com.

O spoločnosti Syntex
Spoločnosť Syntex so sídlom v Prahe bola založená v roku 1994 s cieľom distribuovať produkty a riešenia pre prepis animácie z počítača do videa, počítačovú grafiku, profesionálny strih a spracovanie videa. Je jedným z priekopníkov v Českej republike a etablovala sa ako spoľahlivý a silný partner v oblasti digitálneho spracovania obrazu a zvuku. Spoločnosť Syntex sa venuje distribúcii produktov, technickej podpore a poradenstvu v mnohých odvetviach video a audio produkcie a postprodukcie. Od roku 1999 je zákazníkom na Slovensku k dispozícii dcérska spoločnosť so sídlom v Bratislave. Syntex je distribútorom produktov Blackmagic Design pre český a slovenský trh. Viac informácií nájdete na stránke www.syntex.cz.

Dátum: 04. 08. 2021, Kategória: Novinky