Blackmagic Design Hyperdeck Studio 4K Pro

Výkonný rekordér HyperDeck Studio 4K Pro nahráva a prehráva videá vo formátoch H.264/H.265, ProRes a DNx všetkých bežných štandardov SD, HD a Ultra HD až do 2160p60, resp. DCI 2K/4K p30. Videá v rozlíšení SD aj HD možno nahrávať do kodeku H.264, zatiaľ čo kodek H.265 umožňuje nahrávanie materiálu v rozlíšení Ultra HD. 4K Pro sa môže pochváliť aj rozhraním 12G-SDI, 10G Ethernetom, redundantným napájaním a možnosťou vybaviť ho voliteľným flash diskom M.2 v režime vyrovnávacej pamäte, aby sa eliminovali vypadnuté snímky pri pomalších záznamových médiách. V predaji od 8/2021.

Viac informácií

2 022 € s DPH 1 685 € bez DPH
-+
Dostupnosť
E-shop na sklade 3 ks, na ceste > 5 ks
Praha 3 ks
Doprava zdarma pri nákupe tohto produktu
Kód tovaru:
HYPERD/ST/DG4P
Pridať do porovnania
Popis produktu

Popis produktu

Výkonný rekordér HyperDeck Studio 4K Pro nahráva a prehráva videá vo formátoch H.264/H.265, ProRes a DNx všetkých bežných štandardov SD, HD a Ultra HD až do 2160p60, resp. DCI 2K/4K p30. Videá v rozlíšení SD aj HD možno nahrávať do kodeku H.264, zatiaľ čo kodek H.265 umožňuje nahrávanie materiálu v rozlíšení Ultra HD. 4K Pro sa môže pochváliť aj rozhraním 12G-SDI, 10G Ethernetom, redundantným napájaním a možnosťou vybaviť ho voliteľným flash diskom M.2 v režime vyrovnávacej pamäte, aby sa eliminovali vypadnuté snímky pri pomalších záznamových médiách. V predaji od 8/2021.

Videorekordéry radu HyperDeck Studio umožňujú nahrávať vysokokvalitné video na karty SD, externé disky USB a (v závislosti od modelu) médiá SSD vo formátoch H.264, Apple ProRes alebo DNxHD vrátane zvuku PCM alebo AAC. Variant 4K pridáva podporu kodeku H.265! Pre potreby záznamu ISO možno na synchronizáciu viacerých jednotiek použiť integrované generátory časového kódu a synchronizačného signálu. Záznamové zariadenia HyperDeck Studio sú ideálne pre televízne štúdiá, vysielacie vozíky a inštalácie digitálnej reklamy. Nahrávače HyperDeck Studio majú tradičné ovládacie prvky vrátane otočného voliča na posúvanie videí. Integrovaný LCD displej poskytuje náhľady video- a audiometrov s balistikou VU alebo PPM.

Nový modelový rad HyperDeck Studio
Nové modely rekordérov HyperDeck Studio boli kompletne prepracované a ponúkajú desiatky nových funkcií. Pokročilejšie varianty majú ďalšie ovládacie prvky podľa vzoru klasických štúdiových rekordérov a širšiu škálu rozhraní na zadnom paneli. Štyri vylepšené varianty HyperDeck Studio pokrývajú všetky typy štúdiových a lokálnych činností: varianty HD Mini s rozhraním 3G-SDI nahrávajú a prehrávajú súbory H.264, ProRes alebo DNxHD na karty SD vrátane. UHS-II alebo externé disky USB vo formátoch SD a HD s rozlíšením až 1080p60. Väčší model HD Plus pridáva vylepšené ovládanie funkcií prehrávania a pretáčania, výstup na slúchadlá, predný reproduktor, rozhranie 6G-SDI (vrátane výstupov Fill a Key), monitorovací výstup SDI a záznam videa vo formáte H.264 až do rozlíšenia 1080p60 a ProRes a DNxHD až do rozlíšenia 2160p30. Modely HD Pro a HD Plus majú rovnakú elektroniku, ale variant Pro je integrovaný do 19" tela s plnou šírkou a ponúka kovový otočný volič na ovládanie nahrávania a dva sloty na SSD. Najvyšší model 4K Pro sa môže pochváliť rozhraním 12G-SDI, 10G Ethernetom a nahrávaním do kodekov H.264, H.265, ProRes alebo DNx v rozlíšení SD, HD a Ultra HD až do 2160p60. Formát H.265 umožňuje až 58 hodín nepretržitého záznamu v rozlíšení 2160p60 Ultra HD na 1 TB kartu, zatiaľ čo formát H.264 umožňuje na rovnaké médium zaznamenať až 157 hodín (alebo viac ako 6 dní) materiálu v rozlíšení 1080p59,94.

Nahrávanie na SD/UHS-II, USB disky a SSD
Modely HyperDeck Studio nahrávajú na bežné SD karty aj vysokorýchlostné UHS-II karty, čím odpadá potreba kupovať drahé nahrávacie médiá. Okrem toho môžete nahrávať na externé disky USB a (v prípade modelov Pro) priamo na disky SSD formátované podľa štandardov ExFAT alebo HFS+. Všetky modely HyperDeck Studio ponúkajú dva sloty SD na nepretržité nahrávanie: keď je jedna karta plná, nahrávanie automaticky pokračuje na druhú. To uľahčuje nahrávanie dlhých kultúrnych alebo športových podujatí či konferencií. Nahrávajú v štandardných formátoch DNx a ProRes, ako aj H.264 v 10-bitovej kvalite pri vzorkovaní 4:2:2 a rozlíšeniach NTSC, PAL, 720p (vrátane 720p50 a 720p59,94p), 1080p (vrátane režimov 1080p23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94, 60p a PsF) a 1080i (vrátane 1080i50 a 1080i59,94); model 4K aj pre H.265 v Ultra HD (až do 2160p60 a 30p pre rozlíšenia 2K a 4K DCI)! Varianty Plus a Pro navyše podporujú formát ProRes 4444 vrátane masky. HyperDeck Studio 4K Pro možno vybaviť aj voliteľným flash diskom M.2 v režime vyrovnávacej pamäte, aby sa eliminovali vypadnuté snímky pri pomalších záznamových médiách.

Rozhrania 3G-SDI, 6G-SDI alebo 12G-SDI
V závislosti od modelu ponúkajú rekordéry širokú škálu rozhraní vrátane 3G-SDI, 6G-SDI alebo 12G-SDI, pričom všetky varianty bez výnimky majú výstup HDMI na pripojenie k televízorom a projektorom.Modely Pro a Plus sú tiež vybavené vyhradeným výstupom SDI pre náhľad so zobrazením ďalších informácií, ako aj dvojicou výstupov SDI na prehrávanie súborov ProRes 4444 v režime Fill and Key pre režijné pracovné stanice. Štandardný 1Gb/s ethernetový port v rekordéroch HyperDeck je v modeli 4K nahradený extrémne rýchlym 10G rozhraním.

Výstup USB a podpora HDR
Pre širokú kompatibilitu aplikácií ponúkajú rekordéry HyperDeck Studio aj port USB pracujúci v režime webovej kamery. To uľahčuje prácu s videokonferenčnými alebo streamovacími programami vrátane. Zoom, Microsoft Teams, Skype, Open Broadcaster, XSplit Broadcaster a ďalšie! Pri filmovej postprodukcii je k dispozícii podpora štandardov HDR (statické metadáta PQ a HLG podľa ST2084) a modely Plus a Pro podporujú aj korekcie 3D LUT na výstup náhľadu. K dispozícii je aj podpora zvuku SDI (až 16 kanálov) vrátane zobrazenia úrovne a generátora časového kódu a referenčného signálu na synchronizáciu viacerých jednotiek.

Maximálna kompatibilita
Zaznamenané súbory sú kompatibilné prakticky so všetkými postprodukčnými (DaVinci Resolve, Apple Final Cut Pro, Adobe Premiere Pro, Avid Media Composer atď.) a efektovými (Fusion, Adobe After Effects...) aplikáciami a - v prípade kodeku H.264 - aj s platformami na zdieľanie videa vrátane. YouTube, Facebook, Vimeo, Twitter a ďalšie. Používanie externých diskov USB tiež eliminuje potrebu kopírovania súborov prostredníctvom špeciálnych čítačiek, čo ďalej urýchľuje a zjednodušuje spracovanie zaznamenaného materiálu...

Kompaktný dizajn
Keď používatelia potrebujú ľahko prenosný rekordér, môžu siahnuť po variante HyperDeck Studio HD Mini, ktorý je o 1/3 širší ako štandardný 19" rack.Pomocou voliteľného adaptéra Teranex Mini Rack Shelf Adapter je možné integrovať tri rekordéry vedľa seba alebo ich kombinovať s inou technológiou, ako napríklad Teranex Mini Analog to SDI 12G, ktorý konvertuje analógové video na SDI, napr. na archiváciu. HyperDeck Studio HD Mini možno rovnako ľahko používať samostatne, na pracovných stoloch atď.

Funkcie rekordéra HyperDeck Studio

 • Nový elegantný dizajn
 • Štyri rôzne modely
 • Integrovaný farebný LCD displej zobrazujúci stav nahrávania atď.
 • Dva sloty na nahrávacie karty umožňujú nepretržité nahrávanie
 • Nahrávanie štandardných súborov H.264 (H.265 pre verziu 4K Pro), ProRes a DNx
 • Podpora najnovších štandardov pripojenia signálu
 • Modely s rozhraniami 3G-SDI, 6G-SDI alebo 12G-SDI
 • Rozhranie USB s podporou výstupu v režime webovej kamery
 • Metadáta HDR
 • Podpora viackanálového digitálneho zvuku
 • Generátory časového kódu a synchronizačného signálu pre záznam ISO
 • Lokalizácia do 11 jazykov
 • Podpora všetkých bežných postprodukčných aplikácií
 • Kompaktné modely, HyperDeck Studio HD Mini len 1/3 šírky 19" racku

Blackmagic Design HyperDeck 8.0.2 (9/2021)

 • Podpora pre nový HyperDeck Studio HD Mini!
 • Podpora pre nový HyperDeck Studio HD Plus!
 • Podpora nového HyperDeck Studio HD Pro!
 • Podpora nového HyperDeck Studio 4K Pro!
 • Vylepšený zápis metadát H.264/H.265 HDR pre HyperDeck Studio HD a 4K
 • Zvýšená citlivosť otočného ovládača
 • Žiadne nové funkcie v iných modeloch HyperDeck

Parametre

Parametre

PRÍSLUŠENSTVO (2)

Monitory

 • Doprava zdarma

Blackmagic Design SmartView 4K 2

Skladom 1 ks, Na ceste > 5 ks
bez DPH 1 245 € 1 494 €
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design SmartView Duo

Skladom > 5 ks
bez DPH 545 € 654 €