Novinky z NAB 2019 - Sony

Kategórie
 
 
 
 
 
Obľúbené produkty
Wishlist (zoznam želaní) je prázdny
 
 
 
Štvrtok, 11. apríl 2019

Sony na tohtoročnej výstave NAB 2019 predstavila taktiež niekoľko zaujímavých produktov a riešení, ktoré budú dostupné v priebehu tohto roka. Vybrali sme niekoľko noviniek, ktoré predstavíme na riadkoch nižšie.

Sony

Sony HXR-MC88

Medzi novinky predstavené tento rok patrí aj malý a kompaktný kamkordér Sony HXR-MC88, ktorý je určený predovšetkým pre náročnejších vloggerov, korporátnu klientelu alebo najrôznejších školiteľov, ktorí si chcú vytvoriť vysokokvalitný Full HD obsah. Kamera HXR-MC88 ma kompaktné rozmery, jednoduché ovládanie a ponúka veľký 1" Exmor RS™ senzor s BIONZ X procesorom pre výbornú citlivosť pri nízkom osvetlení, rýchly a hybridný auto focus, 12x zoom objektív (až 48x zoom s digitálnym extenderom). Medzi ďalšie vlastnosti patria odnímateľlná profi audio časť s XLR audio vstupmi (napr. ako pri populárnej PXW-X70), vstavané ND filtre, záznam na SD karty do formátu AVCHD (MPEG-4 AVC/H.264 AVCHD 2.0, so záznamom 1920x1080 pri 50p a dátovým tokom 28Mbps), OLED hľadačik s vysokým rozlíšením a 3,5" výklopný LCD monitor. Full HD videokmaera Sony HXR-MC88 by mala byť dostupná už čoskoro a za cenu 1295€ bez DPH.

Sony CBK-FS7BK

Ďaľším produktom, ktorý bol predstavený je Sony CBK-FS7BK Build-Up Kit a je to vlastne doplnkové príslušenstvo k veľmi populárnym Super 35mm kamerám PXW-FS7 resp. PXW-FS7II a rozširuje ich možnosti o nakrúcanie z ramena, typické pre ENG kamery. Vďaka tomuto "build-up kit-u" môžete tieto cine kamery využívať aj na televízne aplikácie ako je nakrúcanie rozhovorov, dokumentov alebo spravodajstvo. Kit Sony CBK-FS7BK pridáva kamerám FS7/FS7II možnosť používania bezdrôtových portov, sieťové funkcie a samozrejme zlepšuje ergonómiu a ovládanie kamery v ENG aplikáciách. Ideálnym doplnkom je aj nový Sony LA-EB1 adaptér, ktorý umožňuje používanie štandardných B4 objektívov s väčším zoom rozshaom a lepšou hĺbkou ostrosti. Build-Up Kit aj B4 adaptér by mali byť dostupné v priebehu tohto roka.

Sony DWX

Novej verzie sa dočkal aj profi bezdrôtový audio systém mikroprtov Sony DWX, ktorý je momentálne dostupný už vo verzii 3 a prináša niekoľko vylepšení, predovšetkým po softvérovej stránke - vylepšené automatické ladenie nových frekvencií aby nedochádzalo k výpadkom, vylepšená koordinácia jednotlivých kanálov kvôli lepšiemu nastavovaniu, grafický analyzér spektra zobrazujúci interferencie aj vizuálne a CODEC MODE4 pre lepšiu audio kvalitu. Viac informácií nájdete aj vo videu nižšie.

Sony HDC-5500

Sony predstavilo aj vlajkovú loď HDC série, ktorá je určená predovšetkým high-end klientom vytvárajúcim prémiový 4K/HD/HDR obsah. Nová kamera Sony HDC-5500 má 4K výstup priamo z tela kamery bez potreby samostatného BPU čím šetrí rackový priestor v štúdiu alebo v prenosovom voze. Obsahuje pokročilý 2/3" 4K CMOS senzor s globálnou uzávierkou a ponúka obraz s extrémne nízkim šumom (-62 dB), ohromujúcou citlivosťou (F11 pro 1080/50p) a vysokým dynamickým rozsahom, pričom zachováva široký farebný pristor ITU-R BT.2020. Sony HDC-5500 dokáže zachytávať aj High Dynamic Range obraz a podporuje Sony SR Live workflow pre súčasnú HDR/SDR produkciu.

Okrem kompletného 4K workflow, Sony predstavilo aj kompletný 8K Ultra HD workflow. Nová kamera Sony UHC-8300 obsahuje prvý 1.25” 8K 3CMOS senzor ktorý zachytáva čistý obraz s ohromných rozlíšením 7680×4320 bodov s odstupom signálu od šumu až -62dB (pri 1080/59.94i). Tento pokročilý systém dokáže zachytávať aj HDR obraz s prizmou novej generácie pokrývajúcou aj široký farebný priestor BT.2020 pri 8K. HDR je dostupné cez S-Log3 alebo HLG, čím ponúka súčasný výstup 8K a 4K rozlíšenia z UHCU-8300 CCU.

Sony BRC-X400

Sony predstavilo aj novú univerzálnu BRC-X400 PTZ kameru, ideálnu pre najrôznejšie produkcie – od televíznej, cez live eventy, športové prenosy, live stream a prenos bohoslužieb až po najrôznejšie školenia a edukačné projekty. Kamera má 1/2.5" Exmor R CMOS senzor, ktorý zachytáva perfektný 4K obraz s výnimočnou citlivosťou, nízkym šumom a krásnou reprodukciou farieb. Kamera je dostupná v čiernom alebo bielom vyhotovení, má 40x zoom pri HD (30x zoom v 4K), obsahuje 3G-SDI a HDMI (4K výstup len cez HDMI) a kamera podporuje aj NDI®|HX. Kameru je možné ovládať cez VISCA, VISCA over IP, S700PTP a CGI protokol. Okrem štandardného napájania podporuje kamera aj PoE+.

Prehľad všetkých noviniek Sony predstavených na tohtoročnom NAB nájdete aj v tomto krátkom videu nižšie. Pre tých, čo majú viac času (cca. 40min), je určený tento záznam z tlačovej konferencie Sony kde boli predstavené jednotlivíé novinky spoločnosti Sony podrobnejšie.


Viac informácií o nových produktoch nájdete už čoskoro na našich stránkach. V prípade otázok a nejasností nás neváhajte kontaktovať emailom, telefonicky, cez live chat alebo nás príďte navštíviť ososbne.​​​​​

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia