Blackmagic Design uvádza na trh novú vreckovú kameru Blackmagic Cinema Camera 6K G2 - tlačová správa

TLAČOVÁ SPRÁVA

27. júna 2022

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2 je novým prírastkom do radu profesionálnych digitálnych filmových kamier Blackmagic Design, ktoré na českom a slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Syntex. Vylepšený model prináša výklopný dotykový LCD monitor, batériu NP-F570 ako verzia 6K Pro a tiež kompatibilitu s existujúcim (voliteľným) hľadáčikom modelu Pro, Blackmagic Pocket Cinema Camera Pro EVF. Vrecková kamera Blackmagic Cinema Camera 6K G2 je tiež vybavená algoritmami "Generation 5 Color Science" na spracovanie údajov obrazového snímača - prevzatými z kamery URSA Mini Pro 12K - a zachováva si obľúbený snímač Super 35 HDR predchádzajúceho modelu (vrátane dynamického rozsahu 13 EV a dvojitej natívnej citlivosti), ako aj štandardný držiak EF.

Elegantné telo fotoaparátu ponúka - napriek kompaktnému, vreckovému dizajnu - množstvo profesionálnych funkcií. Kamera je vyrobená z moderného uhlíkového kompozitného materiálu a má multifunkčnú rukoväť vybavenú ovládacími prvkami na spustenie/zastavenie záznamu, nastavenie citlivosti, vyváženia bielej, clony a času uzávierky. Výrobca venoval pozornosť aj nízkej úrovni šumu snímača pre čistejšie vykreslenie tmavších častí obrazu a vyššiu citlivosť. Integrovaný 5" LCD displej výrazne uľahčuje nastavenie správneho zaostrenia.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2

Vrecková kamera Blackmagic Cinema Camera 6K G2 je vybavená snímačom Super 35 s rozlíšením 6 144 x 3 456 a bajonetom EF na používanie väčších fotografických objektívov a menšej hĺbky ostrosti. Či už budú používatelia fotografovať pri jasnom slnečnom svetle alebo takmer v tme, dynamický rozsah 13 EV, dvojitá natívna citlivosť snímača a maximálna citlivosť ISO až 25 600 zaručujú dokonalú kvalitu obrazu s minimálnym šumom. Modely 6K sú vybavené snímačom veľkosti Super 35, ktorý umožňuje fotografovať s malou hĺbkou ostrosti alebo používať anamorfné objektívy. Všetky modely z tohto radu dokážu snímať rýchlosťou až 60 snímok za sekundu v plnom rozlíšení alebo 120 snímok za sekundu v režime orezania.

Kamera je tiež vybavená vylepšeným používateľským rozhraním softvéru Blackmagic OS, ktoré maximálne uľahčuje nastavenie zariadenia, pridávanie metadát a náhľad záznamu. Používatelia majú plnú kontrolu nad všetkými dôležitými parametrami prístroja vrátane 3D LUT korekcií, časového kódu, nahrávania do Blackmagic RAW atď.

Na zadnom paneli sa nachádza veľký 5" dotykový displej, ktorý uľahčuje tvorbu záberov a presné zaostrovanie.Na monitore sa zobrazujú informácie o stave fotoaparátu, histogram, výstup asistenčnej funkcie zaostrovania, úrovne, vodítka atď. LCD displej je polohovateľný, čo uľahčuje snímanie z ľubovoľnej polohy.

Algoritmy "Generation 5 Color Science" na spracovanie údajov obrazového snímača boli prevzaté zo špičkového modelu URSA Mini Pro 12K a zaručujú tak dokonalú kvalitu obrazu vrátane prirodzeného vykresľovania tónov pleti, ako aj vylepšeného vykresľovania najtmavších a najsvetlejších častí obrazu. Algoritmy sa postarajú o konverziu do formátu Blackmagic RAW, ktorý zachováva široký dynamický rozsah a farebnú odozvu snímača vďaka metadátam, ktoré možno neskôr použiť na ďalšie spracovanie záznamu.

Modely Pocket Cinema Camera 6K Pro a G2 podporujú aj pripojenie voliteľného externého hľadáčika s vysokokvalitným displejom OLED s rozlíšením 1 280 x 960, sklenenou optikou pozostávajúcou zo štyroch šošoviek na nastavenie zaostrenia od -4 do +4 a snímačom pohľadu hľadáčika. Dôležité stavové informácie (zaostrenie, vodítka atď.) sa samozrejme zobrazujú. Hľadáčik EVF vreckovej kamery Cinema Camera Pro sa pripája pomocou integrovaného konektora, je polohovateľný v rozsahu 70° a dodáva sa so štyrmi rôznymi okulármi pre ľavé aj pravé oko.

Modely Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro a G2 používajú batérie NP-F570. K dispozícii je aj možnosť napájania z externých zdrojov jednosmerného prúdu vrátane priloženého napájacieho adaptéra, ktorý dokáže súčasne napájať fotoaparát a dobíjať jeho batériu. Poistná matica na napájacom konektore zaisťuje prevádzkovú spoľahlivosť. Rozhranie USB-C rozširuje možnosti napájania o nabíjačky telefónov, napájacie zdroje notebookov, externé batérie atď. Voliteľný batériový grip nahrádza internú batériu dvojicou batérií, čo výrazne predlžuje životnosť batérie.

Všetky modely zo série Blackmagic Pocket Cinema Camera obsahujú aj plnú verziu renomovanej aplikácie DaVinci Resolve Studio so špičkovými funkciami na spracovanie audiovizuálnych záznamov. DaVinci Resolve obsahuje revolučnú sekciu Cut na maximálne zjednodušenie vyhľadávania a úpravy videí, ako aj profesionálne funkcie na korekciu farieb, strih, postprodukciu zvuku a vizuálne efekty!

Kľúčové funkcie vreckovej kamery Blackmagic Cinema Camera 6K G2

 • Pokročilételo z uhlíkového kompozitu
 • Snímač s rozlíšením 6 144 x 3 456, dynamickým rozsahom 13 EV a dvojitou prirodzenou citlivosťou
 • Kompatibilný so širokou škálou objektívov EF
 • Citlivosť až do ISO 25 600 na nahrávanie pri nízkej úrovni okolitého svetla
 • Štandardné formáty záznamu kompatibilné s bežnými editačnými aplikáciami
 • Polohovateľný displej HDR LCD
 • Algoritmy Blackmagic Color Science 5. generácie na spracovanie obrazu
 • Voliteľný elektronický hľadáčik Blackmagic Pocket Cinema Camera Pro
 • Profesionálne audio vstupy Mini XLR s fantómovým napájaním 48 V pre mikrofóny
 • Napájanie batériami NP-F570 alebo voliteľným príslušenstvom Blackmagic Pocket Camera
 • Grip Battery Pro
 • Plná verzia postprodukčnej aplikácie DaVinci Resolve Studio

Fotografie pre tlač
Fotografie všetkých produktov Blackmagic Design nájdete na www.blackmagicdesign.com/press/images.

O spoločnosti Blackmagic Design
Produkty spoločnosti Blackmagic Design sú lídrami v oblasti strihu videa, digitálnych filmových kamier, farebných korektorov, monitorovania videa, prepínačov signálu, záznamových zariadení na disky, monitorov kriviek a softvéru na reštaurovanie filmov vo filme, postprodukcii a televízii.Séria kariet na nahrávanie videa DeckLink od spoločnosti Blackmagic Design odštartovala revolúciu v kvalite a dostupnosti. Rad produktov spoločnosti DaVinci na úpravu farebného videa dominuje na filmovom a televíznom trhu od roku 1984 a bol ocenený cenami Emmy™, televíznou obdobou Oscarov. Spoločnosť Blackmagic Design pokračuje vo vytváraní inovatívnych produktov v oblasti stereoskopickej produkcie a spracovania 4K videa. Spoločnosť Blackmagic Design založili odborníci na postprodukciu a strih videa a má pobočky v USA, Spojenom kráľovstve, Japonsku, Singapure a Austrálii. Viac informácií nájdete na stránke www.blackmagicdesign.com.

O spoločnosti Syntex
Spoločnosť Syntex so sídlom v Prahe bola založená v roku 1994 s cieľom distribuovať produkty a riešenia pre prepis animácií z počítača do videa, počítačovú grafiku, profesionálny strih a spracovanie videa. Je jedným z priekopníkov v Českej republike a etablovala sa ako spoľahlivý a silný partner v oblasti digitálneho spracovania obrazu a zvuku. Spoločnosť Syntex sa venuje distribúcii produktov, technickej podpore a poradenstvu v mnohých odvetviach video a audio produkcie a postprodukcie. Od roku 1999 je zákazníkom na Slovensku k dispozícii dcérska spoločnosť so sídlom v Bratislave. Syntex je distribútorom produktov Blackmagic Design pre český a slovenský trh. Viac informácií nájdete na stránke www.syntex.cz.

Dátum: 27. 06. 2022, Kategória: Novinky