Blackmagic Design uvádza na trh Blackmagic Cloud Pod

Blackmagic Design, značka, ktorú na českom a slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Syntex, uviedla na trh
Blackmagic Cloud Pod, produkt, ktorý umožňuje používať disky USB-C v režime sieťového úložiska. Ponúka rýchle sieťové rozhranie 10G Ethernet, synchronizáciu údajov prostredníctvom služby Dropbox alebo výstup HDMI na monitorovanie stavu úložiska prostredníctvom externého monitora/televízora.

Blackmagic Cloud Pod je už v predaji za cenu 355 EUR bez DPH.

Blackmagic Cloud Pod je ideálny pre filmovú a televíznu produkciu, pretože umožňuje jednoduché zdieľanie videí natočených na diskoch USB-C s inými tvorcami, ako sú strihači alebo koloristi. V závislosti od použitých flash diskov USB-C zvládne dokonca aj náročné médiá Blackmagic RAW digitálnych filmových fotoaparátov s rozlíšením 12K - napriek tomu, že ide o cenovo dostupné riešenie! Flash disky USB-C sú široko používané, často ponúkajú vysoké prenosové rýchlosti, krátke prístupové časy a nízke náklady.

Blackmagic Cloud Pod

Zariadenie Blackmagic Cloud Pod nemá žiadne interné sloty na disky, a preto je veľmi kompaktné, ľahko prenosné a má tichú prevádzku. Je vybavený dvojicou portov USB-C na pripojenie dvoch samostatných diskov a sieťovým rozhraním 10G na dosiahnutie maximálneho výkonu. Výstup HDMI umožňuje pripojenie externého televízora alebo monitora na sledovanie grafického zobrazenia využitia úložiska a sieťového rozhrania. Vďaka 10G Ethernetu a výkonnej internej elektronike je Blackmagic Cloud Pod veľmi rýchlym riešením aj na spracovanie 12K RAW materiálu alebo produkciu s viacerými kamerami a umožňuje naplno využívať moderné USB-C flash disky.

Vytváranie miestnych záloh súborov uložených pomocou služby Dropbox je teraz hračka! Súbory uložené na diskoch Blackmagic Cloud Pod sú okamžite dostupné v miestnych sieťach bez potreby sťahovania súborov uložených na serveroch Dropbox. Okrem toho možno pomocou služby Dropbox synchronizovať viacero vzdialených diskov Blackmagic Cloud Pod alebo Blackmagic Cloud Store, čím sa zabezpečí, že používatelia môžu ľahko spolupracovať na projektoch, nech sú kdekoľvek.

Výstup monitora HDMI umožňuje sledovať stav úložiska Blackmagic Cloud Pod pomocou externého monitora alebo televízora. Náhľad zobrazuje grafické znázornenie disku vrátane aktuálnych prípadov čítania/zápisu v reálnom čase. K dispozícii je aj graf zaťaženia rozhrania Ethernet a zoznam pripojení k službe Dropbox.

Významnou výhodou Blackmagic Cloud Pod je možnosť vytvárať súkromné sieťové úložné zariadenia, nad ktorými majú používatelia plnú kontrolu. Nie je potrebné platiť mesačné predplatné. Neexistuje žiadne sledovanie údajov alebo aktivity používateľa. Na uloženie nastavení sa tiež nemusíte prihlasovať na webovú stránku - Blackmagic Cloud Pod môžete jednoducho ovládať pomocou bezplatnej priloženej aplikácie pre macOS a Windows. To vám umožní vytvoriť súkromné siete mimo internetovej infraštruktúry a bezpečne pracovať s vašimi údajmi v rámci vašej lokálnej siete. Aplikácia tiež zabezpečuje maximálne jednoduché používanie úložiska vrátane jeho konfigurácie alebo nastavenia adresárov na synchronizáciu so službou Dropbox.

Základné funkcie zariadenia Blackmagic Cloud Pod

  • Umožňuje vytvoriť sieťové úložisko pomocou dvoch externých diskov USB-C
  • Hardvérová akcelerácia pre maximálny výkon
  • Synchronizácia so službou Dropbox
  • Monitorovací výstup HDMI na monitorovanie činnosti úložiska v reálnom čase
  • Vysokorýchlostné rozhranie 10G Ethernet
  • Žiadne predplatné, poplatky ani sledovanie aktivity používateľa
  • Softvér pre platformy macOS a Windows

 

Dátum: 20. 04. 2022, Kategória: Novinky