Blackmagic Design odhalují novou režii ATEM Mini Pro ISO - tisková zpráva

TLAČOVÁ SPRÁVA

4. august 2020

Portfólio Blackmagic Design, ktoré na českom a slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Syntex, zahŕňa novú, cenovo dostupnú režijnú kam eru ATEM Mini ProISO s možnosťou nahrávania až 5 stôp videa (4x vstup, 1x výstup z relácie) a možnosťou opätovného strihu záznamu po skončení vysielania relácie. Používateľom poskytuje čistý záznam všetkých vstupov na neskoršiu offline úpravu prostredníctvom funkcií úpravy z viacerých kamier. ATEM Mini Pro ISO tiež ukladá všetky zvukové stopy, grafiku a projekt DaVinci Resolve pre maximálne uľahčenie postprodukcie!

Režijné zariadenia ATEM Mini umožňujú jednoducho vytvárať živé predstavenia napr. pre YouTube a profesionálne firemné prezentácie pomocou Skype alebo Zoom, a to až so štyrmi vstupmi pre kamery alebo možnosťou začleniť do predstavenia výstup z hernej konzoly alebo počítača, napr. prezentáciu PowerPoint. Integrované efektové funkcie umožňujú vytvárať efekty prelínania alebo zábery obraz v obraze, vytvárať priebežne komentované videá atď.

Všetky modely série ATEM Mini majú rozhranie USB pracujúce v režime webovej kamery na streamovanie výstupu programu a výstup HDMI vhodný napríklad na náhľad na televízore a projektore. Modely ATEM Mini Pro umožňujú aj použitie rozhrania USB na nahrávanie na disky USB.Mikrofónové vstupy umožňujú pripojenie mikrofónov na nahrávanie rozhovorov a komentovaných prezentácií.

Režimy ATEM Mini sú vybavené integrovanou kompaktnou konzolou s tlačidlami na výber vstupov a efektov.Modely ATEM Mini Pro ponúkajú ďalšie tlačidlá na ovládanie nahrávania a streamovania a prepínanie výstupov medzi výstupmi z kamery a režimami Program a Multiview. Na zadnom paneli sa nachádzajú vstupy HDMI pre kamery alebo iné zdroje videa, vstupy pre mikrofón, rozhranie USB a výstup HDMI "Aux".

ATEM Mini Pro ISO

Okrem toho nový model ATEM Mini Pro ISO umožňuje nahrávanie piatich video prúdov H.264 v reálnom čase, t. j. všetkých štyroch vstupov a show výstupu. Okrem toho sa projekt DaVinci Resolve ukladá aj na jednoduchú úpravu strihov, zmenu záberov, úpravu zvuku alebo korekciu farieb po skončení vysielania

Možnosť ATEM Mini Pro ISO umožňuje postprodukciu živých vystúpení súčasným nahrávaním piatich stôp videa, t. j. všetkých štyroch neupravených vstupov a výstupu vystúpenia vrátane metadát a časového kódu. Spolu s videami sa ukladajú aj použité statické snímky. Používatelia tak môžu ľahko upravovať už odvysielaný program pomocou farebných korekcií, efektov a novej grafiky. Nahráva sa aj zvuková stránka relácie na účely následnej zvukovej postprodukcie

ATEM Mini Pro ISO dokáže tiež uložiť projekt vo formáte DaVinci Resolve, takže ho možno otvoriť neskôr jediným kliknutím myšou! Súbor projektu zachováva všetky úpravy, efekty prelínania a statické obrázky. To uľahčuje úpravu strihových stôp alebo ich úplné nahradenie pomocou funkcie Sync Bin programu DaVinci Resolve na úpravu viacerých kamier. Na transformáciu projektu Ultra HD a maximálne kvalitné farebné korekcie možno nahrané stopy nahradiť pôvodnými videami Blackmagic RAW z kamier.

Režimy ATEM Mini predstavujú nový štandard v jednoduchosti používania: používatelia prepínajú medzi zdrojmi videa stláčaním tlačidiel 1 až 4. Možno vybrať normálnu úpravu (stlačením tlačidla Cut) alebo prelínanie efektov (Auto). V automatickom režime možno vybrať normálne prelínanie alebo efekty prelínania do farieb a DVA efekty á la posun obrazu. Samozrejme, polohu obrázka môžete rýchlo vybrať v režime "Obraz v obraze".

Vďaka štyrom nezávislým vstupom HDMI je možné pracovať až so štyrmi zdrojmi videa vrátane profesionálnych kamier. Synchronizácia na vstupoch zabezpečuje bezproblémovú kompatibilitu so všetkými bežnými zdrojmi videa, napr. pri práci s neznámym zariadením na nových pracoviskách.Koncerty, spoločenské podujatia, divadelné predstavenia a iné vystúpenia sa dajú jednoducho natáčať profesionálnymi digitálnymi filmovými kamerami!

Modely ATEM Mini Pro obsahujú aj hardvérový enkodér na živé vysielanie relácií prostredníctvom rozhrania Ethernet. To umožňuje streamovanie na platformy, ako sú YouTube, Facebook a Twitch, vo vysokej kvalite, bez rizika výpadku snímok a s jednoduchšou konfiguráciou.
Aplikácia ATEM Software Control ponúka množstvo funkcií na nastavenie streamu a na výstupe s viacerými zobrazeniami sa zobrazuje aj náhľad stavu vysielania vrátane dátového toku.

Varianty ATEM Mini podporujú aj priame nahrávanie streamovaného videa na disky USB. To umožňuje dlhé nahrávky - v rovnakom formáte H.264 so zvukom AAC ako pri streamovaní - ako aj následné nahrávanie na iné online video platformy, ako sú YouTube a Vimeo. Modely ATEM Mini Pro podporujú nekonečné sekvenčné nahrávanie na viacero diskov pripojených napr. cez rozbočovač USB alebo produkt Blackmagic MultiDock. Nastavenia nahrávania a výber disku možno vykonať pomocou softvérového ovládania ATEM; viacnásobný výstup zobrazuje stav nahrávania.

Pre maximálnu kompatibilitu sú adresáre ATEM Mini vybavené výstupom USB, ktorý funguje v režime webovej kamery.Vďaka tomu môžete okamžite začať pracovať s akýmkoľvek programom alebo platformou na živé vysielanie, napr. Open Broadcaster, Skype, Zoom, XSplit Broadcaster, YouTube Live, Facebook Live, Twitch, Periscope, Livestream, Wirecast atď., v kvalite 1080 HD!

Každý zo 4 vstupov HDMI je plne synchronizovaný a automaticky konvertuje signály 1080p, 1080i a 720p na aktuálne režijné rozlíšenie.V prevádzkovom režime Program/Preview môže výstup HDMI zobraziť náhľad výstupu z kamier alebo vytváraného programu, model ATEM Mini Pro ponúka aj výstup s viacerými náhľadmi.

Bezplatná aplikácia ATEM Software Control odomkne skrytý výkon ATEM Mini! Umožňuje plne konfigurovať všetky režijné funkcie cez USB alebo Ethernet; sieťové rozhranie umožňuje aj pripojenie viacerých používateľov. Integrovaná knižnica médií sa dá použiť na import až 20 statických obrázkov RGBA zo softvérového ovládania ATEM pre logá, nápisy alebo úvodné obrazovky, alebo sa dá importovať grafika z programu Photoshop pomocou dodaného zásuvného modulu

.

Modely ATEM Mini sú ideálne na spracovanie spravodajských programov a prezentácií vďaka nástroju ATEM Advanced Chroma Key na kľúčovanie farieb, t. j. odstránenie (zvyčajne zeleného) kľúčovacieho pozadia. Túto funkciu možno použiť aj na odstránenie pozadia titulkov a inej grafiky.

Pri zložitejších produkciách s veľkým počtom kamier je potrebné zobraziť všetky výstupy z kamier a iných zdrojov videa spoločne na jednom monitore. Modely ATEM Mini Pro ponúkajú profesionálny viacnásobný výstup na náhľad všetkých štyroch video vstupov a programovanie a náhľad na jednom monitore alebo televízore HDMI. Každý z náhľadov fotoaparátu zobrazuje aj názov, merače zvuku a indikátor súčtu. V náhľade s viacerými zobrazeniami sa zobrazuje aj prehrávač médií, stav nahrávania a streamovania a virtuálny mixážny pult Fairlight.

Pomocou virtuálneho mixážneho pultu Fairlight umožňujú režijné hlavy ATEM Mini mixovať 12 kanálov zo všetkých zvukových vstupov.Každý kanál možno nezávisle nastaviť pomocou šesťpásmového parametrického ekvalizéra, kompresora, limitéra, expandéra a šumovej brány.

Press Photo
Fotografie všetkých produktov Blackmagic Design
nájdete na www.blackmagicdesign.com/press/images.

O spoločnosti Blackmagic Design
Produkty spoločnosti Blackmagic Design sú lídrami v oblasti strihu videa, digitálnych filmových kamier, farebných korektorov, monitorovania videa, prepínačov signálu, záznamníkov diskov, monitorov kriviek a softvéru na obnovu filmov vo filme, postprodukcii a televízii. Séria kariet na záznam videa DeckLink od spoločnosti Blackmagic Design odštartovala revolúciu v kvalite a dostupnosti. Rad produktov DaVinci na úpravu farebného videa dominuje na filmovom a televíznom trhu od roku 1984 a bol ocenený cenou Emmy™, televíznou obdobou Oscara. Spoločnosť Blackmagic Design pokračuje vo vytváraní inovatívnych produktov v oblasti stereoskopickej produkcie a spracovania 4K videa. Spoločnosť Blackmagic Design založili odborníci na postprodukciu a strih videa a má pobočky v USA, Spojenom kráľovstve, Japonsku, Singapure a Austrálii. Viac informácií nájdete na
www.blackmagicdesign.com.

O spoločnosti Syntex
Spoločnosť Syntex so sídlom v Prahe bola založená v roku 1994 s cieľom distribuovať produkty a riešenia pre prepis animácií z počítača do videa, počítačovú grafiku, profesionálny strih a spracovanie videa. Je jedným z priekopníkov v Českej republike a etablovala sa ako spoľahlivý a silný partner v oblasti digitálneho spracovania obrazu a zvuku. Spoločnosť Syntex sa venuje distribúcii produktov, technickej podpore a poradenstvu v mnohých odvetviach video a audio produkcie a postprodukcie. Od roku 1999 je zákazníkom na Slovensku k dispozícii dcérska spoločnosť so sídlom v Bratislave. Syntex je distribútorom produktov Blackmagic Design pre český a slovenský trh. Viac informácií nájdete na stránke www.syntex.cz.

Dátum: 04. 08. 2020, Kategória: Novinky