Blackmagic Design ATEM Mini Pro ISO

Režim ATEM Mini Pro ISO s nahrávaním až 5 stôp videa (4x vstupy, 1x show výstup) na ext. USB disk a možnosť opätovne upraviť záznam po skončení vysielania relácie! Poskytuje používateľom čistý záznam všetkých vstupov na neskoršiu offline úpravu prostredníctvom funkcií úpravy z viacerých kamier. ATEM Mini Pro ISO tiež ukladá všetky zvukové stopy, grafiku a…

Viac informácií

576 € s DPH 480 € bez DPH
-+
Osobné prevzatie: zajtra od 09:00
Odošleme: zajtra
Skladom 2 ks
Bratislava 2 ks, Budapest 1 ks
Popis produktu

Popis produktu

Režim ATEM Mini Pro ISO s nahrávaním až 5 stôp videa (4x vstupy, 1x show výstup) na ext. USB disk a možnosť opätovne upraviť záznam po skončení vysielania relácie! Poskytuje používateľom čistý záznam všetkých vstupov na neskoršiu offline úpravu prostredníctvom funkcií úpravy z viacerých kamier. ATEM Mini Pro ISO tiež ukladá všetky zvukové stopy, grafiku a projekt DaVinci Resolve pre maximálne uľahčenie postprodukcie!

Režijné zariadenia ATEM Mini umožňujú jednoducho vytvárať živé predstavenia napr. pre YouTube a profesionálne firemné prezentácie pomocou Skype alebo Zoom, až štyri kamerové vstupy alebo možnosť integrovať výstup z hernej konzoly alebo počítača do predstavenia, napr. prezentácie PowerPoint. Vstavané funkcie efektov umožňujú vytvárať efekty prelínania alebo zábery obraz v obraze, vytvárať priebežne komentované videá atď.

Všetky modely série ATEM Mini majú rozhranie USB pracujúce v režime webovej kamery na výstup streamovaných relácií a výstup HDMI vhodný napríklad na náhľad pomocou televízorov a projektorov. Modely ATEM Mini Pro umožňujú aj použitie rozhrania USB na nahrávanie na disky USB. Mikrofónové vstupy umožňujú pripojenie mikrofónov na nahrávanie rozhovorov a komentárov k prezentáciám.

Režimy ATEM Mini majú integrovanú kompaktnú konzolu s tlačidlami na výber vstupov a efektov. Modely ATEM Mini Pro ponúkajú ďalšie tlačidlá na ovládanie nahrávania a streamovania a prepínanie výstupov medzi výstupmi z kamery a režimami Program a Multiview. Na zadnom paneli sa nachádzajú vstupy HDMI pre kamery alebo iné zdroje videa, vstupy pre mikrofón, rozhranie USB a výstup HDMI "Aux".

ATEM Mini Pro ISO
Okrem toho nový model ATEM Mini Pro ISO umožňuje nahrávanie piatich video prúdov H.264 v reálnom čase, t. j. všetkých štyroch vstupov a výstupu show.Okrem toho sa projekt DaVinci Resolve ukladá aj na jednoduchú úpravu strihov, zmenu záberov, úpravu zvuku alebo korekciu farieb po skončení vysielania.

Možnosť ATEM Mini Pro ISO umožňuje postprodukciu živých vystúpení súčasným nahrávaním piatich stôp videa, t. j. všetkých štyroch neupravených vstupov a výstupu vystúpenia vrátane metadát a časového kódu. Spolu s videami sa ukladajú aj použité statické snímky. Používatelia tak môžu ľahko upravovať už odvysielaný program pomocou farebných korekcií, efektov a novej grafiky. Nahráva sa aj zvuková stránka relácie na účely následnej zvukovej postprodukcie.

ATEM Mini Pro ISO dokáže tiež uložiť projekt vo formáte DaVinci Resolve, takže ho možno otvoriť neskôr jediným kliknutím myšou! Súbor projektu zachováva všetky úpravy, efekty prelínania a statické obrázky. To uľahčuje úpravu strihových stôp alebo ich úplné nahradenie pomocou funkcie Sync Bin programu DaVinci Resolve na úpravu viacerých kamier. Na transformáciu projektu Ultra HD a maximálne kvalitné farebné korekcie možno nahrané stopy nahradiť pôvodnými videami Blackmagic RAW z kamier.

Ergonómia
Režimy ATEM Mini predstavujú nový štandard v jednoduchosti používania: používatelia prepínajú medzi zdrojmi videa stláčaním tlačidiel 1 až 4. Možno vybrať normálnu úpravu (stlačením tlačidla Cut) alebo prelínanie efektov (Auto). V automatickom režime možno vybrať normálne prelínanie alebo efekty prelínania do farieb a DVA efekty á la posun obrazu. Samozrejme, polohu obrázka môžete rýchlo vybrať v režime "Obraz v obraze".

Vstupy HDMI
So štyrmi nezávislými vstupmi HDMI možno pracovať až so štyrmi zdrojmi videa vrátane profesionálnych kamier. Synchronizácia na vstupoch zabezpečuje bezproblémovú kompatibilitu so všetkými bežnými zdrojmi videa, napr. pri práci s neznámym zariadením na nových pracoviskách. Koncerty, spoločenské podujatia, divadelné predstavenia a iné vystúpenia sa dajú jednoducho natáčať profesionálnymi digitálnymi filmovými kamerami!

Každý zo 4 vstupov HDMI je plne synchronizovaný a automaticky konvertuje signály 1080p, 1080i a 720p na aktuálne rozlíšenie nad hlavou. V pracovnom režime Program/Preview môže výstup HDMI zobraziť náhľad výstupu z kamier alebo vytváraného programu, model ATEM Mini Pro ponúka aj výstup s viacerými zobrazeniami.

Hardvérový snímač
Modely ATEM Mini Pro navyše poskytujú hardvérový kodér na živé streamovanie relácií cez rozhranie Ethernet. To umožňuje streamovanie na platformy, ako sú YouTube, Facebook a Twitch, vo vysokej kvalite, bez rizika výpadku snímok a s jednoduchšou konfiguráciou. Aplikácia ATEM Software Control ponúka množstvo funkcií na nastavenie streamu, náhľad stavu vysielania sa zobrazuje aj na výstupe multiview vrátane dátového toku.

Pre maximálnu kompatibilitu sú režijné zariadenia ATEM Mini vybavené výstupom USB, ktorý funguje v režime webovej kamery. Vďaka tomu môžete okamžite začať pracovať s akýmkoľvek programom alebo platformou na živé vysielanie, napr. Open Broadcaster, Skype, Zoom, XSplit Broadcaster, YouTube Live, Facebook Live, Twitch, Periscope, Livestream, Wirecast atď., v kvalite 1080 HD!

Nahrávanie na disky USB
Varianty ATEM Mini podporujú aj priame nahrávanie streamovaného videa na disky USB. To umožňuje dlhé nahrávky - v rovnakom formáte H.264 so zvukom AAC ako pri streamovaní - ako aj následné nahrávanie na iné online video platformy, ako sú YouTube a Vimeo. Modely ATEM Mini Pro podporujú nekonečné sekvenčné nahrávanie na viacero diskov pripojených napr. cez rozbočovač USB alebo produkt Blackmagic MultiDock. Nastavenia nahrávania a výber disku možno vykonať pomocou softvérového ovládania ATEM; viacnásobný výstup zobrazuje stav nahrávania.

Ovládanie softvéru ATEM
Bezplatná aplikácia ATEM Software Control odomkne skrytý výkon ATEM Mini overhead! Umožňuje plne konfigurovať všetky režijné funkcie cez USB alebo Ethernet; sieťové rozhranie navyše umožňuje pripojenie viacerých používateľov.
Integrovaná knižnica médií sa dá použiť na import až 20 statických obrázkov RGBA zo softvérového ovládania ATEM pre logá, nápisy alebo úvodné obrazovky, alebo sa dá importovať grafika z programu Photoshop pomocou dodaného zásuvného modulu

.

Modely ATEM Mini sú ideálne na spracovanie spravodajských programov a prezentácií vďaka nástroju ATEM Advanced Chroma Key na kľúčovanie farieb, t. j. odstránenie (zvyčajne zeleného) kľúčovacieho pozadia. Túto funkciu možno použiť aj na odstránenie pozadia titulkov a inej grafiky.

Viacnásobné zobrazenie
Pri zložitejších produkciách s viacerými kamerami je potrebné zobraziť všetky výstupy z kamier a iných zdrojov videa spoločne na jednom monitore.Modely ATEM Mini Pro ponúkajú profesionálny viacnásobný výstup na náhľad všetkých štyroch video vstupov a programovanie a náhľad na jednom monitore alebo televízore HDMI. Každý z náhľadov fotoaparátu zobrazuje aj názov, merače zvuku a indikátor súčtu. V náhľade s viacerými zobrazeniami sa zobrazuje aj prehrávač médií, stav nahrávania a streamovania a virtuálny mixážny pult Fairlight.

Fairlight audio
Pomocou virtuálneho mixážneho pultu Fairlight umožňujú režijné hlavy ATEM Mini mixovať 12 kanálov zo všetkých zvukových vstupov. Každý kanál možno nezávisle nastaviť pomocou šesťpásmového parametrického ekvalizéra, kompresora, limitéra, expandéra a šumovej brány.


Aktualizácia ATEM 8.5 (9/2020)
Verzia 8.5 implementuje podporu pre nový produkt ATEM Streaming Bridge a opravuje chybu spôsobujúcu (občasnú) chybnú A/V synchronizáciu pre režijný výstup ATEM Mini v režime webovej kamery USB.

Aktualizácia ATEM 8.5.1 (10/2020)

FW 8.5.1 zvyšuje kompatibilitu so zariadeniami pripojenými cez HDMI a umožňuje nastaviť jas tlačidiel podsvietenia na všetkých variantoch ATEM Mini. V prípade verzií ATEM Mini Pro a ATEM Mini Pro ISO umožňuje uchovávanie obrazových údajov v rezervoári médií aj po vypnutí zariadenia.

Aktualizácia ATEM 8.5.2 (11/2020)

Opravuje chybu spôsobujúcu nekompatibilitu niektorých USB diskov s modelmi ATEM Mini Pro a ATEM Mini Pro ISO! Inštalácia aktualizácie sa odporúča všetkým používateľom.

Aktualizácia ATEM 8.6 (2/2021)

Streamovanie cez dátové pripojenie 4G/5G mobilných telefónov pripojených k rozhraniu USB. Podpora nových modelov ATEM Mini Extreme a Extreme ISO.

Aktualizácia ATEM 8.6.1 (4/2021)
Aktualizácia ATEM 8.6.1 je určená pre modely ATEM Mini Pro / Pro ISO a ATEM Mini Extreme / Extreme ISO, v ktorej je implementovaná možnosť nastavenia priority pripojenia (Ethernet vs. mobilné dáta) a podpora šifrovania TLS 1.2.

Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Réžie
K tomuto produktuBlackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K
Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K

Hlavné parametre

Video vstup enkodéraHDMI
Počet vstupov režie4
Vstupy režieHDMI
Stream službyYouTube Live
Stream službyFacebook Live
Výstupy režieHDMI
Interný záznamÁno
Scaler na vstupochÁno
Rozlišenie režieHD
Funkcie režieStreaming
Funkcie režieZáznam
Funkcie režieMultiviewer/ Kvadrátor
Funkcie režieISO záznam 5 streamů
PRÍSLUŠENSTVO (17)

Kamery

 • -10 %
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K

Na ceste 1 ks
bez DPH 1 070.1 € 1 284.12 €

Príslušenstvo, klietky tašky, karty

HPRC 2300E Hard Case bez výplne

7-14 dní
bez DPH 82.5 € 99 €

HPRC2300 FOR ATEM MINI, ATEM MINI PRO OR ATEM MINI PRO ISO

Skladom 2 ks
bez DPH 140 € 168 €

Monitory

 • Novinka
 • Doprava zdarma

Feelworld Seetec ATEM156-CO 15,6" multifunkčný monitor HDMI (prenosný)

Na odoslanie 1 ks
bez DPH 635.45 € 762.55 €
 • Doprava zdarma

Teradek Wave

7-14 dní
bez DPH 1 103.1 € 1 323.72 €

Software, ovládače, diskové polia

 • Doprava zdarma

NewBlue Titler Live 5 Present

7-14 dní
bez DPH 746.36 € 895.63 €
 • Doprava zdarma

NewBlue Titler Live 5 Sport

7-14 dní
bez DPH 1 078.08 € 1 293.7 €
 • Doprava zdarma

Skaarhoj Quick Pad (Black)

Na odoslanie 1 ks
bez DPH 769 € 922.8 €
 • Doprava zdarma

NewBlue Titler Live 5 Broadcast

7-14 dní
bez DPH 3 731.8 € 4 478.16 €

Štúdiová technika

Blackmagic Design ATEM Streaming Bridge

14-30 dní
bez DPH 249 € 298.8 €
 • Doprava zdarma

Skaarhoj PTZ Wiz (modrý)

3-5 dní
bez DPH 922.66 € 1 107.19 €

Blackmagic Design Micro Converter BiDirectional SDI/HDMI 3G (bez zdroja)

Skladom > 5 ks
bez DPH 69 € 82.8 €

Putsko WiFi Tally Micro

Skladom 4 ks
bez DPH 45.83 € 55 €
 • Doprava zdarma

Skaarhoj Mini Fly

Na odoslanie 1 ks
bez DPH 1 049 € 1 258.8 €
 • Doprava zdarma

Skaarhoj PTZ Wiz (čierny)

3-5 dní
bez DPH 922.66 € 1 107.19 €

Putsko WiFi Tally Advanced

Skladom 4 ks
bez DPH 62.5 € 75 €

Videorekordéry

 • -10 %
 • Doprava zdarma

Blackmagic Design HyperDeck Shuttle HD

Skladom 1 ks
bez DPH 431.1 € 517.32 €
ALTERNATÍVY (4)
 • Doprava zdarma

vMix HD

Na odoslanie 3 ks
bez DPH 318.18 € 381.82 €
 • Doprava zdarma

AVMATRIX HVS0402U 4-Channel Live Streaming Video Switcher

Na odoslanie 2 ks
bez DPH 549 € 658.8 €
 • Doprava zdarma

Datavideo SE-500HD

ŠPECIÁLNA AKCIA
Na odoslanie 1 ks
bez DPH 818.35 € 982.02 €
 • Doprava zdarma

Sony MCX-500

na požiadanie
bez DPH 2 260 € 2 712 €