Blackmagic Design ATEM Mini Extreme ISO

Blackmagic Design ATEM Mini Extreme je najväčší model z radu kompaktných režijných kamier ATEM Mini na odbavovanie živých vystúpení. Ide o najvýkonnejšiu režijnú zbernicu s jedným efektom v ponuke spoločnosti Blackmagic Design: má 8 vstupov, 4 moduly ATEM Advanced Chroma Keyer, 6 efektov DVE, 2 prehrávače médií, 2 nadväzujúce tlačidlá, 16-segmentový displej s viacerými zobrazeniami, 2 rozhrania USB a viacero výstupov HDMI. Okrem toho ponúka variant ATEM Mini Extreme ISO možnosť nahrávania 9 stôp, t. j. všetkých 8 vstupov a výstupov relácie. Oba modely sú vybavené funkciami na streamovanie relácií na YouTube, Facebook, Twitter a ďalšie platformy.

Viac informácií

1 366.8 € s DPH 1 139 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Praha na ceste > 5 ks, Bratislava 3 ks
Doprava zdarma pri nákupe tohto produktu
Kód tovaru:
SWATEMMINICEXTISO
Pridať do porovnania
Popis produktu

Popis produktu

Blackmagic Design ATEM Mini Extreme je najväčší model z radu kompaktných režijných kamier ATEM Mini na odbavovanie živých vystúpení. Ide o najvýkonnejšiu režijnú zbernicu s jedným efektom v ponuke spoločnosti Blackmagic Design: má 8 vstupov, 4 moduly ATEM Advanced Chroma Keyer, 6 efektov DVE, 2 prehrávače médií, 2 nadväzujúce tlačidlá, 16-segmentový displej s viacerými zobrazeniami, 2 rozhrania USB a viacero výstupov HDMI. Okrem toho ponúka variant ATEM Mini Extreme ISO možnosť nahrávania 9 stôp, t. j. všetkých 8 vstupov a výstupov relácie. Oba modely sú vybavené funkciami na streamovanie relácií na YouTube, Facebook, Twitter a ďalšie platformy.

Režijné zariadenia ATEM Mini umožňujú jednoducho vytvárať živé predstavenia napr. pre YouTube a profesionálne firemné prezentácie pomocou Skype alebo Zoom, viacerých kamerových vstupov alebo možnosti začleniť výstup z hernej konzoly alebo počítača do predstavenia, napr. prezentácie PowerPoint. Integrované funkcie efektov umožňujú vytvárať efekty prelínania alebo zábery obraz v obraze, vytvárať priebežne komentované videá atď.

Všetky modely série ATEM Mini majú rozhranie USB pracujúce v režime webovej kamery na streamovanie výstupu a výstup HDMI vhodný napríklad na náhľad na televízore a projektore. Modely ATEM Mini Pro a Extreme umožňujú aj použitie rozhrania USB na nahrávanie na disky USB. Mikrofónové vstupy potom umožňujú pripojenie mikrofónov na nahrávanie rozhovorov a komentárov k prezentáciám.

Režimy ATEM Mini majú integrovanú kompaktnú konzolu s tlačidlami na výber vstupov a efektov. Modely ATEM Mini Pro a Extreme ponúkajú aj tlačidlá na ovládanie nahrávania a streamovania a prepínanie výstupu medzi výstupmi z kamery a režimami Program a Multiview. Na zadnom paneli sa nachádzajú vstupy HDMI pre kamery alebo iné zdroje videa, vstupy pre mikrofón, rozhranie USB a výstupy HDMI ("Aux").

Streamovanie
Modely ATEM Mini Pro a ATEM Mini Extreme sú doplnené o hardvérový enkodér na živé streamovanie relácií cez rozhranie Ethernet. To umožňuje streamovanie na platformy, ako sú YouTube, Facebook a Twitch, vo vysokej kvalite, bez rizika výpadku snímok a s jednoduchšou konfiguráciou. Aplikácia ATEM Software Control ponúka množstvo funkcií na nastavenie vysielania; na výstupe s viacerými zobrazeniami sa zobrazuje aj náhľad stavu vysielania vrátane dátového toku. Pokročilí používatelia a štúdioví inžinieri môžu upravovať profily streamovania v súbore XML, ktorý obsahuje kompletné nastavenia zariadenia.

Na jednoduchšie streamovanie z miest mimo štúdia podporujú modely ATEM Mini Pro a Extreme pripojenie k internetu prostredníctvom mobilných telefónov 4G a 5G (s iOS a Androidom) a rozhraní USB. Túto funkciu možno použiť aj na vytvorenie záložného pripojenia k rozhraniu Ethernet na zvýšenie prevádzkovej spoľahlivosti. Po pripojení sa telefón napája aj z rozhrania USB.

Nahrávanie na disky USB
Varianty ATEM Mini Pro a Extreme podporujú aj priame nahrávanie streamovaného videa na disky USB. To umožňuje dlhé nahrávky - v rovnakom formáte H.264 so zvukom AAC ako pri streamovaní - ako aj následné nahrávanie na iné online video platformy, ako sú YouTube alebo Vimeo. Režijné zariadenia podporujú nekonečné sekvenčné nahrávanie na viacero diskov pripojených napr. cez rozbočovač USB alebo produkt Blackmagic MultiDock. Nastavenia nahrávania a výber disku možno vykonať pomocou softvérového ovládania ATEM; viacnásobný výstup zobrazuje stav nahrávania.

Verzie ATEM Mini Pro ISO a Extreme ISO umožňujú následnú postprodukciu živých vystúpení súčasným nahrávaním viacerých stôp videa, t. j. všetkých neupravených vstupov a výstupov vystúpenia vrátane metadát a časového kódu. Spolu s videami sa ukladajú aj použité statické snímky. Používatelia tak môžu ľahko upravovať už odvysielaný program pomocou farebných korekcií, efektov a novej grafiky. Nahráva sa aj zvuková stránka relácie na účely následnej zvukovej postprodukcie.

Modely ISO dokážu tiež uložiť projekt vo formáte DaVinci Resolve, takže ho možno následne otvoriť jediným kliknutím myšou! Súbor projektu zachováva všetky úpravy, efekty prelínania a statické obrázky. To uľahčuje úpravu strihových stôp alebo ich úplné nahradenie pomocou funkcie Sync Bin programu DaVinci Resolve na úpravu viacerých kamier. Na transformáciu projektu Ultra HD a maximálne kvalitné farebné korekcie možno nahrané stopy nahradiť pôvodnými videami Blackmagic RAW z kamier.

Vstupy/výstupy
Dva nezávislé stereofónne zvukové vstupy s konektormi 3,5 mm jack umožňujú používať napríklad klopové mikrofóny na vysielanie rozhovorov a diskusií. Zvukové jadro ATEM Mini je založené na technológiách Fairlight na vysokokvalitné a stabilné mixovanie všetkých zdrojov zvuku (HDMI, mikrofónové vstupy) v reálnom čase. Varianty ATEM Mini Extreme ponúkajú dodatočný výstup na slúchadlá.

Každý zo vstupov HDMI je plne synchronizovaný a automaticky konvertuje signály 1080p, 1080i a 720p na aktuálne režijné rozlíšenie. V prevádzkovom režime Program/Preview môže výstup HDMI zobraziť náhľad výstupu z kamier alebo vytváraného programu, modely ATEM Mini Pro a Extreme ponúkajú ďalší výstup s viacerými náhľadmi.

Ovládanie softvéru ATEM
Bezplatná aplikácia ATEM Software Control odomkne skrytý výkon režijných zariadení ATEM Mini! Umožňuje plne konfigurovať všetky režijné funkcie cez USB alebo Ethernet; sieťové rozhranie umožňuje aj pripojenie viacerých používateľov. Integrovanú knižnicu médií možno použiť na import až 20 statických obrázkov RGBA zo softvérového ovládania ATEM pre logá, nadpisy alebo úvodné obrazovky, alebo možno importovať grafiku z programu Photoshop pomocou dodaného zásuvného modulu. Okrem toho je možné ukladať režijné nastavenia do súborov XML alebo diaľkovo ovládať diskové rekordéry HyperDeck cez rozhranie Ethernet.

Účinky DVE
Modely ATEM Mini Extreme ponúkajú štyri efekty kľúčovania v režime chroma na jednoduché vytváranie veľkolepých virtuálnych štúdií až so štyrmi kamerami. Pomocou ôsmich vstupov možno pripojiť štyri kamery a rovnaký počet generovaných pozadí zo systému virtuálneho štúdia. Prípadne je možné vytvoriť statické pozície kamery a ako pozadie použiť statické obrázky z interných knižníc a prehrávačov médií. Samozrejme, je možné vytvoriť makrá na zmenu fotoaparátov a nahrať správne pozadia do knižníc médií. Ďalšou možnosťou je použiť produkt a softvér DeckLink Quad HDMI na vytváranie virtuálnych štúdií v reálnom čase.

Okrem dvoch nezávislých efektov DVE v modeloch ATEM Mini Extreme je k dispozícii aj veľmi výkonný kompozičný procesor SuperSource so štyrmi ďalšími vrstvami DVE a ďalšou vrstvou pre pozadie. Ktorýkoľvek z režijných vstupov zariadenia ATEM Mini Extreme možno použiť ako zdroj pre jednotlivé vrstvy DVE, ktoré sa potom skombinujú s pozadím vybraným z knižnice médií. Nástroj SuperSource je ideálny na kompozície obraz v obraze s viacerými prezentujúcimi a hosťami, pričom zachováva dva efekty DVE pre ďalšiu grafiku.

Multiview
Pri zložitejších produkciách s väčším počtom kamier je potrebné zobraziť všetky výstupy z kamier a iných zdrojov videa spoločne na jednom monitore. Modely ATEM Mini Pro a ATEM Mini Extreme ponúkajú profesionálny viacnásobný výstup na náhľad všetkých video vstupov a zobrazenie programu a náhľadu na monitore alebo televízore HDMI. Každý z náhľadov fotoaparátu zobrazuje aj názov, merače zvuku a indikátor súčtu. V náhľade s viacerými zobrazeniami sa zobrazuje aj prehrávač médií, stav nahrávania a streamovania a virtuálny mixážny pult Fairlight.

ATEM Streaming Bridge
ATEM Streaming Bridge je špecializovaný prevodník videostreamov H.264 z režijných zariadení ATEM Mini Pro a ATEM Mini Extreme na rozhrania SDI a HDMI. To uľahčuje prenos videa v rámci miestnych sietí alebo globálne cez internet. Použitý videokodek H.264 zaručuje vysokú kvalitu obrazu pri nízkom dátovom toku. ATEM Streaming Bridge preto umožňuje vytvoriť rozvetvenú sieť štúdií vybavených ATEM Mini Pro a Extreme a spolupracovať tak napríklad s blogermi alebo miestnymi spravodajskými organizáciami. Softvér ATEM sa postará o vytvorenie konfiguračného súboru, ktorý môžu používatelia poslať e-mailom jednotlivým štúdiám.

Hlavné vlastnosti ATEM Mini Extreme a ATEM Mini Extreme ISO

 • Miniatúrne stropné zariadenie s integrovaným ovládacím panelom
 • 8 vstupov na pripojenie kamier a iných zariadení
 • Streamovanie cez ethernetové alebo mobilné pripojenie
 • Podporuje dátové pripojenie telefónu 4G a 5G
 • Nahrávanie videa H.264 na disky USB
 • Dva stereo audio vstupy na pripojenie mikrofónov atď.
 • Automatická konverzia a synchronizácia štandardov pre všetky vstupy
 • Bezplatná aplikácia ATEM Software Control pre macOS a Windows
 • Interná knižnica médií pre 20 statických obrázkov RGBA
 • 4 efekty ATEM Advanced Chroma Keyer
 • 2 nezávislé efekty DVE a efekt SuperSource so 4 ďalšími vrstvami DVE
 • 16-segmentový viacnásobný náhľad

Aktualizácia ATEM 8.6.1 (4/2021)
Aktualizácia 8.6.1 pre ATEM overhead je určená pre modely ATEM Mini Pro / Pro ISO a ATEM Mini Extreme / Extreme ISO, kde zavádza možnosť nastavenia priority pripojenia (Ethernet vs. mobilné dáta) a podporu šifrovania TLS 1.2.

Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Réžie

Hlavné parametre

Počet vstupov režie8
Vstupy režieHDMI
Výstupy režieHDMI
Scaler na vstupochÁno
Rozlišenie režieHD
Funkcie režieStreaming
Funkcie režieZáznam
Funkcie režieAUX
Funkcie režieAudio Mixer
Funkcie režieMultiviewer/ Kvadrátor
Ovládací panelÁno
PRÍSLUŠENSTVO (5)

Príslušenstvo, klietky tašky, karty

 • Doprava zdarma

HPRC2500 FOR ATEM MINI EXTREME OR ATEM MINI EXTREME ISO (s výplňou)

7-14 dní
bez DPH 219 € 262.8 €
 • Doprava zdarma

HPRC 2500E HPRC Hard Case bez výplne

7-14 dní
bez DPH 146.67 € 176 €

Monitory

 • Novinka
 • Doprava zdarma

Teradek Wave

7-14 dní
bez DPH 1 058.4 € 1 270.08 €

Štúdiová technika

 • Novinka
 • Doprava zdarma

Skaarhoj PTZ Wiz (modrý)

3-5 dní
bez DPH 885.27 € 1 062.32 €
 • Novinka
 • Doprava zdarma

Skaarhoj PTZ Wiz (černý)

3-5 dní
bez DPH 885.27 € 1 062.32 €
ALTERNATÍVY (1)
 • -5 %
 • Doprava zdarma

Datavideo SE-3200

7-14 dní
bez DPH 5 748 € 6 897.6 €