Blackmagic Design Web Presenter HD

Blackmagic Design Web Presenter HD je kompletné riešenie na streamovanie videa H.264 na YouTube, Facebook, Twitter a ďalšie. Nový variant Web Presenter HD je vybavený vstupom 12G-SDI s konverziou rozlíšenia a umožňuje streamovať priamo zo zariadení HD alebo Ultra HD v plnom rozlíšení 1080p. Ponúka tiež integrovaný predný panel s LCD displejom, funkciu webovej kamery USB a jedinečný monitorovací výstup s meračmi zvuku, stavom toku a informáciami o dátach SDI.

Viac informácií

526.8 € s DPH 439 € bez DPH
-+
Dostupnosť
Praha > 5 ks, Bratislava 2 ks
Doprava zdarma pri nákupe tohto produktu
Kód tovaru:
BDLKWEBPTRPRO
Pridať do porovnania
Popis produktu

Popis produktu

Blackmagic Design Web Presenter HD je kompletné riešenie na streamovanie videa H.264 na YouTube, Facebook, Twitter a ďalšie. Nový variant Web Presenter HD je vybavený vstupom 12G-SDI s konverziou rozlíšenia a umožňuje streamovať priamo zo zariadení HD alebo Ultra HD v plnom rozlíšení 1080p. Ponúka tiež integrovaný predný panel s LCD displejom, funkciu webovej kamery USB a jedinečný monitorovací výstup s meračmi zvuku, stavom toku a informáciami o dátach SDI.

Blackmagic Web Presenter je hardvérové streamovacie riešenie so sieťovým rozhraním Ethernet na živé streamovanie na YouTube, Facebook, Twitter a ďalšie platformy. Je to nástupca vysielania pre moderné publikum internetového veku! Okrem toho ponúka rozhranie USB, ktoré umožňuje používanie v režime webovej kamery s akoukoľvek aplikáciou na streamovanie vrátane komunikačných platforiem Skype alebo Zoom. Streamovanie sa môže uskutočňovať cez rozhranie Ethernet alebo pomocou mobilných telefónov 5G a 4G. Webový prezentér je vybavený aj monitorovacím výstupom, ktorý zobrazuje video, audio metre a rôzne informácie o údajoch SDI atď.

Jednoduché streamovanie
Blackmagic Web Presenter podporuje všetky bežné streamovacie platformy; jeho hardvér bol navrhnutý na profesionálne streamovanie vo vysielacej kvalite bez výpadkov snímok. Nastavenie zariadenia je jednoduché: stačí ho pripojiť k internetu a pomocou nástroja Web Presenter Utility vybrať cieľovú platformu a aktualizovať kľúč na streamovanie. Na jeho prevádzku preto nie je potrebný ďalší počítač ani zložitý softvér na streamovanie. Po pripojení k zdroju videa SDI - napríklad k režisérovi alebo kamere - sa priamo pripojí k internetu prostredníctvom zabudovaného sieťového portu alebo dátového pripojenia mobilného telefónu. Súčasne možno v režime webovej kamery používať aj výstup USB.

Mobilné pripojenie
Na streamovanie z miest mimo štúdia možno použiť zálohu hlavného ethernetového pripojenia vo forme mobilného dátového pripojenia 4G/5G pre telefóny so systémom iOS alebo Android. Na tento účel sa používajú porty USB na prednom a zadnom paneli: Blackmagic Web Presenter automaticky rozpozná mobilné pripojenie a môže ho použiť na hlavné streamovanie alebo ako automatickú zálohu pre ethernetové pripojenie. Toto nastavenie závisí výlučne od používateľa.

Režim webovej kamery
Pre maximálnu kompatibilitu je Blackmagic Web Presenter vybavený dvojicou portov USB, ktoré umožňujú streamovanie 1080 HD videa v režime webovej kamery. Možno ho preto pripojiť prakticky k akémukoľvek počítaču a používať akýkoľvek softvér, napríklad Zoom, Microsoft Teams, Skype, Open Broadcaster, XSplit Broadcaster a mnohé ďalšie.

Monitorovanie výstupu
Tradičné televízne vysielače sú dôležitou súčasťou každej televíznej stanice, ale streamovacie servery sú teraz rovnako dôležitým článkom výrobného reťazca. Preto je Blackmagic Web Presenter vybavený monitorovacím výstupom, ktorý zobrazuje úrovne zvuku, dátový tok, aktuálne nastavenia prúdu alebo informácie o dátach SDI. Monitorovací výstup 1080 HD je prítomný na rozhraní SDI aj HDMI, a preto sa môže používať napríklad v spojení so smerovačom SDI (na monitorovanie viacerých jednotiek), ako aj s bežným televízorom HDMI. Dodávaný softvér Blackmagic Web Presenter Utility pre macOS a Windows sa používa na nastavenie viacerých zariadení Web Presenter, ako aj na aktualizáciu firmvéru. Rozhrania USB a Ethernet umožňujú pripojenie k počítačom a na nastavenie zariadení možno použiť aj predný displej LCD.

Rozhranie 12G-SDI
Vďaka vstupu 12G-SDI podporuje Blackmagic Web Presenter všetky formáty HD a Ultra HD až do 2160p60. K dispozícii je aj výstup 12G-SDI na reťazové zapojenie viacerých webových preserverov a jednoduché streamovanie na viaceré platformy. Produkt využíva technológiu Teranex na konverziu HD alebo Ultra HD videa do formátu HD 1080p, ktoré sa ďalej spracúva hardvérovým kodérom H.264. Okrem streamovania sa Blackmagic Web Presenter môže používať aj ako súkromné, globálne SDI pripojenie medzi lokalitami: voliteľný produkt ATEM Streaming Bridge konvertuje H.264 stream späť na SDI!

Prebytočnosť
Redundancia funkcií zabezpečuje vysokú prevádzkovú spoľahlivosť zariadenia: okrem možnosti streamovania cez ethernetové rozhranie a mobilného pripojenia zahŕňa aj vstupy striedavého aj jednosmerného prúdu. Vďaka tomu ho možno napájať nielen zo siete, ale aj z batérií.

Teranex Mini
Produkt Blackmagic Web Presenter je založený na modulárnej sérii Teranex Mini. So šírkou iba 5,5" sa veľmi ľahko prenáša a rovnako ľahko sa dá nainštalovať do voliteľného stojana, do ktorého sa zmestia až tri zariadenia, alebo do iných produktov, ako je napríklad ATEM Television Studio HD!

Hlavné funkcie Blackmagic Web Presenter HD

  • Kompletné riešenie na streamovanie pre YouTube, Facebook, Twitter a ďalšie platformy
  • Streamovanie cez Etheret alebo telefóny 4G/5G pripojené k rozhraniu USB
  • Hardvérový kodér H.264
  • Výstup USB v režime webovej kamery pre maximálnu kompatibilitu
  • Monitorovanie výstupu vrátane zobrazenia úrovní zvuku, dátového toku a metadát SDI
  • Konfiguračný softvér Web Presenter Utility pre macOS a Windows
  • Vstup 12G-SDI s konverziou rozlíšenia podporujúcou technológie HD aj Ultra HD
  • Vstupy striedavého a jednosmerného prúdu (12V=)

Aktualizácia Web Presente 2.1 (3/2021)
Aktualizácia 2.1 prináša vylepšenú latenciu pri prepínaní medzi mobilným pripojením a sieťou Ethernet počas streamovania s nižším dátovým tokom, ako aj vylepšenú kompatibilitu s Rec. 2020. Web Presenter 2.1 tiež implementuje ikonu telefónu na LCD displeji počas streamovania cez mobilné pripojenie, resetuje merače zvuku na 0 dB, keď je zdroj videa odpojený, a ponúka podporu protokolu Transport Layer Security 1.2.

Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Enkodéry

Hlavné parametre

Video vstup enkodéra12G-SDI
Stream kodek OUTAVC(H.264)
Stream službyYouTube Live
Stream službyFacebook Live
Stream službySkype
Stream službyWOWZA
Stream službyRTMP/RTSP
Stream službyTwitch

Ostatné parametre

Kompaktné a prenosnéÁno
PRÍSLUŠENSTVO (1)

Štúdiová technika

Blackmagic Design Teranex Mini Rack Shelf

Skladom > 5 ks
bez DPH 79 € 94.8 €
ALTERNATÍVY (1)
  • Doprava zdarma

Blackmagic Design Web Presenter 4K

Skladom 5 ks
bez DPH 609 € 730.8 €