Atomos Shogun (2023)

Najnovšia generácia videokamier/monitorov Shogun, Shogun a Shogun Ultra nadväzuje na nové modely Ninja a predstavuje úplne nový operačný systém AtomOS 11 s množstvom inovácií vrátane nástroja na expozíciu EL Zone, zobrazenia ARRI False Color a nových nástrojov na plánované prehrávanie a nahrávanie. Oba modely teraz štandardne ponúkajú viacero kodekov: 6K Apple…

Viac informácií

1 198.8 € s DPH 999 € bez DPH
-+
Dostupnosť
na požiadanie
Popis produktu

Popis produktu

Najnovšia generácia videokamier/monitorov Shogun, Shogun a Shogun Ultra nadväzuje na nové modely Ninja a predstavuje úplne nový operačný systém AtomOS 11 s množstvom inovácií vrátane nástroja na expozíciu EL Zone, zobrazenia ARRI False Color a nových nástrojov na plánované prehrávanie a nahrávanie. Oba modely teraz štandardne ponúkajú viacero kodekov: 6K Apple ProRes RAW (8K v modeli Shogun Ultra), Apple ProRes, DNxHD a tiež H.265, ktorý bol predtým k dispozícii ako platené rozšírenie. V predaji od 10/2023.

Hlavnými rozdielmi medzi novými modelmi radu Shogun a Ninja sú jasnejší 7" displej (2000 cd/m2) modelov Shogun a rozšírené možnosti pripojenia. Modely Shogun ponúkajú vstupy/výstupy 12G-SDI aj HDMI, a preto ich možno použiť na konverziu signálu. Modely Shogun majú aj viac možností napájania vďaka slotu na batériu NP a vstupu jednosmerného napájania s 2,1 mm uzamykateľným konektorom.

Model Shogun Ultra bol navrhnutý s ohľadom na filmárske pracovné postupy a dokáže zaznamenávať súbory v plnej kvalite vo formáte ProRes RAW až do rozlíšenia 4Kp60, ako aj HD 60p do formátu H.265. Podporuje automatické porovnávanie názvov súborov, časový kód a záznam z kamier ARRI, Canon, Sony a RED.

Nový cloudový režim 4K zariadení Shogun a Shogun Ultra umožňuje nahrávať videá vo formáte H.265 s oveľa vyšším dátovým tokom a snímkovou frekvenciou. Súbory H.265 majú približne polovičnú veľkosť oproti videám s kodekom H.264, sú však dostatočne malé na prácu s cloudom a dostatočne kvalitné na okamžité použitie v sociálnych médiách: športové prenosy, spravodajské relácie atď.

Oba modely Shogun môžu využívať výhodu Atomos RemoteView - úplne novej technológie, ktorá umožňuje bezdrôtové zdieľanie živého obrazu z monitorov Atomos s inými monitormi Atomos, ako aj s iPadmi, počítačmi Mac a Apple TV. Môžete sledovať, čo sa deje na scéne, prostredníctvom akejkoľvek pripojenej kamery, ktorá zachytáva zábery, odkiaľkoľvek na svete. RemoteView úplne mení pravidlá hry pre vzdialenú produkciu. Variant Shogun Ultra navyše poskytuje pripojenie do cloudu s nižšou latenciou a vyššiu priepustnosť a spoľahlivosť vďaka podpore Wi-Fi 6E.

Prehľad noviniek

 • Úplne nový systém AtomOS 11 - rýchlejší, prehľadnejší a s viacerými funkciami
 • Viacero kodekov vrátane 6K ProRes RAW, ProRes, DNxHD a H.265 v balení
 • Nahrávanie do cloudu s vysokým dátovým tokom 4K H.265 a 4K (pre predplatiteľov služieb Classic a Premium Atomos Cloud)
 • Vylepšené funkcie expozície EL ZONE a náhľad ARRI Fade Color
 • Funkcia RecordAssist umožňuje naplánovať čas spustenia nahrávania
 • Funkcia PlaybackAssist umožňuje nastaviť čas prehrávania médií
 • Nastavenie/ovládanie časozberného záznamu
 • Segment Pro na automatické rozdelenie súboru po dosiahnutí nastavenej veľkosti (koniec 2023)
 • RemoteView na zdieľanie živého zobrazenia kamery cez internet
 • Rýchle a stabilné internetové pripojenie Wi-Fi 6
 • Shogun Ultra: Duálne nahrávanie vo formáte 4Kp60 ProRes RAW a sprostredkovateľ cloudového úložiska
 • Shogun Ultra: SDI Cine s automaticky priradenými názvami súborov z kamier ARRI, Canon, RED a Sony
 • Shogun Ultra: Podpora Wi-Fi 6E
 • Shogun Ultra: Podpora NDI 4K TX
Parametre

Parametre

Výrobca: Atomos
Kategória: Monitory na kameru
PRÍSLUŠENSTVO (1)

PRÍSLUŠENSTVO (1)

Atomos Z-Mount

Stolný držiak monitora umožňuje jednoduché používanie 5" a 7" monitorov na streamovanie,
bez DPH 129 €
154.8 €
Detail