Testy klopových mikrofónov (interiér) – 3. časť

 

 

Tretia časť nášho článku sa venuje špecifickej skupine mikrofónov - klopové mikrofónyIch využitie je univerzálne, pričom ponúkajú veľmi dobrú kvalitu zvuku v cca. 0.5m rádiuse. Všetky nami vybrané modely je možné prostredníctvom 3.5mm jack konektora pripojiť k príslušnému vysielaču (tav. transmitteru, bodypacku alebo beltpacku).

Malou výnimkou je možno model Azden EX-503i - je to v podstate klopový mikrofón, ale je určený primárne pre mobilné zariadenia ako sú tablety a smartfóny. Práve z tohto dôvodu medzi zvukovými ukážkami nájdete aj nahrávku nahratú na bežný iPhone 4S pomocou klopového mikrofónu Azden EX-503i a pre porovnanie nahrávku aj bez (na “čistý” iPhone).

 

Väčšina uvedených klopových mikrofónov sú štandardné setové mikrofóny, ktoré sa dajú zakúpiť aj samostatne. Pri testovení týchto “klopákov” sme ich mali zapojené do relevatných bezdrôtových setov a ich názvy sú uvedené pri jednotlivých klipoch. Súčasťou zvukových nahrávok je aj ukážka “madonny” od výrobcu Point-Source Audio s označením CO-3. Aj tieto produkty nájdete už v našej ponuke na www.syntex.sk.

 

 

V tomto teste nemalo zmysel robiť viacero nahrávok v rôznych vzdialenostiach a preto nižšie nájdete len porovnávacie nahrávky z jednotlivých klopových mikrofónov pripojených na bezdrôtové mikroporty (AzdenSony a Sennheiser).

 

Viac informácií nájdete na našom blogu: