Společnost Blackmagic Design uvádí aktualizace Blackmagic Video Assist 3.1 a Blackmagic RAW 1.7 – tisková zpráva

TLAČOVÁ SPRÁVA

9. marec 2020

Spoločnosť Blackmagic Design, výrobca profesionálnej audiovizuálnej techniky, ktorú na českom a slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Syntex, oznámila vydanie aktualizácií Blackmagic Video Assist 3.1 a Blackmagic RAW 1.7, ktoré implementujú nahrávanie do formátu Blackmagic RAW z kamier Panasonic EVA1 a Canon C300 MK II na nových modeloch monitora/rekordéra Blackmagic Video Assist 12G! Blackmagic Video Assist 3. 1 prinášaaj možnosť zadávať metadáta na lepšiu správu médií v komplexných projektoch. Obe aktualizácie sú k dispozícii na bezplatné stiahnutie z webovej lokality spoločnosti. Blackmagic Design.

Nové varianty Blackmagic Video Assist 12G HDR sú ideálne na náhľad a záznam videa v rozlíšení HD, Ultra HD, 2K a 4K DCI pre kamery s výstupmi SDI alebo HDMI. Medzi nové funkcie patrí displej s vysokým osvetlením na spracovanie materiálu HDR, signálne svetlo, štyri funkcie na meranie signálu, vylepšené nástroje na podporu zaostrovania, 3D korekcia LUT a záznam do formátu Blackmagic RAW pre kompatibilné kamery.Oba modely (5" a 7") sú vybavené vstupmi 12G-SDI a HDMI 2.0 na nahrávanie prakticky akéhokoľvek formátu až do 2160p60

.

Výrazne jasnejší dotykový displej zaručuje verný náhľad materiálov HDR, ako aj dobrú čitateľnosť na prudkom slnečnom svetle. Nové modely tiež používajú dvojicu štandardných batérií Sony série L. Nové modely Blackmagic Video Assist 12G poskytujú všestranné riešenie na nahrávanie a náhľad videa z moderných digitálnych filmových kamier, nahrávanie živých produkcií v kvalite vysielania, meranie signálu a testovanie prenosových systémov.

Náhľad materiálu so širokým dynamickým rozsahom možno realizovať pomocou predvolieb 3D LUT: modely Video Assist podporujú import štandardných 17 a 33-bodových 3D LUT korekcií alebo možno vybrať niektorú z továrenských predvolieb LUT, napr. "Extended Video", "Film to Video", "Film to Rec.2020" atď. Produkty Video Assist 12G používajú aj štandardné, otvorené formáty súborov, takže nie je potrebné konvertovať nahraný materiál pred úpravou. Podporujú štandardné 10-bitové formáty ProRes a DNx pre všetky kamery s výstupom SDI alebo HDMI alebo 12-bitový formát Blackmagic RAW (len pre kompatibilné kamery).

Blackmagic RAW je revolučný formát navrhnutý tak, aby zachoval maximálnu kvalitu obrazu a eliminoval problémy s kompresnými artefaktmi, ktoré sú bežné pri bežne používaných formátoch, ako je napríklad H.264. Modely Video Assist 12G podporujú nahrávanie do formátu Blackmagic RAW na kompatibilných fotoaparátoch, ako je Panasonic EVA1 alebo Canon C300 MK II, a tiež ukladajú nastavenia fotoaparátu vo forme metadát, ktoré možno použiť počas postprodukcie na nedeštruktívnu úpravu farieb alebo expozičných nastavení.

Kľúčové vlastnosti Blackmagic Video Assist 12G HDR

  • Možnosť použitia 3D LUT korekcií pre náhľad aj nahrávanie videa
  • Používanie štandardných formátov súborov na záznam
  • Nahrávanie do formátu Blackmagic RAW z podporovaných fotoaparátov

Blackmagic Video Assist 12G HDR

Dostupnosť a cena

Aktualizácie Blackmagic Video Assist 3.1 a Blackmagic RAW 1.7 sú k dispozícii na bezplatné stiahnutie z webovej stránky spoločnosti. Blackmagic Design.

Tlač fotografií

Fotografie všetkých produktov Blackmagic Design nájdetena stránke www.blackmagicdesign.com/press/images

.

O spoločnosti Blackmagic Design

Produkty spoločnosti Blackmagic Design sú lídrami v oblasti strihu videa, digitálnych filmových kamier, farebných korektorov, monitorovania videa, prepínačov signálu, záznamníkov diskov, monitorov kriviek a softvéru na obnovu filmov vo filme, postprodukcii a televízii. Séria kariet na záznam videa DeckLink od spoločnosti Blackmagic Design odštartovala revolúciu v kvalite a dostupnosti. Rad produktov DaVinci na úpravu farebného videa dominuje na filmovom a televíznom trhu od roku 1984 a bol ocenený cenou Emmy™, televíznou obdobou Oscara. Spoločnosť Blackmagic Design pokračuje vo vytváraní inovatívnych produktov v oblasti stereoskopickej produkcie a spracovania 4K videa. Spoločnosť Blackmagic Design založili odborníci na postprodukciu a strih videa a má pobočky v USA, Spojenom kráľovstve, Japonsku, Singapure a Austrálii. Viac informácií nájdete na stránke www.blackmagicdesign.com

.

O spoločnosti Syntex

Spoločnosť Syntex so sídlom v Prahe bola založená v roku 1994 s cieľom distribuovať produkty a riešenia pre prepis animácie z počítača do videa, počítačovú grafiku, profesionálny strih a spracovanie videa. Je jedným z priekopníkov v Českej republike a etablovala sa ako spoľahlivý a silný partner v oblasti digitálneho spracovania obrazu a zvuku. Spoločnosť Syntex sa venuje distribúcii produktov, technickej podpore a poradenstvu v mnohých odvetviach video a audio produkcie a postprodukcie. Od roku 1999 je zákazníkom na Slovensku k dispozícii dcérska spoločnosť so sídlom v Bratislave. Syntex je distribútorom produktov Blackmagic Design pre český a slovenský trh. Viac informácií nájdete na stránke www.syntex.cz.

Dátum: 09. 03. 2020, Kategória: Novinky