RECENZIA POLARPRO FILTROV QuartzLine FX BLUEMORPHIC, GOLDMORPHIC, MIST AND SIGNATURE VND 2/5 Peter McKinnon

RECENZIA POLARPRO FILTROV QuartzLine FX BLUEMORPHIC, GOLDMORPHIC, MIST AND SIGNATURE VND 2/5 Peter McKinnon

Každý kameraman a fotograf bude vedieť, o čom hovoríme, keď povieme, že sa v tomto videu pozrieme na štyri filtre FX pre objektívy.

Ak ste začiatočník a neviete, čo to je, dnes vám všetko objasníme. Hneď v úvode si predstavíme produkty. Máme štyri filtre PolarPro a tri z nich sú z kolekcie QuartzLine, štvrtý filter je z kolekcie Petra Mckinnona. Každý objektív je iný, takže si môžete vybrať filtre s rôznymi veľkosťami závitov, ktoré sa hodia k vašim objektívom.

Začneme celou kolekciou QuartzLine a konkrétne filtrom PolarPro Quartzline FX BLUEMORPHIC. Pri pohľade na škatuľu nás privíta pekný dizajn, ktorý je zároveň robustný a nedovolí, aby sa s filtrom niečo stalo. Zároveň na nej máme napísané, o aký druh filtra ide a akú má veľkosť závitu. Po vybalení z krabice vidíme kryt filtra Defender360, ktorý poskytuje kompletnú ochranu pred poveternostnými vplyvmi a pôsobí celkom solídnym dojmom. Pod puzdrom filtra nájdeme návod na manipuláciu s filtrom a hodvábnu handričku na čistenie. Filter má mosadzný rámik, ktorý tiež označuje typ filtra a pre aký objektív je určený; rovnako ako puzdro. Na skle tohto filtra môžeme vidieť modré pruhy, ktoré vytvárajú požadovaný efekt. Sklo je tiež chránené 16 vrstvami vrstvy proti poškriabaniu a mastnote a hydrofóbnou vrstvou. A na čo budete tento filter používať? Filter QuartzLine FX BlueMorphic je filter na objektívy, ktorý dokáže priniesť profesionálne anamorfné modré zvýraznenie vašej scény. To všetko bez toho, aby ste museli používať špeciálne štylizované filmové šošovky. Filter je vybavený modrými pruhmi na skle, ktoré práve napodobňujú anamorfné efekty pruhových svetiel. Tieto efekty umožňujú vytvárať pruhy na jasných svetelných zdrojoch alebo odrazoch v scéne. Pomocou tohto filtra môžete ľahko dosiahnuť profesionálny vzhľad anamorfných snímok bez drahého vybavenia.

Pokračujeme v kolekcii QuartzLine FX, tentoraz však s filtrom GOLDMORHPIC. Krabica, puzdro a obsah sú pre všetky filtre rovnaké, okrem popisu modelu alebo kolekcie. Z puzdra máme v rukách rovnaký filter, len s inými pruhmi, a v porovnaní s predchádzajúcim filtrom s modrými pruhmi je tento so zlatými, takže s týmto filtrom dosiahneme zlatý anamorfný efekt svetiel. Tieto dva filtre môžu byť užitočné napríklad pri scénach v kluboch alebo pri záberoch, kde chcete dosiahnuť zaujímavý efekt svetiel.

QuartzLine FX MIST. V balení nájdeme puzdro na filter, návod a čistiacu handričku. Z puzdra máme filter, ktorý však na rozdiel od predchádzajúcich nemá otočné telo. Preto ho po nasadení na objektív nebudete mať čím otáčať, pretože to nie je potrebné. Filter PolarPro Mist zo série QuartzLine sa používa na vytvorenie mierneho oparu alebo efektu rozmazania obrazu. Tento filter môže pomôcť znížiť tvrdosť svetla a odstrániť ostré hrany, čím vytvorí mäkký a príjemný vzhľad vašich snímok. Možno ho použiť na portréty, krajiny a iné typy fotografií alebo videozáznamov, pri ktorých sa hľadá určitý estetický efekt. Filter PolarPro Mist zo série QuartzLine sa vyznačuje vysokou kvalitou optického skla a odolnosťou voči poškriabaniu a iným vonkajším vplyvom, čo umožňuje profesionálne použitie vo všetkých typoch výrobných prostredí.

Posledným filtrom, ktorý si predstavíme, je variabilný ND filter Peter Mckinnon s výkonom 2-5 stupňov. Škatuľa, puzdro a obsah zostávajú rovnaké, len v tejto kolekcii a v prípade Petra Mckinnona dostanete navyše kartu s odkazom na aplikáciu, ktorá vám povie, kedy a ako je najlepší čas na snímanie. PolarPro 77 mm Signature Variable ND 2/5 - Edition II je variabilný ND filter, ktorý sa používa na kontrolu množstva svetla, ktoré dopadá na váš fotoaparát alebo snímač fotoaparátu. To vám umožní zachovať správnu expozíciu a hĺbku ostrosti aj v situáciách s vysokým množstvom svetla, ako sú pláže, snehové scenérie, obloha alebo pri fotografovaní s veľmi otvorenou clonou. Tento filter je vybavený mechanizmom, ktorý umožňuje jednoducho a plynulo regulovať množstvo svetla, ktoré prechádza cez filter. Vďaka tomu ho možno použiť na rôzne scény a situácie s rôznou intenzitou svetla. Okrem toho filter PolarPro 77 mm Signature VND 2/5 - Edition II poskytuje vynikajúcu kvalitu obrazu s minimálnym skreslením a absenciou korekcie farieb. Tento filter sa často používa pri fotografovaní krajiny, portrétov, architektúry a iných typov fotografií alebo videozáznamov, pri ktorých je potrebné kontrolovať množstvo svetla bez zmeny expozičných parametrov. Na záver môžeme zhodnotiť snáď len to, že sme vyskúšali viac filtrov na objektívy, ale takto kvalitne spracované sme v tejto cenovej kategórii ešte nevideli.

PolarPro Quartzline FX BlueMorphic si môžete kúpiť TU.

PolarPro Quartzline FX GoldMorphic si môžete kúpiť TU.

Filter PolarPro Quartzline FX Mist si môžete kúpiť TU.

Filter PolarPro z kolekcie Peter Mckinnon a model Variable ND s rozsahom 2-5 stôp si zakúpite TU.

Dátum: 13. 03. 2023, Kategória: Blog