HOLLYLAND MARS 4K RECENZIA

HOLLYLAND MARS 4K RECENZIA

Natáčate pomocou dronu, kamerových ramien na aute alebo len chcete sledovať obraz z kamery na diaľku bez potreby káblov? Potom je pre vás určená kamera HollyLand Mars 4K.

Dnes sa pozrieme na nový bezdrôtový vysielač od spoločnosti HollyLand s názvom Mars 4K.

Tento rad má dlhú históriu, ale čo je iné? Pravdepodobne ste si všimli, že tu máme dizajn, ktorý je ďalším krokom vpred, ale stále pôsobí podobne ako jeho predchodcovia.

Prijímač a vysielač majú takmer identický dizajn, ale vysielač má na sebe červený emblém 4K a prijímač modrý emblém 4K. Poďme sa pozrieť na to, čo sa nachádza v balení! Po vybalení vidíme ako prvé, samozrejme, manuál; potom prijímač a vysielač, Cold Shoe, teda sánky, náhradnú anténu a adaptér USB A na USB C. Máme tu aj napájací adaptér s redukciou do európskej zásuvky.

HollyLand Mars 4K má veľmi pevnú konštrukciu s celokovovým plášťom a typickým dizajnom v štýle HollyLand. Mars 4K má nové antény, ktoré ostatné zariadenia Hollyland zatiaľ nemajú. V porovnaní s predchádzajúcimi anténami sú kratšie a silnejšie. Vysielač má na sebe vstup HDMI, vstup SDI a vstup pre káblové napájanie. Na prijímači máme jeden výstup HDMI, výstup SDI a tiež vstup pre napájanie cez kábel. V balení dostaneme len jednu nabíjačku, a to pre prijímač, pretože sa predpokladá, že vysielač budete mať na batérie. Našťastie, vysielač Mars 4K možno napájať aj z batérií NP-F alebo USB-C. Na druhej strane máme farebný LCD displej na jednoduché nastavenie parametrov, tlačidlo na pohyb po displeji, tlačidlo zapnutia/vypnutia a port USB-C na nabíjanie. Mars 4K má tri režimy, a to: režim vyváženia, rýchlostný režim a režim HD. Na prvý pohľad, keď vidíte displej, vyzerá ako čiernobiely, ale keď stlačíte tlačidlo na ovládanie displeja, prejdete do farebného menu s tým, že displej je vo vysokom rozlíšení, a preto nevadí, že je o niečo menší ako Mars 400s, čo je predchádzajúci model. Zospodu máme závit na naskrutkovanie studenej pätice, sánky, ktoré sú súčasťou balenia a ktoré sa dajú pripevniť aj na prednú stranu pomocou ďalšieho príslušenstva, takže vysielač môžete namontovať horizontálne.

Používanie modelu Mars 4K je naozaj jednoduché. Stačí pripojiť obe zariadenia k napájaniu buď prostredníctvom batérie, alebo nabíjačky, a potom pripojiť kábel HDMI alebo SDI k prijímaču aj vysielaču. Potom zapnite obe zariadenia. Prijímač a vysielač by sa mali automaticky spárovať. Čas zapnutia, spárovania a začatia prenosu videa je približne 35 sekúnd.

Vysielač HollyLand Mars 4K má funkciu inteligentného vyhľadávania kanálov, takže vám automaticky pomôže vybrať najvhodnejší kanál. Samozrejme, výber kanála môže byť aj manuálne na vás, a čo je na týchto produktoch skvelé, keď zmeníte kanál na jednom zariadení, druhé sa v priebehu niekoľkých sekúnd prispôsobí. Spoločnosť HollyLand uvádza maximálnu prenosovú vzdialenosť 150 metrov, čo je o 30 metrov viac ako pri predchádzajúcom modeli. Táto vzdialenosť sa však môže v interiéri líšiť v závislosti od prekážok alebo stien. Zariadenie Mars 4K je kompatibilné s aplikáciou HollyView, ako aj s novým monitorom Mars M1. Táto aplikácia je veľmi jednoduchá, prehľadná a môžete ju používať ako monitor.

Toto zariadenie sa môže pripojiť aj k jednému hardvérovému prijímaču a až k dvom inteligentným zariadeniam súčasne. Alebo ide aj k štyrom inteligentným zariadeniam súčasne. Zariadenie HollyLand Mars 4K má veľmi nízku latenciu 60 milisekúnd. Vstup SDI má rôzne rozlíšenia videa od 720p po 4K a frekvencia snímok tu môže byť až 60 snímok za sekundu. V prípade 4K môžeme dosiahnuť až 30 snímok za sekundu. Niet divu, že sa nazýva Mars 4K, pretože ide o prvý video vysielač od spoločnosti HollyLand, ktorý zvláda 4K. HDMI dokáže vysielať v rozlíšení 4K a pri 25 alebo 30 snímkach za sekundu. SDI len vo fullhd, ale snímané rýchlosťou 50 alebo 60 snímok za sekundu. Existuje však výnimka, a to, že ak máte na prijímači vstup HDMI s rozlíšením 4K a výstup SDI, dostanete z neho, bohužiaľ, 1080p, pretože z tohto zariadenia jednoducho a jednoducho nedostanete 4K cez kábel SDI.

Pre nás je HollyLand Mars 4K skvelý video vysielač, ktorý je vhodný pre malú produkciu a ponúka niekoľko skvelých vylepšení oproti predchádzajúcim radom. Najväčším zlepšením je určite 4K, ktoré v ostatných líniách zatiaľ nie je prítomné a v dnešnej dobe, keď je takmer všetko v 4K, je to už pre všetky podobné produkty nevyhnutnosť. Určite vás zaujíma aj cena.

Túto súpravu si môžete zaobstarať už od 18 900 Kč TU.

Dátum: 28. 02. 2023, Kategória: Blog