RECENZIE HOLLYLAND LARK M1 DUO

RECENZIE HOLLYLAND LARK M1 DUO

Mikrofón HOLLYLAND LARK M1 DUO je dokonalým pomocníkom, ktorý spája svet tvorcov kvalitného zvuku a videa, ktorí nechcú rozbiť banku.

Dnes sa pozrieme na úplne bezdrôtový klopový mikrofón HOLLYLAND LARK M1 DUO! Táto značka prichádza s dizajnom puzdra podobným Airpods od Apple, s jedným prijímačom a dvoma vysielačmi v dobíjacom puzdre. Ide o veľmi malý a kompaktný systém, ktorý sa vám zmestí do vrecka. Integrované mikrofóny so všesmerovou charakteristikou ponúkajú širokú odozvu v pásme 20 Hz - 20 kHz a prirodzené podanie reči; veľmi dobrú zrozumiteľnosť zaručuje technológia HearClear na potlačenie okolitého hluku.

Pre vaše maximálne pohodlie váži vysielač a mikrofóny len 121 g. Nabíjacie puzdro váži 80 g, čím sa celá súprava nabije za hodinu a pol, prijímač 17,5 g a jeden mikrofón 11,8 g. Okrem toho sa tieto mikrofóny môžu pochváliť až 20-hodinovou výdržou batérie, stabilným pripojením a kompatibilitou s celým radom zariadení od smartfónov po fotoaparáty a počítače. Celý systém má port USB-C na externé nabíjanie. Určite vás poteší aj to, že mikrofón je menší ako typický USB flash disk. Systém pracuje v pásme 2,4 GHz s dosahom až 200 m pri latencii 20 ms a 16-bitovom digitálnom zvukovom signáli, alebo ak chcete, 48 kHz. Lark M1 je vybavený množstvom funkcií, ktoré vám umožnia prístup k profesionálne znejúcemu zvuku, a práve to robí tieto mikrofóny takými zaujímavými.

Mikrofón má už prednastavené hlasitosti s vysokou, strednou a nízkou intenzitou. Má tiež dva režimy, mono a stereo, ktoré sú na displeji signalizované modrými a zelenými kontrolkami na prijímači. Ak sa vrátime k baleniu, dostanete veľmi pekné látkové sivé puzdro na systém a jeho príslušenstvo.

Vo vnútri puzdra nájdete samotný systém Lark M1, dva vysielače a jeden prijímač. Celý systém je vyrobený z plastu, ale vyzerá dosť kvalitne. Nájdete tu aj dve veterné clony, 3,5 mm jack pre smartfóny, 3,5 mm jack pre fotoaparáty, usb kábel a samozrejme príručky.

Vďaka výbornému pomeru cena/výkon je to ideálny nástroj na vlogovanie, rozhovory, videokonferencie, živé vysielanie, podcasting atď.

Hollyland Lark M1 je fantastická, ľahko použiteľná súprava mikrofónov, ktorá bude skvelým prínosom pre každého tvorcu obsahu alebo producenta videa, ktorý má obmedzený rozpočet. Ak teda chcete niečo, čo je cenovo dostupné, ľahko sa používa a jednoducho funguje so všetkým, Lark M1 by mal byť určite na vrchole vášho zoznamu. Veľmi dobrý nápad je táto súprava nielen kvôli skvelej výdrži batérie, ale hlavne kvôli cenovej dostupnosti. Túto súpravu si môžete zaobstarať už od 4 500 Sk TU.

Dátum: 28. 02. 2023, Kategória: Blog