FOREVALA W60 RECENZIE

FOREVALA W60 RECENZIE

 

Dnes sa pozrieme nielen na bezdrôtový mikrofón SMALLRIG FOREVALA W60, ale aj na to, čo je v krabici, ako je skonštruovaný a hlavne, či zvuk stojí za to alebo nie.

Máme pre vás tieto nadupané dvojkanálové mikrofóny, ktoré sú užitočné nielen pre moderátorov a ich hostí, ale aj pre vlogerov.

Začneme hneď s krabičkou. V nej sa nachádza nabíjacie puzdro a v ňom dva vysielače a jeden prijímač. Ďalej sú tu dve protiveterné clony, takže ak budete natáčať vonku alebo vo veternom počasí, nezabudnite si ich nasadiť, pretože eliminujú zvuk vetra vo vašom zvukovom zázname. K súprave dostanete aj káble na pripojenie USB-C a Lightning k telefónu. Dostanete aj kábel pre kamery s pekným puzdrom, ktoré slúži ako puzdro na vybavenie; kábel usb-c na nabíjanie.

Obrovskou výhodou, sú magnety k mikrofónu, takže ich môžete pripevniť kdekoľvek na osobu alebo iné povrchy. Nabíjať môžete priamo pomocou portu USB-C alebo nabíjacieho puzdra, cez usb-c alebo zabudovaný kábel usb-A. Celá súprava vydrží na jedno nabitie až 8 hodín a nabíjanie trvá približne hodinu a pol.

Pri pohľade na konštrukciu; mikrofóny sú veľmi ľahké, zložené z plastu, hliníka a displejov LCD, ktoré sú jasné, krásne čitateľné a plné užitočných informácií. Obrovskou výhodou tohto mikrofónu a jeho displeja je, že displej sa pri natáčaní vypne, takže nežiari do kamery. Mikrofóny majú na sebe port USB-C, ktorý sa dá použiť na ich nabíjanie. Nájdeme na ňom aj tlačidlo zapnutia/vypnutia, ktoré musíte dlho podržať, aby ste ho aktivovali, a jedným stlačením tohto tlačidla môžete mikrofón aj zmutovať.

Súprava mikrofónov ponúka inteligentné párovanie plug-and-play, čo je praktický nástroj, pomocou ktorého môžete pri prvom nastavení pripojiť vysielače k prijímaču jediným kliknutím. Mikrofóny majú klopový držiak alebo len magnety, o ktorých sme písali vyššie.

Teraz sa pozrime na prijímač. Aj ten má na sebe LCD displej, dva otočné voliče na nastavenie hlasitosti, systém klapiek na pripevnenie, ktoré môžete umiestniť aj na sánky na blesk, a port USB-C na nabíjanie. Výstup na slúchadlá umožňuje ovládať kvalitu zvuku mikrofónov priamo počas snímania.

Celkovo by táto súprava mala mať dosah až 100 metrov bez prekážok. A ako je na tom táto súprava po zvukovej stránke? Naše prvotné pocity boli nadšené, pretože zvuk bez úprav znie na mikrofóny zo sekcie nízkorozpočtových mikrofónov veľmi dobre. Obe vysielacie jednotky majú režim low-cut filtra, ktorý odstraňuje nízkofrekvenčný šum pozadia pod 200 Hz, spôsobený napríklad trením o oblečenie alebo nárazmi vetra. Hlasitosť môžete nastaviť v rozsahu od 0 do 10 dB pomocou strieborných ovládačov na hornej strane prijímača.

Tento mikrofón je super voľbou pre vlogerov, anketárov, tvorcov, ktorí majú väčšie plány, a začínajúcich producentov, ktorí chcú veľa muziky za málo peňazí. Mikrofón možno pripojiť takmer ku všetkému od mobilných telefónov, notebookov, tabletov, počítačov až po športové kamery a zvukové rekordéry.

Cena tejto súpravy začína už od 5 500 Kč a zakúpiť si ju môžete TU.

Dátum: 28. 02. 2023, Kategória: Blog