Novinky z NAB 2010: Blackmagic Design

Novinky spoločnosti Blackmagic Design z výstavy NAB 2010 v Las Vegas!

Apríl bol skutočne bohatý aj v spoločnosti Blackmagic design, ktora uviedla na trh taktiež množstvo nových produktov. Keďže noviniek je príliš veľa, nebudeme sa podrobne venovať každej z nich, ale teraz predstavíme len ich najzákladnejšie črty.

Blackmagic Design UltraStudio Pro Blackmagic Design DeckLink HD Extreme 3D
UltraStudio Pro
Naberacie a prehrávacie riešenie v 10-bit kvalite, ktoré navyše vyzerá UltraPekne ;-) Obsahuje všetky potrebné audio/video vstupy a výstupy a môžete ho pripojiť k PC alebo Mac pomocou vysokorýchlostného rozhrania USB 3.0.
DeckLink HD Extreme 3D
Už štvrtá generácia karty HD Extreme tentoraz pridáva podporu 3D, up/down/cross prevodník alebo podporu až 1080p60.
Blackmagic Design HDLink Pro 3D Blackmagic Design Intensity Shuttle
HDLink Pro 3D
Stále sa rozrastajúca prodpora 3D sa pretavila aj do nového produktu HDLink s DisplatPort výstupom a podporou 3D.
Intensity Shuttle
Externá verzia veľmi populárneho Intensity Pro. Kompatný dizajn, pripojenie a napájanie cez USB 3.0, podpora HDMI 1.3, kompozit, S-Video a YUV v 10-bit kvalite a perfektná cena.
Blackmagic Design Pocket UltraScope Blackmagic Design Videohub
Pocket UltraScope
Vrecková verzia „veľkého“ UltraScope, ktorá je pripojiteľná pomocou USB 3.0 a obsahuje jeden 3 Gb/s SDI vstup s podporou formátov ako SD, HD, 1080p alebo 3 Gb/s SDI. Vďaka USB rozhraniu, odkiaľ si berie napájanie, je to ideálne zariadenie na kontrolu signálu priamo pri nakrúcaní, alebo v teréne. Medzi novinkami je ohlásená aj verzia UltraScope for Mac Beta.
Videohub
Séria produktov Videohub bola rozšírená o nové a menšie prírastky (Micro Videohub, Smart Videohub) a o nové možnosti ovládania (Smart control, Videohub Control for Apple iPad).
Blackmagic Design MiniConverter UpDownCross Blackmagic Design H.264 Recorder
Mini Converter UpDownCross
Nový produkt do rodiny mini-prevodníkov, ktorý dokáže up/down/cross konvertovať prichádzajúci signál ako aj konvertovať medzi PAL/NTSC.
H.264 Pro Recorder
Vďaka novému produktu Blackmagic H.264 Pro Recorder dokážete veľmi rýchlo a jednoducho naberať a konvertovať video do H.264 a zdielať ho na mobilných zariadeniach ako iPhone, iPad, PSP alebo na webe!
Blackmagic Design DeckLink Duo Blackmagic Design DaVinci Resolve
DeckLink Duo
Nová karta, ktora v sebe obsahuje dve karty DeckLink. DeckLink Duo obsahuje dva nezávislé SDI vstupy a výstupy v jedine 4-lane PCI Express karte.
DaVinci Colour Correction
Dodnes kolorovacie systémy od DaVinci boli prístupné len najväčším štúdiám na svete za tisíce eur. Toto všetko sa zmení a od 07/2010 si budete môcť aj vy vychutnať softwarovú verziu pre Mac len za zlomok pôvodnej ceny.