Novinky z IBC 2016 - Sony (2/2)

Tohtoročné IBC 2016 v Amsterdame nebolo na novinky až také bohaté ako pomynulé ročníky, na druhú stranu však väčsina predstavených noviniek bude dostupná vo veľmi krátkom čase. Snáď tento trend budú nasledovať aj iné značky a nebudu ohlasovať novinky niekedy aj rok vopred.

 

Ďalší článok/video zo série Novinky z IBC 2016 sa venuje novinkám z dielne Sony. Medzi novými produktami Sony predstavilo motorizovaný superzoom E-mount objektív SELP18110 a dvojkanálový bezdrôtový prijímač URX-P03D.

 

Sony SELP 18-110mm F4 G OSS

Medzi novými produktami Sony predstavilo motorizovaný superzoom E-mount objektív s krásnym rozsahom 18-110mm a svetelnosťou F4. Ideálny a univerzálny objektív ku kamerám ako Sony PXW-FS5 alebo PXW-FS7. Keďže objektív je určený pre zariadenia so snímačom s veľkosťou Super 35 resp. APS-C, 18mm je skutočne 18mm. To znamená, že nemusíte počítať s crop faktorom.

Objektív má integrovaný nový prstenec aby sa zjednodušila práca s follow focusom (bočným ostrením). Je možné ho jednoducho demontovať. Fyzicky je veľmi podobný objektívu 28-135 a aj jeho hmotnosť je tiež veľmi podobná. Predpokladaná dostupnosť je zhruba december tohoto roka… takže už čoskoro :)

 

Sony URX-P03D

Nový prenosný príjmač od SONY disponuje dvomi kanálmi a taktiež má tretí mikrofónny kanál, čiže spolu ponúka tri kanály a dva výstupy. Príjmač je plne kompatibilný so sériou bezdrôtových systémov rady UWP-D… ide o diverzitný príjímač, ale pri prijímaní dvoch kanálov súčasne sa kvôli jej zachovaniu využíva anténa. Klsické Hot Shoe sa dá stále použiť pri prijímaní jedného kanálu, ale Sony predstavilo aj nový adaptér SMAD-P3D, ktorý slúži na prenos signálu z dvoch kanálov a zároveň zabezpečuje aj napájanie prijímača, čiže nie je potrebná ďalšia kabeláž. Zariadenie je možné napájať klasickými AA batériami. Pri dvoch alkalických batériach môžete zariadenie bezpečne požívať 5 hodín. Pri Ni-MH batériach sa doba prevádzky posúva až k hranici 8 hodín… ale treba povedať, že ked využívate Hot Shoe napájanie z kamier SONY, doba používania sa značne predĺži aj na niekoľko hodín. Ďalšia výhoda je, že keď je zariadenie vypnuté a používate v ňom nabíjateľné batérie, prijímač automaticky cez MIshoe, alebo pomocou konektoru USB, batérie nabíja. Čo sa týka dosahu, na otvorenom priestranstve, pri dobrých podmienkach je to od 50 do 100 metrov. V interiéri to veľmi záleží od podmienok, ale určite sa dá počítať so vzdialenosťou 20-30 metrov.

 


 < predchádzajúci článok   |   nasledujúci článok >