Nové varianty Blackmagic Design ATEM Advanced Panel 2 M/E v júni

Nové varianty panelov ATEM Advanced od spoločnosti Blackmagic Design, ktoré na českom a slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Syntex, predstavené na NAB 2022 ponúkajú 30 a 40 tlačidiel pre prácu s najvýkonnejšími adresármi ATEM pri zachovaní kompaktných rozmerov panelu ATEM 2 M/E Advanced.Oba nové varianty ponúkajú rovnaké funkcie ako panel ATEM 2 M/E Advanced (s 20 tlačidlami) vrátane rovnakého počtu tlačidiel. LCD displeje pre popisy funkcií, 2 ovládacie prvky T-Bar atď.

Blackmagic Design ATEM Advanced Panel 2 M/E 30

Nové 30- a 40-tlačidlové varianty pokročilého panela ATEM 2 M/E budú k dispozícii od júna 2022 za ceny od 7695 USD bez DPH.

Stoly série ATEM Advanced Panel sú ideálnym doplnkom k stropným panelom ATEM Constellation na jednoduchšie vytváranie komplexných predstavení. Odkrývajú plný potenciál režijného zariadenia a vďaka kvalitným tlačidlám, otočným ovládačom a pákovým ovládačom predstavujú aj ergonomickejšiu alternatívu ovládania (k dodávanému softvérovému ovládaciemu panelu):

Režijné zariadenia ATEM Constellation predstavujú najpokročilejšie riešenie na odbavovanie živých vystúpení. Režijná architektúra obsahuje nezávislé zbernice Program a Preview na rýchle a presné prepínanie snímok. Pri nastavovaní prelínania medzi zdrojmi videa vidí operátor možnosti prelínania na LCD displeji konzoly bez toho, aby musel prechádzať zložitými ponukami. K dispozícii je široká škála efektov, od štandardného SMPTE prelínania s možnosťami rozmazania okrajov až po komplexné DVE efekty prelínania, pri ktorých možno polohu jednotlivých prvkov kompozície upravovať pomocou T-Bar a joysticku! Ďalšie pultové ovládacie prvky uľahčujú nastavenie veľkosti prvkov DVE, tieňov, osvetlenia atď. Ergonomická páka T-Bar poskytuje dokonalú kontrolu nad prelínaním záberov, pri ktorom je často dôležité zohľadniť prácu kameramana a pohyb protagonistov.

Integrovaný joystick umožňuje jednoduché nastavenie napríklad polohy efektov TWO v osiach X, Y a Z. Umožňuje dokonale umiestniť okno záberu v rámci kompozície obrazu v obraze, upraviť jeho veľkosť alebo dokonca vybrať počiatočný a koncový bod pre animované efekty DVE.

Každý z displejov (na zobrazenie nastavení parametrov) ponúka vyhradené tlačidlo pre všetky funkcie a umožňuje ovládať stovky parametrov pre funkcie kľúčovania, prelínanie, efekty DVE, generátory farebného pozadia, nastavenia funkcií viacerých zobrazení, mapovanie tlačidiel alebo výber videoštandardu. Okrem toho môžu používatelia uložiť/vyvolať nastavenia konzoly! Ďalšou pokročilou funkciou je možnosť vytvárať makrá a spúšťať ich stlačením tlačidla. Práca s makropríkazmi si nevyžaduje použitie počítača a výrazne ju uľahčujú štítky na LCD displeji, ktoré identifikujú priradené makrá.

Základné funkcie panelu ATEM Advanced

  • Až 40 nezávislých vstupných tlačidiel s textovým označením a farebným kódovaním
  • Pohodlné ovládanie všetkých aspektov efektov miešania
  • Rýchly výber predvolieb efektov na integrovaných LCD displejoch
  • Možnosť nastavenia polohy a ďalších parametrov DVE pomocou joysticku
  • Páka na manuálne ovládanie efektov zmiešavania
  • Samostatný LCD displej pre každú zbernicu M/E
  • Priame spúšťanie makier pre vybranú zbernicu

 

Dátum: 02. 05. 2022, Kategória: Novinky