Nové modely série Blackmagic Design Ultimatte 12 - tlačová správa

TLAČOVÁ SPRÁVA

8. september 2022

Spoločnosť Blackmagic Design, ktorú na českom a slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Syntex, dnes predstavila štyri nové modely z radu profesionálnych systémov na odstraňovanie kľúčovacieho pozadia Ultimatte 12: Ultimatte 12 HD, Ultimatte 12 4K a špičkový variant Ultimatte 12 8K, plus cenovo dostupný Ultimatte 12 HD Mini za cenu 12 684 Kč bez DPH! Ďalšou novinkou je bezplatné softvérové ovládanie Ultimatte pre macOS a Windows, ktoré umožňuje ovládať ktorýkoľvek z modelov Ultimatte 12 bez nutnosti zakúpenia hardvérového panela.

Nové modely radu Ultimatte 12 zachovávajú vysokú kvalitu zobrazovania a zlepšujú cenovú dostupnosť! Nové modely ponúkajú dokonalé spracovanie okrajov masky, vylepšenú separáciu farieb, vynikajúcu presnosť farieb a lepšiu redukciu prekrývania kľúčovania pozadia do popredia. Rozsah možností v rozlíšení HD, 4K a 8K vám umožňuje vybrať si ideálny nástroj pre váš cieľový štandard vysielania. Cenovo najdostupnejší produkt Ultimatte 12 HD Mini bol navrhnutý špeciálne pre používateľov kompaktných režijných prístrojov ATEM Mini, pre ktorých predstavuje vstupenku do sveta profesionálnych kľúčovacích riešení Ultimatte a možnosť vytvárať profesionálne virtuálne štúdiá s pevnými pozíciami kamier.

Všetky varianty Ultimatte 12 sú vybavené pamäťou pre statické obrázky, ktoré rýchlo nahradia kľúčovacie pozadia, čím sa eliminuje potreba používať externé kompozičné nástroje. A napriek nižšej cene - vrátane základného modelu Ultimatte 12 HD Mini - ponúkajú rovnaké, pokročilé algoritmy Ultimatte na spracovanie obrazu v širokom internom farebnom priestore. Systém spracúva rôzne časti obrazu samostatne v závislosti od lokálnej farby: to zaručuje zachovanie detailnej textúry obrazu, napríklad vlasov, a plynulých farebných prechodov.

Pri spracovaní živých predstavení je najvyššou prioritou rýchlosť. Ultimatte 12 ponúka automatické nastavenie viac ako 100 parametrov s minimálnym vstupom používateľa! Kľúčovanie jedným dotykom výrazne urýchľuje celý proces kompozície záberov s kľúčovaným pozadím, a to s minimálnym úsilím používateľa. Vďaka tomu sa môžete viac sústrediť na samotnú šou a Ultimatte 12 sa postará o technickú stránku výroby.

Vylepšené algoritmy na detekciu odleskov umožňujú produktom Ultimatte 12 odstraňovať aj zložité farebné závoje v popredí a vytvárať dokonalé kompozície pre virtuálne štúdiá. Ultimatte 12 si rovnakým spôsobom poradí aj s tieňmi a priehľadnými objektmi vrátane odrazov. Ultimatte 12 vykonáva aj automatické vzorkovanie farieb a vytváranie masiek pre steny, podlahy a iné časti záberu.

Modely Ultimatte 12 4K a Ultimatte 12 8K sú vybavené pokročilým rozhraním 12G-SDI na spracovanie formátov HD, Ultra HD a 8K. Rozhranie 12G-SDI umožňuje prenos materiálu Ultra HD pri vysokých snímkových frekvenciách cez jeden kábel a je plne kompatibilné so staršou technológiou HD. Všetky varianty Ultimatte 12 možno teraz ovládať aj na diaľku pomocou bezplatnej aplikácie Ultimatte Software Control pre macOS a Windows. Jedinečný variant Ultimatte 12 HD Mini ponúka zaujímavú možnosť konverzie príkazov kamery z SDI na HDMI, takže režijné zariadenia ATEM SDI môžu ovládať aj vreckové kamery Blackmagic Cinema pripojené cez HDMI. V aplikácii Ultimatte možno kamere priradiť číslo, ktoré aktivuje diaľkové ovládanie farebného korektora kamery, signálneho svetla a funkcií spustenia/zastavenia záznamu.

Fotografie na vytlačenie
Fotografie všetkých produktov Blackmagic Design nájdete na stránke www.blackmagicdesign.com/press/images.

O spoločnosti Blackmagic Design
Produkty spoločnosti Blackmagic Design sú lídrami v oblasti strihu videa, digitálnych filmových kamier, farebných korektorov, monitorovania videa, prepínačov signálu, záznamníkov diskov, monitorov kriviek a softvéru na obnovu filmov, a to vo filme, postprodukcii a televízii. Séria záznamových kariet DeckLink spoločnosti Blackmagic Design odštartovala revolúciu v kvalite a dostupnosti. Rad produktov DaVinci na úpravu farebného videa dominuje na filmovom a televíznom trhu od roku 1984 a bol ocenený cenami Emmy™, televíznou obdobou Oscarov. Spoločnosť Blackmagic Design pokračuje vo vytváraní inovatívnych produktov v oblasti stereoskopickej produkcie a spracovania 4K videa. Spoločnosť Blackmagic Design založili špecialisti na postprodukciu a strih videa a má pobočky v USA, Veľkej Británii, Japonsku, Singapure a Austrálii. Viac informácií nájdete na stránke www.blackmagicdesign.com.

O spoločnosti Syntex
Spoločnosť Syntex so sídlom v Prahe bola založená v roku 1994 s cieľom distribuovať produkty a riešenia pre prepis animácie z počítača do videa, počítačovú grafiku, profesionálny strih a spracovanie videa. Patrí k priekopníkom v Českej republike a etablovala sa ako spoľahlivý a silný partner v oblasti digitálneho spracovania obrazu a zvuku. Syntex sa venuje distribúcii produktov, technickej podpore a poradenstvu v mnohých odvetviach video a audio produkcie a postprodukcie. Od roku 1999 je zákazníkom na Slovensku k dispozícii dcérska spoločnosť so sídlom v Bratislave. Syntex je distribútorom produktov Blackmagic Design pre český a slovenský trh. Viac informácií nájdete na stránke www.syntex.cz.

Dátum: 08. 09. 2022, Kategória: Novinky