IBC 2015: SONY PXW-FS5

Na výstave IBC 2015 predstavila spoločnosť Sony model PXW-FS5, nový prírastok v rade kompaktných, handycam kamier pre profesionálne použitie. Napriek malým rozmerom, ktoré kameru predurčujú k aktivnemu spôsobu natáčania, poskytuje vysokú obrazovú kvalitu a širokú paletu kreatívnych funkcíí. Bude vhodným doplnkom k väčšiemu, úspešnému modelu PXW-FS7 a skvele poslúží k profesionálnej produkcii videa, od natáčania dokumentárnych, kultúrnych alebo športových akcíí až po tvorbu firemných videíí alebo  pre online vysielanie.

Kameru charakterizuje veľký Super35mm snímač s ohromujúcim dynamickým rozsahom 14 clonových čísel, vymeniteľné E-mount objektívy, nízka hmotnosť (len 0,8kg), interný záznam 4K materálu v kodeku XAVC, Super Slow Motion v režime FullHD a do budúcnosti plánovaný update firmware-u pre záznam RAW.

PXW-FS5 sa dodáva ako samostatné telo alebo s objektívom PZ 18-105mm F4 G OSS (SELP18105G) uchyteným prostredníctvom bajonetu E-mount. Vďaka svojej kompaktnej veľkosti a nízkej hmotnosti je predurčená na používanie na ramenách, žeriavoch a taktiež v spolupráci s najrôznejšími gimbalmi.

 
Video predstavujúce najnovší prírastok do rodiny kompaktných kamier Sony s množstvom zaujímavých funkcií: