Grass Valley EDIUS 11 v říjnu!

Spoločnosť Grass Valley predstavuje nový EDIUS 11! Jedenásta verzia obľúbeného editora videa pre Windows prichádza so súborom nástrojov využívajúcich algoritmy umelej inteligencie a je pripravená aj na integráciu online a offline služieb AI tretích strán. Súčasťou je výkonný systém správy obsahu Mync 11 s úzkou integráciou do EDIUS 11 a na zabezpečenie bezproblémovej skupinovej spolupráce prichádza nový server Chorus Hub 11.

Medzi novinky patrí aktualizované jadro programu s podporou najnovších technológií PC/GPU, nový inteligentný filter na korekciu farieb, Úprava typu klipu na súčasné použitie efektov na viacero stôp, rozpoznávanie reči na báze AI, špecializovaný editor zvuku podporujúci aj automatický prevod reči na text a modernizovaný výkonný titulkovač. Novo vyvinutá technológia Chorus Hub 11 Server umožňuje tímovú spoluprácu - prepojením viacerých klientov EDIUS 11, vykresľovacieho jadra XRE, Mync 11 a serverového úložiska. Vďaka dodávaným vývojárskym nástrojom umožňuje aj integráciu služieb umelej inteligencie (automatické označovanie videí a fotografií, kontrola kvality atď.).

Grass Valley EDIUS 11 bude k dispozícii v rôznych verziách vrátane EDIUS 11 Pro, EDIUS 11 Workgroup a nového variantu EDIUS 11 Broadcast, licencií EDU a aktualizácií zo starších verzií. Používatelia, ktorí si zakúpia EDIUS X v období od 15. septembra do 31. októbra 2023, získajú bezplatný upgrade na EDIUS 11. Začiatok predaja EDIUS 11, Mync 11 a Chorus Hub 11 je naplánovaný na 11. októbra 2023.

Dátum: 18. 09. 2023, Kategória: Novinky