Calibrite ColorChecker Passport Photo 2

Kontrola farieb pre fotografie od zachytenia po úpravu

Viac informácií

126 € s DPH 105 € bez DPH
-+
Osobné prevzatie do 90 minút
Odošleme: dnes
Skladom 3 ks
Bratislava 3 ks
Kód tovaru:
CCPP2
Pridať do porovnania
Popis produktu

Popis produktu

Kontrola farieb pre fotografie od zachytenia po úpravu
Počas obmedzeného času získate pri kúpe vybraných grafov ColorChecker kartu SD SanDisk 64 GB Extreme PRO a značkové puzdro na kartu Calibrite zdarma
Základný nástroj pre každého tvorcu snímok pri práci v rôznych svetelných situáciách
Využíva štandardný 24-násobný cieľ ColorChecker, cieľ vylepšenia a dve sivé škvrny (12 a 18 % sivá)
Dodávaný softvér dokáže vytvárať korekcie ACR a profily ICC
Ideálne pre tvorcov snímok všetkých úrovní

ColorChecker Passport Photo 2 je ideálny pre všetkých fotografov, ktorí hľadajú presné a konzistentné farby a kreatívnu flexibilitu. Kombinácia terčov a kalibračného softvéru fotoaparátu v kombinácii s výberom programov Lightroom®, Photoshop®, CaptureOne® alebo Canon® DPP poskytuje kontrolu farieb v čo najprofesionálnejšej kvalite.

Passport Photo 2 kombinuje štyri fotografické terče v jednom ochrannom puzdre vreckovej veľkosti, ktoré sa prispôsobí každej scéne. Spolu s dodaným softvérom Camera Calibration a zásuvným modulom Lightroom získate maximálnu funkčnosť, flexibilitu a prenosnosť pre dokonalejšie farebné cesty.

Vďaka rozmerom len 125 x 90 mm si môžete vreckový fotoaparát Passport Photo 2 vziať kamkoľvek so sebou a pripraviť sa na akúkoľvek fotografickú situáciu, ktorá vám príde do cesty.

Kalibračný softvér Calibrite Camera Calibration Software je podpornou aplikáciou a zásuvným modulom Lightroom, ktorý vám umožní maximálne využitie cieľa. Viac informácií nájdete tu

.

Funkcie
ColorChecker Passport Photo 2 obsahuje:

Cieľ vyváženia sivej

Nastavenie expozície pomocou meracieho prístroja vo fotoaparáte alebo ručného meracieho prístroja.

Cieľové vyváženie bielej

Vytvorte vlastné vyváženie bielej farby vo fotoaparáte pre konzistentný biely bod v celej sade snímok bez potreby neskoršej korekcie každej snímky.

Klasický cieľ

Priemyselný štandardný farebný referenčný cieľ s 24 políčkami na vytváranie vlastných profilov fotoaparátu a na vizuálne hodnotenie farieb.

Cieľ kreatívneho vylepšenia

Neutralizujte a vytvárajte svoj vzhľad pomocou vylepšovacích políčok.

Skontrolujte a vyhodnoťte detaily tieňov a orezanie svetiel.

Kontrola farebných posunov.

Softvér na kalibráciu fotoaparátu

Vytvárajte vlastné profily fotoaparátu na základe individuálnych kombinácií fotoaparátu/objektívu/osvetlenia pre pracovné postupy DNG aj ICC.

Zásuvný modul pre Lightroom®

Vytvárajte vlastné profily fotoaparátu priamo v aplikácii Adobe® Lightroom®.

Prenosné ochranné puzdro

Prispôsobí sa do viacerých polôh, aby ste mohli cieľ(e) ľahko začleniť do akejkoľvek scény. Obsahuje aj praktickú šnúrku na zavesenie, aby ste mali svoj pas vždy po ruke.

podpora softvéru tretích strán

Adobe Photoshop a Adobe Lightroom prostredníctvom bezplatného doplnku

Hasselblad Phocus

Black Magic DaVinci Resolve

3D LUT Creator

DxO Photolab 4

Ešte viac funkcií
Cieľová hodnota vyváženia sivej
18 % sivej je priemyselný štandard, ktorý sa používa na vytvorenie konzistentnej expozície a/alebo farby obrazu vo filme a fotografii. Používajte ho s reflexným svetelným meračom alebo s meračom vo fotoaparáte na kontrolu pomerov osvetlenia a rozloženia svetla. Okrem toho sa dá použiť na neutrálne vyváženie a odstránenie farebných odtieňov.

Nastavenie správnej expozície fotoaparátu
Kontrola pomerov osvetlenia; dôležité pre portrétnu fotografiu
Alternatívna voľba pre vlastné neutrálne vyváženie fotoaparátu
Cieľové vyváženie bielej
Začiatok s presným vyvážením bielej zabezpečuje vernosť zachytených farieb a poskytuje referenčný bod pre úpravy po snímaní. Tento cieľ je vytvorený podľa prísnych noriem tak, aby bol spektrálne neutrálny a odrážal svetlo rovnomerne v celom viditeľnom spektre. To poskytuje neutrálny referenčný bod na presnú kompenzáciu rôznych svetelných podmienok.

Odstráňte farebné odliatky
Zlepšite farebný náhľad na displeji fotoaparátu
Urýchlite postprodukciu - nemusíte neutralizovať každý obrázok zvlášť
Pozn:

Tvorcovia snímok v režime Raw môžu tento cieľ zachytiť kedykoľvek počas snímania.

Tí, ktorí fotografujú do formátu JPEG, by ho mali urobiť ako prvý záber.

"Prečo nemôžem použiť akýkoľvek biely objekt?"

Vyváženie bielej pomocou kúska papiera alebo iného sivého prvku v scéne sa môže zdať ako jednoduché riešenie, ale väčšina objektov v skutočnosti nie je neutrálna za všetkých svetelných podmienok; a určite nie je konzistentná.

Výsledkom nepresného vyváženia bielej sú farebné odlesky a nedostatočná konzistencia pri zmene svetelných podmienok. To môže spomaliť následné spracovanie, keď sa pokúšate opraviť výsledné farebné odliatky.

Klasický cieľ
Fotografovanie s priemyselným štandardom ColorChecker Classic je dôležitým krokom pri dosahovaní konzistentných a predvídateľných farieb pri snímaní. V kombinácii so softvérom na kalibráciu fotoaparátu môžete vytvoriť vlastné profily DNG a/alebo ICC reakcie fotoaparátu na osvetlenie scény na dosiahnutie konzistentných, predvídateľných a opakovateľných výsledkov od snímky k snímke a od fotoaparátu k fotoaparátu.

Klasický cieľ poskytuje aj vizuálny farebný referenčný bod, takže môžete presne vidieť, ako farebné korekcie ovplyvnia ostatné farby, skôr než ich použijete. Každá z 24 farebných škvŕn predstavuje farby prírodných objektov, ako sú modrá obloha, tóny pokožky a zelená farba listov; a každá škvrna odráža svetlo rovnako ako jej reálny náprotivok. Každý štvorec je individuálne vyfarbený pomocou jednoliateho tónu, aby sa vytvorili čisté, ploché, sýte farby bez bodiek alebo zmiešaných odtieňov.

Cieľ ColorChecker Classic je podporovaný aj týmito softvérovými riešeniami tretích strán:

Adobe Photoshop a Adobe Lightroom prostredníctvom bezplatného doplnku

Hasselblad Phocus

Black Magic DaVinci Resolve

3D LUT Creator

DxO Photolab 4

Creative Enhancement Target
Creative Enhancement Target pridáva do vášho pracovného postupu vyššiu úroveň farebnej kreativity a kontroly. Obsahuje štyri rady farebných políčok určených na úpravu snímok, ktoré možno okamžite aplikovať jednoduchým kliknutím oka.

Dva rady otepľovacích a ochladzovacích políčok v strede slúžia ako kreatívny sprievodca, ktorý vám umožní vytvárať príjemné a opakovateľné úpravy. Kreatívne vylepšite farbu snímky pridaním teplej farby do tónov pleti alebo zvýraznením hlbokej zelenej či modrej farby v krajine. Jednoducho kliknite a synchronizujte svoj výber s inými snímkami, ktoré boli nasnímané pri rovnakom osvetlení, a vytvorte príjemné úpravy - je to také jednoduché!

Riadok škvŕn orezania v spodnej časti slúži ako vizuálna referencia na posudzovanie, kontrolu a úpravu snímok s ohľadom na detaily tieňov alebo orezanie svetiel. Škvrny orezania sú rozdelené do dvoch skupín: svetlé a tmavé. Každá škvrna má medzi sebou rozdiel 1/3 F-stopu s výnimkou poslednej čiernej škvrny. Rozdiel expozície medzi najtmavšou a nasledujúcou najtmavšou škvrnou je približne 1/10 kroku a dynamický rozsah cieľa je približne 32:1 (5 krokov).

Horný riadok HSL (odtieň, sýtosť, svetlosť) obsahuje 8 políčok spektra na zabezpečenie vernosti farieb vo všetkých odtieňoch, aby ste mohli vyhodnotiť a upraviť prípadné farebné posuny.

Softvér na kalibráciu fotoaparátu
Vytvárajte vlastné profily fotoaparátu DNG a/alebo ICC pomocou štandardného 24-vrstvového softvéru ColorChecker Classic Target alebo ColorChecker Digital SG Target spolu so samostatným softvérom ColorChecker Camera Calibration alebo zásuvným modulom Adobe Lightroom®.

Táto pokročilá technológia profilovania fotoaparátu poskytuje vynikajúce výsledky s ktorýmkoľvek z referenčných cieľov a vytvára profily, ktoré fungujú výnimočne dobre prakticky za akýchkoľvek svetelných podmienok. Automatická detekcia automaticky vyhľadá cieľ, vďaka čomu je proces vytvárania profilu jednoduchý. Bez ohľadu na to, či snímate len jedným fotoaparátom alebo viacerými fotoaparátmi, farební perfekcionisti môžu ľahko vytvoriť presný farebný základ a udržať si kontrolu nad farbami.

Minimalizujte farebné rozdiely medzi fotoaparátmi a objektívmi
Prispôsobte sa zmiešanému osvetleniu
Zosúlaďte vyváženie farieb v rôznych scénach
Profily DNG s dvojitým osvetlením
Profil s dvojitým osvetlením kombinuje snímky nasnímané pri dvoch rôznych svetelných zdrojoch a vytvára jeden profil, ktorý možno použiť v ešte širšom spektre svetelných podmienok. Profily s dvojitým osvetlením možno vytvoriť s ľubovoľnými dvoma z dvadsaťjeden podporovaných osvetľovacích zdrojov, čo vám dáva možnosť voľne prechádzať medzi väčšinou svetelných podmienok bez toho, aby ste museli prepínať profily.

Puzdro na cestovný pas
ColorChecker Passport Photo 2 bol navrhnutý pre absolútne pohodlie a prenosnosť, aby ste si ho mohli vziať so sebou na každé fotografovanie. Puzdro cestovnej veľkosti je vyrobené z odolného plastového materiálu, ktorý ukrýva a chráni štyri terče pred poveternostnými vplyvmi a predlžuje ich životnosť.

Samostatne stojace puzdro Passport sa nastavuje do viacerých polôh, čo vám umožňuje flexibilne umiestniť terče presne tam, kde ich potrebujete. Priložená šnúrka navyše zaručuje, že váš Passport budete mať po ruke počas každého fotografovania

OBSAH BALENIA

Calibrite ColorChecker Passport Photo 2

ŠPECIFIKÁCIE

Počet cieľov: 4
Počet farebných záplat: 52
Cieľová veľkosť: 109.0 x 63,5 mm
Veľkosť pasu: 125 x 90 mm
Rozsah vlhkosti: 85% alebo menej, bez kondenzácie
Parametre

Parametre

Výrobca: Calibrite
Kategória: Prislušenstvo pre monitory
PRÍSLUŠENSTVO (10)

Káble a konektory

Canare L-1.5C2VS BLK BNC 0,5m

Skladom > 5 ks
bez DPH 11.4 € 13.68 €
  • 4K / UHD

HDMI kabel 2.0b UHD 4K High Speed + Ethernet 2m

Skladom 4 ks
bez DPH 7.84 € 9.41 €

Monitory

Calibrite ColorChecker Display

Skladom 4 ks
bez DPH 150 € 180 €

Calibrite ColorChecker Classic Nano

Skladom > 5 ks
bez DPH 165 € 198 €

Calibrite ColorChecker Video

Skladom > 5 ks
bez DPH 120 € 144 €

Calibrite ColorChecker Display Pro

Skladom 3 ks
bez DPH 220 € 264 €
  • Doprava zdarma

Seetec 4K156-9HSD 15,6" 4K Broadcast Monitor

Na odoslanie 1 ks
bez DPH 680 € 816 €
  • Doprava zdarma

Calibrite ColorChecker Studio

Skladom 2 ks
bez DPH 500 € 600 €

Calibrite ColorChecker Classic

Skladom > 5 ks
bez DPH 78 € 93.6 €

Software, ovládače, diskové polia

Calibrite ColorChecker Classic Mini

Skladom > 5 ks
bez DPH 60 € 72 €
ALTERNATÍVY (1)

X-Rite ColorChecker Grayscale

Skladom 1 ks
bez DPH 60 € 72 €