Calibrite ColorChecker Classic Nano

Kontrola farieb fotografií od zachytenia až po úpravu

Viac informácií

198 € s DPH 165 € bez DPH
-+
Osobné prevzatie: zajtra od 09:00
Odošleme: zajtra
Skladom > 5 ks
Bratislava > 5 ks
Kód tovaru:
CCC-NANO
Pridať do porovnania
Popis produktu

Popis produktu

Kontrola farieb fotografií od zachytenia až po úpravu
Počas obmedzeného času získate pri kúpe vybraných grafov ColorChecker kartu SD SanDisk 64 GB Extreme PRO a značkové puzdro na kartu Calibrite zdarma
Štandardný 24-násobný farebný terč ColorChecker pre všetky makro situácie
Ideálny na vytváranie tonálneho oddelenia v malých alebo blízkych projektoch
Možno použiť so softvérom ColorChecker Camera Calibration na vytvorenie profilov ACR alebo ICC

Viac priestoru pre vašu víziu so spoločnosťami Calibrite a SanDisk

Pri nákupe vybraných grafov ColorChecker získate na obmedzený čas kartu SanDisk 64GB Extreme PRO SD a značkové puzdro na kartu Calibrite zadarmo.
Spoločnosť Calibrite vám ponúka zadarmo kartu SanDisk 64GB Extreme PRO SD a puzdro na kartu, ktoré ju uchová v bezpečí, keď sa nepoužíva. Karta SanDisk je rýchla karta UHS triedy 3 s prenosovou rýchlosťou až 170 MB/S, ktorá je ideálna na sériové snímky a videá v rozlíšení 4K UHD. Či už potrebujete náhradnú kartu, alebo záložnú, toto je skvelé riešenie do vašej tašky s výbavou.
Ale poponáhľajte sa, ide o časovo obmedzenú ponuku! Viac informácií nájdete tu

 

Pre extrémne malé alebo detailné projekty poskytuje verzia Nano terča ColorChecker presnú farebnú referenciu pre tie najtesnejšie alebo detailné zábery. Terč Nano s rozmermi len 24 x 40 mm je najmenším terčom v rámci radu ColorChecker a je ideálnym nástrojom pre nasledujúce fotografické scenáre a ďalšie ;

Makrofotografia: Extrémne priblížená fotografia, príroda.

Umelecká fotografia: Drobné umelecké fotografie, pečiatky.

Fotografovanie objektov: Šperky, mince, miniatúrne predmety.

Ciele ColorChecker sú ideálne na vytváranie vlastných profilov fotoaparátu (DNG a ICC), korekciu neutrálneho vyváženia a expozície a poskytujú štandard pre farebné korekcie.

Ciele poskytujú nesubjektívny štandard porovnania, ktorý pomáha určiť skutočné vyváženie farieb akéhokoľvek systému farebného podania. Poskytuje potrebný štandard na porovnávanie, meranie a analýzu rozdielov v reprodukcii farieb v rôznych procesoch - zabraňuje nákladným chybám.

Kalibračný softvér Calibrite Camera Calibration Software je podporná aplikácia a zásuvný modul pre Lightroom, ktorý vám umožní čo najlepšie využiť cieľové hodnoty. Viac informácií nájdete tu

.

 

Funkcie
Cieľ ColorChecker je sústava 24 vedecky formulovaných farieb, ktorá je už viac ako 40 rokov popredným referenčným cieľom v odvetví farieb. Je navrhnutý tak, aby poskytoval vernú reprodukciu farieb, takže fotografi a filmári môžu predvídať a kontrolovať, ako budú farby vyzerať pri akomkoľvek osvetlení.

Každá z 24 farieb, ktoré sa nachádzajú na terčíku ColorChecker, predstavuje skutočnú farbu prírodných objektov, ako je napríklad odtieň ľudskej pokožky, lístie a modrá obloha, a odráža svetlo rovnako ako jej reálny náprotivok. Keďže tieto farby sú príkladom farieb svojich náprotivkov v prírode a odrážajú svetlo rovnakým spôsobom vo všetkých častiach viditeľného spektra, štvorce budú zodpovedať farbám reprezentatívnych vzoriek prírodných objektov pri akomkoľvek osvetlení a pri akomkoľvek procese reprodukcie farieb. Každá pevná škvrna je vytvorená individuálne tak, aby vytvárala čisté, ploché a sýte farby.

Ciele ColorChecker už desať rokov používajú dokonalí odborníci na farby na vytváranie vlastných profilov DNG pre pracovné postupy Adobe Lightroom® a Photoshop®. Vlastné profily ICC fotoaparátu na použitie v programe Capture One® (alebo inom softvéri kompatibilnom s ICC) môžete vytvoriť aj vtedy, keď skombinujete terče ColorChecker so softvérom Calibrite ColorChecker Camera Calibration. Získate presné farby pri snímaní na základe konkrétneho osvetlenia, kombinácie fotoaparátu a objektívu počas akéhokoľvek snímania, čím ušetríte cenný čas pri úpravách.

Využitie výhod terča ColorChecker je jednoduché. Jednoducho zahrňte nástroj ColorChecker do snímania fotografií alebo videozáznamov a neskôr, počas úprav, ho použite na porovnanie, meranie a analýzu rozdielov v reprodukcii farieb v akomkoľvek systéme farebného podania.

Nástroj ColorChecker vám pomôže vykonať globálne korekcie na základe presných informácií. Ak nasnímate veľké množstvo snímok, ktoré všetky vyžadujú rovnakú korekciu farieb, viete, že úprava niekoľkých kľúčových fotografií a aplikácia vašich zmien môže niekedy zmeniť farby, ktoré ste nemali v úmysle zmeniť. Snímka ColorChecker zachytená pri rovnakom osvetlení ako vaše snímky poskytne referenčný bod, takže môžete presne vidieť, ako zmeny ovplyvnia zvyšok vašich farieb ešte pred ich použitím.

Tento objektívny štandard vám pomôže vyhnúť sa nákladným chybám a úpravám farieb metódou pokus-omyl pri úprave snímok alebo triedení farieb.

podpora softvéru tretích strán:

Adobe Photoshop a Adobe Lightroom prostredníctvom bezplatného doplnku

Color Finale

Black Magic DaVinci Resolve na triedenie farieb v pracovnom postupe úpravy videa

Hasselblad Phocus na profilovanie ICC fotoaparátu

3DLUT Creator

ŠPECIFIKÁCIE

Počet cieľov: 1
Počet farebných záplat: 24
Veľkosť cieľa: 24 x 40 mm
Rozsah vlhkosti: 85% alebo menej, bez kondenzácie
Parametre

Parametre

Výrobca: Calibrite
Kategória: Prislušenstvo pre monitory

Hlavné parametre

Operačný systémWindows
Operačný systémMacOS
PRÍSLUŠENSTVO (11)

Káble a konektory

  • 4K / UHD

HDMI kabel 2.0b UHD 4K High Speed + Ethernet 2m

Skladom 4 ks
bez DPH 7.84 € 9.41 €

Monitory

  • Doprava zdarma

Calibrite ColorChecker Studio

Skladom 2 ks
bez DPH 500 € 600 €

Calibrite ColorChecker Passport Photo 2

Skladom 3 ks
bez DPH 105 € 126 €

Calibrite ColorChecker Display Pro

Skladom 3 ks
bez DPH 220 € 264 €

Calibrite ColorChecker Passport Video

Skladom > 5 ks
bez DPH 135 € 162 €
  • Doprava zdarma

Seetec 4K156-9HSD 15,6" 4K Broadcast Monitor

Na odoslanie 1 ks
bez DPH 680 € 816 €

Calibrite ColorChecker Display Plus

Skladom 4 ks
bez DPH 250 € 300 €

Calibrite ColorChecker Classic

Skladom > 5 ks
bez DPH 78 € 93.6 €

Calibrite ColorChecker Video

Skladom > 5 ks
bez DPH 120 € 144 €

Calibrite ColorChecker Display

Skladom 4 ks
bez DPH 150 € 180 €

Software, ovládače, diskové polia

Calibrite ColorChecker Classic Mini

Skladom > 5 ks
bez DPH 60 € 72 €
ALTERNATÍVY (1)

X-Rite ColorChecker Grayscale

Skladom 1 ks
bez DPH 60 € 72 €