Calibrite ColorChecker Passport Video 2

Kontrola farieb pre video od zachytenia po úpravu. Ideálne pre všetkých používateľov, ktorí vyžadujú presnú kontrolu farieb pri zachytávaní pohyblivých obrázkov Ideálne na zabezpečenie podobného farebného podania pri viacerých kamerách. Možno použiť so všetkými hlavnými strihovými softvérmi. Súčasťou je aj užitočný zaostrovací terčík na zabezpečenie čo najostrejšej…

Viac informácií

149 € s DPH 124.17 € bez DPH
-+
Osobné prevzatie: zajtra od 09:00
Odošleme: zajtra
Skladom 1 ks
Bratislava 1 ks, Budapest 2 ks
Popis produktu ŠPECIFIKÁCIE OBSAH BALENIA

Popis produktu

Kontrola farieb pre video od zachytenia po úpravu. Ideálne pre všetkých používateľov, ktorí vyžadujú presnú kontrolu farieb pri zachytávaní pohyblivých obrázkov Ideálne na zabezpečenie podobného farebného podania pri viacerých kamerách. Možno použiť so všetkými hlavnými strihovými softvérmi. Súčasťou je aj užitočný zaostrovací terčík na zabezpečenie čo najostrejšej úrovne detailov

Zariadenie Calibrite ColorChecker Passport Video vás dostane na bezstarostné, farebne vyvážené a trvalo neutrálne miesto s ideálnou expozíciou fotoaparátu rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Táto základná farebná tabuľka vám umožní dosiahnuť lepšiu zhodu medzi fotoaparátom a kamerou, dosiahnuť dokonalú expozíciu a jednoducho snímať a upravovať pre zmiešané osvetlenie v pohodlnom prenosnom ochrannom puzdre. ColorChecker Passport Video vám pomôže skrátiť čas úpravy videa a umožní vám rýchlejšie dosiahnuť kreatívny vzhľad. Ideálne pre filmárov.

ColorChecker Passport Video kombinuje 4 ciele na výrobu videa v jednom odolnom ochrannom puzdre "pasovej veľkosti", čím vám poskytuje maximálnu funkčnosť a prenosnosť.

Vďaka rozmerom iba 125 x 90 mm si môžete zariadenie Passport Video vo vreckovej veľkosti vziať kamkoľvek so sebou, pripravené na akúkoľvek situáciu, ktorá vám príde do cesty.

 

Funkcie

Nastavuje sa do viacerých polôh, aby ste mohli cieľ(e) ľahko začleniť do akejkoľvek scény. Obsahuje aj praktickú šnúrku, aby ste mali svoj Passport vždy po ruke.

Tieto tabuľky môžete použiť na rôzne účely vrátane:

Triedenie farieb
Vyváženie farieb
Vyváženie sivej
Nastavenie dokonalej expozície
Zladenie farieb viacerých fotoaparátov
Snímanie a úpravy pre zmiešané osvetlenie
Podpora softvéru tretích strán

ColorChecker Passport Video je podporovaný softvérovými riešeniami tretích strán na zlepšenie efektivity triedenia farieb a kalibrácie monitorov.

DaVinci Resolve

3DLUT Creator

 

Ešte viac funkcií
Video Colour Target
Špeciálne navrhnutý pre dnešný pracovný postup výroby videa, Video Colour Target obsahuje štyri rady farebných čipov určených na snímanie a úpravu videa, vďaka čomu získate výkonnú tabuľku na urýchlenie triedenia farieb.

Chromatické farby: šesť čipov špeciálne navrhnutých na zarovnanie s farebnou osou na vektoroskope

Pleťové tóny: od svetlých po tmavé s jemnými podtónmi

Lineárne odtiene sivej: šesť krokov na rovnomerné vyváženie sivej vrátane oblastí svetiel a tieňov

Svetlé a tieňové odtiene šedej: šesť čiernych a bielych políčok vrátane vysoko lesklej čiernej na zachytenie celého rozsahu videokamery

Cieľové vyváženie bielej
Začiatok s presným vyvážením bielej zaručuje verné farby, ktoré zachytíte, a poskytuje referenčný bod pre úpravy po snímaní. Terčík vyváženia bielej je spektrálne plochý terčík, ktorý poskytuje neutrálny referenčný bod v zmiešaných svetelných podmienkach, s ktorými sa stretnete počas snímania videa. Keďže terčík odráža svetlo rovnomerne v celom viditeľnom spektre, vytvorením vlastného vyváženia bielej vo fotoaparáte môžete správne kompenzovať premenlivé osvetlenie.

Pomocou tejto farebnej tabuľky budete môcť:

Eliminovať farebné odlesky
Zlepšiť náhľad farieb na displeji fotoaparátu, aby boli vaše histogramy spoľahlivejšie
Zrýchliť a zjednodušiť postprodukčné farebné korekcie a úpravy tým, že nebude potrebné neutralizovať každý záber osobitne
"Prečo nemôžem na vyváženie bielej použiť len nejaký biely objekt?"

Vyváženie bielej farby na kúsku papiera alebo inom sivom prvku v scéne sa môže zdať ako jednoduché riešenie, ale väčšina objektov v skutočnosti nie je neutrálna za všetkých svetelných podmienok; a určite nie je konzistentná.

Nepresné vyváženie bielej bude mať za následok farebné odliatky a nedostatočnú konzistenciu medzi jednotlivými svetelnými podmienkami, čo spôsobí, že farebné korekcie budú časovo veľmi náročné.

Cieľová hodnota v odtieňoch sivej
Vylepšené na dosiahnutie ideálnej expozície kamery pri výrobe videa. Terč s odtieňmi sivej obsahuje 3 rady bielych, 40IRE sivých a vysoko lesklých čiernych farebných čipov.

Tento terč vám pomôže:

Vyrovnať expozíciu a kontrast kamier, ktoré môžete porovnávať
Zabezpečuje presné vykreslenie stredných tónov, ako sú napríklad pleťové odtiene
Focus Target
Túto praktickú kartu budete mať vždy po ruke, aby ste si uľahčili zaostrovanie na stred a okraje.

Puzdro Passport
ColorChecker Passport Video bol navrhnutý pre absolútne pohodlie a prenosnosť, aby ste si ho mohli vziať so sebou na každé snímanie. Puzdro cestovnej veľkosti je vyrobené z odolného plastového materiálu, ktorý ukrýva a chráni štyri terče pred poveternostnými vplyvmi a predlžuje ich životnosť.

Samostatne stojace puzdro Passport sa nastavuje do viacerých polôh, čo vám umožňuje flexibilne umiestniť terče presne tam, kde ich potrebujete. Priložená šnúrka navyše zaručuje, že váš Passport budete mať po ruke počas každého fotografovania.

OBSAH BALENIA

Video ColorChecker Passport obsahuje:
Video Farebný terč

:

Obsahuje 6 chromatických farebných čipov zosúladených s produkciou videa, 6 čipov pleťových tónov, 6 čipov vyváženia sivej a 6 čipov svetiel a tieňov (vrátane vysoko lesklej čiernej) na dosiahnutie ideálneho vyváženia farieb

Cieľová hodnota odtieňov sivej:

3 kroky zahŕňajú biele zvýraznenie, 40 IRE stredných tónov sivej a nasýtené referenčné políčka čiernej s vysokým leskom na dosiahnutie dokonalej expozície

Cieľ vyváženia bielej:

Vytvorenie vlastného vyváženia bielej vo fotoaparáte pre konzistentný neutrálny bod, čím sa eliminuje potreba neskoršej farebnej korekcie každej snímky

Focus Target (Cieľové zaostrenie):

Tabuľka uľahčujúca zaostrenie na stred a okraje

Prenosné ochranné puzdro:

ŠPECIFIKÁCIE

Počet cieľov: 4
Počet farebných záplat: 27
Cieľová veľkosť: 109.0 x 63,5 mm
Veľkosť pasu: 125 x 90 mm
Rozsah vlhkosti: 85% alebo menej, bez kondenzácie
Parametre

Parametre

Výrobca: Calibrite
Kategória: Prislušenstvo pre monitory
PRÍSLUŠENSTVO (4)

PRÍSLUŠENSTVO (4)

Calibrite Display Plus HL

Profesionálna kalibrácia displejov pre fotografov a filmárovProfilovač monitora profesionálnej
330 €
Skladom 3 ks

Calibrite Display 123

  • Novinka
Calibrite Display 123 je používateľsky prívetivé kalibračné zariadenie monitora,
124 €
Skladom 2 ks

Calibrite Display SL

Profesionálna kalibrácia displejov pre fotografov a filmárovProfilovač monitora profesionálnej
180 €
Skladom 2 ks

Calibrite Display Pro HL

Profesionálna kalibrácia displeja pre fotografov a tvorcovProfilovač monitora profesionálnej
264 €
Skladom 1 ks