Blackmagic Design uvádza na trh HyperDeck Extreme 4K HDR

Spoločnosť Blackmagic Design, ktorú na českom a slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Syntex, uviedla na trh nový štúdiový videorekordér HyperDeck Extreme 4K HDR

so záznamom v rozlíšení 4K H.265, dotykovým displejom HDR a integrovanými funkciami na meranie signálu. HyperDeck Extreme 4K HDR sa bude predávať od konca apríla 2022 za 2795 EUR bez DPH.

Videorekordér HyperDeck Extreme 4K HDR kombinuje spoľahlivosť série HyperDeck s novými funkciami vrátane kodeku H.265, voliteľnej vyrovnávacej pamäte, korekcie 3D LUT a natívnej podpory videí 4K a HDR. Vďaka nahrávaniu materiálu v rozlíšení 4K do kodeku H.265 zaručuje skvelú kvalitu obrazu so zníženými nárokmi na úložisko. Veľký dotykový displej poskytuje nielen náhľad videa, ale aj možnosť ovládania zariadenia, ale videorekordér možno rozšíriť o voliteľný modul HyperDeck Extreme Control, ktorý ho zmení na tradičný štúdiový rekordér. HyperDeck Extreme je stelesnením novej generácie produktov pre televíziu, živú produkciu a aplikácie digitálnej reklamy v rozlíšení SD/HD, 2K a 4K.

Blackmagic Design HyperDeck Extreme 4K HDR

HyperDeck Extreme je vybavený dotykovým displejom na ovládanie všetkých funkcií, ako aj na náhľad záberov. Ponúka tiež dva sloty pre záznamové médiá CFast, rozhranie 12G-SDI, analógové rozhranie na archiváciu starých relácií, možnosť nahrávania na externé disky USB-C, integrovaný reproduktor a výstup na slúchadlá. Zaujímavá je aj inštalácia voliteľnej vyrovnávacej pamäte, ktorá eliminuje vypadnuté snímky pri zaplnení alebo zlyhaní záznamového média. Zariadenie je možné napájať zo zdrojov striedavého a jednosmerného prúdu na použitie v štúdiu alebo v teréne.

Všestrannosť zariadenia umožňuje aj jeho použitie ako hlavného rekordéra pre živé produkcie, prehrávača projekcií alebo na nahrávanie ISO z jednotlivých kamier. Vďaka analógovým vstupom je možné archivovať materiál zo starých páskových zariadení. Aplikácie digitálnej reklamy budú profitovať z prítomnosti rýchleho rozhrania 10G Ethernet na rýchle nahrávanie médií alebo jednoduché diaľkové ovládanie. Vďaka vstupom HDMI, SDI a analógovým vstupom s aplikáciami na meranie signálu a 3D korekciu LUT bude rekordér doma aj v teréne, napr. ako súčasť vybavenia prenosového vozidla. Funkcie merania možno použiť na overenie súladu s normami vysielania pred streamovaním alebo vysielaním.

Inovatívne rozhranie dotykového displeja LCD uľahčuje nastavenie všetkých parametrov zariadenia. Zobrazuje ovládacie prvky na prehrávanie alebo spustenie nahrávania, ako aj miniatúrnu časovú os, ktorá umožňuje prechádzať nahraným materiálom. Samozrejme, zobrazuje časový kód, štandard videa, stav médií alebo merače zvuku. Luxusom je možnosť aktivácie funkcií na meranie signálu alebo na pomoc pri zaostrovaní či import/export korekcií LUT.

Vďaka formátu H.265 umožňuje rekordér nahrávanie na štandardné karty CFast. Integruje dva sloty na karty CFast, a tak umožňuje nekonečné nahrávanie. Karty CFast sú kompaktné, cenovo dostupné a ponúkajú vysoké prenosové rýchlosti. Na zvýšenie prevádzkovej bezpečnosti je možné nainštalovať aj voliteľný flash disk PCIe ako vyrovnávaciu pamäť pre prípad, že sa hlavné záznamové médium zaplní alebo zlyhá, čo spôsobí výpadok snímok.

Videorekordér je tiež dokonale vybavený na spracovanie videa HDR, pretože podporuje najnovšie štandardy HDR a používa displej s vysokým jasom a širokým farebným rozsahom. Nástroje na meranie signálu sú tiež plne kompatibilné so štandardmi HDR. Integrovaný LCD displej nielenže zobrazuje videá s farebnými priestormi Rec. 2020 a Rec. 709, ale zobrazuje aj 100 % štandardu DCI-P3.

HyperDeck Extreme ponúka širokú škálu funkcií na meranie signálu vrátane zobrazenia priebehu, vektorskopu a komponentov RGB/YUV, ktoré možno použiť na overenie korekcie farieb a kompatibility záznamu s vysielacími štandardmi. K dispozícii je aj zobrazenie histogramu na kontrolu rozloženia úrovní jasu a vypálenia alebo vyhorenia.

Vytvorené videosúbory sú vďaka kompresii 60:1 - 285:1 veľmi malé a vysoko kompatibilné s operačnými systémami a aplikáciami, vrátane. DaVinci Resolve, Media Composer, Premiere Pro alebo Final Cut Pro X. HyperDeck Extreme podporuje aj súbory Apple ProRes 422 HQ, ProRes 422, ProRes 422 LT na prehrávanie a ProRes 4444 na prehrávanie vrátane masky.

Vďaka sieťovému rozhraniu 10G je HyperDeck Extreme 4K HDR vhodný aj pre aplikácie digitálnej reklamy. Vzdialené ovládanie je možné pomocou jednoduchého textového protokolu a testovanie príkazov je možné vykonať aj prostredníctvom siete Telnet. Nahrávanie médií sa realizuje prostredníctvom protokolu FTP. V kombinácii s veľkými diskovými poliami pripojenými k portu USB-C možno HyperDeck Extreme používať aj ako server na načítavanie a správu médií alebo prehrávanie.

Hlavné funkcie zariadenia HyperDeck Extreme 4K HDR

  • Nahrávanie a prehrávanie videa v rozlíšení 4K
  • Dotykový displej na jednoduché ovládanie
  • Vhodné na živú produkciu, archiváciu a digitálnu reklamu
  • Dva sloty na karty CFast s podporou nepretržitého nahrávania
  • Voliteľný interný flash disk na zvýšenie bezpečnosti prevádzky
  • Podpora HDR vrátane interného displeja LCD
  • Široký rozsah meracích funkcií
  • rozhranie 10G Ethernet na extrémne rýchle nahrávanie
Dátum: 25. 04. 2022, Kategória: Novinky