Blackmagic Design uvádějí Web Presenter HD – tisková zpráva

TLAČOVÁ SPRÁVA

22. február 2021

Blackmagic Design Web Presenter HD je kompletné riešenie na streamovanie videa vo formáte H.264 na YouTube, Facebook, Twitter a ďalšie platformy. Nový variant Web Presenter HD je vybavený vstupom 12G-SDI s konverziou rozlíšenia a umožňuje streamovanie priamo zo zariadení HD alebo Ultra HD v plnom rozlíšení 1080p. Ponúka tiež integrovaný predný panel s LCD displejom, funkciu webovej kamery USB a jedinečný monitorovací výstup s meračmi zvuku, stavom toku a informáciami o dátach SDI.

Blackmagic Design Web Presenter HD

Blackmagic Web Presenter je hardvérové streamovacie riešenie so sieťovým rozhraním Ethernet na živé streamovanie na YouTube, Facebook, Twitter a ďalšie platformy. Je to nástupca televízneho vysielania pre moderné internetové publikum! Okrem toho ponúka rozhranie USB, ktoré umožňuje používanie v režime webovej kamery s akoukoľvek aplikáciou na streamovanie vrátane komunikačných platforiem Skype alebo Zoom. Streamovanie sa môže uskutočňovať cez rozhranie Ethernet alebo pomocou mobilných telefónov 5G a 4G. Webový prezentér je vybavený aj monitorovacím výstupom, ktorý zobrazuje video, audio metre a rôzne informácie o údajoch SDI atď.

Blackmagic Web Presenter podporuje všetky bežné streamovacie platformy; jeho hardvér bol navrhnutý na profesionálne streamovanie vo vysielacej kvalite bez výpadkov snímok. Nastavenie zariadenia je jednoduché: stačí ho pripojiť k internetu a pomocou nástroja Web Presenter Utility vybrať cieľovú platformu a aktualizovať kľúč na streamovanie. Na jeho prevádzku preto nie je potrebný ďalší počítač ani zložitý softvér na streamovanie. Po pripojení k zdroju videa SDI - napríklad k režisérovi alebo kamere - sa priamo pripojí k internetu prostredníctvom zabudovaného sieťového portu alebo dátového pripojenia mobilného telefónu. Súčasne možno v režime webovej kamery používať aj výstup USB.

Na streamovanie z miest mimo štúdia možno použiť záložné pripojenie k hlavnému ethernetovému pripojeniu vo forme mobilného dátového pripojenia 4G/5G pre telefóny so systémom iOS alebo Android. Na tento účel sa používajú porty USB na prednom a zadnom paneli: Blackmagic Web Presenter automaticky rozpozná mobilné pripojenie a môže ho použiť na hlavné streamovanie alebo ako automatickú zálohu pre ethernetové pripojenie. Toto nastavenie závisí výlučne od používateľa.

Pre maximálnu kompatibilitu je Blackmagic Web Presenter vybavený dvojicou portov USB, ktoré umožňujú streamovanie 1080 HD videa v režime webovej kamery. Možno ho preto pripojiť prakticky k akémukoľvek počítaču a používať akýkoľvek softvér, napríklad Zoom, Microsoft Teams, Skype, Open Broadcaster, XSplit Broadcaster a mnohé ďalšie.

Tradičné vysielacie zariadenia sú dôležitou súčasťou každej televíznej stanice, ale streamovacie servery sú v súčasnosti rovnako dôležitým článkom výrobného reťazca. Preto je Blackmagic Web Presenter vybavený monitorovacím výstupom, ktorý zobrazuje úrovne zvuku, dátový tok, aktuálne nastavenia prúdu alebo informácie o dátach SDI. Monitorovací výstup 1080 HD je prítomný na rozhraní SDI aj HDMI, a preto sa môže používať napríklad v spojení so smerovačom SDI (na monitorovanie viacerých jednotiek), ako aj s bežným televízorom HDMI. Dodávaný softvér Blackmagic Web Presenter Utility pre macOS a Windows sa používa na nastavenie viacerých zariadení Web Presenter, ako aj na aktualizáciu firmvéru. Rozhrania USB a Ethernet umožňujú pripojenie k počítačom a na nastavenie zariadení možno použiť aj predný displej LCD.

Vďaka vstupu 12G-SDI podporuje Blackmagic Web Presenter všetky formáty HD a Ultra HD až do 2160p60. K dispozícii je aj výstup 12G-SDI na reťazové zapojenie viacerých webových preserverov a jednoduché streamovanie na viaceré platformy. Produkt využíva technológiu Teranex na konverziu HD alebo Ultra HD videa do formátu HD 1080p, ktoré sa ďalej spracúva hardvérovým kodérom H.264. Okrem streamovania sa Blackmagic Web Presenter môže používať aj ako súkromné, globálne SDI pripojenie medzi lokalitami: voliteľný produkt ATEM Streaming Bridge konvertuje H.264 stream späť na SDI!

Redundancia funkcií zabezpečuje vysokú prevádzkovú spoľahlivosť zariadenia: okrem možnosti streamovania cez ethernetové rozhranie a mobilného pripojenia zahŕňa aj napájacie vstupy pre striedavý aj jednosmerný prúd. Vďaka tomu ho možno napájať nielen zo siete, ale aj z batérií.

Produkt Blackmagic Web Presenter je založený na modulárnej sérii Teranex Mini. So šírkou iba 5,5" sa veľmi ľahko prenáša a rovnako ľahko sa dá nainštalovať do voliteľného stojana, ktorý pojme až tri zariadenia, alebo do ďalších produktov, ako je napríklad ATEM Television Studio HD!

Hlavné funkcie Blackmagic Web Presenter HD

  • Kompletné riešenie na streamovanie pre YouTube, Facebook, Twitter a ďalšie platformy
  • Streamovanie cez Etheret alebo telefóny 4G/5G pripojené k rozhraniu USB
  • Hardvérový kodér H.264
  • Výstup USB v režime webovej kamery pre maximálnu kompatibilitu
  • Monitorovanie výstupu vrátane zobrazenia úrovní zvuku, dátového toku a metadát SDI
  • Konfiguračný softvér Web Presenter Utility pre macOS a Windows
  • Vstup 12G-SDI s konverziou rozlíšenia podporujúcou technológie HD aj Ultra HD
  • Vstupy striedavého a jednosmerného prúdu

Fotografie na tlač
Fotografie všetkých produktov Blackmagic Design nájdete na stránke www.blackmagicdesign.com/press/images.

O spoločnosti Blackmagic Design
Produkty spoločnosti Blackmagic Design sú lídrami v oblasti strihu videa, digitálnych filmových kamier, farebných korektorov, monitorovania videa, prepínačov signálu, záznamníkov diskov, monitorov kriviek a softvéru na obnovu filmov vo filme, postprodukcii a televízii. Séria kariet na záznam videa DeckLink od spoločnosti Blackmagic Design odštartovala revolúciu v kvalite a dostupnosti. Rad produktov DaVinci na úpravu farebného videa dominuje na filmovom a televíznom trhu od roku 1984 a bol ocenený cenou Emmy™, televíznou obdobou Oscara. Spoločnosť Blackmagic Design pokračuje vo vytváraní inovatívnych produktov v oblasti stereoskopickej produkcie a spracovania 4K videa. Spoločnosť Blackmagic Design založili odborníci na postprodukciu a strih videa a má pobočky v USA, Spojenom kráľovstve, Japonsku, Singapure a Austrálii. Viac informácií nájdete na stránke www.blackmagicdesign.com.

O spoločnosti Syntex
Spoločnosť Syntex so sídlom v Prahe bola založená v roku 1994 s cieľom distribuovať produkty a riešenia pre prepis animácie z počítača do videa, počítačovú grafiku, profesionálny strih a spracovanie videa. Je jedným z priekopníkov v Českej republike a etablovala sa ako spoľahlivý a silný partner v oblasti digitálneho spracovania obrazu a zvuku. Spoločnosť Syntex sa venuje distribúcii produktov, technickej podpore a poradenstvu v mnohých odvetviach video a audio produkcie a postprodukcie. Od roku 1999 je zákazníkom na Slovensku k dispozícii dcérska spoločnosť so sídlom v Bratislave. Syntex je distribútorom produktov Blackmagic Design pre český a slovenský trh. Viac informácií nájdete na stránke www.syntex.cz.

Dátum: 22. 02. 2021, Kategória: Novinky