Blackmagic Design představují novou kameru Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro – tisková zpráva

TLAČOVÁ SPRÁVA

22. február 2021

Vrecková kamera Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K Pro je výkonným prírastkom do radu profesionálnych digitálnych filmových kamier Blackmagic Design, ktoré na českom a slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Syntex. Nový model ponúka dotykový displej HDR s vysokým jasom (1 500 cd/m2), integrované ND filtre, napájanie pomocou batérií NP-F570 a voliteľný elektronický hľadáčik. Môže sa tiež pochváliť najnovšími algoritmami spracovania obrazu "Generation 5 Color Science" spoločnosti Blackmagic Design, obrazovým snímačom veľkosti Super 35 s dynamickým rozsahom 13 EV a dvojitou natívnou citlivosťou (ISO 400/3 200), ako aj bajonetom EF.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro

Elegantné telo fotoaparátu ponúka - napriek kompaktnému, ručnému dizajnu - množstvo profesionálnych funkcií. Kamera je vyrobená z pokročilého uhlíkového kompozitného materiálu a má multifunkčnú rukoväť vybavenú ovládacími prvkami na spustenie/zastavenie záznamu, citlivosť, vyváženie bielej, clonu a nastavenie rýchlosti uzávierky. Výrobca venoval pozornosť aj zníženiu šumu snímača pre čistejšie vykreslenie tmavších častí obrazu a vyššiu citlivosť. Integrovaný 5" LCD displej výrazne uľahčuje nastavenie správneho zaostrenia.

Vrecková kamera Blackmagic Cinema Camera 6K Pro je vybavená veľkým snímačom Super 35 s rozlíšením 6 144 x 3 456 a držiakom EF na použitie väčších fotografických objektívov a menšou hĺbkou ostrosti. Nový variant "Pro" pridáva aj integrované filtre neutrálnej hustoty (ND 2, 4 a 6), polohovateľný displej HDR LCD s jasom 1 500 cd/m2 na použitie na slnku, dvojicu audio vstupov s konektormi Mini XLR a napájanie pomocou batérie NP-F570.

Či už budú používatelia fotografovať v jasnom slnečnom svetle alebo takmer v tme, dynamický rozsah 13 EV, dvojitá natívna citlivosť snímača a maximálna citlivosť ISO až do 25 600 zaručujú dokonalú kvalitu obrazu s minimálnym šumom. 6K modely sú vybavené snímačom veľkosti Super 35, ktorý umožňuje fotografovať zábery s malou hĺbkou ostrosti alebo používať anamorfné objektívy. Všetky modely z tohto radu dokážu snímať rýchlosťou až 60 snímok za sekundu v plnom rozlíšení alebo 120 snímok za sekundu v režime orezania.

Oba modely 6K sú vybavené bajonetom EF, ktorý používateľom umožňuje používať existujúce objektívy zakúpené pre kamery DSRL/DSLM, kamery URSA Mini Pro a pôvodné modely Blackmagic Cinema Camera! Elektronické rozhranie bajonetu umožňuje nastavenie zaostrenia a clony prostredníctvom dotykového displeja alebo tlačidiel fotoaparátu na kompatibilných objektívoch.

Exkluzívnou funkciou modelu Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro je integrovaný, motorizovaný zásobník sivých filtrov s neutrálnou hustotou (ND 2, 4 a 6) špeciálne navrhnutý s ohľadom na kolorimetriu kamery. Filtre rovnomerne redukujú viditeľnú aj infračervenú časť spektra, aby sa minimalizovalo infračervené znečistenie obrazu. Tlačidlá aktivácie ND filtrov sú umiestnené na zadnom paneli fotoaparátu, takže ich možno ľahko ovládať palcom pravej ruky.

Zariadenia z radu Blackmagic Pocket Cinema Camera ponúkajú aj režim dvojitej natívnej citlivosti snímača (ISO 400/3 200) a ISO až do 25 600 na minimalizáciu šumu a široký dynamický rozsah. Vreckové kamery Blackmagic Cinema Cameras používajú štandardný 10-bitový formát Apple ProRes (až do rozlíšenia 4K) alebo 12-bitový formát Blackmagic RAW (až do rozlíšenia 6K) bez potreby konverzie formátu počas postprodukcie. Pre vývojárov je k dispozícii aj bezplatný Blackmagic RAW SDK, ktorý im umožňuje implementovať podporu Blackmagic RAW do iných aplikácií. Záznamové médiá (CFast, SD UHS-II, externé USB-C 3.1 Gen 1) možno formátovať pre súborové systémy HFS+ (macOS) aj ExFAT (Windows).

Na zadnom paneli zariadenia sa nachádza veľký 5" dotykový displej, ktorý uľahčuje tvorbu záberov a presné zaostrovanie. Na monitore sa zobrazujú informácie o stave fotoaparátu, histogram, výstup funkcie asistenta zaostrovania, úrovne, vodítka atď. Model Pocket Cinema Camera 6K Pro je po novom vybavený pokročilým displejom LCD HDR s jasom 1 500 cd/m2, ktorý zaručuje dobrú čitateľnosť aj na prudkom slnečnom svetle a navyše sa dá ľahko polohovať.

Algoritmy "Generation 5 Color Science" na spracovanie údajov obrazového snímača boli prevzaté zo špičkového modelu URSA Mini Pro 12K a zaručujú dokonalú kvalitu obrazu vrátane prirodzeného vykresľovania tónov pleti, ako aj vylepšeného vykresľovania najtmavších a najsvetlejších častí obrazu. Algoritmy sa postarajú o konverziu do formátu Blackmagic RAW, ktorý zachováva široký dynamický rozsah a farebnú odozvu snímača vďaka metadátam, ktoré možno použiť na ďalšie spracovanie záznamu.

Vrecková kamera Cinema Camera 6K Pro podporuje aj pripojenie voliteľného externého hľadáčika s vysokokvalitným displejom OLED s rozlíšením 1 280 x 960, sklenenou optikou pozostávajúcou zo štyroch šošoviek na nastavenie zaostrenia od -4 do +4 a snímačom pohľadu hľadáčika. Dôležité stavové informácie (zaostrenie, vodítka atď.) sa samozrejme zobrazujú. Hľadáčik EVF vreckovej kamery Cinema Camera Pro sa pripája pomocou integrovaného konektora, je polohovateľný v rozsahu 70° a dodáva sa so štyrmi rôznymi okulármi pre ľavé aj pravé oko.

Modely Blackmagic Pocket Cinema Camera sú vybavené konektorom Mini XLR vrátane 48V fantómového napájania na pripojenie profesionálnych kondenzátorových mikrofónov. Model 6K Pro je vybavený dvojicou konektorov Mini XLR na nahrávanie dvoch zvukových stôp bez potreby externého mixážneho zariadenia. Štvorica integrovaných mikrofónov s nízkou úrovňou šumu a vysokou odolnosťou voči nárazom a nárazom vetra zabezpečuje kvalitný záznam zvuku bez potreby externých mikrofónov. K dispozícii je aj 3,5 mm vstup pre mikrofón, výstup na slúchadlá alebo integrovaný reproduktor.

Modely Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K a 6K používajú štandardné batérie LP-E6, zatiaľ čo variant 6K Pro je napájaný batériou NP-F570 s väčšou kapacitou. K dispozícii je aj možnosť napájania z externých zdrojov jednosmerného prúdu vrátane dodávaného napájacieho zdroja, ktorý dokáže súčasne napájať fotoaparát a dobíjať jeho internú batériu. Poistná matica na napájacom konektore zaisťuje prevádzkovú spoľahlivosť. Rozhranie USB-C rozširuje možnosti napájania o nabíjačky telefónov, napájacie zdroje notebookov, externé batérie atď. Voliteľný batériový grip nahrádza internú batériu dvojicou batérií, čo výrazne predlžuje životnosť batérie.

Všetky modely zo série Blackmagic Pocket Cinema Camera obsahujú aj plnú verziu renomovanej aplikácie DaVinci Resolve Studio so špičkovými funkciami na spracovanie audiovizuálnych záznamov. DaVinci Resolve obsahuje novú revolučnú sekciu Strih na maximálne zjednodušenie vyhľadávania a úpravy videí, ako aj profesionálne funkcie na korekciu farieb, strih, postprodukciu zvuku a vizuálne efekty!

Kľúčové funkcie vreckovej kamery Blackmagic Cinema Camera 6K Pro

 • Pokročilé telo z uhlíkového kompozitu
 • Snímač Super 35 s rozlíšením 6 144 x 3 456, dynamickým rozsahom 13 EV a dvojitou prirodzenou citlivosťou
 • Kompatibilný so širokou škálou objektívov EF
 • Integrované motorizované ND filtre (ND 2, 4 a 6)
 • Citlivosť až do ISO 25 600 na nahrávanie pri nízkej úrovni okolitého svetla
 • Štandardné formáty záznamu kompatibilné s bežnými editačnými aplikáciami
 • Polohovateľný displej HDR LCD s jasom 1 500 cd/m2
 • Algoritmy Blackmagic Color Science 5. generácie na spracovanie obrazu
 • Voliteľný elektronický hľadáčik Blackmagic Pocket Cinema Camera Pro
 • Profesionálne audio vstupy Mini XLR s fantómovým napájaním 48 V pre mikrofóny
 • Napájanie batériami NP-F570 alebo voliteľným príslušenstvom Blackmagic Pocket Camera Battery Pro Grip
 • Plná verzia postprodukčnej aplikácie DaVinci Resolve Studio

Fotografie na vytlačenie
Fotografie všetkých produktov Blackmagic Design nájdete na stránke www.blackmagicdesign.com/press/images.

O spoločnosti Blackmagic Design
Produkty spoločnosti Blackmagic Design sú lídrami v oblasti strihu videa, digitálnych filmových kamier, farebných korektorov, monitorovania videa, prepínačov signálu, záznamníkov diskov, monitorov kriviek a softvéru na obnovu filmov vo filme, postprodukcii a televízii. Séria kariet na záznam videa DeckLink od spoločnosti Blackmagic Design odštartovala revolúciu v kvalite a dostupnosti. Rad produktov DaVinci na úpravu farebného videa dominuje na filmovom a televíznom trhu od roku 1984 a bol ocenený cenami Emmy™, televíznou obdobou Oscarov. Spoločnosť Blackmagic Design pokračuje vo vytváraní inovatívnych produktov v oblasti stereoskopickej produkcie a spracovania 4K videa. Spoločnosť Blackmagic Design založili odborníci na postprodukciu a strih videa a má pobočky v USA, Spojenom kráľovstve, Japonsku, Singapure a Austrálii. Viac informácií nájdete na stránke www.blackmagicdesign.com.

O spoločnosti Syntex
Spoločnosť Syntex so sídlom v Prahe bola založená v roku 1994 s cieľom distribuovať produkty a riešenia pre prepis animácie z počítača do videa, počítačovú grafiku, profesionálny strih a spracovanie videa. Je jedným z priekopníkov v Českej republike a etablovala sa ako spoľahlivý a silný partner v oblasti digitálneho spracovania obrazu a zvuku. Spoločnosť Syntex sa venuje distribúcii produktov, technickej podpore a poradenstvu v mnohých odvetviach video a audio produkcie a postprodukcie. Od roku 1999 je zákazníkom na Slovensku k dispozícii dcérska spoločnosť so sídlom v Bratislave. Syntex je distribútorom produktov Blackmagic Design pre český a slovenský trh. Viac informácií nájdete na stránke www.syntex.cz.

Dátum: 22. 02. 2021, Kategória: Novinky