Blackmagic Design predstavuje nové karty DeckLink Mini Monitor HD a DeckLink Mini Recorder HD - tlačová správa

Tlačová správa

11. júla 2022

Blackmagic Design, ktorú na českom a slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Syntex, uviedla na trh modernizované karty PCIe DeckLink Mini Monitor HD a DeckLink Mini Recorder HD na náhľad, resp. demo. Nahrávanie videa. Nové modely majú rozhrania 3G-SDI a HDMI, podporujú rozlíšenie až do 1080p60 a 2Kp60 DCI a farebný priestor Rec. 2020 a sú tiež lacnejšie (v porovnaní s pôvodnými modelmi s rozlíšením 1,5G-SDI). Karty DeckLink Mini Recorder HD a DeckLink Mini Monitor HD sa môžu pochváliť špičkovou elektronikou, ktorá podporuje snímanie a prehrávanie nekomprimovaného a komprimovaného 10-bitového HD a SD videa. Nové modely nahrádzajú predchádzajúcu generáciu s rozhraním 1,5G-SDI a podporujú rozlíšenie až do 1080p60 a 2Kp60 DCI, široký farebný gamut vrátane štandardu Rec. 2020 a 10-bitové formáty videa YUV, resp. 12-bitové RGB 4:4:4.

Nové modely DeckLink Mini HD sú implementované ako kompaktné karty PCI Express x1 druhej generácie, a preto ich možno ľahko inštalovať do bežných pracovných staníc a serverov v racku. Možno ich ľahko použiť na načítanie z videoprehrávačov a kamier alebo na náhľad prostredníctvom monitorov alebo projektorov. Sú to ideálne nástroje na úpravu videa, prácu s efektmi, tvorbu grafiky a mnohé ďalšie činnosti.

Mini rekordér Varianta DeckLink HD sa používa na záznam videa zo zdrojov 3G-SDI a HDMI prostredníctvom bežných počítačov so zbernicou PCIe. Podporované sú všetky štandardné SD alebo HD video zdroje vrátane HDCAM, D5, SDCAM, Digital Betacam a ďalších produktov. DeckLink Mini Recorder HD samozrejme podporuje aj bežné aplikácie na streamovanie videa vrátane. OBS a výrazne tak uľahčuje streamovanie živých produkcií. DeckLink Mini Monitor HD je určený na náhľad videa s rozlíšením až 1080p60 prostredníctvom televízorov, projektorov atď. s rozhraniami 3G-SDI alebo HDMI. Okrem toho podporuje najnovšie formáty HDR pre farebne presný náhľad moderných formátov videa.

Vlastnosti zariadení DeckLink Mini Monitor HD a DeckLink Mini Recorder HD

 • Specializované verzie na snímanie videa (DeckLink Mini Recorder HD) a náhľad (DeckLink Mini Monitor HD) sú teraz k dispozícii
 • Kompaktné karty PCIe x1 Gen 2
 • Rámček PCIe pre štandardné a nízkoprofilové skrine
  Rozhrania 3G-SDI a HDMI
  Podporuje všetky bežné formáty videa SD/HD až do 1080p60
 • Podpora formátov DCI do 2Kp60 cez rozhranie SDI
 • Nekomprimovaná a komprimovaná 10-bitová kvalita YUV 4:2:2 alebo RGB
 • Podporuje DaVinci Resolve a ďalšie aplikácie na postprodukciu videa
 • Bezplatné vývojové nástroje

Fotografie na vytlačenie
Fotografie všetkých produktov Blackmagic Design nájdete na stránke
www.blackmagicdesign.com/press/images.

O spoločnosti Blackmagic Design
Produkty spoločnosti Blackmagic Design sú lídrami v oblasti strihu videa, digitálnych filmových kamier, farebných korektorov, monitorovania videa, prepínačov signálu, záznamníkov diskov, monitorov kriviek a softvéru na reštaurovanie filmov vo filmovom, postprodukčnom a televíznom priemysle. Séria kariet na nahrávanie videa DeckLink od spoločnosti Blackmagic Design odštartovala revolúciu v kvalite a dostupnosti. Rad produktov spoločnosti DaVinci na úpravu farebného videa dominuje na filmovom a televíznom trhu od roku 1984 a bol ocenený cenou Emmy™, televíznou obdobou Oscara. Spoločnosť Blackmagic Design pokračuje vo vytváraní inovatívnych produktov v oblasti stereoskopickej produkcie a spracovania 4K videa. Spoločnosť Blackmagic Design založili odborníci na postprodukciu a strih videa a má pobočky v USA, Spojenom kráľovstve, Japonsku, Singapure a Austrálii. Viac informácií nájdete na stránke
www.blackmagicdesign.com.

O spoločnosti Syntex
Syntex bol založený v roku 1994 s cieľom distribuovať produkty a riešenia pre prepis animácií z počítača do videa, počítačovú grafiku, profesionálny strih a spracovanie videa. Je jedným z priekopníkov v Českej republike a etablovala sa ako spoľahlivý a silný partner v oblasti digitálneho spracovania obrazu a zvuku. Spoločnosť Syntex sa venuje distribúcii produktov, technickej podpore a poradenstvu v mnohých odvetviach video a audio produkcie a postprodukcie. Od roku 1999 je zákazníkom na Slovensku k dispozícii dcérska spoločnosť so sídlom v Bratislave. Syntex je distribútorom produktov Blackmagic Design pre český a slovenský trh. Viac informácií nájdete na www.syntex.cz.

Dátum: 11. 07. 2022, Kategória: Novinky