Blackmagic Design představují nové kamerové monitory/rekordéry Blackmagic Video Assist 3G - tisková zpráva

TLAČOVÁ SPRÁVA

20. júl 2020

Novo uvedené monitory/rekordéry Blackmagic Video Assist 3G od spoločnosti Blackmagic Design, ktoré na českom a slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Syntex, predstavujú cenovo dostupnejšiu alternatívu k existujúcim modelom 12G HDR. Nové varianty ponúkajú integrované funkcie merania signálu, rozhrania 3G-SDI a HDMI s podporou všetkých formátov SD a HD, ako aj napájanie pomocou batérií Sony série L.

Všetky modely monitorov a rekordérov s funkciou Video Assist sú vybavené veľkým dotykovým displejom na jednoduchý náhľad, nahrávanie a prehrávanie videí, meranie signálu a zobrazenie funkcií asistenta zaostrovania. 7" varianty sú vybavené aj analógovými zvukovými vstupmi a dvoma slotmi na karty SD, ktoré vďaka väčšiemu telu umožňujú nepretržité nahrávanie. Všetky modely sú tiež vybavené zadným signalizačným svetlom, reproduktorom a výstupom na slúchadlá. Nová generácia produktov Video Assist využíva batérie Sony série L a vďaka dvom slotom na batérie umožňuje nepretržitú prevádzku.

5" aj 7" varianty s dotykovými displejmi uľahčujú kompozíciu záberov a zaostrovanie a zobrazujú základné informácie a ovládacie prvky vrátane časového kódu, tlačidiel prepravy, meračov zvuku a histogramu. K dispozícii sú aj funkcie pre asistenta zaostrenia, zobrazenie falošných farieb, korekcie 3D LUT a ďalšie. 3D LUT korekcie umožňujú takmer finálny náhľad obrazu po postprodukcii; korekcie možno aplikovať priamo na zaznamenané súbory alebo ich aplikovať nedeštruktívne.

Záznamníky integrovaného monitora Video Assist používajú štandardné, ľahko dostupné médiá SD vrátane rýchlych variantov UHS-II (podporované sú súborové systémy ExFAT a HFS+). Väčšie 7" verzie sú vybavené dvojicou slotov na karty SD pre možnosť výmeny preplnených médií, a teda pre možnosť nekonečného nahrávania. Karty SD stelesňujú cenovú dostupnosť, malé rozmery a vysokú rýchlosť záznamu.

Produkty Blackmagic Video Assist sú ideálnym doplnkom ku kamerám, ktoré vo väčšine prípadov ponúkajú len malé displeje s nedostatočnou svetelnosťou a často neposkytujú kvalitné funkcie asistenta zaostrovania ani kvalitné nahrávacie kodeky. Rad Video Assist možno použiť aj na modernizáciu starších modelov kamier, ktoré budú mať dlhšiu životnosť vďaka moderným formátom záznamu, ako sú Apple ProRes a Avid DNx. Vstupy HDMI a SDI umožňujú pripojiť monitory prakticky k akémukoľvek spotrebnému alebo profesionálnemu fotoaparátu alebo DSLR/DSLM zariadeniu.

Blackmagic Video Assist 3G

Inovatívne dotykové ovládacie prvky poskytujú rýchly prístup ku všetkým funkciám vrátane virtuálnych tlačidiel na prehrávanie záznamu, miniatúrnej časovej osi určenej na rýchle prechádzanie nahraných videí a zobrazenia časového kódu, štandardného videa alebo úrovne zvuku. Samozrejme, prehrávanie môžete zrýchliť aj gestami.

Produkty Video Assist majú širokú podporu rozhraní a video štandardov vrátane. Verzie 7" sú vybavené aj vstupmi Mini XLR na pripojenie profesionálnych mikrofónov alebo externých mixážnych pultov. Všetky modely sú tiež vybavené napájacím vstupom 12 V = s prídavnou poistnou maticou na modeloch 12 G, aby sa zabránilo náhodnému odpojeniu napájacieho kábla.

Nahrávanie využíva štandardné otvorené formáty videa, čím sa eliminuje potreba následnej konverzie: nahrané videá možno okamžite spracovať pomocou štandardných programov (napr. DaVinci Resolve Studio) vo všetkých bežných operačných systémoch. Monitory zaznamenávajú štandardné 10-bitové súbory ProRes a DNx a v prípade variantov 12G-SDI HDR a podporovaných kamier aj 12-bitový formát Blackmagic RAW.

Softvér obsahuje aj funkcie na meranie signálu, ktoré zabezpečujú napríklad kompatibilitu záznamu s normami vysielania. K dispozícii je nástroj na náhľad priebehu signálu, vektorskop, zobrazenie zložiek RGB a histogram. Výstup meracích funkcií sa môže zobraziť aj ako súčasť náhľadu videa v reálnom čase alebo ako miniatúra v pravom hornom rohu displeja.

Digitálne filmové fotoaparáty zachovávajú široký dynamický rozsah snímok, ale ich výstup sa výrazne líši od konečného vzhľadu výstavy. 3D korekcia LUT rieši tento problém tým, že umožňuje bezstratovú korekciu vzhľadu materiálu počas náhľadu. Modely Video Assist podporujú import štandardných 17 a 33-bodových tabuliek 3D LUT alebo ponúkajú niekoľko vlastných predvolieb, napr. Extended Video, Film to Video atď.

Funkcia virtuálnej klapky a možnosti vkladania metadát výrazne zjednodušujú správu záznamov. Jednoduchým gestom (potiahnutím zľava doprava) zobrazte panel digitálnej klapky a zadajte informácie ručne alebo sa spoľahnite na automatické postupné číslovanie záberov. Metadáta sa ukladajú ako súčasť videosúborov a sú potom k dispozícii počas postprodukcie, napr. v aplikácii DaVinci Resolve. Softvér DaVinci Resolve ponúka automatické vyhľadávanie a synchronizáciu záberov vďaka funkcii Sync Bin v časti Strih!

Rozhrania SDI aj HDMI podporujú štandardné štandardy SD a HD, varianty 12G podporujú aj štandardy Ultra HD. K dispozícii je podpora rozlíšení PAL a NTSC SD, štandardov 720p HD vrátane 720p50 a 59,94p, štandardov 1080i HD 1080i50 a 59i94, rozlíšení 1080p HD 1080p23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94 a 60p. Okrem toho sú podporované aj formáty 1080 PsF.

Monitory Blackmagic Video Assist tiež eliminujú potrebu špeciálnych zvukových rekordérov vďaka vysokej kvalite záznamu zvuku. Okrem toho sú 7" modely vybavené dvojicou analógových audio vstupov s konektormi Mini XLR, fantómovým napájaním pre kondenzátorové mikrofóny a nahrávaním 16- aj 24-bitového zvuku so vzorkovacou frekvenciou až 192 kHz! Úrovne možno monitorovať pomocou meračov na obrazovke s balistikou VU alebo PPM.

Fotografie na vytlačenie
Fotografie všetkých produktov Blackmagic Design
nájdete na stránke www.blackmagicdesign.com/press/images

.

O spoločnosti Blackmagic Design
Produkty spoločnosti Blackmagic Design sú lídrami v oblasti strihu videa, digitálnych filmových kamier, farebných korektorov, monitorovania videa, prepínačov signálu, záznamových zariadení na disky, monitorov kriviek a softvéru na reštaurovanie filmov vo filmovom, postprodukčnom a televíznom priemysle. Séria kariet na záznam videa DeckLink od spoločnosti Blackmagic Design odštartovala revolúciu v kvalite a dostupnosti. Rad produktov DaVinci na úpravu farebného videa dominuje na filmovom a televíznom trhu od roku 1984 a bol ocenený cenou Emmy™, televíznou obdobou Oscara. Spoločnosť Blackmagic Design pokračuje vo vytváraní inovatívnych produktov v oblasti stereoskopickej produkcie a spracovania 4K videa. Spoločnosť Blackmagic Design založili odborníci na postprodukciu a strih videa a má pobočky v USA, Spojenom kráľovstve, Japonsku, Singapure a Austrálii. Viac informácií nájdete na stránke www.blackmagicdesign.com

.

O spoločnosti Syntex
Spoločnosť Syntex so sídlom v Prahe bola založená v roku 1994 s cieľom distribuovať produkty a riešenia pre prepis animácií z počítača do videa, počítačovú grafiku, profesionálny strih a spracovanie videa.Je jedným z priekopníkov v Českej republike a etablovala sa ako spoľahlivý a silný partner v oblasti digitálneho spracovania obrazu a zvuku. Spoločnosť Syntex sa venuje distribúcii produktov, technickej podpore a poradenstvu v mnohých odvetviach video a audio produkcie a postprodukcie. Od roku 1999 je zákazníkom na Slovensku k dispozícii dcérska spoločnosť so sídlom v Bratislave. Syntex je distribútorom produktov Blackmagic Design pre český a slovenský trh. Viac informácií nájdete na stránke www.syntex.cz.

Dátum: 20. 07. 2020, Kategória: Novinky