Blackmagic Design představují ATEM Streaming Bridge - tisková zpráva

TLAČOVÁ SPRÁVA

3. august 2020

Spoločnosť Blackmagic Design, výrobca profesionálnych zariadení na tvorbu a postprodukciu audiovizuálneho obsahu, ktorú na českom a slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Syntex, predstavila konvertor ATEM Streaming Bridge na dekódovanie živých streamov z režijných zariadení série ATEM Mini Pro na signály SDI a HDMI. To umožňuje vytvárať vysokokvalitné IP video pripojenia k pracovným staniciam vybaveným produktmi ATEM Mini Pro a ľahko spolupracovať s tvorcami obsahu na celom svete. Video stream z režijných zariadení ATEM Mini Pro ponúka výrazne vyššiu kvalitu ako bežný videokonferenčný softvér, a to bez akýchkoľvek digitálnych vodoznakov (logá výrobcov streamovacích aplikácií atď.). ATEM Streaming Bridge bude v predaji počas augusta 2020 za 6 099 Kč bez DPH.

ATEM Streaming Bridge je špecializovaný prevodník pre videostreamy H.264 z režijných zariadení ATEM Mini Pro na rozhrania SDI a HDMI. To uľahčuje prenos videa v rámci miestnych sietí alebo globálne cez internet. Použitý videokodek H.264 zaručuje vysokú kvalitu obrazu pri nízkom dátovom toku. ATEM Streaming Bridge preto umožňuje vytvoriť rozvetvenú sieť štúdií vybavených režijnými zariadeniami ATEM Mini Pro a spolupracovať tak napr. s blogermi alebo miestnymi spravodajskými organizáciami. Softvér ATEM sa postará o vytvorenie konfiguračného súboru, ktorý môžu používatelia poslať e-mailom jednotlivým štúdiám s režijnými zariadeniami ATEM Mini Pro.

Režijné monitory ATEM Mini umožňujú jednoduché vytváranie profesionálnych firemných prezentácií pomocou Skype alebo Zoom, alebo živých vystúpení napr. pre platformu YouTube s využitím až štyroch kamerových vstupov, alebo možnosť začleniť do vystúpenia výstup z hernej konzoly alebo počítača, napr. prezentáciu PowerPoint. Vstavané funkcie efektov umožňujú vytvárať efekty prelínania alebo zábery obraz v obraze, napr. na vytváranie priebežne komentovaných videí. Všetky modely série ATEM Mini majú výstup na streamovanie kompatibilný s mostíkom ATEM Streaming Bridge a výstup HDMI vhodný napríklad na premietanie pomocou projektorov. Mikrofónové vstupy umožňujú pripojenie mikrofónov na nahrávanie rozhovorov a komentovaných prezentácií.

ATEM Streaming Bridge

Fotografie na vytlačenie
Fotografie všetkých produktov Blackmagic Design
nájdetena stránke www.blackmagicdesign.com/press/images

.

O spoločnosti Blackmagic Design
Produkty spoločnosti Blackmagic Design sú lídrami v oblasti strihu videa, digitálnych filmových kamier, farebných korektorov, monitorovania videa, prepínačov signálu, záznamníkov diskov, monitorov kriviek a softvéru na obnovu filmov vo filme, postprodukcii a televízii. Séria kariet na záznam videa DeckLink od spoločnosti Blackmagic Design odštartovala revolúciu v kvalite a dostupnosti. Rad produktov spoločnosti DaVinci na úpravu farebného videa dominuje na filmovom a televíznom trhu od roku 1984 a bol ocenený cenami Emmy™, televíznou obdobou Oscarov. Spoločnosť Blackmagic Design pokračuje vo vytváraní inovatívnych produktov v oblasti stereoskopickej produkcie a spracovania 4K videa. Spoločnosť Blackmagic Design založili odborníci na postprodukciu a strih videa a má pobočky v USA, Spojenom kráľovstve, Japonsku, Singapure a Austrálii. Viac informácií nájdete na stránke
www.blackmagicdesign.com

.

O spoločnosti Syntex
Spoločnosť Syntex so sídlom v Prahe bola založená v roku 1994 s cieľom distribuovať produkty a riešenia pre prepis animácie z počítača do videa, počítačovú grafiku, profesionálny strih a spracovanie videa. Je jedným z priekopníkov v Českej republike a etablovala sa ako spoľahlivý a silný partner v oblasti digitálneho spracovania obrazu a zvuku. Spoločnosť Syntex sa venuje distribúcii produktov, technickej podpore a poradenstvu v mnohých odvetviach video a audio produkcie a postprodukcie. Od roku 1999 je zákazníkom na Slovensku k dispozícii dcérska spoločnosť so sídlom v Bratislave. Syntex je distribútorom produktov Blackmagic Design pre český a slovenský trh. Pozri viac

.

Dátum: 03. 08. 2020, Kategória: Novinky