Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K - štartovacia sada

Úplne nová Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K, ručná digitálna filmová kamera so snímačom Full 4/3 HDR, duálnym natívnym ISO až do 25600 ISO pre neuveriteľný výkon pri slabom osvetlení, ako aj 13-stupňovým dynamickým rozsahom. Eliminuje tiež drahé externé rekordéry, pretože je vybavená jedinečným novým rozširujúcim portom USB-C, ktorý umožňuje zákazníkom nahrávať…

Viac informácií

Zľava: - 3 % 0 € s DPH 0 € bez DPH
Dostupnosť
1-2 dni
Kód tovaru:
KAT-31190
Pridať do porovnania
Popis produktu

Popis produktu

Úplne nová Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K, ručná digitálna filmová kamera so snímačom Full 4/3 HDR, duálnym natívnym ISO až do 25600 ISO pre neuveriteľný výkon pri slabom osvetlení, ako aj 13-stupňovým dynamickým rozsahom. Eliminuje tiež drahé externé rekordéry, pretože je vybavená jedinečným novým rozširujúcim portom USB-C, ktorý umožňuje zákazníkom nahrávať pomocou interných rekordérov SD/UHS-II a CFast alebo priamo na tie isté externé disky, ktoré budú používať na strih a korekciu farieb. Bez objektívu.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Nová revolučná vrecková kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K je ručná digitálna filmová kamera, ktorú si zákazníci žiadali. Obsahuje neuveriteľne špičkové zobrazovanie a profesionálne funkcie v prenosnom a cenovo dostupnom prevedení, ktoré možno použiť kdekoľvek. Kompaktný štýl tela je ideálny na natáčanie nezávislých filmov a dokumentov, módnych prehliadok, cestovateľských blogov, webových videí, svadieb, firemných videí, športu a mnohých ďalších.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K je vybavená snímačom 4/3 HDR plnej veľkosti s natívnym rozlíšením 4096 x 2160 a 13-stupňovým dynamickým rozsahom pre skutočnú kvalitu digitálneho filmu. Plná veľkosť snímača 4/3 je navrhnutá tak, aby dokonale zodpovedala objektívom MFT, takže faktor orezania je výrazne znížený, čo zákazníkom poskytuje širšie zorné pole. Je tiež vybavený dvojitou natívnou citlivosťou ISO s hodnotou až 25600 ISO pre neuveriteľný výkon pri slabom osvetlení.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K je vybavená funkciami, ako je napríklad držiak objektívu MFT, veľký 5-palcový dotykový monitor, 10-bitový záznam ProRes a 12-bitový záznam RAW, 3D LUT, 4 zabudované mikrofóny, audio vstup mini XLR s fantómovým napájaním, bezdrôtové ovládanie kamery cez Bluetooth, výstup HDMI na monitorovanie na scéne a ďalšie. Najnovšie technológie Blackmagic Design v oblasti farieb umožňujú zákazníkom nakrúcať snímky, ktoré sú oveľa lepšie ako pri digitálnych zrkadlovkách a dokonca lepšie ako pri profesionálnych digitálnych filmových kamerách, ktoré stoja o desiatky tisíc viac.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Telo kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K, navrhnuté s použitím kompozitu z polykarbonátu s uhlíkovými vláknami z vesmírneho veku, je mimoriadne pevné a ľahké. Uhlíkový kompozitný materiál pozostáva z vysokopevnostného polyméru, ktorý je vystužený uhlíkovými vláknami. To dodáva telu kamery neuveriteľnú pevnosť a tuhosť, ktorá ju pomáha chrániť pred náhodnými nárazmi a pádmi, ktoré môžu často viesť k poškodeniu. Ručná konštrukcia je vybavená multifunkčným gripom, ktorý má logicky umiestnené tlačidlá a voliče, ktoré umožňujú mimoriadne rýchly prístup k základným funkciám snímania, ako je spustenie/zastavenie záznamu, fotografovanie, ISO, uzávierka, clona, vyváženie bielej farby, napájanie a ďalšie.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Štvrtá generácia Blackmagic Design color science umožňuje zákazníkom snímať HDR snímky vo filme, videu a nových rozšírených režimoch videa. Nový rozšírený režim kombinuje šírku digitálneho filmu s optimalizovaným videosúborom. Zákazníci pracujúci na projektoch s rýchlou realizáciou tak majú k dispozícii ideálne riešenie na snímanie skvelo vyzerajúcich snímok, ktoré nepotrebujú veľké množstvo farebných korekcií ani postprodukčných prác.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Snímky možno zaznamenávať na štandardné karty SD, rýchlejšie karty UHS-II alebo karty CFast 2.0 vo formátoch ProRes alebo RAW. Vrecková kamera Blackmagic Cinema Camera 4K dokáže zaznamenávať snímky v rozlíšení 4K rýchlosťou až 60 snímok za sekundu a okenné HD až 120 snímok za sekundu. Je to tiež prvá kamera, ktorá umožňuje zákazníkom nahrávať priamo na presne tie isté externé disky USB-C, ktoré používajú na strih a korekciu farieb. To znamená, že zákazníci môžu oveľa rýchlejšie realizovať projekty, pretože nemusia prenášať súbory. Stačí, ak odpojia disk USB-C a potom ho pripojia k počítaču a začnú upravovať.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K používa rovnaký držiak objektívov MFT (Micro Four Thirds) ako pôvodná kamera Pocket Cinema Camera, takže zákazníci môžu využiť investície do objektívov, ktoré už vlastnia. Bajonet MFT je mimoriadne flexibilný a umožňuje použitie rôznych adaptérov na objektívy, takže zákazníci môžu používať aj objektívy PL, C, EF a ďalšie typy objektívov od výrobcov, ako sú Canon, Nikon, Pentax, Leica a dokonca Panavision.

Zadná strana fotoaparátu je vybavená veľkým jasným 5-palcovým dotykovým displejom, ktorý uľahčuje rámovanie záberov a presné zaostrovanie. Využíva tiež rovnaký operačný systém Blackmagic OS ako URSA Mini, takže zákazníci môžu pomocou jednoduchých gest ťuknutia a potiahnutia prstom upravovať nastavenia, pridávať metadáta a zobrazovať stav záznamu. Prekryvy na obrazovke uľahčujú zobrazenie parametrov záznamu, stavu, histogramu, indikátorov zaostrenia a špičiek a ovládacích prvkov prehrávania. Okrem toho je možné použiť 3D LUT na monitorovanie aj nahrávanie.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

V prípade zvuku je kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K vybavená viacerými zabudovanými mikrofónmi s extrémne nízkou úrovňou šumu, mini XLR vstupom so 48 V fantómovým napájaním na pripojenie profesionálnych klopových a ramenných mikrofónov a 3,5 mm stereo audio konektorom na pripojenie rôznych typov mikrofónov videokamery. Vďaka vysokokvalitnému zabudovanému záznamu zvuku nemusia zákazníci so sebou nosiť samostatný rekordér.

Kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K obsahuje aj konektor HDMI plnej veľkosti, ktorý dokáže vyviesť video HDR, ako aj čistý 10-bitový obrazový kanál s voliteľnými prekrytiami na obrazovke. K dispozícii je aj inovatívny vysokorýchlostný rozširujúci port USB-C na pridanie externého príslušenstva, ako sú flash disky a SSD disk na externé nahrávanie. Fotoaparát používa štandardné batérie LP-E6 a možno ho nabíjať cez USB-C alebo cez uzamykateľný konektor napájania DC, ktorý chráni fotoaparát pred náhodným odpojením počas snímania.

Funkcie kamery Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

 • Snímač plnej veľkosti 4/3 s natívnym rozlíšením veľkosti 4096 x 2160.
 • Kompatibilný s mimoriadne kvalitnými objektívmi Micro Four Thirds.
 • Mimoriadne široký 13-stupňový dynamický rozsah umožňuje zachytenie pre špičkový vzhľad celovečerného filmu.
 • Citlivosť ISO až 25600 pre neuveriteľný výkon pri slabom osvetlení.
 • Telo z polykarbonátového kompozitu s uhlíkovými vláknami, vďaka ktorému je ľahký, prenosný a odolný.
 • Multifunkčný grip na rýchly prístup k spusteniu/zastaveniu nahrávania, fotografiám, ISO, uzávierke, clone, vyváženiu bielej, napájaniu a ďalším funkciám.
 • Zabudované záznamové karty SD, UHS-II a CFast.
 • Rozširujúci port USB-C umožňuje dlhšie nahrávanie priamo na externý disk SSD alebo flash disk.
 • Štandardné otvorené formáty súborov kompatibilné s populárnym softvérom NLE, napríklad 10-bitový ProRes a 12-bitový RAW.
 • Je vybavený výstupom HDMI v plnej veľkosti na monitorovanie s grafickým prekrytím stavu kamery.
 • Profesionálny vstup mini XLR so 48 V fantómovým napájaním na pripojenie profesionálnych mikrofónov.
 • 3.5 mm audio konektor, konektor pre slúchadlá a uzamykateľný 12 V DC napájací konektor.
 • Zabudovaný 5" dotykový displej LCD umožňuje presné zaostrovanie pri snímaní v rozlíšení 4K.
 • Displej LCD podporuje prekrývanie na obrazovke vrátane stavu, histogramu, funkcie focus peaking a ovládacích prvkov prepravy.
 • Zaznamenáva snímky v rozlíšení 4K rýchlosťou až 60 snímok za sekundu a snímky v rozlíšení HD s oknom rýchlosťou až 120 snímok za sekundu.
 • pri monitorovaní aj nahrávaní možno použiť 3D LUT.
 • Operačný systém Blackmagic OS používaný v kamerách URSA Mini a URSA Broadcast.
 • štvrtá generácia Blackmagic color science.
 • Podporuje diaľkové ovládanie kamery cez Bluetooth.
 • Zahŕňa plnú licenciu pre DaVinci Resolve Studio na editáciu, farby, vizuálne efekty a zvukovú postprodukciu.


Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Parametre

Parametre

Výrobca: Blackmagic Design
Kategória: Digital Cinema

Hlavné parametre

Veľkosť snímača kamery4/3"
Rozlíšenie4K (DCI)
RozlíšenieUHD
RozlíšenieFull HD
BajonetMFT
VýstupHDMI

Ostatné parametre

FPSHD 120fps
FPS4K 60fps
Typ médiaCFast
Typ médiaSD karta
Typ batérieLP-E
Ďalšie funkcieHDR
Ďalšie funkcieDual ISO
Natívne ISO25600
OBSAH BALENIA

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Prachová krytka revolveru objektívu

30 W napájací zdroj s uzamykateľným konektorom a medzinárodnými adaptérmi

Batéria LP-E6

Karta SD so softvérom a príručkou

Uvítacia karta

DaVinci Resolve Studio s aktivačným kľúčomŠPECIFIKÁCIE

Funkcie kamery

Efektívna veľkosť snímača

18.96 mm x 10 mm (Four Thirds)

Bajonet objektívu

Aktívny bajonet MFT.

Ovládanie objektívu

Clona, zaostrovanie a zoom na podporovaných objektívoch.

Dynamický rozsah

13 stupňov.

Duálna natívna citlivosť ISO

400 a 3200

Rozlíšenie snímania

4096 x 2160 (4K DCI ) až 60 snímok za sekundu
4096 x 1720 (4K 2,4:1 ) až 75 snímok za sekundu
3840 x 2160 (Ultra HD ) až 60 snímok za sekundu
2880 x 2160 (2,8K anamorfné ) až 80 snímok za sekundu
2688 x 1512 (2,6K 16:9 ) až 120 snímok za sekundu
1920 x 1080 (HD ) až 120 snímok za sekundu

Snímková frekvencia

Maximálna snímková frekvencia snímača závisí od zvoleného rozlíšenia a kodeku. Podporované sú snímkové frekvencie projektu 23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94 a 60 fps.
Snímkové frekvencie mimo rýchlosti až do 60 snímok za sekundu v rozlíšení 4K DCI, 120 snímok za sekundu v rozlíšení 2,6K 16:9 a HD s oknami.

Zaostrovanie

K dispozícii je automatické zaostrovanie s použitím kompatibilných objektívov.

Ovládanie clony

Koliesko clony a posuvník na dotykovej obrazovke na manuálne nastavenie clony pri elektronicky ovládaných objektívoch, tlačidlo clony na okamžité automatické nastavenie clony pri kompatibilných objektívoch.

Rozmery obrazovky

5" 1920 x 1080.

Typ obrazovky

Kapacitná dotyková obrazovka LCD.

Podpora metadát

Automaticky vyplnené údaje objektívu z elektronických objektívov Micro Four Thirds. Automatické zaznamenávanie nastavení fotoaparátu a údajov o bridliciach, ako sú projekt, číslo scény, záber a špeciálne poznámky.

Ovládacie prvky

Dotykové menu na 5-palcovej obrazovke. 1 x vypínač, 1 xtlačidlo nahrávania, 1 x tlačidlo statických snímok, 1 x rolovacie koliesko s tlačidlom integrovaným do rukoväte, 1 x tlačidlo ISO, 1 x vyváženie bielej, 1 x tlačidlo uzávierky, 3 x softvérovo konfigurovateľné tlačidlá Fn, 1 x tlačidlo IRIS, 1 x tlačidlo zaostrovania, 1 x tlačidlo vysokej snímkovej frekvencie (HFR), 1 x tlačidlo zoomu, 1 x tlačidlo ponuky a 1 x tlačidlo prehrávania.

Pripojenia

Celkové video vstupy

Žiadne.

Celkový počet video výstupov

1 x HDMI do 1080p60

Analógové audio vstupy

1 x analógový mini XLR prepínateľný medzi mikrofónom s podporou fantómového napájania a linkovou úrovňou (do +14 dBu). 1 x 3,5 mm stereo vstup. Možno použiť aj na vstup časového kódu.

Analógové zvukové výstupy

1 x 3,5 mm konektor pre slúchadlá.

Počítačové rozhranie

USB typu C na nahrávanie na externý disk, ovládanie kamery PTP a aktualizácie softvéru.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Zvuk

Mikrofón

Integrovaný stereofónny mikrofón.

Vstavaný reproduktor

1 x mono reproduktor.

Štandardy

Štandardy videa SD

Žiadne.

Štandardy HD videa

1080p23,98, 1080p24, 1080p25, 1080p29,97, 1080p30, 1080p50, 1080p59,94, 1080p60.

Video štandardy Ultra HD

2160p23.98, 2160p24, 2160p25, 2160p29.97, 2160p30, 2160p50, 2160p59.94, 2160p60.

štandardy 4K DCI

4KDCIp23.98, 4KDCIp24, 4KDCIp25, 4KDCIp29.97, 4KDCIp30, 4KDCIp50, 4KDCIp59.94, 4KDCIp60.

Médiá

Formát médií

Dokáže formátovať médiá do súborového systému ExFAT (Windows/Mac) alebo HFS+ (Mac ).

Podporované kodeky

Kodeky

Blackmagic RAW Konštantný dátový tok 3:1,
Blackmagic RAW Constant Bitrate 5:1,
Blackmagic RAW Constant Bitrate 8:1,
Blackmagic RAW Constant Bitrate 12:1,
Blackmagic RAW Constant Quality Q0,
Blackmagic RAW Constant Quality Q5,
ProRes 422 HQ QuickTime,
ProRes 422 QuickTime,
ProRes 422 LT QuickTime,
ProRes 422 Proxy QuickTime.

Ovládanie

Externé ovládanie

ovládanie iPadu, ovládanie cez Bluetooth, ovládanie kamery cez USB PTP. Externé ovládanie niektorých nastavení kamery, zaostrovania, clony a zoomu s kompatibilnými objektívmi, korekcie farieb, tally a interného spustenia a zastavenia záznamu pri použití s kompatibilným softvérovým ovládaním ATEM a ATEM.

Korektor farieb

Korektor farieb

DaVinci YRGB.

Funkcie ukladania

Typ úložiska

1 x CFast 2.0.

1 x karta SD UHS-II.

1 x vysokorýchlostný rozširujúci port USB-C pre externé médiá.

Formáty záznamu

Blackmagic RAW 3:1, 5:1, 8:1, 12:1, Q0, Q1, Q3 a Q5 vo formátoch 4096 x 2160, 4096 x 1720, 3840 x 2160, 2880 x 2160, 2688 x 1512 a 1920 x 1080 s filmom, rozšíreným dynamickým rozsahom videa alebo videa alebo vlastnou 3D LUT vloženou do metadát.
ProRes pri 4096 x 2160, 3840 x 2160 a 1920 x 1080 s filmom, rozšíreným dynamickým rozsahom videa alebo videa alebo vlastnou 3D LUT.

Rýchlosti ukladania

Úložné rýchlosti založené na 30 snímkach za sekundu.

4096 x 2160

Blackmagic RAW 3:1 - 136 MB/s
Blackmagic RAW 5:1 - 82 MB/s
Blackmagic RAW 8:1 - 51 MB/s
Blackmagic RAW 12:1 - 35 MB/s
Blackmagic RAW Q0 - 102 až 203 MB/s
Blackmagic RAW Q1 - 68 až 163 MB/s
Blackmagic RAW Q3 - 46 až 116 MB/s
Blackmagic RAW Q5 - 28 až 68 MB/s
Apple ProRes 422 HQ - 117,88 MB/s
Apple ProRes 422 - 78,63 MB/s
Apple ProRes 422 LT - 54,63 MB/s
Apple ProRes Proxy - 24,25 MB/s

4096 x 1720

Blackmagic RAW 3:1 - 108 MB/s
Blackmagic RAW 5:1 - 65 MB/s
Blackmagic RAW 8:1 - 41 MB/s
Blackmagic RAW 12:1 - 28 MB/s
Blackmagic RAW Q0 - 81 až 162 MB/s
Blackmagic RAW Q1 - 55 až 130 MB/s
Blackmagic RAW Q3 - 37 až 93 MB/s
Blackmagic RAW Q5 - 22 až 55 MB/s

3840 x 2160

Blackmagic RAW 3:1 - 127 MB/s
Blackmagic RAW 5:1 - 77 MB/s
Blackmagic RAW 8:1 - 48 MB/s
Blackmagic RAW 12:1 - 32 MB/s
Blackmagic RAW Q0 - 96 až 190 MB/s
Blackmagic RAW Q1 - 64 až 153 MB/s
Blackmagic RAW Q3 - 43 až 109 MB/s
Blackmagic RAW Q5 - 26 až 64 MB/s
Apple ProRes 422 HQ - 110 MB/s
Apple ProRes 422 - 73,6 MB/s
Apple ProRes 422 LT - 51 MB/s
Apple ProRes Proxy - 22,4 MB/s

2880 x 2160

Blackmagic RAW 3:1 - 96 MB/s
Blackmagic RAW 5:1 - 58 MB/s
Blackmagic RAW 8:1 - 36 MB/s
Blackmagic RAW 12:1 - 25 MB/s
Blackmagic RAW Q0 - 72 až 143 MB/s
Blackmagic RAW Q1 - 48 až 115 MB/s
Blackmagic RAW Q3 - 32 až 82 MB/s
Blackmagic RAW Q5 - 20 až 48 MB/s

2688 x 1512

Blackmagic RAW 3:1 - 63 MB/s
Blackmagic RAW 5:1 - 38 MB/s
Blackmagic RAW 8:1 - 24 MB/s
Blackmagic RAW 12:1 - 16 MB/s
Blackmagic RAW Q0 - 48 až 94 MB/s
Blackmagic RAW Q1 - 32 až 76 MB/s
Blackmagic RAW Q3 - 22 až 54 MB/s
Blackmagic RAW Q5 - 13 až 32 MB/s

1920 x 1080

Blackmagic RAW 3:1 - 33 MB/s
Blackmagic RAW 5:1 - 20 MB/s
Blackmagic RAW 8:1 - 13 MB/s
Blackmagic RAW 12:1 - 8,4 MB/s
Blackmagic RAW Q0 - 25 až 49 MB/s
Blackmagic RAW Q1 - 17 až 39 MB/s
Blackmagic RAW Q3 - 11 až 28 MB/s
Blackmagic RAW Q5 - 7 až 17 MB/s
Apple ProRes 422 HQ - 27,5 MB/s
Apple ProRes 422 - 18,4 MB/s
Apple ProRes 422 LT - 12,75 MB/s
Apple ProRes Proxy - 5,6 MB/s

Uvedené rýchlosti ukladania v konštantnej kvalite sú len orientačné.

Skutočné miery ukladania sú úplne závislé od predmetu snímky.

Softvér

Dodávaný softvér

Blackmagic OS

Operačné systémy

Mac icon

Mac 10.14 Mojave,
Mac 10.15 Catalina alebo novšie.

Windows Icon

Windows 10.

Požiadavky na napájanie

Napájanie

1 x externý napájací zdroj 12 V.

Externý vstup napájania

1 x 2-pinový uzamykateľný konektor.

Typ batérie

Canon LP-E6.

Životnosť batérie

Približne 60 minút
(nahrávanie pri 24 snímkach za sekundu bez pripojeného externého zariadenia USB-C)

Napájanie

12V-20V

Príslušenstvo

Voliteľné príslušenstvo

Batériový grip pre vreckovú kameru Blackmagic.

Fyzické špecifikácie

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K

Špecifikácie prostredia

Prevádzková teplota

0° až 40°C (32° až 104°F)

Teplota skladovania

-20° až 45°C (-4° až 113°F)

Relatívna vlhkosť

0 % až 90 % bez kondenzácie

Záruka

Záruka na výrobok

12-mesačná obmedzená záruka výrobcu.

PRÍSLUŠENSTVO (1)

Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K

 • Doprava zdarma
Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K je nová kompaktní kamera osazená 4K snímačem s
1 439 €
Skladom 3 ks
ALTERNATÍVY (1)

Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K

 • Doprava zdarma
Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K je nová kompaktní kamera osazená 4K snímačem s
1 439 €
Skladom 3 ks